Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαφτιση στην Θεσσαλονικη


mariam

Recommended Posts

Κορίτσια εγώ έκλεισα Οινόμελι την κάτω αίθουσα για 140 άτομα. Μου το έδωσε όλο το μαγαζί αποκλειστικά για 29 Ιουνίου. Και οι τιμές άπαιχτες!!!

 

έχει και κάτω αίθουσα?????έχω πάει τόσες φορές και δεν το ήξερα...άρα εγώ που έχω 150 άτομα να ρωτήσω αν έχει ημερομηνία

sefi με ενημερωσε μια φιλη μου οτι στο laforchetta στη Σοφουλη, εκανε δεξιωση βαφτισης με 15€ το ατομο... πως σου φαινεται?

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ έκλεισα Οινόμελι την κάτω αίθουσα για 140 άτομα. Μου το έδωσε όλο το μαγαζί αποκλειστικά για 29 Ιουνίου. Και οι τιμές άπαιχτες!!!

κατω αιθουσα πως δηλαδη? μεσα? υπογειο μου θυμιζει!!! χα, χα. το ειδα στο δρομο, αλλα δεν ρωτησα

Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P:P

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκλεισα Οινόμελι την κάτω αίθουσα για 140 άτομα. Μου το έδωσε όλο το μαγαζί αποκλειστικά για 29 Ιουνίου. Και οι τιμές άπαιχτες!!!

κατω αιθουσα πως δηλαδη? μεσα? υπογειο μου θυμιζει!!! χα, χα. το ειδα στο δρομο, αλλα δεν ρωτησα

Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P:P

καλα εννοειται πως το καταλαβα οτι δεν θα ηταν υπογειο... αστειακια κανω, για να μου φυγει το αγχος.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

22/6. εχω λιγο καιρο ακομα. αλλα αν εχει ζεστη, καλο θα ειναι καπου εξω...μεσα σε κλειστο χωρο δεν λεει πολυ. Καλα, εσυ ομως εισαι μετα απο μενα, σωστα? για 29/6 το εκλεισες? δεν θα ειναι πολυ αποπνικτικα εκει μεσα?

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γύρω γύρω έχει τζαμαρίες που τις ανοίγει και αερίζεται όλος ο χώρος. Δε το διακινδυνεύω ξανα. Στο γάμο μου επίσης 29/6 έβρεχε μόνο πάνω από το χώρο που ήταν η δεξίωση και μας τα έκανε μαντάρα. Επίσης έχω πολλά άτομα και δε θέλω να δώσω 18-20 Ευρώ το άτομο. Είναι πολλά λεφτά.

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς βαπτίζουμε το μπεμπούλη μας 8 Ιουνίου στους Ν.Επιβάτες αν και δε μένουμε εκεί.Βρήκαμε κι ένα ωραίο μαγαζί παραθαλάσσιο όπου αν έχει καλό καιρό θα στρώσει έξω τα τραπέζια αλλιώς μέσα που ο χώρος είναι 'ομορφος και δεν θυμίζει καθόλου τις κλασικές οικογενειακές ταβέρνες(όχι οτι έχω πρόβλημα με αυτές).Στα κτήματα που είχα ρωτήσει οι τιμές ήταν τρελλές!Ελεος πια.Τελικά κατάλαβα οτι όσο πιο έξω πας από τη Θεσσαλονίκη τόσο καλύτερες είναι και οι τιμές!Εξάλλου σκεφτείτε οτι είναι απλά ένα ευχαρηστήριο τραπέζι και 'οσοι μας αγαπούν θα περάσουν καλά!

Μην αγχώνεστε!!!Τα μωράκια μας να είναι όλα καλοφώτιστα!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Σ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM!ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

NESTOROUDI μου,το μαγαζί "Η Κυρά Της Σμύρνης" είναι δίπλα στην Pizza HAT αλλά είναι για λίγα άτομα...ωραίο μαγαζί και με καλό φαγητό

Angiek και'γω στο ΟΙΝΟΜΕΛΙ έκλεισα,έχουμε και τον ίδιο γνωστό :D

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει ενα κτημα στο λευκοχωρι οπου εχει εκκλησακι ειναι ολα πετρινα και μπορειται να βγεται υπεροχες φωτογραφιες εχει εστιατοριο και παιδικη χαρα για τους μικρους. Ονομαζεται λικνο και το φαγητο ειναι πολυ καλο.

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI μου,το μαγαζί "Η Κυρά Της Σμύρνης" είναι δίπλα στην Pizza HAT αλλά είναι για λίγα άτομα...ωραίο μαγαζί και με καλό φαγητό

Angiek και'γω στο ΟΙΝΟΜΕΛΙ έκλεισα,έχουμε και τον ίδιο γνωστό :D

SEFI πότε είναι η δική σας βάφτιση? Ωραία σύμπτωση! Ποιον έχεις γνωστό? Τον Ανδρέα?

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI μου,το μαγαζί "Η Κυρά Της Σμύρνης" είναι δίπλα στην Pizza HAT αλλά είναι για λίγα άτομα...ωραίο μαγαζί και με καλό φαγητό

Angiek και'γω στο ΟΙΝΟΜΕΛΙ έκλεισα,έχουμε και τον ίδιο γνωστό :D

SEFI πότε είναι η δική σας βάφτιση? Ωραία σύμπτωση! Ποιον έχεις γνωστό? Τον Ανδρέα?

Η δική μας είναι στις 01/06 αλλά το Σαββατ/κο προέκυψε κάποιο πρόβλημα στους κουμπάρους και ίσως αναγκαστούμε να μεταφέρουμε την ημερομηνία για μετά..... :cry:

Ναι, ο Ανδρέας είναι πολύ καλός φίλος του πατέρα μου και το Σάββατο που πήγε τον ρώτησε...η φάση είναι οτι εγώ δεν ήξερα οτι έχει και πάνω αίθουσα γιατί πάντα καθόμασταν κάτω και είπα στον πατέρα μου να ρωτήσει για την "κάτω" αίθουσα -είμαι και ξανθιά- :lol: εκεί να δεις μπέρδεμα!!!!!Απ'οτι έμαθα είναι φίλος του άντρα σου ε?????

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P:P

Μα καλά δεν είδες τη διευκρίνιση? Τι μπέρδεμα Θεέ μου!! Sorry. :roll: Ο Ανδρέας δεν είναι ακριβώς φίλος του άνδρα μου. Τον γνωρίσαμε πριν 4 χρόνια όταν κάναμε εκεί τη βάφτιση της μικρής. Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και έκτοτε γίναμε καλοί πελάτες. Και οι καλοί πελάτες είναι και καλοί φίλοι. Ο άνθρωπος είναι άψογος και πολύ φιλικός και άμεσος. Όχι ψυχρός επαγγελματίας που σε βλέπει σαν Ευρώ. Μου κάνει ότι "χάρη" του ζήτησα και σήμερα μάλιστα θα πάω να "ζητιανέψω" κάτι ακόμη. Ελπίζω να μη με βρίσει στο τέλος. Σκέψου ότι παρατήρησα τα κίτρινα τραπεζομάντηλα ότι δεν ταιριάζουν με τα χρώματα της βάφτισης και το αντιμετώπισε

ψύχραιμα, ενώ αντίθετα ο άντρας μου με έκραξε φεύγοντας "μα καλά τι του λες του ανθρώπου". Είναι να μη βρω άνθρωπο εξυπηρετικό. :roll:

Για πότε η βάφτισή σας αν όχι στην ημερομηνία που ορίσατε?

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λέω κάτω αίθουσα εννοώ αυτό που φαίνεται από το δρόμο μόλις μπαίνεις. Το κυρίως μαγαζί, πως να το πω. Το διευκρίνισα απλά γιατί έχει πατάρι που παίρνει γύρω στα 80-100 άτομα και συνήθως αυτό δίνει για εκδηλώσεις. Δε δεσμεύει όλο το μαγαζί του. Επειδή θα είναι καλοκαίρι και ενδεχομένως δε θα έχει κόσμο μας έδωσε όλο το μαγαζί αυτό εννοώ. και της κόρης μου τη βάφτιση πριν 4 χρόνια εκεί την έκανα αλλά ήταν Κυριακή του Θωμά και μας έδωσε μόνο το πατάρι. Με τα χίλια ζόρια χωρέσαμε 80 ατομα. Ελπίζω τώρα να ξεκαθαρίστηκε το πράγμα. Καλά σε υπόγειο θα πήγαινα :P:P

Μα καλά δεν είδες τη διευκρίνιση? Τι μπέρδεμα Θεέ μου!! Sorry. :roll: Ο Ανδρέας δεν είναι ακριβώς φίλος του άνδρα μου. Τον γνωρίσαμε πριν 4 χρόνια όταν κάναμε εκεί τη βάφτιση της μικρής. Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και έκτοτε γίναμε καλοί πελάτες. Και οι καλοί πελάτες είναι και καλοί φίλοι. Ο άνθρωπος είναι άψογος και πολύ φιλικός και άμεσος. Όχι ψυχρός επαγγελματίας που σε βλέπει σαν Ευρώ. Μου κάνει ότι "χάρη" του ζήτησα και σήμερα μάλιστα θα πάω να "ζητιανέψω" κάτι ακόμη. Ελπίζω να μη με βρίσει στο τέλος. Σκέψου ότι παρατήρησα τα κίτρινα τραπεζομάντηλα ότι δεν ταιριάζουν με τα χρώματα της βάφτισης και το αντιμετώπισε

ψύχραιμα, ενώ αντίθετα ο άντρας μου με έκραξε φεύγοντας "μα καλά τι του λες του ανθρώπου". Είναι να μη βρω άνθρωπο εξυπηρετικό. :roll:

Για πότε η βάφτισή σας αν όχι στην ημερομηνία που ορίσατε?

 

Την διευκρίνιση την είδα αφού πήγε ο πατέρας μου εκεί :lol:

Η ημερομηνία θα είναι 03/08 ή 10/08 ανάλογα τι θα βρω στην εκκλησία

Μπορείς να μου πεις τι είδους "χάρες" του ζήτησες γιατί και γώ σκέφτομαι να ζητήσω αλλά δεν ξέρω πως θα το πάρει...είναι και η φιλία με τον πατέρα μου στη μέση,εγώ δεν τον ξέρω καλά

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για μαλλιά-μακιγιάζ μιλήσατε καθόλου?

Αν ξέρετε τίποτα καλό...

εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Την διευκρίνιση την είδα αφού πήγε ο πατέρας μου εκεί :lol: Η ημερομηνία θα είναι 03/08 ή 10/08 ανάλογα τι θα βρω στην εκκλησίαΜπορείς να μου πεις τι είδους "χάρες" του ζήτησες γιατί και γώ σκέφτομαι να ζητήσω αλλά δεν ξέρω πως θα το πάρει...είναι και η φιλία με τον πατέρα μου στη μέση,εγώ δεν τον ξέρω καλά

Επειδή θέλω να κάνω στολισμό των τραπεζιών και της αίθουσας, αλλά φυσικά δεν μπορώ να πάω εγώ εκεί να τα στήσω, και επειδή θα τα κάνω μόνη μου και όχι κάποιο γραφείο, τον παρακάλεσα να του πάω τα πράγματα από την προηγούμενη και να τα στήσουν αυτοί και μου είπε Ο.Κ. Επίσης κάποιες αλλαγές όσον αφορά τη διάταξη των τραπεζιών και βέβαια "πείραξα" λίγο και το μενού χωρίς οικονομική επιβάρυνση θέλω να πιστεύω. Σήμερα δεν μπόρεσα να πάω για τη νέα παράκληση γι' αυτό δεν την αναφέρω γιατί μπορεί να μη δεχτεί ο άνθρωπος. Αν δείτε κάποιον να εκσφενδονίζεται κλωτσηδόν απ' το Οινόμελι εγώ θα είμαι :D

 

εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση

NESTOROUDI με ενδιαφέρει η μακιγιέζ. Γράψε στοιχεία και κόστος αν ξέρεις, ή στείλε πμ.

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποιες αλλαγές όσον αφορά τη διάταξη των τραπεζιών και βέβαια "πείραξα" λίγο και το μενού χωρίς οικονομική επιβάρυνση θέλω να πιστεύω. Σήμερα δεν μπόρεσα να πάω για τη νέα παράκληση γι' αυτό δεν την αναφέρω γιατί μπορεί να μη δεχτεί ο άνθρωπος. Αν δείτε κάποιον να εκσφενδονίζεται κλωτσηδόν απ' το Οινόμελι εγώ θα είμαι :D

 

εγώ αυτά τα έχω σίγουρα,δλδ η διάταξη των τραπεζιών θα γίνει με βάση τα άτομα και όσο για το μενού, είπε ότι θέλουμε από φαγητά,ποτά,αναψυκτικά

εσύ σαν τι "πείραξες"δλδ????ρωτάω από απλή περιέργια γιατί εγώ κατάλαβα οτι θα έχει τα πάντα στο μενού (οτι διαλέξω εγώ δλδ)

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω φοβερη μακιγιεζ αν σας ενδιαφερει....μου την προτειναν στο γαμο μου και ενθουσιαστηκα!! ειχα κανει ηδη 3 δοκιμαστικα αλλου και ειχα απογοητευτει. 10 μερες πριν το γαμο την βρηκα τη Μαριαννα. αν θελετε σας στελνω στοιχεια της. εγω θα την παρω σιγουρα παντως στη βαφτιση

 

Μας ενδιαφέρει φυσικά, αφού είναι και δοκιμασμένη ακόμα καλύτερα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή κομμώτρια που να πηγαίνει σε σπίτια για τη Δευτέρα του Πάσχα το πρωί, γιατί αυτή που είχα κλείσει αποφάσισε να πάει διακοπές?

ΜΑΡΙΑ30 που μενεις? ανατολικα ή δυτικά?για ανατολικα κατι μπορω να κανω θα ρωτησω.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...