Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΕΣ ΜΑΛΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΚΩΣ Να βγαλεις επειγόντως γιατι οταν θα εχεις το ζουζούνι θα θελει να δει την κοιλίτσα που ήταν μέσα!!!!!!!!! και εγω δεν εβγαζα πολλές αλλά το μετανιωσα ο Δημήτρης θελει να βλέπει φωτο με την κοιλιά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 425
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Niκη μου προτεινω γλυκο σοκολα η μελι η βαση, με ανοιχτες ανταυγειες..το κοκκινι δεν πρεπει να σου πολυπαει με αυτα που γραφεις...

ολες οι μανουλες ειστε υπεροχες!!!!!αντε να δω πως θα καταφερω να βαλω και την δικη μου φωτο..στο μαλλι καλα παω απο τεχνολογια ομως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, που να τον βλέπατε όταν γεννήθηκε

 

Αν και δεν ήταν και τόσο μεγάλο μωρό, είχε τερααααααάστια μάγουλα..

 

 

Ο μπαμπάς του από τότε τον φώναζει "μπουγελόφατσα"

Link to comment
Share on other sites

αντε να δω πως θα καταφερω να βαλω και την δικη μου φωτο..στο μαλλι καλα παω απο τεχνολογια ομως...

 

:D Αμα μπορούμε σε κατι να βοηθήσουμε εδώ είμαστε!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις πολυ λευκη επιδερμιδα το ξανθο θα σε χλωμιαζει πολυ εκτος αν κανεις μακιγιαζ εντονο πραγμα που μετα την γεννα δεν θα εχεις χρονο..

επιμενω στις πολλες ανταυγειες (ξανθες πολυ ανοιχτες)με γλυκο σοκολα η ακομα και το φυσικο σου..ως βαση.

εχει πολλα κομμωτηρια με hair styling μεσα που σε βοηθανε με το χρωμα..δηλ.αναλογα με τα χαρακτηριστικα σου σου βγαζουν και την ιδανικη αποχρωση μαλλιων...εκτος απο ψωνια πρεπει να παμε και στο κομμωτηριο μαζι .......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να δω πότε θα προλαβαίνω... Ξεκινάω τη δουλειά αμέσως μόλις μπορέσω... Αλλά ευτυχώς έχω τη μαμά μου να με βοηθάει και είναι νέα ακόμα οπότε έχει τις αντοχές της :lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βγάζαμε εκτός από διάφορες που μπορεί να τύχαιναν και κάθε μήνα όταν άλλαζα μήνα 1 ίδια πόζα σε συγκεκριμένο σημείο. Τις έχω βάλει σε άλμπουμ με τη σειρά και φαίνεται να μεγαλώνει η κοιλιά και έχει πολύ πλάκα...

 

Τι ωραια ιδεα!Παντως κι εμεις βγαλαμε πολλες φωτο την κοιλια σε διαφορες φασεις της εγκυμοσυνης!Ειναι πολυ ωραια να τις βλεπεις μετα!

 

Ωραια η ιδεα με τις φωτο των μαμαδων!!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επαθα overdose να βλεπω τη φάτσα μου σε κάθε δημοσιευση μου την βγάζω για αποτοξίνωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε να κάνω άφοβα ανταύγειες και αν θέλω να κάνω βαφή να την κάνω αλλά να απέχει απο την ρίζα λίγο. Και έτσι η κομμώτρια μου, μου τα βάφει μέν αλλά το κάνει τούφα τούφα τούφα και δεν ακουμπάει καθόλου στο δέρμα. Βέβαια η διαδικασία αυτή είναι χρονοβόρα περίπου καμμιά ώρα. Μου έχει απαγορεύσει να βάφω εντελώς τα νύχια μου...αυτό είναι λίγο....

Όσο αφορά τα μαλλιά δεν είναι κακό να τα βάφετε έτσι....είπαμε δεν κάνουμε που δεν κάνουμε τίποτα έ το μαλλί τουλάχιστον...

Τώρα που μπήκα στον όγδοο είπα κιόλας να τα κάνω ένα σκούρο σοκολά ώστε να μη χρειαστεί να τα βάψω για τους επόμενους 3 με 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Αμ πιο επικινδυνο ειναι να βαφεις το μαλλι παρα το νυχι.

Το μαλλι αν ακουμπησει ριζα μπορει να περασει στην κυκλοφορια του αιματος μεσω του δερματος αλλα το νυχι ειναι νεκρο κυτταρο στην ουσια και δεν μπορει να περασει το μανο στο δερμα ουτε με σφαιρες! (εκτος αν καποια βαφει ολο το δαχτυλο!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με την ιδια λογικη οτιδηποτε βαζουμε στο σωμα μας μεσω του δερματος περναει στο αιμα και στα σπλαχνα μας.κολωνιες γαλακτωμα σωματος ..το ιδιο συμβαινει και στο θηλασμο......υπαρχουν πολλες ερευνες που δειξανε παρουσια ιχνοστοιχειων ακαταλληλα για το νεογνο στο μητρικο γαλα.................................... :x

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες Demi μου!

Θελει μεγαλυτερη προσοχη στον θηλασμο παρα στην εγκυμοσυνη.

Ο πλακουντας μπορει να κρατησει και να αποτρεψει καποιες ουσιες, αλλα απο το στηθος στο γαλα βγαινουν τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έβαψα καθόλου τα μαλλιά μου,τώρα πήρα μια βαφή φυτική του Κορρέ αλλά πάλι με έπιασαν τύψεις και δεν τη χρησιμοποίησα :?

 

Τα νύχια πάντως τα βάφω κανονικά!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ρίζα που με ενοχλεί αφού τα έβαφα τα μαλλιά μου κοντά στο φυσικό χρώμα και δεν έχουν μεγάλη διαφορά.Αυτό που με ενοχλεί είναι οι άσπρες τρίχες που φαίνονται αλλά και να κάνω ανταυγειες πάλι θα φαίνονται :cry:

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Έλεν τώρα σίγουρα αν έχεις άσπρες τρίχες και φαίνονται θές σίγουρα βαφή...αν έκανες βαφή προσεχτικά χωρίς να ακούμπουσες ρίζα; Υπάρχουν και χρωμοσαμπουάν όπως αυτό της Κάστινγκ...που καλύπτει τα λευκά.

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός μου μου είχε πει ότι μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου μετά την 13 βδομάδα

εγώ τα έβαψα την 17 βδομάδα και μάλιστα στο πιο ανοικτό ξανθό σαντρέ

αφενός γιατί αυτό είχα και πριν και η ρίζα είχε βγει 3 δάκτυλα και αφετέρου γιατί 3 μέρες πριν το γάμο μου δε με έπαιρνε να πειραματιστώ μιας και οι ορμόνες είχαν βαρέσει κόκκινο και το χρώμα θα έβγαινε άλλα ντ' άλλων

συνολικά, κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου έβαψα τα μαλλιά μου 3 φορές

από την άλλη η κουμπάρα μου και στις δυο εγκυμοσύνες δεν τα έβαψε μιας και ο γιατρός της της το είχε απαγορέψει

τι να σας πω ρε κορίτσια, ανάλογα με την περίπτωση και φυσικά κατόπιν οδηγιών του γιατρού μας, πράττουμε

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια εμενα η γιατρος μου ειναι απο αυτους που δεν απαγορευουν κατι τετοια.βεβαια με εχει προειδοποιησει για διαφορα οποτε η καθεμια μια μας κρινει και πραττει..εγω περιμενα να περασει το πρωτο τριμηνο..τωρα απο βδομαδα θα κανω ανταυγειες αλλα προς το φυσικο μου γιατι πρεπει να αρχισω να το συνηθιζω μαλλον..αλλωστε στο θηλασμο θα ειμαι πιο αυστηρη..

Μη γελιομαστε ομως!!

αυτα που τρωμε (εκτος απο οσους τυχερους εχουν ακρες στην επαρχια) δεν εχουν χημικα??? παρα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...