Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΕΝΩΜΕΝΕΣ, ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΕΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας. ηθελα να κανω μια ερωτηση, οταν γινει η αναγνωριση σε ποια οικογενιακη μεριδα πηγαινει το παιδι? και σε ποια πολη δηλωνετε? στις μητερας η στου πατερα?

line_flow_rose_beg_39_time_1281153600_text_c720e6f9e3f1e1f6e9dc20eceff5.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!!Ειμαι και εγω μια ανυπανδρη μαμά ετων 41.Εχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών την Σοφία την οποία βέβαια και λατρεύω!! Με τον μπαμπά της δεν έχουμε καμία σχέσει.Πάντως άντρες σαν και αυτόν που κάνουν τους κινέζους στα δύσκολα απλά τους λυπάσαι γιατί είναι γιά λύπηση και για χαστούκια ταυτόχρονα.Μένει και στο εξωτερικό ο κακομοίρης, αυτό τον μάρανε!!!Τέλος πάντων επειδή το πακετάκι της εγκυμοσύνης το πέρασα μόνη μου και σε πολύ καλή διάθεση (δούλευα μέχρι και την προηγούμενη μέρα πριν γεννήσω) οδηγούσα το αυτοκινητάκι μου, πήγαινα κανονικά στις εξετασούλες μου.Ολα δόξα τον Θεό πήγαν τέλεια!!!Στο Έλενα γέννησα, καλό νοσοκομείο αλλα΄πρέπει να προσέχει κανείς γιατί πολλά συμβαίνουν!!

Αν μπορώ να φανώ χρήσιμη σε κάποια κοπέλα που περνά τα ίδια, σχετικά με τις εξετάσεις που χρειάζονται κ.λ.π. πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω.:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εγω παντως το ειπα στον πρωην μου οτι θα καταντησει σαν αυτους που πανε στο παμε πακετο κ ζητουν να γνωρισουν τα παιδα τους 20 χρ μετα γιατι στην ζωη τους εχουν μεινει μονοι τους.. οπως και το ευχηθηκα στον πρωην μου να μην καταφερει να κανει αλλα παιδια στην ζωη του και να παρακαλαει για λιγη αγαπη απο αυτο που πεταξε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αραγε ε? δεν θα το αξιζε καθολου. Ομως με εχει οντος πιασει τετοιο μισος για αυτο το ...... που θελω πολυ να τον δω να πεσει τοσο χαμηλα οσο εριξε εμενα οταν τον χρειαστηκα και με προδωσε.. αλλα.. θα γυρισει ο τροχοσ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Κοριτσια νομίζω ότι θα πρέπει να οργανωθούμε πιο συστηματικά. Καλό το να ανταλλάσουμε απόψεις, εμπειρίες και ανησυχίες, αλλά μήπως θα πρέπει να κινηθούμε πιο δραστικά;

Το μόνο που ξέρω ότι υπάρχει είναι ο Σύλλογος προστασίας αγέννητου παιδιού κι αυτοί σε βοηθάνε μόνο αν έχεις απευθυνθεί πριν γεννήσεις.

 

 

Γατούλα δεν σου κάνει εντύπωση που ο σύλλογος αυτός βοηθάει μόνο εάν έχεις απευθυνθεί πριν την γέννα σε αυτούς?????

 

Συγνώμη υπάρχει κάποια φίλη που ήταν άγαμη μητέρα και απευθύνθηκε εκεί να μας πει τι τρέχει;;; μήπως ψάχνουν για παιδάκια για υιοθεσία;;;; λέω εγώ τώρα;;;

 

Το site τους είναι υπέροχα δομημένο και δίνουν την εντύπωση ότι υπάρχει πολύ αγάπη και κατανόηση.... (αλλά μόνο για τα μέλη τους αν απευθυνθείς πριν γεννήσεις, πάντα;;;) Πάντως αυτοί που είναι στο τηλεφωνικό κέντρο είναι αγενέστατοι και δίνουν την εντύπωση ότι δεν σέβονται και πολύ, μόνο η κοινωνική λειτουργός που σε συνδέουν είναι ευγενική.

 

Εμένα κάτι μου μυρίζει.......!!! και δεν είναι “χεσ…..νες” πάνες!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

ΚΑΜΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ....ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.9 ΜΗΝΩΝ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΕΤΗ.ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΜΕΣΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ(ΓΑΛΑ,ΠΑΝΕΣ,ΜΠΙΜΠΕΡΟ ,ΠΙΠΙΛΕΣ,ΚΡΕΜΕΣ,Κ.Α)ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΟΥΝ.ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ....ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΟΜΩΣ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ 2 ΧΡΟΝΟΝ .....ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ...ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜςΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΥΤΟ.ΕΚΕΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ....ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΟΜΩΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΛΗΡΟΥΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ(ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΩΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ)

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και τα εγραψες..αλλα το μνμ ειναι δικο μου?

 

Επειδη φαινομαι bold.να πω οτι εγω δε τα γραφω εγω....ΔΕ βαζω τονους!!!!!:D :D :D

 

 

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΝΜ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΤΟ ΜΝΜ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

μμμμ απο περιεργεια......το τσεκαρα χιχιχιχι

 

ηταν απο το προηγουμενο τοπικ που κλειδωθηκε

 

ειχα κοπιαρει τα σημαντικα εδω και το συνεχιζουμε!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαν ανυπαντρη που θα μαι και μητερα σε λιγο καιρο ..ποτε και τι δικαιολογητικα χρειαζετε και αν δικαιουμαι, να παρω επιδομα γαμου (διαβασα οτι δικαιουνται οι ανυπαντροι γονεις δεν ξερω αν ισχυει...), επιδομα αλληλεγγύης και επιδομα παιδιου..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα πας δικαστικα τον πατερα και χρειαζεσαι δικηγορο ή θελετε ν'αναγνωρισει ο πατερας το παιδι?Στην δευτερη περιπτωση χρειαζεσαι συμβολαιογραφο για να κανει ο πατερας αναγνωριση τεκνου,γεννημενου εκτος γαμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχομαι να τα πουμε συντομα διοτι ιντερνετ σπιτι μου ακομα δεν διαθετω και σημερα περνω αδεια μητροτητας με την πρωτη ευκαιρια οπου βρω δηλ να μπαινω...

Ευχαριστω ολες τις κοπελες εδω μεσα π με συμβουλεψαν κ ειπαν την γνωμη τους καθε φορα μεσα στην απελπισια μου κ στους φοβους μου π ακομα να φυγουν δηλαδη αλλα ευχομαι με την γεννηση του μικρου μου να δυαλυθουν ολα κ να παρουν τον δρομο τους.

Ευχομαι σε ολες τις ανυπαντρες μητερουλες καλη δυναμη κ υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

εδω και γω , ισως για πρωτη φορα, καλησπερα,

..αισθανομαι περιεργα να γραφω για αυτο το θεμα μου που τοσο καιρο κρυβω, και εχει καταβαλει σχεδον την καθε στιγμη μου, εχω γεννησει και ειμαι μονη, ο πατερας που ερωτευτηκα πριν 2 χρονια ειναι παντρεμενος και εχει επισης 4 παιδια, φυσικα δεν το ηθελε ,αυτη η σχεση δεν ηταν για να συνεχιστει, αλλα συνεχιστηκε και απο τις δυο πλευρες, φυσικα και εφυγε για να το ριξω ετσι ειπε μετα, δεν ειναι ελληνας και ειναι μακρυα απο την οικογενεια του περιπου 3 χρονια,η γυναικα του εμαθε για το παιδι και αφησε τα παιδια ( τα 4) στη μαμα του ( χηρα που συντηρει την αδερφη του οπου δεν κινειται λογω προβληματος στην σπονδιλικη στηλη της απο λαθος γιατρου) και εξαφανιστηκε πισω στο πατρικο της, για πολλους μηνες ,αυτο για να τον τιμωρησει, απο τοτε δεν του μιλαει.

 

εγω με την βοηθεια των γονιων μου μεγαλωνω τον μικρο δεν εχω δηλωσει το ονομα του πουθενα, ουτε σε χαρτια ουτε σε γιατρους που θενα.. αλλα αυτος βρισκεται στην πολη μου λεει για να ειναι κοντα , αν χρειαζομαι κατι.. ετσι λεει αλλα τελικα μοιαζει εγω να τρεχω οποτε χρειαστει κατι ...η κατασταση ειναι τοσο μπλεγμενη.. που με τοσα που γινανε .. ειμαστε .. δεν ειμαστε την μια ειμαστε την αλλη δεν γινεται φυσικα να ειμαστε,..

 

πριν να γεννησω, δεν ηταν μαζι μου τον περισσοτερο καιρο αν και ηθελε, ανεργος επισης,εγω δουλευω καποιες ωρες ,

γυρισε πολλες φορες στην πολη μου , για να με στηριξει σε δουλιες (οχι οικονομικα,)του σπιτιου μιας και μετακομησα σε αλλο σπιτι , ανεκτο για παιδι και κοντα στου γονεις μου,αλλοτε ομως εφευγε για να βρει δουλεια, οπουδηποτε... μα οπουδηποτε,

 

οι γονεις μου μου ξεκαθαρισαν οτι θα με βοηθησουν μονο αν δεν εχω επαφη με αυτον. καθολου. μου φαινοταν λιγο αγριο αυτο. και ισως λιγος κοσμος μπορει να καταλαβει πως ειναι να μενεις μονη ερωτευεσαι και ενω ξερεις οτι πρεπει να ληξει ολη η ιστορια μενεις εγκυος. και

 

να φερνεις στο κοσμο ενα παιδι.. καθολου οπως τα ειχες φανταστει ,εγω προσπαθουσα να βρω μια μεση λυση.. να εχει επαφη κρυφα απο τους γονεις μου..αλλα αργοτερα η κατασταση η αυτος με διαφορα που εκανε πολλες φορες με κατηγορουσε φυσικα για τα 4 παιδια του που εμειναν χωρις μητερα,αλλες κατηγορουσε τον εαυτο του , και πολλα αλλα,με πληγωνε με διελυε και αποφασιζα να απομακρυνθω... αυτος ηθελε να ειναι κοντα αλλα ηθελα να φερει την οικογενεια του στη χωρα μου με τη γυναικα του η` χωρις... εγω του ζητουσα να μην τους φερει στη χωρα μου...

 

καθως η ολη ιστορια φαινεται πολλακις καταδικασμενη..οταν απομακρυνομουνα , αυτος ξαναερχοταν με τηλεφωνα και αγαπες ... και τα γνωστα οπως ειπα ειμαι ακομα επηρρεπης σ`αυτον.. πολλες φορες και γω αναζητω την συμβουλη του οσον αφορα , τα θεματα του μωρου υπνος φαγητο...συμπεριφορα..πολλα προβληματα εχει πολλα πολλα... στην πατριδα του, και δεν πρεπει να γυρισει.φουφ...

 

 

 

ειμαστε μονοι με τον μικρο σχεδον κανενας φιλος κοντα .. μενουν σ`αλλες πολεις , η` σε αλλους κοσμους

 

συγνωμη για το καταθλιπτικο μακροσυρτο μηνυμα

δεν ξερω αν ειναι κατακριτεο απο την κοινη γνωμη , που κρατησα αυτο το παιδι, ενος παντρεμενου ενω ειχα σχεση για καποιους μηνες,μα δεν μπορουσα διαφορετικα,

η αληθεια ειναι οτι αφηνω την ιστορια και με παρασερνει.. και πολλες φορες δεν εχω δυναμη..

πολλες φορες ειμαι ρακος , οπως τωρα , δεν ξερω τι θα πρεπε να ελπιζω , να χωρισει που και η γυναικα του του ζητησε, η` να ελπιζω να ενωθει η οικογενεια τους με τα 4 παιδια τους ..

μοιαζω χαμενη οικονομικα τραγικα, .. πολλες φορες θελω να προχωρησω , μα μοιαζει αδυνατο ..

 

και κατι ακομα στη ταυτοτητα αυτου του υπεροχου παιδιου

ονομα πατρος..? κενο..

 

που το ζητανε ακομα και για να γραφτεις σε video club...

 

ισως θελει χρονο.. αλλα με τι στρατηγικη..

δεν ξερω αν κανεις θα ηθελε να με συμβουλεψει...αν οχι , τουλαχιστον ηθελα σε καποιον να αδειασω τη βαλιτσα μου

 

και ευχαριστω γι` αυτο

 

 

:|

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...