Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα τη βοηθεια σας.εχω κυκλο 23 ημερες.η ημερα ωορηξιας μου ηταν 22 Ιουλιου.Ειχα επαφες 18,19,20,21,22,23.Εκανα β χωριακη σημερα και βγηκε αρνητικη 2 μερες πριν να μου ερθει κανονικα η περιοδος μου...Ειναι πολυ νωρις να δειξει η εξεταση θετικο αποτελεσμα?να την ξανακανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα τη βοηθεια σας.εχω κυκλο 23 ημερες.η ημερα ωορηξιας μου ηταν 22 Ιουλιου.Ειχα επαφες 18,19,20,21,22,23.Εκανα β χωριακη σημερα και βγηκε αρνητικη 2 μερες πριν να μου ερθει κανονικα η περιοδος μου...Ειναι πολυ νωρις να δειξει η εξεταση θετικο αποτελεσμα?να την ξανακανω?

Καλησπέρα, Γωγώ. Με κάθε επιφύλαξη θα πω ότι μάλλον θα έπρεπε να δείξει κάτι, έστω και μια μικρή τιμή πάνω από 5. Συνήθως η χοριακή γίνεται τη μέρα που περιμένουμε να αδιαθετήσουμε, αλλά πολλά κορίτσια εδώ μέσα έχουν "κλέψει" και την έχουν κάνει 1-2 μέρες νωρίτερα. Οι τιμές αυτών που έμειναν έγκυες ήταν συνήθως πάνω από 30 αν και πιο νωρίς από την ημέρα της περιόδου. Για καλό και για κακό όμως επανέλαβε την εξέταση σε 2-3- μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια στο φορουμ κ η ερωτηση μου ειναι η εξης: σταματησα τα αντισυλληπτικα τον προηγουμενο μηνα. Αυτο τον μηνα, ερχομαι ελευθερα σε επαφη, 5 μερες πριν την αναμενομενη περιπδο, ειναι νωρις για β χοριακη??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια στο φορουμ κ η ερωτηση μου ειναι η εξης: σταματησα τα αντισυλληπτικα τον προηγουμενο μηνα. Αυτο τον μηνα, ερχομαι ελευθερα σε επαφη, 5 μερες πριν την αναμενομενη περιπδο, ειναι νωρις για β χοριακη??

Συνονόματη καλησπέρα. Νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς. Κάνε κουράγιο και περίμενε τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη μέρα της αναμενόμενης ημερομηνίας. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, ειμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα κάποια να με βοηθήσει... αρχή τελευταίας περιόδου 23/8 είχαμε ελεύθερες επαφές όλες τις γόνιμες μέρες...έκανα το τεστ σήμερα το iq diagnostic και μου έδειξε αρνητικό σε πέντε μέρες περιμένω την ακατανομαστη... μήπως είναι νωρίς???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Μια γνώμη, κορίτσια, μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου.Πήρα τ' αποτελέσματα της χοριακής.Τελευταία περίοδος 26/11 και η χοριακή δείχνει 9212.Είμαι δηλαδή στην 5η βδομάδα.Δεν είναι λίγο υψηλή η τιμή;Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη, κορίτσια, μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό μου.Πήρα τ' αποτελέσματα της χοριακής.Τελευταία περίοδος 26/11 και η χοριακή δείχνει 9212.Είμαι δηλαδή στην 5η βδομάδα.Δεν είναι λίγο υψηλή η τιμή;Τι λέτε;

 

Η τιμη σου δειχνει σαν να εισαι στην 6 η εβδομαδα. Πολυ πιθανο να ειναι παραπανω απο ενα μωρακι! Τι κυκλο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Έχω κύκλο 28 ημερών

 

Πολυ πιθανο να εγινε νωριτερα η ωορηξια σου. Φυσικη συλληψη δεν ειναι? Πολυ πιθανο κ τα διδυμα με τετοια χοριακη! Σημερα θα μιλησεις με τον γιατρο σου? Ολα καλα θα πανε κοριτσακι ενημερωσε μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα! Μηπως καποια γνωριζει αν η β-χοριακη πρεπει να γινει π.χ. πρωι/νηστικη κτλ? Αυριο σκεφτομαι να τη κανω. Φοβαμαι πολυ για το αποτελεσμα. Ειμαι σχεδον τρια χρονια παντρεμενη 27χρ, ο συζυγος 30χρ. και χωρις κανενα προβλημα δεν καταφεραμε ακομα το πολυποθητο.... Καθε μηναλεωμπας και?.... Αλλα ποτε... Αυτη τη φορα ομως ειναι αλλιως. Ειχα περιοδο σχεδον στανταρ τον τελευταιο καιρο( 7/09, 6/10, 5/11 και τελευταια 3/12.) κι ενω ειχα πονους περιοδου απο παραμονη πρωτοχρονιας που συνεχιστηκαν μεχρι παραμονη φωτων ξαφνικα σταματησαν και απο κεινη τη μερα εχω καποιες στιγμες, απλα ενα σαν τραβηγμα, σαν κραμπα, ποτε στη κοιλια, ποτε πιο χαμηλα και ποτε πολυ πολυ χαμηλα. Και σημερα σχεδον τιποτα! Βλεπω χρονια στο σαιτ σας τις συζητησεις περι προσπαθειων και ποτε κλαιω με αυτες που ειναι στο δικο μου στρατοπεδο και ποτε χαιρομαι μ αυτες που τελικα περασαν στο απεναντι. Δυσκολευομαι και φοβαμαι μεχρι και να το σκεφτω ποσο μαλλον να το συζητησω.. Εχουμε πλακα και με τον αντρα μου που ενω κι οι δυο θελουμε να το συζητησουμε, απλα κοιτιομαστε κ ειμαστε μουγκα γιατι καμια φορα δε ξερεις, μπορει παλι το συμπαν να παιζει μαζι μας... Πως πρεπει να παω αυριο λοιπον και τι πρεπει να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Μηπως καποια γνωριζει αν η β-χοριακη πρεπει να γινει π.χ. πρωι/νηστικη κτλ? Αυριο σκεφτομαι να τη κανω. Φοβαμαι πολυ για το αποτελεσμα. Ειμαι σχεδον τρια χρονια παντρεμενη 27χρ, ο συζυγος 30χρ. και χωρις κανενα προβλημα δεν καταφεραμε ακομα το πολυποθητο.... Καθε μηναλεωμπας και?.... Αλλα ποτε... Αυτη τη φορα ομως ειναι αλλιως. Ειχα περιοδο σχεδον στανταρ τον τελευταιο καιρο( 7/09, 6/10, 5/11 και τελευταια 3/12.) κι ενω ειχα πονους περιοδου απο παραμονη πρωτοχρονιας που συνεχιστηκαν μεχρι παραμονη φωτων ξαφνικα σταματησαν και απο κεινη τη μερα εχω καποιες στιγμες, απλα ενα σαν τραβηγμα, σαν κραμπα, ποτε στη κοιλια, ποτε πιο χαμηλα και ποτε πολυ πολυ χαμηλα. Και σημερα σχεδον τιποτα! Βλεπω χρονια στο σαιτ σας τις συζητησεις περι προσπαθειων και ποτε κλαιω με αυτες που ειναι στο δικο μου στρατοπεδο και ποτε χαιρομαι μ αυτες που τελικα περασαν στο απεναντι. Δυσκολευομαι και φοβαμαι μεχρι και να το σκεφτω ποσο μαλλον να το συζητησω.. Εχουμε πλακα και με τον αντρα μου που ενω κι οι δυο θελουμε να το συζητησουμε, απλα κοιτιομαστε κ ειμαστε μουγκα γιατι καμια φορα δε ξερεις, μπορει παλι το συμπαν να παιζει μαζι μας... Πως πρεπει να παω αυριο λοιπον και τι πρεπει να περιμενω?

 

Οχι δεν χρειαζετε τιποτα για να κανεις χοριακη πας λες θελω να κανω χοριακη κ την ιδια μερα εχεις κ το αποτελεσμα!! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζετε τιποτα για να κανεις χοριακη πας λες θελω να κανω χοριακη κ την ιδια μερα εχεις κ το αποτελεσμα!! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!

 

Ευχαριστω κοπελα μου! Δε ξερω σε τι φαση βρισκεσαι εσυ αλλα ευχομαι να πανε ολα καλα!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλημερα! θα ηθελα να ρωτησω η εξεταση χοριακης δειχνει αποτελεσματα 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο;!

 

Το πιο πιθανο ειναι να δειξει κατι. Ομως επειδη ακομα κ σε σταθερο κυκλο ποτε δεν ξερεις ποτε εγινε η εμφυτευση κτλ καμια φορα δεν δειχνουν γιαυτο ολοι λενε περιμενεις την καθηστερηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! δεν αντεξα κ εκανα ενα τεστ σημερα το πρωι κ βγηκε αρνητικο. δεν πειραζει ,ωστοσο μετα κ απο το αρνητικο αποτελεσμα (που πιστευα οτι αν βγει αρνητικο θα μ φυγει η αυθυποβολή οτι ειμαι εγκυος ) ακομα το στηθος μου συνεχιζει να ειναι πολυ ευαισθητο, πρησμενο πολυ και να εχω "φαγουρα" , ολα ειναι στο μυαλο και τοσο εντονα συμπτωματα περιοδου ;;; ποτε δεν ημουν ετσι. ειμαι 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Κ εγω ολοκαινουρια!! Νομιζω πως η χοριακη ανιχνευει την κυηση απο την 12-14 μερα της συλληψης..

 

Σωστα τα λες κοριτσι δηλαδη εκει κοντα στην ημερομηνια που περιμενουμε περιοδο !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...