Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιλογή καροτσιού


Recommended Posts

Το Bugaboo Bee.Ειναι μαζεμένο,ελαφρύ,γυριζει για να βλέπεις εσυ το παιδι,και μπορεί να κουμπώσει επάνω του και το maxi cosi.To έχει πάρει η κουμπάρα μου και το έχω ερωτευτει

 

 

Κι εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω.

Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα έχω θεματακι με τον σύζυγο γιατί δεν θέλει το καρότσι να πιάνει πολύ χώρο στο πορτ μπαγκαζ.

Το Bugaboo Bee είναι το καταλληλότερο, είναι ελαφρύ, δεν πιάνει χώρο όταν είναι κλειστό, έχει και το kokon για τα νεογέννητα, κουμπώνει πάνω το maxi cosi…..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω.

Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα έχω θεματακι με τον σύζυγο γιατί δεν θέλει το καρότσι να πιάνει πολύ χώρο στο πορτ μπαγκαζ.

Το Bugaboo Bee είναι το καταλληλότερο, είναι ελαφρύ, δεν πιάνει χώρο όταν είναι κλειστό, έχει και το kokon για τα νεογέννητα, κουμπώνει πάνω το maxi cosi…..

ο συζυγος σου θα καταχαρει με το συγκεκριμενο καροτσι! αλλα πιο πολύ εσυ..ειναι παναλαφρο και κλεινει με μια κίνηση.Super δηλαδη! Μην κοιτας που εγω δεν το ηξερα τοτε...και έφαγα την πατάτα!!!! ¨επεσα στον λάκο με την φλαβα...χαχαχα .Τι να κανω??υπομονή για το επόμενο νινι..εσυ παντωσ να το πάρεις ανεπιφυλακτα!!

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι νέα στη παρεά σας :D , αλλά τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα γιατί βοηθάτε η μια την άλλη και αυτό είναι πολύ σημαντικό!! Είμαι και εγώ μια απο εσάς αφού σήμερα πήγα για πρώτη φορά να ψάξω για καροτσάκι και διαβάζοντας και τις δικές απόψεις πληροφορήθηκα για μαρκες που δεν τις είδα. π.χ. για το Bugaboo Bee, η τιμή του ποια είναι περίπου; Πληροφορίακά είμαι κατά των 3 σε 1, διότι είναι πολλά τα χρήματα και πολλά εξαρτήματα. κατά τη γνώμη μου θα χρειαστώ ένα καρότσι απο 0 έως 3 ετών και ένα πορτ μπεμπε απο 0 έως 3 ετών. αν κάνω λάθος παρακαλώ συμβουλεψτε με διότι είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω μπεί στην 23 εβδομάδα και είναι κορίτσι :)

dev151pr___.png
Link to comment
Share on other sites

γλυκειά μου κυριακή καλως ήρθες

να σε ενημερώσω συμφωνα με την εμπειρία μου

-Θα χρειαστεις ενα καρότσι για 0-3 ετών

 

-θα χρειαστεις ενα καρεκλάκι αυτοκινήτου πρώτα απο 0-13κιλά και μετά ενα ακόμα απο 9-36κιλά για να το πάει εως 10ετών περίπου ή 36κιλά

 

-Ισως να χρειαστεις και μια καλαθούνα ψάθινη ή ένα λικνο ξύλινο ή ενα πορτ μπεμπέ (αυτά ειναι που μπαινουν και στο σκελετο του καροτσιου) για να κοιμίζεις κάπου το παιδάκι σου το πρώτο διάστημα εκτος και αν την βάλεις κατευθειαν στο κρεββάτι της!

 

Και τώρα ερχομαι και σου λεω το εξης ως κάτοχος ενος συστήματος καροτσιου 3 σε 1!

Τα 3 σε 1 ειναι μια χαρά συστήματα γιατι συνδυάζουν οτι ακριβώς θα αγοράσεις έτσι και αλλιως (δηλαδη θα αγοράσεις καρότσι ναι? θα αγοράσεις καρεκλάκι αυτοκινήτου σωστά? συν ένα πορτ μπεμπέ που καποιο δεν το αγοράζουν)

Ποιο ειναι το πλεονέκτημα

Οταν πχ ειναι πολυ μικρούλη ακόμα και πας για μια δουλεια εξω το βαζεις το νινί στο καθισμα αυτοκινήτου φτανεις στον προορισμό σου και αντι να το ξεδένεις το μωρο και να το βάζεις στο καρότσι...απλά ξεκουμπώνεις το καρεκλάκι αυτοκινήτου απο το αυτοκίνητο και το κουμπώνεις πανω στο καροτσι που το έχεις ήδη ανοιξει! Κοινώς δεν ταλαιπωριέσαι και δεν ταλαιπωρείς και το μπεμπέ σου!

Αρα ενα πλεονέκτημα ηδη σου βρηκα το κυριοτερο για μενα

Μετά οσον αφορά το πορτ μπεμπέ που κουμπώνει επισης στο σκελετο του καροτσιού σε βολευει να το έχεις αν πραγματικά το θελεις για να το εχεις το μωρό πλήρως οριζοντιομένο τον πρώτο καιρο που δεν κάνει να εχει κλιση η πλατούλα τους! Εμενα πρωσοπικά με βολεψε παρα πολυ αυτο το σύστημα και δεν το αλλάζω με τιποτα!

Με ένα κλικ έβγαζα το σκελετο του καροτσιου μου και χωρις κοπο με ενα ακόμα κλικ κουμπωνα το καρεκλάκι του αυτοκινήτου πανω και ειμασταν ετοιμες για βολτες!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι νέα στη παρεά σας :D , αλλά τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα γιατί βοηθάτε η μια την άλλη και αυτό είναι πολύ σημαντικό!! Είμαι και εγώ μια απο εσάς αφού σήμερα πήγα για πρώτη φορά να ψάξω για καροτσάκι και διαβάζοντας και τις δικές απόψεις πληροφορήθηκα για μαρκες που δεν τις είδα. π.χ. για το Bugaboo Bee, η τιμή του ποια είναι περίπου; Πληροφορίακά είμαι κατά των 3 σε 1, διότι είναι πολλά τα χρήματα και πολλά εξαρτήματα. κατά τη γνώμη μου θα χρειαστώ ένα καρότσι απο 0 έως 3 ετών και ένα πορτ μπεμπε απο 0 έως 3 ετών. αν κάνω λάθος παρακαλώ συμβουλεψτε με διότι είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω μπεί στην 23 εβδομάδα και είναι κορίτσι :)

to bee exei 490 nomizw... alla den exei port bebe.Εχει ενα coccon που κανει τη δουλεια του πορτ μπμπε για 4 μηνες.Σημειωτεον οτι ειπαν στην κοθμπαρα μου οτι η bugaboo ειναι η κορυφαία εταιρεια στον κόσμο.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είμαι νέα στη παρεά σας :D , αλλά τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα γιατί βοηθάτε η μια την άλλη και αυτό είναι πολύ σημαντικό!! Είμαι και εγώ μια απο εσάς αφού σήμερα πήγα για πρώτη φορά να ψάξω για καροτσάκι και διαβάζοντας και τις δικές απόψεις πληροφορήθηκα για μαρκες που δεν τις είδα. π.χ. για το Bugaboo Bee, η τιμή του ποια είναι περίπου; Πληροφορίακά είμαι κατά των 3 σε 1, διότι είναι πολλά τα χρήματα και πολλά εξαρτήματα. κατά τη γνώμη μου θα χρειαστώ ένα καρότσι απο 0 έως 3 ετών και ένα πορτ μπεμπε απο 0 έως 3 ετών. αν κάνω λάθος παρακαλώ συμβουλεψτε με διότι είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω μπεί στην 23 εβδομάδα και είναι κορίτσι :)

αγαπητη φιλη εαν θελεις ενα καροτσι απο τωρα εως τριων χρονων παρε της maclaren xlr. ξερω θα σου φενεται ψευτικο αλλα εχει πολλα πλεονεκτηματα. για αρχη ποιανει ελαχιστο χωρο στο αυτοκινητο. επισης δεν θα χρειαστεις δευτερο καροτσι.ειναι πολυ ελαφρυ. εγω εκανα το τεραστιο λαθος και πηρα τρικυκλο. μονο εμφανιση.αναγκαστικα και στους εξι μηνες πηρα το maclaren.σωθηκα. ψαξε το καλα και δες την πρακτικη πλευρα. οχι μονο την εμφανιση. ωραιο το bugadoo bee δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

μηνες πηρα το maclaren.σωθηκα. ψαξε το καλα και δες την πρακτικη πλευρα. οχι μονο την εμφανιση. ωραιο το bugadoo bee δυσκολο.

Συγνωμη αλλα πως ξερεις εσυ οτι το Βee είναι δύσκολο? Κλείνει με μια κίνηση και επίσης ειναι αλουμίνενιος σκελετος και έχει αναρτήσεις.(Νο 1 εταιρεία στον κόσμο) ,δεν ειναι τυχαίο.το Mc laren έχει ένα σκελετο της πλάκας και αν δεν κάλω λάθος κλείνει με παραπάνω απο μία κίνηση.Το bee κλεινει με μια μόνο κίνηση και ειναι παναλαφρο.την έχω πατησει με καροτσι για aυτο επιμένω.Ειναι προτιμοτερο να επιλεξει ενα καροτσι σταθερο και στιβαρο,μικρο σε ογκο και ευκίνητο & σημαντικο:με καταπληκτικο after sales!

καλη αγορα!

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, να ρωτησω κατι? γιατι θεωρείτε τοσο σημαντικο το να κοιταει το παιδί εσας τους πρωτους μηνες? Εγω δεν πηρα καροτσι που να εχει αυτο το χαρακτηριστικό και δεν εγινε και κατι. Το κοιταζα απο πανω. Αλλωστε τον πρωτο καιρο το μωρο κοιμαται συνεχεια στις βολτες. Γυρω στους 3-4 μηνες το γυρνας μπροστά. Δεν χαλασε και ο κοσμος.

 

Ο μικρός μου ήταν πολύ απαιτητικός. Ηθελε να με βλέπει. Αφού αναγκαζόμουν να επινοήσω αυτοσχέδιους μηχανισμούς για να με κοιταει. :-D

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε nasia84.

Κι εγω το βρηκα μεσα στην ιδια την σελιδα της RAPEX http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm γραφει και για το καρεκλακι αυτοκινητου της Bugaboo.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη δεν βγαζει την σελιδα με τα Bugaboo.

Γραψτε πανω στα δυο πλαισια που εχει: αριστερα Bugaboo και δεξια στο Limit search 2009... πατηστε το search και θα βγουνε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για όσες ενδιαφέρεστε για το Bugaboo Bee, κοιτάξτε εδώ http://www.naftemporiki.gr/presspoint//release.asp?id=138219 ότι τον Ιούλιο του 09 το έκριναν ως μη ασφαλές.

Αν διαβασετε λιγο καλυτερα θα δειτε οτι αναφερεται σε συγκεκριμενα καροτσια με συγκεκριμενο κωδικο αριθμο!!!! Ολες οι εταιρειες εχουν αποσυρει καποιες ελατωτματικες παρτιδες τους!!!!!! Δεν εχει να λεει οτι το καροτσι ειναι ακαταλληλο η οτι εχει κριθει μη ασφαλες..... Να καταλαβενουμε και τι διαβαζουμε!!!!

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα όφελος, το καρότσι για τα παιδιά μου το έχω πάρει εδώ και ενάμισι χρόνο, απλά μου κάνει εντύπωση και ήθελα να σε ρωτήσω: γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά με το συγκεκριμένο καρότσι; Απ'τη στιγμή που εσύ το πήρες και εσένα σου κάνει και καλύπτει τις δικές σου ανάγκες, γιατί σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι;

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα όφελος, το καρότσι για τα παιδιά μου το έχω πάρει εδώ και ενάμισι χρόνο, απλά μου κάνει εντύπωση και ήθελα να σε ρωτήσω: γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά με το συγκεκριμένο καρότσι; Απ'τη στιγμή που εσύ το πήρες και εσένα σου κάνει και καλύπτει τις δικές σου ανάγκες, γιατί σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι;

δεν το παιρνω καθολου προσωπικα απλα προσπαθω να βοηθησω και αλλες μανουλες στην επιλογη του καροτσιου τους γιατι ειναι πολυ σημαντικο.Δεν μου αρεσει λοιπον να βλεπω σχολια που δεν εχουν βαση για ενα τοσο καλο(αποδεδειγμενα)προιον.Ευχομαι να εγινα κατανοητη.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητότατη έγινες. Απλά στο ανέφερα για να σου πω ότι ακούγεσαι σαν να θίγεσαι, σαν να το παίρνεις προσωπικά. Τα συγκεκριμένα καρότσια εγώ προσωπικά δεν τα γνωρίζω, αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα για την πιστότητα και ποιότητά τους. Τώρα, το αν είναι ασφαλές ή όχι, αυτό θα το κρίνει η κάθε κοπέλα που θα κλιθεί να βάλει πάνω το μωρό της. Χαλάρωσε.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατανοητότατη έγινες. Απλά στο ανέφερα για να σου πω ότι ακούγεσαι σαν να θίγεσαι, σαν να το παίρνεις προσωπικά. Τα συγκεκριμένα καρότσια εγώ προσωπικά δεν τα γνωρίζω, αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα για την πιστότητα και ποιότητά τους. Τώρα, το αν είναι ασφαλές ή όχι, αυτό θα το κρίνει η κάθε κοπέλα που θα κλιθεί να βάλει πάνω το μωρό της. Χαλάρωσε.

Δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαλαρη...Μην το ισοπεδωνεις! Προσπαθουμε να βοηθησουμε η μια την αλλη εδω μεσα και οχι να προκαλουμε αντιπαραθεσεις....

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασετε λιγο καλυτερα θα δειτε οτι αναφερεται σε συγκεκριμενα καροτσια με συγκεκριμενο κωδικο αριθμο!!!! Ολες οι εταιρειες εχουν αποσυρει καποιες ελατωτματικες παρτιδες τους!!!!!! Δεν εχει να λεει οτι το καροτσι ειναι ακαταλληλο η οτι εχει κριθει μη ασφαλες..... Να καταλαβενουμε και τι διαβαζουμε!!!!

.........

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καταλαβαίνω ότι σε τρώει να ξεκινήσεις φασαρίες, εγώ σταματάω εδώ. Ελπίζω όμως να μην είσαι τόσο επιθετική γενικότερα.

εΣΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕς ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΓΡΑΦΑ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ....aNYWAY ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΟ TOPIC ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ. Η ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΗΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΜΙΑ!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΥΡΙΟ...ΙΣΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ....

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

kyriaki ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ..ΠΧ ΘΕΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ Η' ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ?ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΛΛΙΩΣ?ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ AFTERSALE SERVICE ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.Κ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΘΕΣΕΩΝ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΛΑΦΡΥ ΓΙΑΤΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ....ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΔΙΔΥΜΩΝ 1 ΕΤΟΥΣ Κ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΙΤΙΡΙΑ ΕΠΕΛΕΞΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη φιλη εαν θελεις ενα καροτσι απο τωρα εως τριων χρονων παρε της maclaren xlr. ξερω θα σου φενεται ψευτικο αλλα εχει πολλα πλεονεκτηματα. για αρχη ποιανει ελαχιστο χωρο στο αυτοκινητο. επισης δεν θα χρειαστεις δευτερο καροτσι.ειναι πολυ ελαφρυ. εγω εκανα το τεραστιο λαθος και πηρα τρικυκλο. μονο εμφανιση.αναγκαστικα και στους εξι μηνες πηρα το maclaren.σωθηκα. ψαξε το καλα και δες την πρακτικη πλευρα. οχι μονο την εμφανιση. ωραιο το bugadoo bee δυσκολο.

 

κι εγω το xlr εχω παρει και το εχω καταβολευτει

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασετε λιγο καλυτερα θα δειτε οτι αναφερεται σε συγκεκριμενα καροτσια με συγκεκριμενο κωδικο αριθμο!!!! Ολες οι εταιρειες εχουν αποσυρει καποιες ελατωτματικες παρτιδες τους!!!!!! Δεν εχει να λεει οτι το καροτσι ειναι ακαταλληλο η οτι εχει κριθει μη ασφαλες..... Να καταλαβενουμε και τι διαβαζουμε!!!!

 

Επειδή το μήνυμά σου αναφερόταν σε μένα έχω να σου πω το έξης: ακουσα για το καρότσι αυτό και έψαξα στο ιντερνετ για να το δω μήπως βολέψει και εμένα. Στα πρώτα άρθα που είδα ήταν και αυτό. Επειτα δεν έκρινα ακατάλληλη όλη την εταιρεία, απλά αν κάποια ενδιαφερθεί να το πάρει να είναι υποπτευμένη για την παρτίδα. Επειδή τα πολλα θαυμαστικά στο μήνυμά σου και η φράση "Να καταλαβαίνουμε και τι διαβάζουμε" με θίγει, το σταματάω κι εγώ εδώ. Nόμιζα ότι αυτό που είδα θα ενδιέφερε και άλλες μανούλες να το ψάξουν. Έχω κάποιο όφελος να αποπροσανατολίσω τις κοπέλες; Όχι. Καθε μια μανούλα θα πάρει αυτό που τη βολεύει και δεν είναι υποχρεωμένη να ακούσει δεξια και αριστερά τι λένε. Σίγουρα και οι άλλες εταιρείες μπορεί να έχουν βγάλει ελαττωματικά καρότσια ή είδη bebe, απλά έτυχε να δω αυτό και να το μοιραστώ. Τελοσπάντων, αν σας αναστάτωσα με το προηγούμενο ποστ, ζητώ συγνώμη από όλες και θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνετε ότι δεν είχα κανένα όφελος και ότι το ποστ που δημοσίευσα είχε καλοπροαίρετο σκοπό. Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας!

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωρέ κοπελιές τι πάθατε καλέ, φουντώσανε οι ορμόνες, ψυχραιμία είμαστε και σε δύσκολη κατάσταση! Ειρήνη ημίν! Για καροτσάκια καλέ συζητάμε, σιγά το θέμα που θα τσακωθούμε κιόλας. Αντε να πω κι εγώ τα δικά μου.

Εγώ πήρα το switch της peg-perego, το τριπλό, καροτσάκι / πορτ-μπεμπε / καθισματάκι αυτοκινήτου. Το πορτ-μπεμπε το ξέσκισα μιλάμε, εκεί κοιμόταν το μωρό, πήρα και βάση και το έβαζα δίπλα στο κρεββάτι μας, μετακινήσεις στο αυτοκίνητο εκεί τον πρώτο καιρό (πήρα έξτρα το σύστημα πρόσδεσης στο αυτοκίνητο), το τοποθετούσα και πάνω στο σκελετό του καροτσιού και κάναμε και τις τσάρκες μας. Αυτά για 3 μήνες, μετά δε χώραγε, είμαστε και μεγαλόσωμοι βλέπετε (να 'ναι καλά ο μπαμπας μας, γιατί αν περιμέναμε απ τη μαμα... ). Το καθισματάκι αυτοκινήτου το χρησιμοποιησα από 3 μηνών μέχρι 9,5 μετά δε χώραγε, αλλά επειδή ο μικρός το αγάπησε, το έβαλα στη βάση του πορτ-μπεμπε και το έχω στο σαλόνι, ο μικρός κάθεται εκεί και ξεκαρδίζεται, ποιος ξέρει, θα νομίζει ότι παει βόλτα :) Ας περάσουμε και στο καρότσι τώρα: μέχρι 6 μηνών το είχα γυρισμένο προς τα μένα, με βόλευε πολύ, γιατί ο μικρός σπάραζε στο κλάμα όταν δε με έβλεπε. Ασε που όταν ξύπναγε από τον ύπνο του έβλεπε πρώτα τη μαμά και γλυτώναμε τα πολλά δράματα. Τώρα (είναι 10,5 μηνών) το έχω γυρισμένο μπροστά, εκτός αν τον βάλω στο καρότσι κοιμισμένο, οπότε πάλι το γυρίζω προς τα μένα. Στο δρόμο δε θα έλεγα ότι είμαι και πολύ ευχαριστημενη, είναι ευκινητο, αλλά όταν πέφτει σε λακούβες νομίζεις ότι θα διαλυθεί, πολύ πλαστικούρα (αν και τα περισσότερα καρότσια έτσι είναι, απ' όσο είδα) και θα ήταν πιο βολικές μεγαλύτερες ρόδες. Ο άντρας μου όλο παράπονα είναι! Εγώ σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι σα σύνολο καλό βγήκε. Τώρα με το νέο μπεμπε θα ξαναχρειαστώ πορτ-μπεμπε και καθισματάκι, σκέφτομαι όμως να παρω ένα άλλο καρότσι, ίσως τρίροδο, με μεγάλες ρόδες.

Αυτα... μη βαράτε κορίτσια, με το μαλακό! :D

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου ήταν πολύ απαιτητικός. Ηθελε να με βλέπει. Αφού αναγκαζόμουν να επινοήσω αυτοσχέδιους μηχανισμούς για να με κοιταει. :-D

 

Καλα σαφως υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις. Απλα δεν το θεωρω και ζωτικής σημασιας. Ειναι νομιζω και λιγο μαρκετινγκ και λογος να παιρνουν περισσοτερα χρηματα. Εγω για παραδειγμα θεωρω πιο ζωτικής σημασιας το να ειναι οσο το δυνατον ελαφρύτερο ενα καροτσι παρα το να γυριζει και απο τις δυο πλευρες. Αυτή ειναι απλα η αποψή μου, και μιλωντας παντα εκ του ασφαλους ετσί? γιατι εμενα το παιδί μου δεν εκλαιγε που δεν με εβλεπε.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...