Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο Χαρούλης και η προσαρμογή του (15 μηνών)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Λοιπον κορίτσια αυριο κλείνουμε 2 εβδομάδες στην Χιονάτη και μπορω να πω (αν και νωρίς) οτι είμαι ευχαριστημένη με την επιλογή μου. Παρόλο που είναι πολύ μωρό (σε λίγο θα γίνει 6 μηνων) της έκανα και προσαρμογή και μου φαίνεται ευχαριστημένη. Βέβαια αρρώστησε από την δεύτερη κιόλας μέρα της πλήρους ένταξης και μου έχει στοιχίσει λίγο καθώς δεν είχε αρρωστήσει ποτέ κι ας την βγάζω από 15 ημερών. Ημουν προετοιμασμένη αλλά την βλέπω να ταλαιπωρείτε και μου κακοφαίνεται. Ειναι και η επιστροφή στην δουλειά... Το μόνο που λίγο με χαλάει είναι ότι μετά της 3 που ξεκινάνε τα δρομολόγια και μειώνονται οι δασκάλες (εκτός από το βρεφικό φυσικά) επικρατεί λίγο χαλαρότητα αλλά το βρίσκω φυσιολογικό. Πάντως επειδή κατά τις μέρες προσαρμογής ήμουν συνέχεια εκεί αλλά κι επειδή δεν χρησιμοποιούμε σχολικό μπορω να πω ότι υπάρχει οργάνωση, εξυπηρέτηση και ενδιαφέρον από τους υπεύθυνους. Το δε ενημερωτικό σημείωμα που παίρνουμε κάθε μέρα (πότε έφαγε, κοιμήθηκε, έκανε φυσικό ορό, ενεργήθηκε) είναι πολύ χρήσιμο. Για να μην πω ότι τους έχω ζαλίσει τώρα που το μωρό είναι άρρωστο και τους παιρνω τηλ. κάθε μέρα για να δω τι γίνεται :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ντίνα,

 

Και η δικιά μου στο βρεφικό είναι.

 

Εγώ τους παίρνω τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα τηλέφωνο.

 

Μάλλον υπερβάλλω..

Σήμερα δεν πρόλαβα να πάρω 2η φορά :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ντινα αν θεωρεις την μεσημεριανη κατασταση σε αυτον το σταθμο χαλαρη που να δεις αλλους..

Την ωρα που παραλαμβανω εγω το μικρο (γυρω στις 2.30 με 3) εχει ηδη φυγει το πρωτο σχολικο με τις πρωτες δασκαλες αλλα παρολα αυτα ποτε δεν εχω δει να γινεται πανικος εκει που μαζευονται τα παιδακια.. Αντιθετα ειναι παρα πολυ ησυχα, γιατι αν εχεις προσεξει, η δασκαλα που τα προσεχει δεν τα αφηνει χωρις δραστηριοτητες οποτε απασχολουνται και δεν λυσσανε επειδη δεν εχουν τι να κανουν.. Ειναι λογικο ομως εκεινη την ωρα οι δρατηριοτητες που δινονται να μην ειναι κατι πολυ οργανωμενο. Συνηθως εκεινη την ωρα τα παιδακια παιζουν ειτε με οικοδομικο υλικο, ειτε με τα κουζινικα ειτε διαβαζουν βιβλία .. εμενα επισης μου αρεσει που δεν εξαναγκαζουν κανενα παιδι να παραμεινει στοκρεβατι του παρολο που εχει ξυπνησει.. Οποιο παιδακι ξυπνησει νωριτερα μπορει να παει να παιξει με τα υπολοιπα, να φαει το απογευματινο του κλπ..

 

Εγω παντως δεν του εχω παρει σχεδον ποτε να τους ρωτησω τι κανει το παιδι.. εχει τυχει να παρω καποιες φορες επειδη ξεχασα να του ςπω κατι το πρωι ή να τους ενημερωσω οτι θα παω νωριτερα για να τον εχουν ξυπνησει αλλα ποτε δεν τους ρωταω.. θεωρω οτι ειναι λιγο σπαστικο

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καταρχήν δεν με λένε Ντίνα αλλά Νικολέτα :wink: Και το ξέρω ότι είναι σπαστικό να παίρνεις τηλέφωνο αλλά είναι και που αρρώστησε και δεν μας είχε ξανασυμβει. Όμως έκανα πρόοδο και χτες δεν πήρα τηλέφωνο όλη μέρα. :oops: Τώρα όσον αφορά τη μεσημεριανή χαλαρότητα έχεις απόλυτο δίκιο Dora. Δεν μου έχει κάνει κακή εντύπωση απλά τό αναφέρω γιατί συγκριτικά με το πρωι που την πηγαίνω υπάρχει διαφορά. Ούτως ή άλλως στο βρεφικό πάντα υπάρχουν 2 άτομα...Αυτό δεν αλλάζει. Μαρία30 η Σοφία δεν είναι πολύ καλή; Μου εμπνέει μεγάλη εμπιστοσύνη :D

Link to comment
Share on other sites

Καλαρχην σορυ που σου αλλαξαμε το ονομα.. (ενω το ειδα το μυαλο μου μαλλον λειτουργησε συνηρμικα με το ποστ της Μαριας που σε ειπε ετσι και το εγραψα κι εγω) :P

Εμενα δεν εχει τη Σοφια, αλλα εχω μιλησει αρκετα μαζι της γιατι αρχικα ηταν να μπει σε αυτο το τμημα ο μικρος αλλα αποδειχτηκε οτι μαλλον ειναι αρκετα ωριμος για να παει στο μεγαλυτερο οποτε αλλαξαμε δασκαλα.

Ομως μου ειχε κανει κι εμενα πολυ καλη εντυπωση, γιατι ειναι ξερει να παιρνει σωστα το ίστορικο του παιδιου , ειναι γρηγορη στις κινησεις της (πραγμα πολυ σημαντικο για τα βρεφακια που κουραζονται ευκολα πχ αν κανεις να τα αλλαξεις μια ωρα) και γενικα μου αρεσει. Ειναι και ηρεμη απ΄οτι εχω καταλαβει και εχει μεγαλη πειρα με τα παιδια αυτης της ηλικίας.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη Νικόλ,

 

Γενικά νομίζω και εγώ ότι τα πράγματα είναι πολύ καλά, γιατί κοιτάω τι γίνεται και με τα μεγαλύτερα, για να δω τι θα κάνω και στο μέλλον.

Πιστεύω ότι το προσωπικό κυρίως είναι πολύ καλό. Η δικιά μου έχει "αδυναμία" στην κα Δάφνη και προσπαθώ να την πηγαίνω μετά τις 8:30 που πηγαίνει εκείνη, γιατί όταν τη βλέπει χαμογελάει με χαιρετάει και δεν κλαίει. Φυσικά, πιστεύω ότι και η κα Σοφία είναι πολύ καλή και όπως λέει και η Δώρα πολύ γρήγορη.

Γενικά το προσωπικό δείχνει καλή διάθεση και μου αρέσει που λένε καλημέρα το πρωί που πηγαίνω και ας μην τις ξέρω τις κοπέλες, στοιχειώδης ευγένεια δηλαδή που μάλλον τη μεταδίδουν και στα παιδιά μας. Και όμως σε άλλους σταθμούς δεν υπάρχει.

Επίσης, μου αρέσει που δεν βλέπω παιδιά να τρέχουν και να τσιρίζουν "αδέσποτα" και απείθαρχα, αλλά έχουν τάξη και υπομονή. Καθώς επίσης μου αρέσει που δεν ακούω κλάματα, όχι μόνο στα βρέφη άλλα και στα υπόλοιπα. Μου αρέσει που όταν ένα παιδί δε θέλει να ανέβει τη σκάλα το παίρνουν αγκαλιά και το ανεβάζουν. Γενικά, συγκρίνοντας με άλλους σταθμούς κερδίζει. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και καλύτεροι. Εγώ είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν.

 

Δώρα, αν σε ενοχλεί που γράφουμε εδώ γενικά για το σταθμό, να ανοίξουμε καινούριο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μαρακι.. δεν με ενοχλει καθόλου.. αλλωστε ολες παμε τα παιδια μας στον ιδιο παιδικο.. :D

Απλα το ειπα αυτο στα κοριτσια για να μην μπερδευόμαστε, επειδη αυτο το τοπικ αφορα ουσιαστικα εναν συγκεκριμενο σταθμο.. ωστε να μην μπερδευονται και οι πληροφορίες.. θα ζητησω απο τον αντιμ να αλλαξει τον τιτλο..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια χτες η μικρή έφαγε πρώτη φορά φρουτόκρεμα στον παιδικό και τους έψησε το ψάρι στα χείλη :oops: Να σας κάνω 2 ερωτήσεις:Πρώτον, εμένα η μπέμπα παει νηστική στον σταθμό και τους είπα (ο παιδίατρος δηλαδή) την φρουτόκρεμα να της την δίνουν στο 2ο γεύμα δηλ. στις 12. Δεν τους είδα βέβαια ιδιαίτερα ενθουσιασμένους γιατί από ότι κατάλαβα γύρω στις 9-10 δίνουν σε όλα τα παιδιά την φρουτόκρεμα και τους βγάζω από το πρόγραμμα αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ ωραίο να κάνει πρώτο γεύμα με φρούτο. Το δεύτερο που θέλω να σας πω είναι ότι την Παρασκευή που πήγε ο άντρας μου να πάρει την μικρή την τάιζαν και του είπαν να περιμένει έξω. Και τους είπε να περιμένει στο σαλονάκι στην είσοδο και του είπαν όχι να περιμένει στο αυτοκίνητό του. Δεν σας φαίνεται λίγο περίεργο αυτό; Να ρωτήσω την υπεύθυνη;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια χτες η μικρή έφαγε πρώτη φορά φρουτόκρεμα στον παιδικό και τους έψησε το ψάρι στα χείλη :oops: Να σας κάνω 2 ερωτήσεις:Πρώτον, εμένα η μπέμπα παει νηστική στον σταθμό και τους είπα (ο παιδίατρος δηλαδή) την φρουτόκρεμα να της την δίνουν στο 2ο γεύμα δηλ. στις 12. Δεν τους είδα βέβαια ιδιαίτερα ενθουσιασμένους γιατί από ότι κατάλαβα γύρω στις 9-10 δίνουν σε όλα τα παιδιά την φρουτόκρεμα και τους βγάζω από το πρόγραμμα αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ ωραίο να κάνει πρώτο γεύμα με φρούτο. Το δεύτερο που θέλω να σας πω είναι ότι την Παρασκευή που πήγε ο άντρας μου να πάρει την μικρή την τάιζαν και του είπαν να περιμένει έξω. Και τους είπε να περιμένει στο σαλονάκι στην είσοδο και του είπαν όχι να περιμένει στο αυτοκίνητό του. Δεν σας φαίνεται λίγο περίεργο αυτό; Να ρωτήσω την υπεύθυνη;

 

Στους παιδικούς υπάρχει ενα σχετικό πρόγραμμα για το φαγητο. Γύρω στις 9-10 είναι το πρωινό (φρουτοκρεμα- ψωμι με βουτηρο-κορν φλεικς κλπ) και γύρω στις 12-1 το μεσημεριανό. Καταρχάς τι ώρα πας το παιδι στον παιδικό. Και γιατι δεν δίνεις γάλα από το σπίτι και το στέλνεις νηστικό? Η δική μου πάει στον παιδικό στις 9-9 και. Την ξυπνάω 8.30 και της δίνω ενα γιαουρτάκι (δεν πίνει γάλα). Όταν πάει εκεί της δίνουν το πρωινό της και κατά τη μία το μεσημεριανό. Προσπαθούμε και τηρούμε αυτό το πρόγραμμα και τα σκ. Οταν θα αρχίσεις το μεσημεριανό θα σε ζορίσει να δίνεις φρούτα στις 12. τι ώρα θα τρώει μεσημεριανό? 4? και μετα ΄κρέμα? 8? και γάλα?

.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια χτες η μικρή έφαγε πρώτη φορά φρουτόκρεμα στον παιδικό και τους έψησε το ψάρι στα χείλη :oops: Να σας κάνω 2 ερωτήσεις:Πρώτον, εμένα η μπέμπα παει νηστική στον σταθμό και τους είπα (ο παιδίατρος δηλαδή) την φρουτόκρεμα να της την δίνουν στο 2ο γεύμα δηλ. στις 12. Δεν τους είδα βέβαια ιδιαίτερα ενθουσιασμένους γιατί από ότι κατάλαβα γύρω στις 9-10 δίνουν σε όλα τα παιδιά την φρουτόκρεμα και τους βγάζω από το πρόγραμμα αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι και πολύ ωραίο να κάνει πρώτο γεύμα με φρούτο. Το δεύτερο που θέλω να σας πω είναι ότι την Παρασκευή που πήγε ο άντρας μου να πάρει την μικρή την τάιζαν και του είπαν να περιμένει έξω. Και τους είπε να περιμένει στο σαλονάκι στην είσοδο και του είπαν όχι να περιμένει στο αυτοκίνητό του. Δεν σας φαίνεται λίγο περίεργο αυτό; Να ρωτήσω την υπεύθυνη;

 

Νικόλ,

της μικρής μου της έδιναν γάλα στις 9- 10 και τώρα κρέμα. Δεν παραπονέθηκαν ποτέ για κάτι. Μου κάνει εντύπωση. Και βέβαια να ρωτήσεις την υπεύθυνη γιατί του είπαν να βγει έξω. Καταλαβαίνω ότι δεν έπρεπε να είναι στο χώρο που ήταν η μικρή για να μην αποσυντονιστεί και να φάει αλλά γιατί να μην περιμένει στο σαλόνι. Περιμένω εναγωνίως τι θα σου πουν.

Τα φρούτα τα πηγαίνεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evoulita το παιδί το πάω νηστικό γιατί φεύγουμε το αργότερο 7.15 από το σπίτι. Άλλωστε δεν πεινάει νωρίτερα από τις 8.30-9. Εξάλλου αν την ταίσω στις 7 μετά πάμε για 6 γεύματα και δεν το θέλω μιας και η μικρή έχει βρει το πρόγραμμα της με το φαγητό στα 5 γεύματα. Δηλαδη 9-12-3-6-9

Μαρία τα φρούτα εγώ τους τα πάω γιατί έτσι λένε οι οδηγίες άλλωστε. Όσο για το άλλο θέμα αφού το λες κι εσύ μάλλον θα ρωτήσω αύριο το πρωί την κα Σοφία. Παρεπιπτόντως η Δάφνη είναι έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Μια μια μενει εγκυος εκει μεσα :P

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες...3 χρονια ποτε δεν ετυχε κατι τετοιο.Το ποιο πιθανο ειναι να μην καταλαβε καλα και να πηγε εξω...Βασικα παω παντα γυρω στις 16.20-16.30 να τον παρω οποτε τους πετυχενω οταν εχουν φυγει η την ωρα που φευγουν τα σχολικα...

Εγω οταν ρωταω την φατσα για να μαθω τι εφαγε του λεω διαφορα φαγητα και μεσα σε ολα του λεω και αυτο που εχει το προγραμμα και εκει παντα μου λεει ναι...Οπως επισης απο μονος του μου λεει ποτε τους εβγαλαν εξω για να παιξουν..Οπως και για το κουκολοθεατρο κτλ

Μας περνουν παντα τηλεφωνο οποτε εχει ανεβασει πυρετο οπως και επισης εχουν τον τροπο τους και τον βαζουν να πεινει το γαλα μονος του κατι που δεν το κανει στο σπιτι με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου κανει εντυπωση που του ειπαν να περιμενει στο αυτοκινητο γιατι ακομα και οταν καποια στιγμη τους ειπα εγω (τοτε που καναμε στην προσαρμογη) οτι θα περιμενω για λιγο στο αυτοκινητο (ηθελα να καπνισω η ερμη) μου λενε "μα γιατι οχι καθιστε δεν μας ενοχλειτε"

Και γενικα επειδη εχει τυχει πολλες φορες να παω και ο μιρκος να κοιμαται δεν μου εχουν ζητησει ποτε να βγω απο το χωρο.. (βεβαια η αληθεια ειναι οτι οσες φορες τονπετυχα στο φαγητο φροντισα απο μονη μου να μην με δει γιατι μετα εννοειτε πως δεν υπαρχει περιπτωση να φαει..

Τα φρουτα απ΄οτι εχω καταλαβει τα πανε ολοι ολοι οι γονεις που εχουν βρεφακια και χρειαζονται και αρκετες ποσοτητες και ποικιλία.. γιατι το μενου γραφει φρουτα για τα μεγαλυτερα.. (ακι πατε κι εσεις?)

εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει αυτο γιατι ετσι τρωει τα φρουτα που επιλεγω εγω.. οπως επισης εγω τους παω και αγβο καθημερινα αν και εχει το προγραμμα καποιες μερες γιατι ο δικος μου πρωτον τρωει καθε μερα (καποιες φορες του το δινω κι εγω στο γραφειο) και δευτερον θελω να τρωει τα δικα μου αβγα.. οποτε με βολευει το συστημα τους που στο θεμα της διατροφης ειναι σχετικα ελαστικο. Αυτο γινεται και στο απογευματινο που το καθε παιδακι τρωει οτι θελουν οι γονεις του (χυμο, μπισκοτα, γιαουρτι κλπ)

Απλα αν δεν το εχετε καταλαβει ο συγκεκριμενος σταθμος εχει λιγο "μειωμενο" μενου... δηλαδη ουσιαστικα τα δυο γευματα απο τα 4 που πρεπει να τρωνε τα παιδια τα πας εσυ απ΄το σπιτι σου. Όμως το προτιμω απο να τρωει καθημερινα απογευματικο χυμο αμιτα και μπισκοτα ή κεικ και γλυκα (με φτανουν αυτα που τρωει στο σπιτι..)

Παντως κι εγω νομιζω οτι αν τσινησαν με τη φρουτοκρεμα ειναι επειδη τους ζητας να τη δωσουν την ωρα του φαγητου.. Αυτο ειναι στανταρ και θα πρεπει εφοσον εχεις σκοπο να συνεχισεις να πηγαινει το παιδι στον παιδικο να του φτιαξεις ετσι το προγραμμα του φαγητου ωστε να μπορει να τρωει μεσημεριανο στις 12 (που αλλωστε αυτο ειναι διατροφικα σωστο)

Εγω στην αρχη ειχα προβλημα γιατι ο δικος μου ετρωγε φαγητο γυρω στις 3 και φρουτοκρεμα στις 12 (εμεις ομως ειχαμε ενδιαμεσο γευμα στανταρ το αβγο) και δυσκολευτηκαμε πολυ να τρωμε στις 12..

Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να φευγει το παιδι νηστικο και να σπαραζει στο κλαμμα μεχρι να φτασουμε σπιτι (γιατι εννοειτε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ταισουν φαγτο κανονικο κανενα παιδι στις 3... αυτο ειναι στανταρ δεν γινεται πουθενα)

Μπηκε ομως σε προγραμα οποτε ειμαστε οκ τωρα..

Εμενα πινει γαλα κατα τις 6, αβγο στις 8.15, φρουτοκρεμα στις 9 9 30 στο σταθμο (οτι ωρα παμε) φαγητο στις 12, γιαουρτακι στις 3 και μετα εχουμε γενικα ενα πολυ χαλαρο ωραριο πλεον.. δηλαδη οταν γυρισουμε μπορει να φαει λιγο απο το φαγητο μας, η κανα μπισκοτακι, κατα τις 7 τρωει καμια κρεμουλα ή τελος παντων κατι ωστε να του χωσω μεσα το singulair (φαρμακο που πρεπει να το παρει με στερεα τροφη) και κατα τις 11 (κοιμησμενος) πινει ενα μπουκαλι γαλα παλι που τον κραταει μεχρι το πρωι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι την πρωτη χρονια μονο πηγαιναμε εμεις τα φρουτα..Τωρα δεν παμε κατι..Μονο αν θελουμε..η αν πρεπει να φαει κατι συγγεκριμενο οπως αυτες τις ημερες που εχει ενα προβλημα με τα ουλα του.Οπως ειπα επειδη μας βγαζει το λαδι στο γαλα το πρωι παμε εκει μαζι με το γαλα και τον βαζουν στο τραπεζακι και το πινει μονος του.. :)

Link to comment
Share on other sites

Γίναμε 4 οι γονείς της Χιονάτης. Έχουμε και άλλους?

Λοιπόν, εμείς επιτέλους μάλλον έχουμε προσαρμοστεί εντελώς.

Μου λένε ότι τρώει τη φρουτόκρεμα όλη.

Γενικά, βλέπω ότι τα πράγματα είναι πολύ καλά και η μικρή μια χαρά, με χαιρετάει κιόλας το πρωί όταν φεύγω.

Άκη, νομίζω ότι είδα το μικρό σου σήμερα να πίνει γάλα έξω από το βρεφικό....Γιατί είπες ότι μια μια μένει έγκυος εκεί μέσα?

Δώρα, το Χαρούλη έχω μέρες να τον δω(μάλλον πηγαίνουμε πολύ νωρίς).

Τι γνώμη έχετε για την κοπέλα που παραλαμβάνει το πρωί τα παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Dora το καταλαβαίνω αυτό που λες με το πρόγραμμα του φαγητού. Γι' αυτό κι εγώ σας ρώτησα γιατί δεν ξέρω από αυτά καθόλου. Επίσης κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό με το αυτοκίνητο γιατί κι εγώ στην προσαρμογή επί 2 ώρες κάθε μέρα ήμουν στο σαλονάκι. Ο άντρας μου σίγουρα κατάλαβε καλά γιατι τον ρώτησα επισταμένα. Μάλλον δεν θα ρωτήσω τελικά γιατί δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα για κάτι μεμονωμένο. Εάν όμως επαναληφθεί θα ρωτήσω. Πάντως χτες που της έδωσαν τη φρουτόκρεμα στις 12 έφαγε 10 κουταλιές!!! Ισως τώρα στην αρχή να μου κάνουν μια εξυπηρέτηση μέχρι να συνηθίσει τις κρέμες και το φαγητό και μετά να μπούμε κι εμείς κανονικά στο πρόγραμμα. Πάντως να την ξυπνάω στις 6 το πρωι για να πίνει γάλα δεν το βλέπω. Άσε που δεν την έχω ταισει ποτε κοιμισμένη. Γενικά νομίζω ότι το πρόγραμμα του φαγητού της είναι πολύ τακτοποιημένο και δεν θα ήθελα να το αλλάξω ούτε να αυξήσω τα γεύματα :roll: . Θα δω πως θα το τακτοποιήσω αυτό. Όσο για τα φρούτα δεν με πειράζει που τα πάω εγώ γιατί από ότι έχω καταλάβει κάθε παιδίατρος έχει το δικό του σύστημα οπότε είναι καλύτερα έτσι. Πάντως η μικρή φαίνεται να περνάει καλά και αγαπάει και την Σοφία αλλά και την Δάφνη. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι πάμε σχεδόν πρώτοι και φεύγουμε σχεδόν τελευταίοι :( Αυτά έχει ο ιδιωτικός τομέας

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ,

Μη στεναχωριέσαι και εμείς 8 και κάτι πηγαίνουμε, άντε το πολύ 8 και 30 και μου τη φέρνει το σχολικό στη δουλειά..... στις 5 και κάτι. Και 45 λεπτά για να φτάσουμε στο σπίτι, το παιδί τελικά είναι έξω από τις ¨7:30 μέχρι τις 18:00.

Ααααααα. Ένα λόττο παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...