Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια για οικονομικό πάρτυ


Recommended Posts

πρόσεχε όμως γιατί απ'όσο ξέρω εδώ Θεσ/νίκη τουλάχιστον δεν λειτουργούς σε όλα τα goodies με το ίδιο τρόπο..οι τιμές όμως είναι παντού ίδιες

 

Μπορείς να μας πεις ποιο Goodys ήταν αυτό από το οποίο έμεινες ευχαριστημένη για να μη τα ψάχνουμε κι εμείς ένα-ένα;

Αν δεν θέλεις να το πεις δημόσια, μπορείς να μου στείλεις ένα π.μ.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια συναδελφος στο γραφειο που και αυτη εχει ετσι πολυ κοσμο εκανε τα γενεθλεια της κορης της εδω http://www.parnitha.gr/pparty.htm

 

ειναι στην Παρνηθα και επειδη πειγαμε και εμεις θα σου πω εντυπωσεις.

καταρχας ειχε καλεσμενα ατομα συνολικα γυρω στα 120 ειχε χωρο που γινονταν το παρτυ κλειστο με παιδοτοπο μεσα για τα πιο μικρα παιδακια με τραπεζια τετραγωνα και κετερενγκ + ενα μπαρ για ποτα κια ανψυκτικα + πιστα κατι σαν βαφτιση φαντασου

και εξω ειχε διαφορα παιχνιδια οπως συγκρουομενα κουνιες τραμπολινο αυτοκινητακια μπασκετες και ενα καρο δηλαδη που υπηρχαν 2 παιδαγωγη και απασχολουσαν τα παιδια

το φαγητο ηταν πολυ καλο και η μουσικη το ιδιο

συνολικα τις πηγε 800 ευρω.

οι γονεις το καταδιασκεδασαν ουτε που κοινηγουσαν παιδια καλα τα παιδια το καταχαρηκαν α και οι γονεις αν θελανε κανανε και αυτοι δραστηριοτητες μπασκετ σκακι και αλλα

ηταν πολυ καλα σκεψου το

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα να πω η συναδελφος μου μενει Πορτο Ραφτη και ολοι τους οι φιλοι απο εκει με την

Αττικη οδο εκανα μιση ωρα.

 

και η τουρτα μεσα στην τιμη ξεχασα να σου πω

Link to comment
Share on other sites

800-1000...συγνωμη....τι τιμες ειναι αυτές;;;;

Σαν πολλά δεν ειναι για ενα παιδικό πάρτυ;;;

Καταρχάς δεν ειμαι της αποψης του μπουφε για μεγάλους σε παιδικό πάρτυ...παει πολύ...ειναι too mutch...πως το λένε...

 

Θεωρω πολύ αρπα κολα τα παρτ στον παιδοτοπο αλλά ειναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΚΑΚΟ...

Αν ειχα την μεγάλη οικονομική ανεση θα πήγαινα στα playmobil αλλά ΜΟΝΟ η εισοδος ειναι 12 ευρω ...φαντάσου πόσο θαρθει ενα παρτυ με καμια 30αριά μικρά και καμια 50αριά ενηλικες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις ποιο Goodys ήταν αυτό από το οποίο έμεινες ευχαριστημένη για να μη τα ψάχνουμε κι εμείς ένα-ένα;

Αν δεν θέλεις να το πεις δημόσια, μπορείς να μου στείλεις ένα π.μ.:wink:

 

Ωραιόκαστρο..

Από βδομάδα θα πάω να ρίξω μια ματιά στου Εύοσμου στον περιφεριακό και θα ενημερώσω...πλησιάζουν τα γεννεθλια μας

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια έχετε απόλυτο δίκιο για τις εξωφρενικές τιμές αλλά πράγματι είναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΚΑΚΟ έστω για μία μόνο φορά.

STAUROULA είχα πάει τυχαία πέρσυ σ΄αυτόν τον παιδότοπο. Μας είχε πλησιάσει με πολύ ευγένεια ο ιδιοκτήτης και τον είχα ρωτήσει τιμές για παιδικό πάρτυ. Δεν ήταν φτηνός. Εν τωμεταξύ τυχαία έμαθα ότι έχει και μία άλλη επιχείρηση και απολύει κόσμο ενώ αυτούς που τους κρατάει τους αφήνει για μήνες απλήρωτους ή τους μειώνει το μισθό στο βασικό. Ατομα πάνω από 20 χρόνια εκεί, μεγάλοι με οικογένειες. Χάλασα λίγο από αυτό. Αρα από τον παιδότοπο και τα πάρτυ κοιτάει να βγάλει ό,τι μπορεί. Οι τιμές που γράφεις δε μου φαίνονται σωστές, σύμφωνα με αυτά που μου είπε αυτός. Μπορεί να είχε λιγότερα άτομα η φίλη σου ή ο λογ/μος να ήταν μεγαλύτερος.

Μία άλλη ιδέα που σκέφτηκα είναι να προτείνω σε μία άλλη μαμά που τα παιδάκια μας έχουν κοντά γενέθλια να τους κάνουμε μαζί το πάρτυ και να μοιραστούμε τα έξοδα. Εξάλλου τους ίδιους καλεσμένους θα έχουμε (συμμαθητές είναι τα παιδιά μας). Θα δω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχε κατά νου ότι από όσους καλέσεις από το σχολείο να υπολογίσεις ότι θα σου έρθουν οι μισοί (μπορεί και λιγότεροι μια που είναι πρώτη τάξη και δεν γνωρίζονται ακόμη τόσο καλά). Εγώ που ρώτησα σε παιδότοπους για 20 παιδιά και 20 μεγάλους μου είπαν το απλό μενού (καφές και γλυκό για τους μεγάλους και χυμό και γλυκό για τους μικρούς μαζί με την τούρτα που αντιστοιχεί) πηγαίνει περίπου στα 400 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ζητας απο την δασκαλα σχολειο να κανουν ενα παρτακι και καλα μετα για τα γεννεθλια εκει με τους συμαθητες και να κανεις ενα αλλο μικροτερο σπιτι?

 

Παντως 100 ατομα ειναι πααααρα πολλα. Τουλαχιστον να ησουν σιγουρη οτι θα ερθουν ολα...:roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια... εγω αυτο το "αναγκαιο κακο" δεν το καταλαβαινω...

δηλ. δεν εχω να φαω και θα πρεπει να βρω να σκασω 1500 για ενα παιδικο παρτυ? αντε 300ε σε παιδοτοπο ή καποιο χωρο να το δεχτω... αλλα οχι 1500ε... δηλ. να δουλευεις 2 μηνες -αντε αν εισαι απο τους τυχερους 1 μηνα- για να πληρωσεις ενα παρτυ? που τι θα μεινει? οι φωτο? η χαρα του παιδιου? ναι οκ συμφωνω, αλλα υπαρχουν εναλλακτικες και προτιμω αυτα τα χρηματα να μεινουν του παιδιου μου και οχι στον καθε εμπορο-χαρας.

και εφοσον ειναι φετος αναγκαιο κακο, αυτο θα συνεχιστει καθε χρονο στο σχολειο, γιατι δεν γινεται φετος πχ να καλεσεις ολα τα παιδια και του χρονου 10... εκει θα στραβωσουν σιγουρα...

και θα συμφωνησω με την κοπελα που ειπε μηπως μπορουσες να συνενοηθεις με τη δασκαλα να γινοταν στο σχολειο... δεν ειναι αναγκη να χασουν καποιο σημαντικο μαθημα... ας ειναι στην ωρα πχ των καλλιτεχνικων, κατι τετοιο τελος παντων... με 50ε εχεις καθαρισει... αντε αλλα τοσα αν θες να τσιμπισουν και τιποτα..

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινεις το "αναγκαιο κακο" ισως επειδη δεν κατάλαβες πως το τοποθετησα μεσα στην προταση...

Αναγκαιο κακο ειναι για μενα οι παιδοτοποι σε σχεση με τα γεννεθλια στο σπιτι που και τα προτιμώ...

2 διαφορετικά πραγματα...

 

1500 δεν νομιζω πως μπορει να φτάσει ενα παιδικό πάρτυ εκτος αν ειναι σε πολύ ιδιαιτερο χωρο με πάαααρα πολλά ατομα...

Πολύ προσωπική υπόθεση και αυτό...

Εχω φιλη που καθε χρονο κάνει ολο και πιο ακριβά παρτυ για πολύ απλά ...τα εχει...και πολύ καλά κάνει για μενα...

 

Κοντολογεις...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 μπορεις καλιστα να περιορισεις τον κόσμο κάνοντας επιλογή ατομων (που μπορεις να το κάνει πιστευω), να βγανεις μονο καφεδες και κρουασάν στους μεγάλους και ενα φυσιολογικό πιάτο στα παιδάκια...και αν σε προβληματιζει πες το πολύ σωστό που ειπε μια φιλη μου και το ιοθετησα και εγω..."καλεσα μονο τους εχοντες παιδιά..."

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω ρε παιδια... εγω αυτο το "αναγκαιο κακο" δεν το καταλαβαινω...

δηλ. δεν εχω να φαω και θα πρεπει να βρω να σκασω 1500 για ενα παιδικο παρτυ? αντε 300ε σε παιδοτοπο ή καποιο χωρο να το δεχτω... αλλα οχι 1500ε... δηλ. να δουλευεις 2 μηνες -αντε αν εισαι απο τους τυχερους 1 μηνα- για να πληρωσεις ενα παρτυ? που τι θα μεινει? οι φωτο? η χαρα του παιδιου? ..

 

Γι αυτό ακριβώς ζητάω βοήθεια, για να μη σκάσω 1500ε. Κατά 90% θα καταλήξω goodys και πιστευω ότι θα μου πάει γύρω στα 500ε. Πιστευω ότι από κάπου αλλού θα κόψουμε αυτά τα 500 Ε και απ΄ότι υπολογίζω θα κοπούν από τις διακοπές των γιορτών (Χρ/να, Πρω/νιά).

 

Όσον αφορά το αναγκαιο κακό ίσως να το καταλάβεις αργότερα, όταν το παιδάκι σου θα πάει σχολείο. Στο δικό μας σχολείο, καλώς ή κακώς επικρατεί η λογική στα γενέθλια τα παιδάκια να καλούν όλη την τάξη σε πάρτυ. Δε κάνουν γιορτούλα στο σχολείο (που συμφαίρει ). Βέβαια από τη μία είναι καλό γιατί γίνονται όλα τα παιδάκια, αγοράκια - κοριτσάκια μια παρέα, το ίδιο και εμείς οι γονείς. Θα μου πεις ότι μπορούμε να ζήσουμε και με λιγότερους φίλους, γνωστούς. Πράγματι, αλλά αυτά τα πάρτυ βοηθούν στις παρέες και τα λιγότερο "δημοφιλή" ή κοινωνικά παιδάκια. Αυτά τα παιδάκια δε νιώθουν άσχημα όταν την επόμενη μέρα οι συμμαθητές τους συζητούν για το πάρτυ του Τάδε και αυτά δεν ήταν καλεσμένα.

Link to comment
Share on other sites

Κοντολογεις...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 μπορεις καλιστα να περιορισεις τον κόσμο κάνοντας επιλογή ατομων (που μπορεις να το κάνει πιστευω), να βγανεις μονο καφεδες και κρουασάν στους μεγάλους και ενα φυσιολογικό πιάτο στα παιδάκια...και αν σε προβληματιζει πες το πολύ σωστό που ειπε μια φιλη μου και το ιοθετησα και εγω..."καλεσα μονο τους εχοντες παιδιά..."

 

Όπως εξηγώ και στο αμέσως προηγούμενο μνμ μου πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να καλέσω και τα 30 παιδάκια- συμμαθητές τα οποια βέβαια δε θα έρθουν μόνα τους. Συνήθως έρχονται μαζί με αδελφάκι και έναν γονιό. Μετά θα πρέπει να καλέσω νονούς (θα σβήσει και η μικρή μου κεράκια) που δε θα ήθελα να μπω στη διαδικασία τραπεζώματος στο σπίτι άλλη μέρα (6ατ.). Πρωτοξαδελφάκια συνομίληκα που πάντα μας καλούν (7ατ). Τη μαμά μου η οποία είναι η γιαγιά που τα μεγάλωσε (1ατ). Αυτούς που μπορώ να κόψω είναι τα πεθερικά μου που ουτως η άλλως δεν έχουν πάρει και κανά τηλέφωνο τα παιδιά να δουν τι κάνουν (μιλάνε πάντα στο κινητό μόνο με το γιό τους) . Εδώ θα χρησιμοποιήσω το ..."καλεσα μονο τους εχοντες παιδιά..." ! Και άλλα 4 ατομα (2 γονείς και 2 παιδάκια) που είναι πολύ φίλοι μας τουλάχιστον τα τελευταία 20χρ.

Όπως βλέπετε τη λίστα την ανεβάζουν τα άτομα του σχολείου και όχι τόσο οι γνωστοί μας. Γι αυτό και μαζευονται πολλά άτομα. Ελπίζω βέβαια να μην έρθουν όλοι αλλα γι αυτό δε μπορεί να είσαι σίγουρος.

 

Όσον αφορά το μενού των μεγάλων θα προσφέρω πιατέλες για 4 ατ η κάθε μία. Σκέφτομαι 10 πιατέλες Χ 10ευρώ = 100ε. Αντε και καμια σαλάτα. Εντάξει το πρόβλημα δεν είναι τα 100 ευρώ πάνω- κάτω. Εξάλλου δε θα υπολογίσω να φάνε πολύ αλλά απλά να "τσιμπήσουν" κάτι. Σ΄αυτό δε νομίζω να παρεξηγηθώ, δε πάει κάποιος σε παιδικό πάρτυ με σκοπό να "ξεκοιλιαστεί" , αν έρθουν με τέτοιο σκοπό ας το ξεχάσουν.

Στα παιδάκια τώρα το παιδικό γευμα είναι μια χαρά. Μεταξύ μας τώρα ούτε αυτό θα φάνε τα παιδάκια γιατί το μυαλό τους θα είναι στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

μισο, γιατι παρεξηγησατε... το αναγκαιο κακο, εννουσα οτι ναι μεν να κανουμε παρτυ αλλα οχι να τα σκαμε και χοντρα...

τωρα το αν καλεσω ολη την ταξη εγω αργοτερα δεν το νομιζω γιατι ηδη απο περυσι που ηταν στον παιδικο, λογω στενοτητας χωρου αλλα και πορτοφολιου, καναμε ενα μικρο παρτακι μονο τα ξαδερφακια... δεν καλεσα απο το σχολειο. παρολα αυτα στην γιορτη του πηγα πορτοκαλαδιτσες στον παιδικο για τα χρονια πολλα μαζι με τα αλλα παιδακια...

αργοτερα υποθετω οτι το ιδιο συστημα θα κρατησω, δηλ. οι βασικοι συγγενεις -που δεν ερχονται παντα ολοι- και οι 2-3 κολλητοι του...

τα λεφτα ειναι πολλα, και εγω δεν τα εχω.... αν τα εχεις, οποιος τα εχει καλως... κι εγω αν τα ειχα ετσι πιθανων να εκανα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

τωρα το αν καλεσω ολη την ταξη εγω αργοτερα δεν το νομιζω γιατι ηδη απο περυσι που ηταν στον παιδικο, λογω στενοτητας χωρου αλλα και πορτοφολιου, καναμε ενα μικρο παρτακι μονο τα ξαδερφακια... δεν καλεσα απο το σχολειο. παρολα αυτα στην γιορτη του πηγα πορτοκαλαδιτσες στον παιδικο για τα χρονια πολλα μαζι με τα αλλα παιδακια...

 

Oυτε εχώ καλούσα τόσα χρόνια κανέναν από τον παιδικό, πάντα στο σπίτι με τα ξαδελφάκια. Από πέρσυ πήγε σε νηπιαγωγείο που συνεχίζει στο ίδιο σχολείο δημοτικό. Αυτό το "βιολί" με τα πάρτυ από πέρσυ υπάρχει αλλά εγώ πέρσυ έκανα "τον κινέζο" και το γλύτωσα. Φέτος όμως...

Link to comment
Share on other sites

τον γιαπωνεζο! χαχα....

να σου πω, οκ δεν ξερω τι κλιμα επικρατει ωστε να λες οτι ειναι απαραιτητο ολα τα παιδια και πρεπει κτλ, παντως αν κανεις οντως τον αλεκο και καλεσεις πολυ βασικους και αφησεις να εννοηθει ρε παιδι μου οτι για τον α-β λογο δεν μπορουσες μεγαλυτερο καλεσμα και θα δουμε του χρονου καλα να'μαστε κτλ μπλα μπλα μπλα, θα στραβωσουν? και στην τελικη ξυδι! δεν θα σκασουν εκεινοι 2 μηνιατικα... εσυ θα πρεπει να κανεις το @@@@@ σου παξιμαδι για να τους ευχαριστησεις, αυτοι απλα θα τρωνε...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eτσι που με έχει αγχώσει αυτό το πάρτυ και το συζητάω, λέτε να είναι σαν να κάνω βουντού στους καλεσμένους; Λέτε στο τέλος (με τόσο βουντού) να μου ΄ρθουν μόνο 2-3 παιδάκια και νά μαστε μόνο εμείς και εμείς; Εν τωμεταξύ στα goodys θα με κυνηγάνε που τους έκλεισα αίθουσα για 10άτομα!!!!!!!

Τεσπα, ας είναι γερά τα ζουζουνάκια μου να τους γιορτάσω με το καλό τα γενέθλιά τους κι όλα τ΄αλλα βρίσκονται.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, ας είναι γερά τα ζουζουνάκια μου να τους γιορτάσω με το καλό τα γενέθλιά τους κι όλα τ΄αλλα βρίσκονται.

 

Kαι εγώ έτσι σκέφτομαι..με το καλό τα γεννέθλια και να τα εκατοστήσετε...έτσι και αλλιώς δεν ελιναι ένα έξοδο που το κάνεις κάθε μέρα..μια φορά το χρόνο είναι...

Τελικά έκλεισες goodies..?

Στην αίθουσα για το πάρτυ έχουν φουσκωτά να χοροπηδήξουν λίγο τα μικρά??

εμένα πάντως μου είχαν πει ότι ο μόνος λόγος που ρωτάνε για τα άτομα είναι για να κανονήσουν το προσωπικό έτσι και αλλιώς την αίθουσα την είχα πληρωμένη...

Και εγώ σήμερα πάω να κλείσω goodies....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τηλεφωνικά στα goodys που μου αρέσουν και με εξυπηρετούν. Εχουν παιδότοπο με φουσκωτά κλπ κλπ και αίθουσα που μας παραχωρούν αποκλειστικά για το πάρτυ. Ο παιδότοπος όμως δε δίνεται κατ΄αποκλειστικότητα. Έτσι σκέφτομαι, αντί για Σαββατο απογευματοβράδυ που ήθελα, να το κάνω Κυριακή πρωϊ. Συνήθως το Σαββατο το απογευματοβράδυ γίνεται χαμός από κόσμο και παιδιά ενώ την Κυριακή πόσοι γονείς πια θα σηκωθούν και θα΄ρθουν στον παιδότοπο των goodys, όνειρο θα το βλέπανε; Οπότε θα έχουμε πιο πολύ την ησυχία μας.

Εσύ DALIA τι μέρα σκέφτεσαι να κάνεις το πάρτυ σας; Φέτος σας "πέφτουνε" Σάββατο, αλλά θα τα κάνεις αυθημερόν; Να τα εκατοστήσετε και ΄σεις και να περάσετε τέλεια !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε...

Σάββατο θα το κάνουμε τη μέρα που πέφτουν..

Σε μας ο παιδότοπος του πάρτυ είναι στον επάνω όροφο οπότε δεν έχουμε σχέση με τον υπόλοικο κόσμο...

Πολύ καλή σκέψη για Κυριακή πρωί..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε...

Σάββατο θα το κάνουμε τη μέρα που πέφτουν..

Σε μας ο παιδότοπος του πάρτυ είναι στον επάνω όροφο οπότε δεν έχουμε σχέση με τον υπόλοικο κόσμο...

Πολύ καλή σκέψη για Κυριακή πρωί..

 

Kαι σε μας στον επάνω όροφο είναι αλλά εκτός από τη δική μας αίθουσα έχει και άλλη μία που μαζευονται γονείς με παιδιά. Ο παιδότοπος είναι το πρόβλημα που είναι κοινός. Βέβαια τα μικρότερα παιδάκια δε νομίζω να τα αφήσουν οι γονείς τους να μπουν μέσα μαζί με ένα τσούρμο 6χρονα. Τα μεγαλύτερα θα είναι για εμάς το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποσο παει το μαλλι εκει?

 

Το έχω ήδη γράψει. Βέβαια για το τελικό θα σας γράψω.

 

Το κάθε παιδί θα στοιχίσει όσο το παιδικό γευμα, 4ε και οι μεγάλοι ανάλογα με το τι θέλω να προσφέρω. Μου είπε για πιατέλες με διάφορα είδη και σαλάτες. Μπορώ επίσης να τους πω εγώ τιμή και να μου φτιάξουν τον αντίστοιχο μπουφέ (καλό αυτό). Βέβαια οι γονείς κάτι θα πιούν και πριν και μετά οπότε πρέπει να υπολογίσω και αυτό. Τούρτα από flocafe γύρω στα 15ε το κιλό. Κλόουν αν θέλω συνεργαζονται με τα δελφινάκια (καλό κι αυτό) .

Και σκέφτομαι τώρα: αν υπολογίσω να μου βγει γύρω στα 5ε το άτομο μικροί μεγάλοι μ.ο. + 100 η τούρτα + 100 ο κλόουν (στο περίπου) μπορεί να "καθαρίσω" με 700-800 ε, που για 100 άτομα δεν είναι και άσχημα! Αν έρθουν λιγότεροι μπορεί να φτάσουν και 500ε. Στο φαγητό στα Goodys έχω πιο πολύ εμπιστοσύνη σε σχέση με παιδότοπο, το ίδιο και στη τούρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τυχερή όσο αναφορά τις ηλικίες γιατί όλα τα παιδάκια είναι σχεδόν ίδιες ηλικίες..να φανταστείς το μεγαλύτερο είναι 1η δημοτικού και τα υπόλοιπα 4χρονα και 5χρονα..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

:) γεια σας

εγω εως τωρα περιοριζομουν με τους φιλους και συγγενεις στο εξοχικο μας!! 7 νοεμβριου εχει η μεγαλη μου κορη γενεθλεια και αποφασισαμε απο κοινου να κανουμε ενα νεραιδοπαρτυ μονο με τις φιλες της απο το σχολειο στο σπιτι μας..ειναι μια λυση στο να περιορισω τα ατομα μιας και ο χωρος και το χρημα δεν υπαρχουν και να περασει το παιδι μου ομορφα!!γιατι δεν πρεπει να ξεχναμε οτι το παρτυ γινεται για να χαρισουμε μια ξεχωριστη μερα στα παιδια μας !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το νεραιδοπάρτι, τέλεια ιδέα!Το είχαμε κάνει και εμεις και ήρθε και νεράιδα και βάφτηκαν όλα τα κορίτσια νεράιδες και σπάσαμε και μια"νεραιδοπινιάτα", ήταν τέλεια! Η μικρή ενθουσιάστηκε :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...