Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλωσόρισμα νέων μελών στην ενότητα του Kafe au lait!


Recommended Posts

Καλημερα τουλουμπίτσες μου!

Ξεσαλώσατε εχθές! Τα νέα για τον Μητσάκο τα μάθατε... δεν πρόλαβα χθες να σας τα γράψω γιατί περάσαμε απο κει πριν την έξοδο μας (και ναι το λοιπόν βγήκαμε τα δυο μας χθες!)... αλλά κάποια στιγμή μου έστειλε η Τζενούλα ένα μύνημα ότι ο Μητσάρας είχε φάει ύστερα από δέκα μέρες αφαγίας ένα μήλο και ετοιμαζόταν για το δεύτερο. Εντάξει, τρελή συγκίνηση, με πιάσαν τα ζουμια μέσα στο εστιατόριο.

Άντε ρε ντιεσακι να χαιρεσαι το Νεφελάκι:wink:

 

 

μπραβο στον μητσακο!!!! :D:D τελεια νεα!!!!!

ευχαριστω πολυ!!!! τη χαιρομαι στο επακρο τη ζουζουνιτσα μου....;)

 

 

Ds να σου ζήσει η Νεφέλη! πολύ όμορφο όνομα!

 

thx!! :D

 

Καληνύχτα κοριτσάκια μου.Αύριο ξεκινάω κ γω δουλειά...:(μετά από 15 ολόκληρους μήνες...Wish me good luck...

 

 

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!!!! καλο κουραγιο και υπομονη!!!!!:D:D

 

 

 

αχ τι ωραια που βρεθηκατε....ελπιζω να περσατε τελεια!!!!!!:D:D

φιλια στα αρρωστουλια (μικρα και μεγαλα;)) και ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!

 

PS:μπορει να μπω σε λιγο γιατι σας χρωσταω πεθεροιστορια....;)

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 104 δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    Elenikat 84 δημοσιεύσεις

  • dooo

    dooo 82 δημοσιεύσεις

  • Λέγκω

    Λέγκω 73 δημοσιεύσεις

Mama mia καλή αρχή...Σίγουρα αύριο θα είναι μια δύσκολη μέρα, αλλά δε θα είναι πάντα έτσι...Θα συνηθίσεις το νέο πρόγραμμα κι ο Κωνσταντίνος το ίδιο...Δες το από τη θετική πλευρά, θα βγεις από το σπίτι, θα είσαι σε επαφή με ανθρώπους κλπ,κλπ...Ξέρω, ξέρω τώρα δε σου φαίνεται και πολύ παρήγορο αλλά να δεις πως τελικά δε θα είναι και τόσο τραυματική η εμπειρία!!!

 

Πολλές ευχές στον Ταρζανάκο μας!!! Πείτε μας νέα όσες μάθετε αύριο!

 

Ας κάνω κι εγώ την αναφορά μου απ'τη Λεγκω-συνάντηση....Λοιπόν, κάποιος πρέπει να τη συγκρατήσει, μαγειρεύει για ένα τάγμα κάθε φορά και εμείς, από υποχρέωση φυσικά, τρώμε σαν τα ζώα!!!! Που θα σταματήσει αυτή η κατρακύλα;;;;Ε;;;

 

Τα βλαστάρια μας δε νομίζω ότι ήταν και στα κέφια τους πάντως, ή ήταν ιδέα μου; Όλο και κάποιο έκλαιγε γοερά, πολλές φορές δε, συντονίζονταν και όλα μαζί!!!! Εμείς απτόητες προσπαθούσαμε και να συζητήσουμε!

 

Νταφάκι χάρηκα πολύ που σε γνώρισα και σένα και την Νταφοοικογένεια! Και Χλόη, χάρηκα πολύ που σε είδα!!!

 

Καληνύχτα λοιπόν, εμείς περιμένουμε κάτι φίλους μας από τη Θεσ/νίκη και δε θα κοιμηθούμε σύντομα!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα μία ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ για αύριο!!!! όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς! σιγά-σιγά όπως σου είπαν και τα κορίτσια, θα δεις θα βρείτε το ρυθμός σας και εσύ και ο Κωνσταντίνος.

 

Καλά τι γαιδούρα είμαι δεν είπα τίποτα για την περιποίηση και όλα τα καλούδια που μας είχε ετοιμάσει η Λέγκω....:oops: Ευχαριστούμε πολύ Λέγκω μας! :wink:

Επίσης ξέχασα να πω περαστικά στην Γαλατούλα και τη Σοφούκα!

 

Κι ο Ιάσονας Χλόη μου ακόμη να κοιμηθεί.... πάντως κουρασμένος δεν ήτανε το μεσημέρι κοιμήθηκε, βέβαια ξύπνησε με όχι και πολλά κέφια... τι να πω μπορεί να φταίει αυτό....

Link to comment
Share on other sites

καλέεεε :oops::oops: ευχαριστουμε οικογενειακως για τα καλα σας λογια κι εγω σας ευχαριστω προσωπικώς, γιατί το βαμπιράκι μου κοιμάταιαιαιαιαιαι!!!!ναι!!!! της έκανε καλό η εμπειρια με τα πιτσιρικια, θελουμε κι αλλες ζουζουνιές την επομενη φορα πλιιιιζ:mrgreen:!μπορεί να κάτσαμε λίγο, αλλά χάρηκα πολύ πολύ που σας γνωρισα, την επομενη φορα θα θελα να τα πουμε περισσοτερο!

 

Λέγκω, εισαι νοικοκυρα, μην το κρυβεις!:P και Χλοη εεε δεν στο ειπα, αλλα τσακισα τα μπισκοτακια σου (τα εχεις περασει στις υγιεινες συνταγες; μυριστηκα πολυ ταχινι μιαααμμμμμμ)

 

το Νταφάκι που όντως είναι ανήλικο, σαν αδερφούλες είναι με την κόρη της
με τσακισε αυτο το σχολιο:-P:-P:-P:-P:-P:mrgreen:

 

mamma μην ανησυχεις, δεν περναω το ιδιο ακριβως, αλλα αναγκάστηκα να δουλεψω από όταν ηταν η Ερατω 3 μηνών, ευτυχώς οχι συστηματικά..τωρα παλι που ξαναξεκινω (οχι 8ωρο, ευτυχως!) το σκεφτομαι πολυ .......αλλα ειναι συνηθεια κ για σενα κ για το παιδι..θα δεις, θα γυρνας σπιτι και θα σε λαχταραει..μη σκεφτεσαι απογαλακτισμο, ακομα δεν ξεκινησατε το νεο σας προγραμμα, συν του οτι ειναι μεγάλο μωρό το μωρό σου!;) καλη αρχή και ολα θα πανε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εμείς μετά από αρκετά ξυπνήματα, θηλασμούς, γάλατα κτλ ξυπνήσαμε για την οικοδομή, στις 5:30... Τι προκοπή αυτό το παιδί! Ακόμα και άρρωστος, να πάει στην ώρα του για το μεροκάματο... Τουτάχιστον είναι απύρετος...

 

Λέγκω, δεν μας τα λες καλά!! Τι φαγητα είναι αυτά που ακούω!! Και ρεβυθοκεφτέδες???? Νόμιζα είχες κόψει διπλωματικές σχέσεις με αυτό το όσπριο...:P

 

Μπράβο που περάσατε καλά!! Για τα παιδιά, αφού ξέρετε, είναι πως θα ξυπνήσουν!! Την επόμενη φορά να είναι πιο ήρεμα!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Ζηλεύω, ζηλεύω, ζηλεύω! Πού θα πάει, θα έρθω κι εγώ ελπίζω στην επόμενη συνάντηση!

 

Εμείς εδώ στο σπίτι και σήμερα...

 

mama mia, καλή αρχή στη δουλειά και μην αγχώνεσαι! Δεν χρειάζεται να το ξυπνάς τελείως το μωρό το πρωί, να το παίρνεις στο κρεβάτι σου μισοκοιμισμένο και να το θηλάζεις ξαπλωτή. Όταν θα αποκοιμιέται να τον αφήνεις εκεί με κανένα μαξιλάρι γύρω γύρω και να φεύγεις. Έτσι θα κοιμάται λίγο ακόμα! Σιγά σιγά θα βρείτε τι σας βολεύει εσάς!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε υπέροχα!!! Λέγκολιν σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!!!!

 

Όσες δεν ήρθατε χτες, χασατε! Αμ πως :P αλλά μη στεναχωριέστε, και την επόμενη Κυριακή κάτι ...ψήνεται! (στον Άλφα :P:P:P )

 

rosalita, όταν μου είπε η Λέγκω για τους ρεβυθοκεφτέδες της θύμισα για τις σχέσεις που έχει με το συγκεκριμένο όσπριο. Ομολογώ όμως ότι ήταν κα-τα-πλη-κτι-κοί!!!!!!!!

 

Το παιδάκι μου έφαγε τόσο πολύ που, αν φορούσε παντελόνι με κουμπιά, σίγουρα θα είχα φάει κανένα κουμπί στο μάτι... είχε κάνει μια κοιλιά, τι να σας λέω...(θα χέ8ει σήμερα κάποια στιγμή, οπότε θα ξεφουσκώσει).

 

ΑΑΑΑα να σας πω με τι γέλασα πολύ???? με την Άφρο, που πήρε την βιολογική μερέντα που της είχε φέρει η Λέγκω (χωρίς γάλα, ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο βάζουν που δε κάνει να φάει), την έκλεισε στην αγκαλιά της, της έδινε φιλάκια, της έλεγε "μόνο εγώ θα σε φάω" κι άλλα τέτοια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σοφουκάκι μου και γκαλατάκι περαστικά και το νου σας την επόμενη Κυριακή να είστε περδίκι!!! (Άτιμο γκαλάτιο από χθες σκέφτομαι το τσουρέκι!:D)

Μαμα μίααααα καλή αρχή!!! Θα είναι λίγο δακρύβρεχτη η σημερινή μέρα αλλά μετά θα ρολάρουν όλα... Ελπίζω να είναι καλά τα πράγματα στη δουλειά και να μην σε πρήζουν πολύ, τουλάχιστον μέχρι να προσαρμοστείς!:wink:

Ο Μητσάκος είναι καλύτερα και σήμερα θα κανει τις εξετάσεις για να δουν τι γίνεται με το υγρό... Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καληνύχτα λοιπόν, εμείς περιμένουμε κάτι φίλους μας από τη Θεσ/νίκη και δε θα κοιμηθούμε σύντομα!!!

Τώρα φταίω εγώ να την πάρω να την ξυπνήσω;;;:mrgreen: (νοιώθω τόσο καλός άνθρωπος!)

Λέγκω, δεν μας τα λες καλά!! Τι φαγητα είναι αυτά που ακούω!! Και ρεβυθοκεφτέδες???? Νόμιζα είχες κόψει διπλωματικές σχέσεις με αυτό το όσπριο...:P

Χα, δεν χρειάζονται βράσιμο γιαυτό!

Λέγκω, εισαι νοικοκυρα, μην το κρυβεις!:P

Να μιλάς καλύτερα μικρό ανήλικο! Για πες πως ηταν το θεατρικό χθες; Ωραίο;;;

Σούπερ ήταν χθες παρόλο που μέσα στον πανικό δεν πρόλαβα να σας πολυμιλήσω! Κυλιστήκανε τα παιδιά μας στο βούρκο στην κυριολεξία!!! Για άλλη μια φορά ο Θοδωράκης ήταν ο πιο βρώμικος αλλά η Αννούλα δεν μασάει από μπίχλα:lol:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Περαστικα και πάλι στον Μιτσάκο!!!ΕΎΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΆΝΕ ΌΛΑ ΚΑΛΆ!!!

 

Περαστικά και στην μαμά της Λαμπρινής!!!

 

Τόνια καλή αρχή!!!Μια χαρά θα τα πας!!!

 

Ντάφι να σας ζήσει το νεοφώτιστο!!!

 

Σόφι περαστικά!!!

 

Είδα στον ύπνο μου ότι έκανα β επιπέδου...εμμονή μου έχει γίνει!!!Άντε 15 μέρες μείνανε...ας πάνε όλα κατ΄ευχήν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή βδομάδα!!!

Δευτέρα είναι σήμερα βρε συμπεθέρα, τι να με ξυπνήσεις, ξαναγυρίσαμε στα συνηθισμένα!!!Η Λήδα εκστασιάστηκε γιατί ξύπνησε το πρωί και βρήκε ένα παιδάκι στο σπίτι!!!Απίστευτο! Που να ξερε ότι σε τέσσερις μήνες θα μπει ένα παιδάκι στο σπίτι και θα κατσικωθεί για τα καλά!

 

Δε μου λες Νταφάκι, καλά τα ''πράσσειν άλογα''; Που θα πάμε σήμερα τσούπρες;;;Για μελετήστε λίγο το πρόγραμμα!!!Ψήνω και τους φίλους μας να κάτσουν άλλη μια μέρα και να πάρουν κι αυτοί τον πιτσιρικά να πάμε....

 

ΑΑΑΑα να σας πω με τι γέλασα πολύ???? με την Άφρο, που πήρε την βιολογική μερέντα που της είχε φέρει η Λέγκω (χωρίς γάλα, ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο βάζουν που δε κάνει να φάει), την έκλεισε στην αγκαλιά της, της έδινε φιλάκια, της έλεγε "μόνο εγώ θα σε φάω" κι άλλα τέτοια :lol:

 

Άχουουουου, τι πρωινή συγκίνηση ήταν αυτή;;;; :)

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες Νταφάκι, καλά τα ''πράσσειν άλογα''; Που θα πάμε σήμερα τσούπρες;;;Για μελετήστε λίγο το πρόγραμμα!!!Ψήνω και τους φίλους μας να κάτσουν άλλη μια μέρα και να πάρουν κι αυτοί τον πιτσιρικά να πάμε...

Μέσα!

Πωπω δεν ανοίγουν τα μάτια μου με τίποτα!

Τον κερατά ζήλεψε απ'τον Μάνο της Ρόζης και 6.50 πήρε τη ρόδα και ήρθε στο κρεββάτι μας να μας ξυπνήσει! Εκτος απ'τα 3-4 στανταρισμένα πλέον ενδιάμεσα ξυπνήματα... καφέεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

μπονζουρ μερεντουλες μου!!!

ΑΑΑΑα να σας πω με τι γέλασα πολύ???? με την Άφρο, που πήρε την βιολογική μερέντα που της είχε φέρει η Λέγκω (χωρίς γάλα, ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο βάζουν που δε κάνει να φάει), την έκλεισε στην αγκαλιά της, της έδινε φιλάκια, της έλεγε "μόνο εγώ θα σε φάω" κι άλλα τέτοια :lol:

a, επρεπε να μας δεις σημερα το πρωι που "προχωρησε" η σχεση μας... δεν μπορω να πω, ηταν υπεροχα! Αν δεν το μετανιωσω υποσχομαι να παραμεινω πιστη!!!

 

Η Νεφέλη δεν είχε κοιμηθεί καλά ούτε το βράδυ ούτε το μεσημέρι, και νύσταζε πολυ και φερόταν κι αυτή περίεργα. Την πιάνει μιά τρομερή υπερένταση και παραφέρεται όταν είναι κουρασμένη.

δε μπορει πλακα κανεις, ε? Δλδ οταν δεν παραφερεται τι κανει? Αναπνεει? καλε το παιδι ηταν προτυπο, γλυκυτατη και μια χαρα ησυχη. μπηκε στην κουνια κ ξαπλωνε και εκανε πως κοιμοταν. Α, και αυτη τη φορα φανηκε πως τα βρηκαν και με την δικια μου, συννενοουνταν μια χαρα!

Οσο για τα μπισκοτα σου, θελω να δεσμευτεις μπροστα σε ολους οτι θα τα ξαναφτιαξεις σε λιγο καιρο που θα δοκιμασω να ξαναφαω μελι κ ταχινι. Φαινοταν υπέροχα!

Κοριτσια και γω περασα πολυ ομορφα, χαρηκα που σας ειδα και που γνωρισα το νταφακι με την γλυκυτατη οικογενεια! Η ερατω ειναι μια κουκλαρα! την ζαχαρωνω για νυφη στον Αγγελο, αλλα αυτος ο καγκουρας ουτε που την κοιτουσε. Πρεπει να τους ξαναδωσουμε μια ευκαιρια ομως πριν βγουν κ οι υπολοιποι αντρες και μας το φανε το μωρο:-D

 

Η λεγκω δεν ειναι ενταξει γιατι μου ειχε υποσχεθει οτι δεν θα εφτιαχνε τιποτα για την συναντηση κ οτι θα προσπαθουσε να ξεκουραστει... Εφτιαξε τοσα πραματα που φυγαμε ολοι σκασμενοι απο κει και εμειναν κ πολλα πραματα. Και ειχε και να καθαρισει-μαζεψει μετα... Και οι πορτοκαλενιες πατατουλες κ οι ρεβυθοκεφτεδες θεικοι ομως! Γλυκια μου τυροπιτουλα θα μου υποσχεθεις οτι προσπαθεις να ξεκουραζεσε λιγακι?

 

Εμεις φυγαμε σχετικα νωρις μιας κ η δαναη δεν ειχε κοιμηθει καθολου κ ελπιζαμε να κοιμηθει στο αμαξι μπας κ δουμε κ μεις καμια ταινια.... 11 παρα τεταρτι κοιμηθηκε τελικα.... Ειδα μια ταινια στον υπνο μου... οσκαρική!!!

 

Γκαλατουλα κριμα που δεν ηρθες, ηθελα να σας δω (οχι το τσουρεκι, εσας)... Περαστικα, ελπιζω να εισαι καλυτερα. Σοφακι κ σε σενα περαστικα κοριτσακι.

Ελενη, να κανονισουμε καμια συναντηση πριν πιασουν τα πολλα κρυα για εξω, θα ειναι καλυτερα για ολους πιστευω!

Αυτα.... τι αλλα? δε θελω να σας αφησω γιατι αν το κανω πρεπει να καταπιαστω με τον νεροχυτη... και πιστεψτε με δεν θελω...

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες Νταφάκι, καλά τα ''πράσσειν άλογα''; Που θα πάμε σήμερα τσούπρες;;;Για μελετήστε λίγο το πρόγραμμα!!!Ψήνω και τους φίλους μας να κάτσουν άλλη μια μέρα και να πάρουν κι αυτοί τον πιτσιρικά να πάμε....

Μεσα παρακαλω αν δεν βρεχει! κατα τις 5.30 μπορω να ειμαι κεντρο. Για πειτε που θα παμε!!!!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γκρουμφφφφφφφφφφφφφφ νυστάζωωωωωωωωω

Μαμαμια καλή αρχή και περαστικά στα άρρωστα, μέσα στα οποία συγκαταλέγεται και η Άννα. Κοριτσάκια μου έχω τρομερές τύψεις, η Άννα είχε μύξα αρκετές μέρες΄τώρα, αλλά τίποτα άλλο, όλο το Σκ ήταν μες την τρελή χαρά, χτες που γυρνούσαμε κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο και την έβαλα κατευθείαν για ύπνο αλλά ξύπνησε στις 12 και την πονούσε το αυτί της, και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε όλη νύχτα, αλλά αυτό είναι το λιγότερο αυτό που με ανησυχεί είναι αν κόλλησε τα άλλα παιδάκια...

 

λυπάμαι πολύ....

πάω να πιω 2ο καφέ γιατί τώρα μου είπε ότι την πονάει μόνο λίγο το αυτί της και καθεται λίγο μονη...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια ταινια στον υπνο μου... οσκαρική!!!

:lol: Όσο ζεις ελπίζεις!!!

Άντε να μην έχεις πρόβλημα με τη μερέντα και θα σου πάρω άπειρες κι εσένα και στο ανήλικο νταφίδιο;)

Γκρουμφφφφφφφφφφφφφφ νυστάζωωωωωωωωω

Μαμαμια καλή αρχή και περαστικά στα άρρωστα, μέσα στα οποία συγκαταλέγεται και η Άννα. Κοριτσάκια μου έχω τρομερές τύψεις, η Άννα είχε μύξα αρκετές μέρες΄τώρα, αλλά τίποτα άλλο, όλο το Σκ ήταν μες την τρελή χαρά, χτες που γυρνούσαμε κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο και την έβαλα κατευθείαν για ύπνο αλλά ξύπνησε στις 12 και την πονούσε το αυτί της, και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε όλη νύχτα, αλλά αυτό είναι το λιγότερο αυτό που με ανησυχεί είναι αν κόλλησε τα άλλα παιδάκια...

 

λυπάμαι πολύ....

πάω να πιω 2ο καφέ γιατί τώρα μου είπε ότι την πονάει μόνο λίγο το αυτί της και καθεται λίγο μονη...

Ω ρε την καψερή!

Τι τύψεις ρε κοπελιά; Μέχρι να εκδηλωθεί η ίωση ή η ωτίτιδα ή οτιδήποτε άλλο που να το ξέρεις; Να το μαντέψεις; Ή να τα βάλουμε στην απομώνωση; Μακάρι να τις καπουλάρει η γλυκούλα μου γιατί πονάνε πολύ οι ρουφιάνες οι ωτίτιδες!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αφροδίτη, η Νεφέλη έδειχνε δείγματα κούρασης και υπερέντασης στο πάρτυ, αλλά στο δρόμο της βγήκε όλη η γκρίνια. Ευτυχώς που μένουμε κοντά γιατί μας έβγαλε την ψυχή μέχρι να φτάσουμε!

Όντως μιά χαρά τα πάνε με τη Δανάη άμα δεν έχουν κανένα καρότσι να χωρίσουνε. Πάντως το καραφλό μωρό της Λήδας το λιγούρευε, αλλά κρατιότανε. :lol:

Στην επόμενη συνάντηση θα μου πεις ακριβώς τι δεν τρως, κι όλο και κάτι θα βρω να σου φτιάξω!! ;D (μαφινάκια με μερέντα?) :lol:

 

Φελίνι τι νιώθεις άσχημα καλέ? Όλα τα παιδάκια αυτή την εποχή μύξες έχουν! Περαστικά στην Αννούλα το όμορφο μπουκλόπαιδο!

 

Το παιδί μου ζητάει πρωινό! Κάτι απαιτήσεις που έχει πρωί πρώι. Πάω να της φτιάξω λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Φελίνι μπορεί να μην είναι ωτίτιδα, απλά να πόνεσε λίγο το αυτάκι απ'της μύξες αν ήταν βουλωμένη η μύτη. Προσπάθησε να της έχεις τη μύτη συνέχεια καθαρή. Εγώ στη Νεφέλη χρησιμοποιώ μιά μπαλίτσα που τις ρουφάει, όταν έχει μύξες, και κάνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

περατσικα στην αννουλά! Μακαρι να μην ειναι ωτιτιδα γιατι ειναι ταλαιπωρια... παντως η ωτιτιδα δεν κολλαει απο οσο ξερω οποτε μην νιωθεις τυψεις... Λες να την κολλησατε οι γκαστρουλες και βουλωνει κ αυτης το αυτι? :wink:

χλόη, μολις μιλησες για μαφινακια με μερεντα, ομολογω οτι ανατριχιασα!!!

 

μαμα μια καλη αρχη και απο μενα. να ξερεις οτι σε λιγες μερες δεν θα νιωθεις τοσο χαλια που αφησες το παιδι. θα βρειτε τους ρυθμους σας μια χαρα! φιαλακια στον κωνσταντινουλη!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα το πρόγραμμα του θεάτρου δρόμου, για να μην πολυλογώ από τις 5 μέχρι τις 8, στο θησείο 1,2 και 3, που είναι η περιοχή γύρω από τον ηλεκτρικό θα έχει διάφορες ομάδες που θα μπορούσαμε να δούμε και ενδιαμέσως να ανηφορίσουμε και την Ερμού όπου έχει κάθε μια ώρα (16.00-17.00-18.00-19.00) το Helix street theatre και μια παρέλαση δρόμου...Αυτά, μη με κατηγορήσετε ότι έκανα το πρόγραμμα δίπλα μου, δε φταίω, αφού όλα εκεί τα έχουνε βάλει!!! :)

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

ζηλεύω ζηλεύω... 7.30 με τα χίλια ζόρια μπορώ να είμαι κέντρο και δε λέει, λέει???

 

Δε μπορούσε το Σάββατο να κάνει καλή μέρα, που έβρεχε συνέχεια????

Όόόόόόχι, πρέπει τη Δευτέρα που δουλεύουμε να κάνει καλή μέρα για βόλτα...σκγρουμφ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Περάσατε τέλεια χθες εεε?

Περαστικά στην Αννούλα! Και Μάμα μία καλή αρχή! Θα δεις όλα καλά θα πάνε! Και θα ξεσκάς κι εσύ λίγο...

Άφρο πώς ήταν η μερέντα? Καλή? Ικανοποιήθηκες?

Ζηλεύω συνάντηση! Να κανονίσουμε κανένα πάρκο....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μάμα μία καλή αρχή!

 

Πολύ χαίρομαι που συναντιέστε και περνατε καλά:D

 

εγώ τα κατάφερα και τα έκανα... μην πω:confused:

 

από νεογέννητο η Σοφία είχε μια προτίμηση στο δεξί στήθος, το οποίο έγινε λίγο μεγαλύτερο από το αριστερό, αλλά θεωρούσα ότι είχα την κατάσταση υπό έλεγχο γιατί της έδινα το αριστερό λίγο πιο συχνά για να εξισορροπήσω την παραγωγή.

 

Τζίφος:-( Χτες όλη μέρα το δεξί στήθος είχε πρηστεί (για την ακρίβεια είχε γίνει τούμπανο) και πονούσε. Και γμτ δεν καταλαβαίνω γιατί κάθεται τόσο λίγο στο αριστερό και δεν το θέλει, αφού όταν το αφήνει βλέπω και στην ψευδοθηλή και στο στοματάκι της γάλα.

 

Είμαι σαν το τέρας, με το ένα στήθος 3 νούμερα μεγαλύτερο από το άλλο. Σήμερα λέω να της δίνω σχεδόν πάντα το αριστερό, τι θα κάνει, θα πιει.

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιες!

τι κανετε?περασατε καλα την κυριακη ε?ωραια!

 

Φελίνι μπορεί να μην είναι ωτίτιδα, απλά να πόνεσε λίγο το αυτάκι απ'της μύξες αν ήταν βουλωμένη η μύτη. Προσπάθησε να της έχεις τη μύτη συνέχεια καθαρή. Εγώ στη Νεφέλη χρησιμοποιώ μιά μπαλίτσα που τις ρουφάει, όταν έχει μύξες, και κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

για πες περισσοτερες λεπτομερειες....

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...