Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια για οικονομικό πάρτυ


Recommended Posts

Μας είχαν καλέσει σε ένα παρτυ στα Μακντόναλντς. Δεν ήταν του γούστου μου, αλλά τα παιδάκια πέρασαν καλά. Η μαμά του παιδιού μου είπε οτι της πήγε πολύ πολύ οικονομικά. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μας είχαν καλέσει σε ένα παρτυ στα Μακντόναλντς. Δεν ήταν του γούστου μου, αλλά τα παιδάκια πέρασαν καλά. Η μαμά του παιδιού μου είπε οτι της πήγε πολύ πολύ οικονομικά. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

 

Σ΄ευχαριστώ, αλλά πιστευω και τα Goodys είναι το ίδιο οικονομικά και σ΄αυτά που σκέφτομαι να το κάνω έχει και πολύ χώρο να παρκάρουν. Τα πιο κοντινά μου Μακντόναλντς είναι στην Πεντέλης με λίγο χώρο για παρκάρισμα και πολύ κίνηση. Ο παιδότοπός τους είναι έξω και δε βολευει. Ευχαριστώ πάντως.

 

DALIA, τώρα το θυμήθηκα! Να τα εκατοστήσει ο γιόκας σου, να ΄ναι γερός και χαρούμενος πάντα! Αλήθεια το πάρτυ στα Goodys πόσο;

 

Εγώ θα κάνω τελικά τα γενέθλια του γιου μου τον Ιανουάριο, για να σβήσει κεράκια και η κόρη μου μαζί, και θα σας ενημερώσω για το πως πήγε.

Link to comment
Share on other sites

.

DALIA, τώρα το θυμήθηκα! Να τα εκατοστήσει ο γιόκας σου, να ΄ναι γερός και χαρούμενος πάντα! Αλήθεια το πάρτυ στα Goodys πόσο;

 

Eυχαριστώ πολύ:D να χαίρεσαι τα παιδάκια σου...

 

Λοιπόν περάσαμε για άλλη μια χρονιά πάρα πολύ ωραία....

Για 40 άτομα μου βγήκε 340€...και όλοι πήραν τον καφλε τους και με το φαγητό μετά την μπυρίτσα τους...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ:D να χαίρεσαι τα παιδάκια σου...

 

Λοιπόν περάσαμε για άλλη μια χρονιά πάρα πολύ ωραία....

Για 40 άτομα μου βγήκε 340€...και όλοι πήραν τον καφλε τους και με το φαγητό μετά την μπυρίτσα τους...

 

Μπράβο, να ΄στε πάντα γεροί και να περνάτε πάντα καλά!

 

Και ο λογαριασμός μια χαρά βγήκε!

Link to comment
Share on other sites

DALIA να το χαίρεσαι και να το καμαρώνεις το παληκάρι σου

 

εύχομαι και του χρόνου με υγεία!!

 

(μην το πεις ούτε στον παππά, μια χάρα την έβγαλες...:lol::D)

 

Παρασκευή13 σορυ για το άσχετο:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα,

 

Απευθυνετε βεβαια σε καπως μεγαλυτερα παιδια αλλα μου ειπαν πως εχουν κανει γενεθλια και σε παιδακια 5 και 6 ετων, για δειτε το:

 

http://www.teenspartyplace.gr

 

Ο χωρος ειναι prive λειτουργει μονο για το παρτυ και το κοστος για 55 ατομα μου ειπαν ειναι 650 ευρω:confused: για τις ωρες απο 1100 - 1400 & 1500 - 1800 ενω αγγιζει τα 950 ευρω:evil: τις βραδυνες ωρες 1900 - 2200

Αφθονοι χυμοι και φαγητο;)

Εξτρα τουρτα και αλκοολ:mad:

Αν ξερει καποια περισσοτερα η τυχον εχει κανει παρτυ εκει ας μας πει παρακαλω

 

Η μαμα της ΜΙΡΕΛΑΣ

Link to comment
Share on other sites

koριτσια εγω φετος εκλεισα να τα κανω στη πιτσα ρομα....περσι σε ενα παιδοτοπο στη καστορια μου ειχε βγει γυρω στα 340 ευρο με καμια 40 μεγαλοους και γυρω στα 10 παιδακια...φετος θα ειμαστε σαφως λιγοτεροι θα σας ενημερωσω ποσο μας βγηκε οταν τα κανουμε.υπολογιζω 10 παιδακια απο 6 ευρο το πακετο φαγητου κανα 4 πιτσες και οτι πιουμε!!φιλια

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα,

 

Απευθυνετε βεβαια σε καπως μεγαλυτερα παιδια αλλα μου ειπαν πως εχουν κανει γενεθλια και σε παιδακια 5 και 6 ετων, για δειτε το:

 

http://www.teenspartyplace.gr

 

Ο χωρος ειναι prive λειτουργει μονο για το παρτυ και το κοστος για 55 ατομα μου ειπαν ειναι 650 ευρω:confused: για τις ωρες απο 1100 - 1400 & 1500 - 1800 ενω αγγιζει τα 950 ευρω:evil: τις βραδυνες ωρες 1900 - 2200

Αφθονοι χυμοι και φαγητο;)

Εξτρα τουρτα και αλκοολ:mad:

Αν ξερει καποια περισσοτερα η τυχον εχει κανει παρτυ εκει ας μας πει παρακαλω

 

Η μαμα της ΜΙΡΕΛΑΣ

 

Την είχα ψάξει και αυτήν την εκδοχή αλλά είναι όχι απλώς ακριβά, ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ! Ψάχνουν ίσως για κορόϊδα, τι να πω; Το φαγητό δεν είναι δωρεαν, μόνο οι χυμοι. Όποιος έχει ας τα διαθέσει αν και το θεωρώ μεγάλη κλεψιά. Δηλαδή και να τα είχα θα ένιωθα πολύ κορόϊδο να τους τα ακουμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

koριτσια εγω φετος εκλεισα να τα κανω στη πιτσα ρομα....περσι σε ενα παιδοτοπο στη καστορια μου ειχε βγει γυρω στα 340 ευρο με καμια 40 μεγαλοους και γυρω στα 10 παιδακια...φετος θα ειμαστε σαφως λιγοτεροι θα σας ενημερωσω ποσο μας βγηκε οταν τα κανουμε.υπολογιζω 10 παιδακια απο 6 ευρο το πακετο φαγητου κανα 4 πιτσες και οτι πιουμε!!φιλια

 

Το σκεφτόμουν και αυτό, από ένα φυλάδιο που μας είχαν ρίξει στο σπίτι, σαν ιδέα αλλά δεν έχω προλάβει να πάω να δω το χώρο του μαγαζιού. Αν τα καταφέρω θα πάω. Ευχαριστώ! Κοντά- κοντά έχουν γενέθλια τα παιδάκια μας! Καλή λευτεριά να χεις και να σου ζήσει και η μπουμπού σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πήγα σήμερα goodys για να κλείσω τελικά το πάρτυ και μου ζήτησαν 120 Ε έξτρα κάτι σαν ενοικίαση του χώρου. Το έκλεισα αλλά εκνευρίστηκα γιατί 2 φορές που τους είχα μιλήσει δε μου είχαν αναφέρει τιποτα για αυτό το ποσό. Το θεώρησα κάτι σαν "πισώπλατο χτύπημα" . DALIA εσένα σου ζήτησαν κάτι τέτοιο ή εξαρτάται από την πολιτική του κάθε καταστήματος; Αν ξέρει και κάποιος άλλος ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή η κολλητή μου που έκανε πάρτυ στον μικρό της στα goodys στο Χαιδάρι, δεν της ζήτησαν χρέωση για τον χώρο, μόνο ότι πήρανε μικροί και μεγάλοι...και πολύ φοβερός ο χώρος στα συγκεκριμένα goodys

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα goodys για να κλείσω τελικά το πάρτυ και μου ζήτησαν 120 Ε έξτρα κάτι σαν ενοικίαση του χώρου. Το έκλεισα αλλά εκνευρίστηκα γιατί 2 φορές που τους είχα μιλήσει δε μου είχαν αναφέρει τιποτα για αυτό το ποσό. Το θεώρησα κάτι σαν "πισώπλατο χτύπημα" . DALIA εσένα σου ζήτησαν κάτι τέτοιο ή εξαρτάται από την πολιτική του κάθε καταστήματος; Αν ξέρει και κάποιος άλλος ας μου απαντήσει.

 

ναι εμένα μου ζήτησαν 70€ αλλά ήμουν ενήμερη.

και ναι, εξαρταται από την πολιτική του καταστήματος.

στα goodies που έκανε η αδερφή μου το παρτυ του μικρού η αίθουσα ήταν δωρεάν. ε

επισης

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα goodys για να κλείσω τελικά το πάρτυ και μου ζήτησαν 120 Ε έξτρα κάτι σαν ενοικίαση του χώρου. Το έκλεισα αλλά εκνευρίστηκα γιατί 2 φορές που τους είχα μιλήσει δε μου είχαν αναφέρει τιποτα για αυτό το ποσό. Το θεώρησα κάτι σαν "πισώπλατο χτύπημα" . DALIA εσένα σου ζήτησαν κάτι τέτοιο ή εξαρτάται από την πολιτική του κάθε καταστήματος; Αν ξέρει και κάποιος άλλος ας μου απαντήσει.

 

ναι εμένα μου ζήτησαν 70€ αλλά ήμουν ενήμερη.

και ναι, εξαρταται από την πολιτική του καταστήματος.

στα goodies που έκανε η αδερφή μου το παρτυ του μικρού η αίθουσα ήταν δωρεάν. ε

επισης δεν τα εδωσα προκαταβολικά, την ημέρα του παρτυ

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως...λέω μήπως τα 120,00€ σου τα ζητήσανε σαν προκαταβολή για να κλείσεις το party? Εμένα πέρυσι μου είχαν ζητήσει 70,00€ σαν προκαταβολή (δέσμευση) τα οποία αφαιρέθηκαν από το λογαριασμό. Σε άλλα Goody's όμως δεν ισχύει κάτι τέτοιο όπως ακριβώς αναφέρει και η Dalia πιο πάνω.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι Stam καλά κατάλαβα, δεν είναι προκαταβολή. Σαν προκαταβολή πλήρωσα ήδη την τούρτα. Τελικά είναι πολιτική του κάθε κατ/τος. Αναρωτιέμαι τώρα, να ζητήσω καλύτερη τιμή σ΄αυτό (με την δικαιολογία ότι άλλα goodys δε τό΄χουν) ή αν το κάνω θα εκνευριστούν και θα με κλέψουν στο λογ/μο για να βγάλουν τα σπασμένα;

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσεις φυσικά αλλά όχι με αφορμή ότι σε άλλα Goody's δεν το κάνουν (γιατί θα σου πουν προφανώς ότι είναι στη δικαιοδοσία κάθε ιδιοκτήτη να έχει τη δική του πολιτική). Θα ζητήσεις καλύτερη τιμή διότι δεν σε είχαν ενημερώσει εκ των προτέρων για να κανονίσεις την πορεία σου! Δε νομίζω να έχει αυτό επίπτωση στο service ή στη τελική χρέωση. Ούτως ή άλλως το να κλέψουν μπορεί να γίνει όπως και να 'χει. Εξάλλου ο υπεύθυνος με τον οποίο μιλάς μπορεί εκείνη την ημέρα και ώρα να έχει ρεπό ή αν δουλεύει άλλη βάρδια.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

koριτσια εγω φετος εκλεισα να τα κανω στη πιτσα ρομα....περσι σε ενα παιδοτοπο στη καστορια μου ειχε βγει γυρω στα 340 ευρο με καμια 40 μεγαλοους και γυρω στα 10 παιδακια...φετος θα ειμαστε σαφως λιγοτεροι θα σας ενημερωσω ποσο μας βγηκε οταν τα κανουμε.υπολογιζω 10 παιδακια απο 6 ευρο το πακετο φαγητου κανα 4 πιτσες και οτι πιουμε!!φιλια

 

loipon αργησα να γραψω κ εχουμε και λεμε:καμια 40 μεγαλοι 10 πιτσιρικια περιπου καμια 12 πιτσες αναψθκτικα μπυρες δε ξερω ποσα κ τα πακετακια των μικρων με δωρακι μεσα 200ευροπουλα.περασαμε πολυ καλα τα μικρα ζουρλαθηκαν στον παιδοτοπο και οι μεγαλοι εσκασαν να τρωνε πιτσα ζεστη και οτι αλλο ειχαμε φερει εμεις αφου μας το επιτρεψαν αλλωστε!!!καλα δεν ειναι??? φιλια!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.

 

Ψάχνω κι εγώ να κάνω σχετικά οικονομικό πάρτυ για τα κορίτσια μου τώρα τον Ιανουάριο. Ρώτησα σε Goodys στην Τούμπα θεσσαλονίκης (Γρ. Λαμπράκη) και μου είπαν τα εξής :

€ 90,00 η αίθουσα αποκλειστικά για εμάς για 2,5 ώρες

€ 3,90 το junior για τα παιδάκια

€ 4,5/το άτομο με πιατέλες για 4 άτομα και καφέδες & αναψυκτικά.

€ 46,00 η τούρτα 3 κιλών (εγώ θα χρειαστώ 2 τούρτες καθότι 2 κοριτσάκια αλλά δεν διευκρίνησα αν τη δεύτερη τούρτα μπορώ να τη φέρω εγώ.

Θα υπάρχει μου είπαν και κοπέλα που θα απασχολεί τα παιδιά για καμιά ώρα καθώς επίσης και βιντεοσκόπηση.

Έχω γύρω στα 45 άτομα (25 μεγάλοι + 20 παιδιά) υπό ιδανικές συνθήκες βέβαια γιατί συνήθως έχουμε απώλειες λόγω ιώσεων. Δεν υπάρχει περιορισμός στα άτομα αρκεί να μην υπερβαίνουν τα 60 άτομα.

Με ένα πρόχειρο υπολογισμό και αν δεν μου χρεώσουν και τίποτα άλλο θα χρειαστώ γύρω στα € 400,00. Δε ξέρω τι να κάνω! Μήπως να τα κάνω στο σπίτι και να περιορίσω τα άτομα; Γνωρίζετε αν σε όλα τα Goodys χρεώνουν την αίθουσα; Ενδιαφέρομαι για ανατολική Θεσσαλονίκη.Αν και έτσι είναι καλύτερα για να είναι ελεγχόμενα τα άτομα, αλλά € 90,00 δεν είναι πολλά. Εγώ σκεφτόμουνα να τα κάνω Κυριακή πρωί που έχει λιγότερο κόσμο. Αν είναι να πληρώσω την αίθουσα ίσως να προτιμήσω το Σάββατο απόγευμα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλα εχει παιδοτοπο η Roma Pizza και δεν εχω παρει γραμμη?:lol::lol::lol:

Ακουγεται πολυ ενδιαφερον παντως.

Οσο για τα Goodie's ο παιδοτοπος τους στην περιοχη δεν λεει κατι και ειναι μικρος + οτι οσα περιγραφει η marvas ακουγονται πανακριβα (για τα δικα μου δεδομενα δλδ )

Roma Pizza παιζει το ιδιο σκηνικο?

 

Ενας γνωστος εκανε το εξης καλο. Παιδοτοπο με γευμα για τους μικρους και παρηγγειλε πιτσες για τους μεγαλους απ εξω. Απο αυτο που ακουω στα goodie's παντως φθηνοτερα του ηρθε.

Ακους εκει ενοικιαση χωρου (στα δικα μας ειναι μια τρυπα οποτε νομιζω η ενοικιαση παιζει αναλογα με το τι παιδοτοπο διαθετουν παντως και ισως γι αυτο )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

marvas δυτικά είναι τα goodies παράλληλα στον περιφερειακό ευόσμου, πολύ καλή αίθουσα και δεν χρεώνουν ενοικίαση...

εγώ είχα κάνει Ωραιόκαστρα και η χρέωση της αίθουσας ήταν 70€

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.

 

Γνωρίζετε αν σε όλα τα Goodys χρεώνουν την αίθουσα; Ενδιαφέρομαι για ανατολική Θεσσαλονίκη.Αν και έτσι είναι καλύτερα για να είναι ελεγχόμενα τα άτομα, αλλά € 90,00 δεν είναι πολλά. Εγώ σκεφτόμουνα να τα κάνω Κυριακή πρωί που έχει λιγότερο κόσμο. Αν είναι να πληρώσω την αίθουσα ίσως να προτιμήσω το Σάββατο απόγευμα.

 

Η χρέωση της αίθουσας είναι ανάλογα με την πολιτική του κάθε υποκαταστήματος. Εμένα όπως έγραψα μου χρεώνουν την αίθουσα 120,00Ε. Τους πήρα τελικά τηλέφωνο γιατί δε μου το είχαν πει από την αρχή και μου έκαναν τη χρέωση 90,00Ε και 50% έκπτωση στους καφέδες των μεγάλων (θα το κάνω Κυριακή πρωϊ για να μην έχουμε κόσμο εκτός πάρτυ στον παιδότοπο).

Για τούρτα είναι υποχρεωτικό να την πάρουμε από εκεί. Εγώ πήρα 5κιλη 65,00Ε και για τα 2 παιδάκια μου μαζί.

Ο κλόουν όμως θα είναι δικός μου (δε με υποχρεώνουν να πάρω κάποιον από αυτους που συνεργάζονται). Αρα εσύ με την κοπέλα που θα απασχολεί τα παιδιά γλιτώνεις τα χρήματα του κλόουν, καλό αυτό.

Βιντεοσκόπηση εμένα δε μου προσφέρουν αλλά αν επιτρέψω να είναι και φωτογράφος εκεί θα μου κάνουν 10 φωτο δώρο.

Τελικά είναι πράγματι θέμα πολιτικής.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και σε έναν μικρό παιδότοπο με € 6,50 το άτομο το πιο απλό μενού για τους μεγάλους (4 σφολιατοειδή) + καφέ ή αναψυκτικό. Αν θέλω εμπλουτίζω κι άλλο το μενού με το ανάλογο κόστος αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Τα αλκοολούχα χρεώνονται extra. Για τα παιδάκια με το ίδιο ποσό περιλαμβάνει τοστ + χυμό. Έχει κοπέλες για τα παιδιά και είναι μικρός και συμπαθητικός ο χώρος. Δε θα έχει άλλο πάρτυ αλλά δε μπορεί να αποκλείσει τον κόσμο εκτός του πάρτυ αν και συνήθως δεν έχει άλλο κόσμο όταν έχει πάρτυ. Μ' αρέσει που είναι μικρός ο χώρος σε σ΄χεση με τους μεγάλους και χαώδης παιδοτόπους. Έτσι την πάτησα πέρσυ και είχε κλείσει 4(!!!) πάρτυ την ίδια ώρα και γινόταν ο χαμός. Χώρια τα λεφτά που έδωσα (γύρω στα €10-11 το άτομο!).

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Marvas πες μου για τον παιδοτοπο γιατι ψαχνομαι για τον Ιουνιο!

 

Σοφία Τ. όπως είπα είναι ανατολικά και συγκεκριμένα στην Άνω Τούμπα. Αν σε ενδιαφέρει η περιοχή θα σου δώσω ακριβώς τη διεύθυνση. Εχθές πήγα και έκλεισα για την τελευταία Κυριακή του Ιανουρίου για να το κάνουμε και μασκέ!!

Σου έχω όμως και μια άλλη καλή πρόταση εφόσον ενδιαφέρεσε για καλοκαίρι. Φυσικά συμφέρει μόνο αν έχεις αρκετά άτομα. Είναι εξωτερικός χώρος. Πες μου αν θες και γι' αυτό γιατί πήγαμε σε γενέθλια το καλο΄καίρι που μας πέρασε και περάσαμε μικροί - μεγάλοι τέλεια.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...