Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συναντήσεις στην Θεσσαλονίκη ΠΕΜΠΤΗ 26/6


asteraki

Recommended Posts

καλααααααα.......

μεχρι τωρα ειχαμε προβλημα με το ποτε τωρα θα συζηταμε κανα μηνα το που!!!!!!!!!!

 

εγω αποσυρομαι.....

 

ελπιζω να καταφερετε να κανονισετε κατι αυτη τη φορα!!

 

:?:?

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 628
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • daffy

    daffy 97 δημοσιεύσεις

  • asteraki

    asteraki 69 δημοσιεύσεις

  • SEFI

    SEFI 37 δημοσιεύσεις

  • Nantia

    Nantia 32 δημοσιεύσεις

1. daffy - Ανατολικα/κεντρο

2. Sofia D - Ego tha protimousa kapou Anatolika -grapste kai eseis an thelete , isos mporesoume na organothoume kalutera etsi

3. tery - Ανατολικά κατά προτίμηση

4.ζαιρα- μπορώ και εγω (αναλόγως την ημερομηνία λόγω του οτι είμαι από σέρρες) και όπου θέλετε.Εδω θα έρθω από την Σέρρες στο μέρος θα κολλήσω!

.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως προτίνω κάποιον μεγάλο παιδότοπο. Ετσι θα πιούμε ήρεμα τον καφέ μας και δεν θα κυνηγάμε τα μικρά. Θα ευχαριστηθούν και αυτά. Τώρα οσο σε ποιον παιδότοπο, εσείς που μένετε θεσσαλονίκη θα ξέρετε κάποιους να ρίξετε στο τραπέζι (αν αποφασίσουμε για παιδότοπο) και αποφασίζουμε. Εγω ξέρω μόνο έναν και τον θεωρώ καλό. Περιοχή ντεπό απέναντι από τον τερκενλή Δελφών.

.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο zaira που αποφασίζεις να έρθεις από Σέρρες (που είναι και πατρίδα μου) και εμείς εδώ δεν μπορούμε εδώ και τόσο καιρό να αποφασίσουμε σε ποιον παιδότοπο και πότε θα πάμε. Εγώ είμαι μέσα όποτε και αν πούμε, με βολεύει βέβαια ανατολικά.

Ας με στείλει κάποια πμ για το πως θα προσθέσω το όνομα μου στη λίστα, χωρίς να χρειαστεί να ξαναγράψω όλα τα ονόματα, γιατί συγνώμη αλλά δεν γνωρίζω ακόμη καλά τη λειτουργία του forum.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μένει η μαμά μου θεσααλονίκη οπότε μου είναι εύκολο να έρθω. Απλα λόγω δουλειας του ανδρα μου δεν μπορώ να πω ημερομηνία με σιγουρια. Οπότε κλείνετε την ημερομηνία και αν μου κάτσει καλώς!

.png
Link to comment
Share on other sites

1. daffy - Ανατολικα/κεντρο

2. Sofia D - Ego tha protimousa kapou Anatolika -grapste kai eseis an thelete , isos mporesoume na organothoume kalutera etsi

3. tery - Ανατολικά κατά προτίμηση

4.ζαιρα- μπορώ και εγω (αναλόγως την ημερομηνία λόγω του οτι είμαι από σέρρες) και όπου θέλετε.Εδω θα έρθω από την Σέρρες στο μέρος θα κολλήσω!

5.asteraki- ανατολικά κατά προτίμηση

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Είμαι μέσα για την συγκέντρωση, αλλά βλέπω μια δυσκολία στο να ορίσουμε τόπο και χρόνο. Προτείνω, λοιπόν κάποια πράγματα και αν είναι πάνω από 3 αυτοί που μπορούν να γίνει η συνάντηση και να κάνουμε αργότερα ακόμα μία για όσους δεν μπορέσουν να έρθουν:Σάββατο 29 Μαρτίου, 5,30-6 το απόγευμα, στον παιδότοπο Nouvelle που βρίσκεται στο δρόμο προς Ωραιόκαστρο :arrow:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και αιτιολογώ την πρότασή μου:

Σάββατο, γιατί είναι πιο χαλαρή μέρα για τους περισσότερους και κυρίως για τα παιδιά που θα έχουν και την Κυριακή μπροστά τους αν παρακουραστούν

29 Μαρτίου, γιατί έχουμε χρόνο να οργανωθούμε και δεν είναι πολύ μακριά χρονικά

5.30-6 , γιατί προλαβαίνουν όσοι δουλεύουν, είναι ακόμα μέρα και αρκετά νωρίς για τα παιδιά που κοιμούνται νωρίς το βράδυ

και τέλος Στον παιδότοπο Nouvelle, γιατί είναι προσβάσιμος από παντού λόγω περιφερειακού, έχει άφθονο parking, έχει εσωτερικό και εξωτερικό παιδότοπο με φύλαξη ώστε αν έχει καλό καιρό να παίξουν έξω, καθώς και άλλες δραστηριότητες (νομίζω και αλογάκι, μπορώ να μάθω) και μπορούμε να πάρουμε και τα πολύ μικρά παιδιά μαζί μας γιατι είναι άνετος.

Ελπίζω να έχω καλύψει τους περισσότερους... :lol:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

σωστή η ευη.. κι εγω απο Θεσσαλονικη, δεν σκαω ιδιαιτερα το που (στο ωραιοκαστρο βολευει παντως) αλλα δεν ξερω αν θα μπορεσω να φερω το μικρο μου, είναι πολυ μικρουλη για παιδοτοπους ακομα.. :oops::)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ θα ηθελα να ειμαστε και εμεις στην συναντηση αλλα ακομα ουτε το πρωτο μας εμβολιο δεν καναμε :(

 

Την επομενη φορα σιγουρα θα ερθουμε :P

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

και'γώ είμαι μεσα αλλα βρε κοριτσαρες κάπου ενδιαμεσα δεν μπορουμε να συναντηθούμε???εγώ μένω Ανατολικα (Κρήνη) και δεν έχω αυτοκ. που να ξεκινησω με ένα μπεμπουλίνι 5μισυ μηνών?????

Στην λίστα δεν μπορώ να μπω γιατι δεν τα ξέρω καλα αυτά τα κολπάκια.....αν μπορει κάποια να με βοηθήσει να μπώ ή να βάλει το όνομα μου εχει καλώς :wink:

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

1. daffy - Ανατολικα/κεντρο

2. Sofia D - Ego tha protimousa kapou Anatolika -grapste kai eseis an thelete , isos mporesoume na organothoume kalutera etsi

3. tery - Ανατολικά κατά προτίμηση

4.ζαιρα- μπορώ και εγω (αναλόγως την ημερομηνία λόγω του οτι είμαι από σέρρες) και όπου θέλετε.Εδω θα έρθω από την Σέρρες στο μέρος θα κολλήσω!

5.asteraki- ανατολικά κατά προτίμηση

6. Sefi

 

 

Ξερετε κανέναν παιδότοπο κέντρο πχ? Για να ειμαστε στη μέση?

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόλις τώρα είδα το θέμα. Μαμάδες κι εγώ μέσα. Μένω ανατολικά στην Κρήνη και θα με βόλευε καλύτερα κάπου στο κέντρο, αλλά ότι αποφασίσετε. Και για την ημερομηνία ο.κ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο κέντρο υπάρχει ένας παιδότοπος Το Ρόδι. Δεν έχω πάει αλλά νομίζω πως όσες δεν έχουμε δικό μας αυτοκίνητο (όπως εγώ), είτε θα μας φέρει κάποιος (π.χ. σύζυγος), είτε ταχι, οπότε στην ουσία είναι το ίδιο, εκτός από την απόσταση. Όσες όμως έρθουν με αυτοκίνητο υπάρχει νομίζω το πρόβλημα του parking. Εκτός από αυτό, το πιο πιθανό, ο καιρός θα είναι καλός και θα ήταν κρίμα να κλειστούμε μέσα. Αν όμως αυτό δυσκολεύει τις περισσότερες, εγώ πάλι μέσα είμαι. Daffy, δεν θυμάμαι αν είναι εντελώς κλειστός, σίγουρα χωρίζεται κάπως, πάντως θυμάμαι πως δεν με προβλημάτησε ο καπνός και είμαι εντελώς αντικαπνίστρια. Μπορώ να ελέγξω, αν αποφασίσουμε. Υ.Γ. κι εγώ δεν ξέρω πώς να μπω στη λίστα. Τί θα λέγατε επίσεις όσες μπήκαν στη λίστα να πούν αν συμφωνούν με την πρότασή μου, για να βάζουμε μια σειρά? Τουλάχιστο να πούμε πού συμφωνούμε και πού όχι και αναλόγως να καταλήξουμε ή ν'αλλάξουμε κάτι.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά βλέπω πως οι περισσότερες από εσάς είστε ανατολικά. Δεν υπάρχει προς τα εκεί κάποιος ανάλογος παιδότοπος? Να τον ξέρετε όμως ή να τον τσεκάρετε?

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο παιδότοπος τσιριμπόμ είναι καθαρό μαγαζί ο χώρος που παίζουν τα παιδιά είναι μικρός

απαγορεύεται εντελώς το κάπνισμα αλλά θα υπάρχει πρόβλημα στο πάρκιγκ :Dhttp://www.tsiribom.gr/

Υπάρχουν και δημοσιεύσεις του ιδιοκτήτη εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=217&start=105

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ συμφώνω να συναντηθούμε!Μένω Μηχανιώνα,δηλαδή πολύ ανατολικά...αλλά δεν με πειράζει το μέρος της συνάντησης.Ο παιδότοπος τσιριμπόμ με βολεύει ακόμη πιο πολύ γιατί είναι κόντα στο πατρικό μου.Αλλά και κέντρο να πείτε πρόβλημα ουδέν :):)

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω οτι μαζευόμαστε αρκετές!!! :D:D Θα χρειαστούμε μεγάλο χωρο, αντε να δούμε θα βρούμε τιποτα?

 

Στον παιδότοπο "THE ZOO CLUB" έχει πάει καμιά? Στην Πασαλίδη στην Καλαμαριά. http://www.zooclub.gr

 

Και για ημερομηνία τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες πολύ χαίρομαι!!!

Στο zoo club έχω πάει και έχω κάνει και γενέθλια, πολύ συνεργάσιμη η ιδιοκτήτρια. Νομίζω μπορεί να αποτελέσει μία επιλογή. Επίσης έμαθα για έναν σχετικά καινούργιο και μεγάλο παιδότοπο στον Φοίνικα κοντά στη Fena, που βολεύει και όσες έρθουν από περιφερειακό, νομίζω λέγεται Peter Pan. Θα ρωτήσω και θα μάθω τηλέφωνο.

Λοιπόν για να μην μιλάμε συνέχεια και δεν συναντηθούμε ποτέ.

Η δική μου εκτίμηση είναι ότι εφόσον οι περισσότερες είναι από ανατολικά να συναντηθούμε αρχικά ανατολικά και στην επόμενη συνάντηση μπορούμε να πάμε και πιο δυτικά. Εύη συγνώμη αλλά νομίζω ότι και εσύ θα συμφωνείς ότι για μία φορά δεν θα έχεις πρόβλημα, έτσι δεν είναι???.Προτείνω να κρατήσουμε την ημερομηνία και την ώρα που πρότεινε η Εύη, δηλαδή 29 ΜΑρτίου στις 5.30 με 6 το απόγευμα και προτείνω πάλι όπου και αν πάμε να κάνουμε μία κράτηση γιατί δεν θα έχουμε την πολυτέλεια να σηκωθούμε να φύγουμε όλες μαζί με τα παιδιά και να ψάχνουμε κάτι άλλο εκείνη την ώρα. Μπορώ να αναλάβω εγώ να τηλεφωνήσω, σε όποιον παιδότοπο αποφασίσουμε και να κάνω την κράτηση.

Συμπερασματικά, (συγνώμη που γράφω πολλά...)αν συμφωνούν οι κοπέλες που μένουν δυτικά, συναντιόμαστε στις 29-3 σε έναν παιδότοπο ανατολικά και στην επόμενη συνάντηση πάμε όλες Δυτικά.

Τελευταίο κορίτσια, μη φωνάζετε ....Για τον παιδότοπο στο κέντρο δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός του parking, αλλά και πάλι για μία φορά μπορούμε να πάρουμε ταξί, δεν νομίζω να αποτελέσει αυτό πρόβλημα. Εγώ συμφωνώ και σ΄αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που αρχίσαμε να καταλήγουμε κάπου!

Παρακολουθώ την συζήτηση από την μέρα που ξεκίνησε!

Λοιπόν, είμαι κι εγώ μέσα!!!

Η ημερομηνία και η ώρα με βολεύουν. Αποφασίστε για το μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...