Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΕΣ ΜΑΛΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 425
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω σκεφτομουν να παρω φυτικη βαφη τα μαλλια μου ειναι μαυρα και η ριζα ξανθια ενα μηνα τα αφηνω και ειναι χαλια σαν λευκα απο μεσα. με τις φυτικες πειραζει? του κορρε ας πουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα εγώ προσωπικά χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ βαφή του Κορρέ.Όταν το συζήτησα με τον γιατρό μου μου είπε οτι μπορώ να κάνω οτι θέλω και οτι δεν υπάρχει πρόβλημα.Τώρα βέβαια εξαρτάται και από τις απόψεις του κάθε γιατρού,και από τις φοβείες της κάθε μυτέρας

Link to comment
Share on other sites

κοριτακι πρεπει ναναι κ εγω τετοια κοιλια ειχα :!::!: λενε δεν ξερω αν ισχυει μεγαλη κοιλια κοριτσι μικρη αγορι :!: οσες ξερω με μεγαλη ειχαν κοριτσι :!: γερο να ναι κ οτι να ναι μωρε :!: να εχεις καλο υπολοιπο :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...που λένε ότι ναι μεν δεν αποδεικνύεται ότι οι ανταύγειες βλάπτουν το έμβρυο (η βαφή σίγουρα ναι, αφού βλάπτει και εμάς), αλλά δεν είναι και σίγουρο κι όλας ότι δεν κατηγορούνται για δυσπλασίες και άλλα προβλήματα του νεογνού.

Ο γιατρός μου μου είπε μπορώ να κάνω στο δεύτερο τρίμηνο (μετά τον 5 μήνα) αλλά στην αμφιβολία, γιατί να ρισκάρεις σε μία ζωούλα ένα ενδεχόμενο πρόβλημα που μπορεί να κρατήσει για πάντα?

Δεν πειράζει ας έχουμε σκούρα ρίζα (εγώ έχω γίνει πλέον δίχρωμη), μπορούμε να καλλωπιστούμε αλλιώς. Να φοράμε ωραία ρούχα, να προσέχουμε το δέρμα μας και όλα αυτά αντανακλούν αυτό που έχουμε μέσα μας. Δεν πειράζει για τα μαλλιά. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη φορούσα κάτι καταπληκτικές κορδέλες στα μαλλιά, όλα τα χρώματα. Τώρα δεν φοράω τίποτα, αλλά φροντίζω τα υπόλοιπα.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ με την προλαλήσασα. Είναι ακόμα μια θυσία που πρέπει να κάνουμε και μάλιστα πολύ μικρή. Οι έγκυες έτσι και αλλιώς ομορφαίνουν και επίσης κανένας δεν τις κοιτάει στα μαλλιά (εμένα όλοι με χαιρετούσαν και κοιτούσαν την τεράστια κοιλιά μου όσο μιλούσαμε). Άσε που άμα γεννήσεις και αρχίσεις να ξαναφτιάχνεσαι όλοι θα σε κοιτούν σαν να σε βλέπουν πρώτη φορά. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα ανταυγες 5.5 μηνών λόγω γάμου στα μπροστινά μαλλιά. Στην δεύτερη δεν εκανα τιποτα, απλά χτενιζόμουν με διάφορους τρόπους ώστε να κρύβω ότι μπορώ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ας έχουμε σκούρα ρίζα (εγώ έχω γίνει πλέον δίχρωμη), μπορούμε να καλλωπιστούμε αλλιώς.

 

Συμφωνώ με την προλαλήσασα. Είναι ακόμα μια θυσία που πρέπει να κάνουμε και μάλιστα πολύ μικρή. Οι έγκυες έτσι και αλλιώς ομορφαίνουν και επίσης κανένας δεν τις κοιτάει στα μαλλιά (εμένα όλοι με χαιρετούσαν και κοιτούσαν την τεράστια κοιλιά μου όσο μιλούσαμε). Άσε που άμα γεννήσεις και αρχίσεις να ξαναφτιάχνεσαι όλοι θα σε κοιτούν σαν να σε βλέπουν πρώτη φορά. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα ανταυγες 5.5 μηνών λόγω γάμου στα μπροστινά μαλλιά. Στην δεύτερη δεν εκανα τιποτα, απλά χτενιζόμουν με διάφορους τρόπους ώστε να κρύβω ότι μπορώ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

και εμείς κάναμε το θρησκευτικό γάμο μας πριν δύο εβδομάδες, δεν έβαψα τα μαλλιά, αλλά έκανα ένα καταπληκτικό χτένισμα με φυσικά λουλούδια που μόνο η διχρωμία των μαλλιών δεν φαινόταν!

Η φίλη μου που είναι κομμώτρια μου λέει συχνά-πυκνά να μου κάνει πολύ προσεκτικά λίγες ανταυγιούλες, αλλά δεν νομίζω!

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια, καλημέρα. :P Ήθελα να ρωτήσω, γιατί δεν βρίσκω αν το έχετε ξανασυζητήσει κάπου, τι κάνατε με το θέμα των μαλλιών? Τα βάψατε στη διάρκεια της εγκυμοσύνης? Εμένα η ρίζα μου είναι 50% άσπρη και δεν ξέρω τι να κάνω. :( Έχει ήδη βγει 3 δάκτυλα και είναι χάλια :? Τώρα που έρχετε και το Πάσχα τι να κάνω, να τα βάψω ή όχι? Και αν ναι με τι βαφή? :?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου bougioukaki, αντιστοιχο θεμα εχει ξανασυζητηθει στο forum.

Παρολα αυτα κι εγω εχω ασπρες τριχες αν και ειμαι 28 χρονων γι αυτο παρολο που τα εβαφα καθε μηνα τωρα ειπα να τα κανω ανταυγειες ωστε να μου κρατησουν περισσοτερο. Μπορεις κι εσυ να το κανεις, κι αν θες να παιξεις σε 2 χρωματισμους ωστε τωρα που ερχεται καλοκαιρακι να ειναι πιο αναλαφρο!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα πρεπει να απφευγ τις βαφες μαλλιων πριν κλεισω τον 3ο μηνα γιατι μεχρι τοτε γινεται η οργανογεννεση το μωρου.

Μετα (γιατι κι εγω εχω πολλα ασπρα μαλλια παρολο που ειμαι 26 :?:( ) εκανα βαφη χωρις αμωνια και ανταυγες χωρις αμωνια.

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Και η γιατρός μου για ανταύγιες μου είπε, αλλά η ξαδέρφη μου που είναι κομμώτρια μου είπε ότι το ντεκαπάζ που κάνουν τις ανταύγιες είναι πιο βαρύ χημικό και ειδικά όταν το εισπέεις. :? Τι λέτε για τις φυτικές βαφές? Δεν κρατάνε βέβαια πολύ καιρό αλλά είναι μια προσωρινή λύση. :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...