Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια σε μωρο που θηλάζει


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

ταυρακι ειναι 3 μηνων ο μπεμπης μου...

πειτε μου ειναι πολυ νωρις για εξετασεισ?τι μπορω να κανω σε αυτη την ηλικια που ειναι?να δω αλλεργιολογο η οχι???

εμεις σε αυτη την ηλικια καναμε εξετασεις αιματος για το γαλα καλλιεργια κοπρανων και γ.αιματος και εμεις κλαιμε οταν ξυπναμε και μαζευουμε τα ποδια μας μερικες μερες τωρα

σε καταλαβαινω

εμεις σπυρακια δεν εχουμε μπουκωμα και φαγουρα

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:,δηλαδη θα πρεπει να ειμαστε αθηνα τοσες μερες;δεν γινεται λες να μου στειλουν τα αποτελεσματα ή να επικοινωνησουμε τηλεφωνικα;

και εμεις θα παμε Αθηνα τον αλλον μηνα

απο επαρχια ειμαστε και εμεις patch μου ειπε θα κανουμε αλλα θα φυγουμε παλι...τωρα ισως ξαναπαμε για να τα δουν

δεν ξερω...ταλαιπωρια:twisted:

Link to comment
Share on other sites

και εμεις θα παμε Αθηνα τον αλλον μηνα

απο επαρχια ειμαστε και εμεις patch μου ειπε θα κανουμε αλλα θα φυγουμε παλι...τωρα ισως ξαναπαμε για να τα δουν

δεν ξερω...ταλαιπωρια:twisted:

 

θα σου πω την αλλη εβδομαδα...ελπιζουμε κι εμεις να μπορεσουμε να φυγουμε,και ας ξαναπαμε,γιατι την αθηνα δεν την αντεχω καθολου...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν την ζοριζω.μολις δει κουταλι τρλενεται κι ας την εχω θηλασει πρωτα.ελπιζα οτι με τς στερεες τροφες θα καλυτερευε αλλα το ιδιο χαλι ειναι..α!ειναι 6 μηνων.το μηλο πειραζει λιγοτερο οταν ειναι βρασμενο;δεν εχω δωσει μπανανα ακομη,θα ειναι καλυτερα με την μπανανα;

 

Μην την πιέζεις να φάει στερεες τροφές αν δεν το θέλει. Τα μωράκια έχουν ανεπτυγμένο το αίσθημα αυτοσυντήρησης. Μπορεί να μην είναι έτοιμη ακόμη. Εμείς θηλάζαμε μέχρι τους 7 μήνες και μετά 1 κουταλάκι την μία μέρα 1 την άλλη φάγαμε φρουτάκι. Επειδή ήταν καλοκαίρι ξεκινήσαμε με αχλάδι. Πρώτα θηλάζαμε και μετά εδινα μόνο αχλάδι από φρούτα. Για 1 εβδομάδα. Και μετά σιγά σιγά βιολογικά φρούτα εποχής . Αν δεν τα δεχόταν στους 7 μήνες θα δοκίμαζα στους 8. Όσο ο θηλασμός είναι άφθονος η μικρή σου δεν θα μένει νηστική. Ξέρω περίπτωση που θήλαζε αποκλειστικά μέχρι τον 11ο μήνα. Μην ανησυχείς. Ολα τρωνε στο τέλος. Μπορεί σιγά σιγά να στρώσει και το ανοσοποιητικό της και κάτι που την ενοχλεί στους 5 μήνες να μην την ενοχλεί στους 7.

 

Πρόσεχε μόνο την δίαιτα σου και οπλίσου με υπομονή και θετική σκέψη...

 

40+mama

 

Υγ. Εμείς την μπανάνα την φάγαμε σχεδόνν τελευταία. Δηλαδή είχε δοκιμάσει πρώτα: αχλάδι,ροδάκινο, βερύκοκο,καρπούζι,κεράσι, πεπόνι, μήλο, μπανανα, πορτοκάλι. Είχαμε δοκιμάσει πρώτα ελληνικά φρούτα εποχής

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eΕπανέρχομαι αισίως μετά από το σ/κ που τα φτυσε και το modem.

 

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ που ασχολείστε και που καταγράφετε και τις δικές σας εμπειρίες και ξεστραβώνομαι.

 

@amaretto Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με έχεις βοηθήσει από τότε που γέννησα. Άγαλμα θα σου στήσω, στ' αλήθεια. Όσο για τη μπανάνα δεν παίζει με τίποτα γιατί ουσιαστικά είμαστε όλη την ημέρα μόνοι μας με τον πιτσιρίκο κι από την άλλη έχω μπει τόσο δυναμικά από την αρχή (ω, ναι η σκύλα μάνα ξαναχτυπά) που δε θα τολμούσε κανένας να κάνει κάτι τέτοιο. Οπότε οι κλωστίτσες κάτι άλλο ήταν.

Α, και για τις ιώσεις μόνιμα κάτι έρχεται στο σπίτι λογικά, γιατί ο άντρας μου δουλεύει σε κλειστό χώρο με πολύ κόσμο.

 

Αύριο θα μιλήσω με τον παιδίατρο κι ο θεός βοηθός...... Τα γαλακτοκομικά θα τα κόψω καλού κακού από αύριο πάντως. Και βλέπουμε. Ή μήπως είναι σκόπιμο να κάνω πιο σκληροπυρηνικό ξεκίνημα να τα κόψω όλα (και να αρχίσω τα ναρκωτικά;;;;;:-P:shock: ) και να αρχίσω να βάζω σιγά σιγά.... Απογοητεύτηκα που είπατε για το ταχίνι πάντως. Είχα κάτι να με κρατάει το πρωί......

 

Θα αρχίσω να καταγράφω τι τρώω και πώς αντιδρά ο πιτσιρής. Αυτό ήταν καλό tip. Συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά αυτές τις μέρες που δεν είχα ίντερνετ έβρασα στο ζουμί μου.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην την πιέζεις να φάει στερεες τροφές αν δεν το θέλει. Τα μωράκια έχουν ανεπτυγμένο το αίσθημα αυτοσυντήρησης. Μπορεί να μην είναι έτοιμη ακόμη. Εμείς θηλάζαμε μέχρι τους 7 μήνες και μετά 1 κουταλάκι την μία μέρα 1 την άλλη φάγαμε φρουτάκι. Επειδή ήταν καλοκαίρι ξεκινήσαμε με αχλάδι. Πρώτα θηλάζαμε και μετά εδινα μόνο αχλάδι από φρούτα. Για 1 εβδομάδα. Και μετά σιγά σιγά βιολογικά φρούτα εποχής . Αν δεν τα δεχόταν στους 7 μήνες θα δοκίμαζα στους 8. Όσο ο θηλασμός είναι άφθονος η μικρή σου δεν θα μένει νηστική. Ξέρω περίπτωση που θήλαζε αποκλειστικά μέχρι τον 11ο μήνα. Μην ανησυχείς. Ολα τρωνε στο τέλος. Μπορεί σιγά σιγά να στρώσει και το ανοσοποιητικό της και κάτι που την ενοχλεί στους 5 μήνες να μην την ενοχλεί στους 7.

 

Πρόσεχε μόνο την δίαιτα σου και οπλίσου με υπομονή και θετική σκέψη...

 

40+mama

 

Υγ. Εμείς την μπανάνα την φάγαμε σχεδόνν τελευταία. Δηλαδή είχε δοκιμάσει πρώτα: αχλάδι,ροδάκινο, βερύκοκο,καρπούζι,κεράσι, πεπόνι, μήλο, μπανανα, πορτοκάλι. Είχαμε δοκιμάσει πρώτα ελληνικά φρούτα εποχής

δαν την πιεζω καθολου.ισα ισα που αυτη με το που βλεπει πιατο κανει σαν τρελη.ασε που με κοιταει στο στομα καθε φορα που τρωω.δεν ξερω μηπως τα φρουτα κανουν οξεα στο στομαχι και την επιβαρυνουν.την αλλη βδομαδα θα της ξεκινησω πατατα μηπως και ειναι καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

δαν την πιεζω καθολου.ισα ισα που αυτη με το που βλεπει πιατο κανει σαν τρελη.ασε που με κοιταει στο στομα καθε φορα που τρωω.δεν ξερω μηπως τα φρουτα κανουν οξεα στο στομαχι και την επιβαρυνουν.την αλλη βδομαδα θα της ξεκινησω πατατα μηπως και ειναι καλυτερα.

 

 

Οταν έγραψες ότι κάνει σαν τρελή νόμισα ότι δεν θέλει να φάει γι αυτό σου έγραψα να μην την πιέζεις. Δεν κατάλαβα καλά. Αν ζητάει τότε σιγά σιγά πρεπει να της δώσεις. Και πάλι το μωρό μας οδηγεί. Καλή τύχη με την εισαγωγή της πατάτας. Σπάνια κάνει αλλεργία απ' ότι ξέρω...

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

tauraki και ολες οι καινουργιες μαμαδες του forym μην απελπιζεσθε. Ολα θα πανε καλα. Θα σας πω εν συντομια τη περιπτωση τη δικη μου , αν δεν εχετε διαβασει τις προηγουμενες σελιδες. Ομικρος μου εμφανισε αιμα στα κακα 4 μηνων. Απο τοτε εκοψα γαλακτοκομικα. Μου πηρε βεβαια καιρο για να παρω χαμπαρι τα κρυμμενα γαλακτοκομικα. 7,5 μηνων καναμε τον πρωτο αλλεργιολογικο ελεγχο. Εδειξε οτι εχει αλλεργια σε γαλα,γλουτενη, σογια, κοτοπουλο , αυγο, καλαμποκι. Απο τοτε εκοψα και αυτες τις τροφες μαζι με πολλες αλλες.

Για πρωινο τρωω ρυζογκοφρετες με μελι. Για φαγητο τρωω αρνι , κατσικι, χοιρινο, πατατες, ρυζι, κολοκυθακια, καροτα, ρυζομακαρονα, μαρουλι, ντοματα ξεσποριασμενη και ξεφλουδισμενη, μηλο, και αραια και που καμια μπανανα και αχλαδι. Για ψωμι τρωω ρυζογκοφρετες και για γλυκο ρυζογκοφρετες με μελι, μηλο με μελι, ή γλυκο κουταλιου( οχι συχνα).

Το μωρο τρωει κατσικι, αρνι, πατατα, καροτο, κολοκυθι, βρασμενο μηλο, και ρυζαλευρο. Τωρα ειναι 13 μηνων και σε 2 μηνες θα παμε για τον δευτερο αλλεργιολογικο ελεγχο.

 

Συγνωμη που εγραψα τοσα πολλα , αλλα ηθελα να σας πω οτι θελει υπομονη. Στην αρχη ειναι δυσκολο αλλα μετα ο οργανισμος συνηθιζει. Και το αιμα στα κακακια τους θα περασει αλλα θελει χρονο. Κουραγιο ο καιρος περναει γρηγορα. Και μην σταματατε να θηλαζετε.

Link to comment
Share on other sites

tauraki και ολες οι καινουργιες μαμαδες του forym μην απελπιζεσθε. Ολα θα πανε καλα. Θα σας πω εν συντομια τη περιπτωση τη δικη μου , αν δεν εχετε διαβασει τις προηγουμενες σελιδες. Ομικρος μου εμφανισε αιμα στα κακα 4 μηνων. Απο τοτε εκοψα γαλακτοκομικα. Μου πηρε βεβαια καιρο για να παρω χαμπαρι τα κρυμμενα γαλακτοκομικα. 7,5 μηνων καναμε τον πρωτο αλλεργιολογικο ελεγχο. Εδειξε οτι εχει αλλεργια σε γαλα,γλουτενη, σογια, κοτοπουλο , αυγο, καλαμποκι. Απο τοτε εκοψα και αυτες τις τροφες μαζι με πολλες αλλες.

Για πρωινο τρωω ρυζογκοφρετες με μελι. Για φαγητο τρωω αρνι , κατσικι, χοιρινο, πατατες, ρυζι, κολοκυθακια, καροτα, ρυζομακαρονα, μαρουλι, ντοματα ξεσποριασμενη και ξεφλουδισμενη, μηλο, και αραια και που καμια μπανανα και αχλαδι. Για ψωμι τρωω ρυζογκοφρετες και για γλυκο ρυζογκοφρετες με μελι, μηλο με μελι, ή γλυκο κουταλιου( οχι συχνα).

Το μωρο τρωει κατσικι, αρνι, πατατα, καροτο, κολοκυθι, βρασμενο μηλο, και ρυζαλευρο. Τωρα ειναι 13 μηνων και σε 2 μηνες θα παμε για τον δευτερο αλλεργιολογικο ελεγχο.

 

Συγνωμη που εγραψα τοσα πολλα , αλλα ηθελα να σας πω οτι θελει υπομονη. Στην αρχη ειναι δυσκολο αλλα μετα ο οργανισμος συνηθιζει. Και το αιμα στα κακακια τους θα περασει αλλα θελει χρονο. Κουραγιο ο καιρος περναει γρηγορα. Και μην σταματατε να θηλαζετε.

καλημερα.ολα αυτα που μας γραφεις ειναι πολυ χρησιμα.να ρωτησω.εχεις δοκιμασει αλλα φαγητα στη διατροφη σου εκτος απο αυτα που ειναι αλλεργικο το μωρο;εμενα ο αλλεργιολογος μου ειπε οτι ο οργανισμος τους εκπεδευεται να δεχεται τροφες μεσα απο το θηλασμο..εχτες εφαγα μοσχαρι και θα περιμενω να δω αντιδρασεις.τα υπολοιπα ενα καθε 3 εικοσιτετραωρα,αρχιζοντας απο τα λιγοτερο αλλεργιογονα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tauraki και ολες οι καινουργιες μαμαδες του forym μην απελπιζεσθε. Ολα θα πανε καλα. Θα σας πω εν συντομια τη περιπτωση τη δικη μου , αν δεν εχετε διαβασει τις προηγουμενες σελιδες.

 

 

Συγνωμη που εγραψα τοσα πολλα , αλλα ηθελα να σας πω οτι θελει υπομονη. Στην αρχη ειναι δυσκολο αλλα μετα ο οργανισμος συνηθιζει. Και το αιμα στα κακακια τους θα περασει αλλα θελει χρονο. Κουραγιο ο καιρος περναει γρηγορα. Και μην σταματατε να θηλαζετε.

Ο θηλασμος ειναι ο συμμαχος και σιγουρα θελει υπομονη

αλλα...μερικες φορες...με παιρνει απο κατω

οταν δεν βλεπω βελτιωση.Το πηρα αποφαση οτι θελει χρονο και να τσεκαρεις και να βγαζεις οτι τρως καθε φορα που πειραζει το παιδι.

Ομως ειναι και κατι αλλο που με απασχολει πολυ καιρο τωρα και θα θελα τις γνωμες σας!

Οταν ημουν εγκυος εβαψα τα μαλλια στο κομωτηριο 2 φορες στον 5 και στον 8.Λετε να οφειλονται οι αλλεργιες απο τα χημικα που εχουν οι βαφες?

Δεν καπνιζω,γενικως θα ελεγα οτι προσεχω και...

κατι αλλο...:cry:

εσεις μανουλες που εχετε βγαλει τοσα πολλα απο την διατροφη σας παιρνετε καποιο συμπληρωμα?Γιατι εχω πολυ ατονια και δεν μπορω να αποδωσω εχω και αλλο παιδακι στην δευτερα Δ.και καταλαβαινετε.

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο:wink:

Περιμενω απαντησεις σας στο θεμα<βαφη>

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...Ταυρακι σε ευχαριστω για την απαντηση,δηλαδη σας εδειξε 3 μηνων καθαρα που εχει αλλεργια?να παω να του κανω κι εγω εξετασεις η να περιμενω?

σημερα σκεφτομουν μηπως να κοψω κ τη γλουτενη.ειναι τρομερα ανησυχος κ οταν ειναι να κανει κακα του δυσφορει φοβερα κ εχει πολλα αερια...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει καθως η γλουτενη κ το κοτοπουλο ειναι τα μονα που δεν εχω κοψει...ολο το βραδυ στριφογυριζει ενω νυσταζει ο καημενος...αυτο μου το χει αρχισει εδω κ καμια εβδομαδα συν οτι το μπουκωμα ξαναεμφανιστηκε ενω ειχε λιγο καταλαγιασει με το κοψιμο των γαλακτοκομικων.τι να πω...πειτε μου κατι επειδη δεν ξερω χρειαζομαι ειδικη μαγια για να κανω ψωμι χωρις γλουτενη η ειναι οκ και η κανονικη μαγια (ξηρη εννοω)???

επισης να ρωτησω οσες τρωτε ντοματα,κοκκινιστα τρωτε??ψαχνω πια να δω τι μπορω η δολια μανα να φαω...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο θηλασμος ειναι ο συμμαχος και σιγουρα θελει υπομονη

αλλα...μερικες φορες...με παιρνει απο κατω

οταν δεν βλεπω βελτιωση.Το πηρα αποφαση οτι θελει χρονο και να τσεκαρεις και να βγαζεις οτι τρως καθε φορα που πειραζει το παιδι.

Ομως ειναι και κατι αλλο που με απασχολει πολυ καιρο τωρα και θα θελα τις γνωμες σας!

Οταν ημουν εγκυος εβαψα τα μαλλια στο κομωτηριο 2 φορες στον 5 και στον 8.Λετε να οφειλονται οι αλλεργιες απο τα χημικα που εχουν οι βαφες?

Δεν καπνιζω,γενικως θα ελεγα οτι προσεχω και...

κατι αλλο...:cry:

εσεις μανουλες που εχετε βγαλει τοσα πολλα απο την διατροφη σας παιρνετε καποιο συμπληρωμα?Γιατι εχω πολυ ατονια και δεν μπορω να αποδωσω εχω και αλλο παιδακι στην δευτερα Δ.και καταλαβαινετε.

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο:wink:

Περιμενω απαντησεις σας στο θεμα<βαφη>

 

ταυρακι μου εγω δεν ξερω για το θεμα της βαφης γιατι δεν τα βαφω εδω και πολυ καιρο τα μαλλια μου αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει κανενα ρολο τουλαχιστον απο οσα διαβαζω...οσο για το συμπληρωμα εγω παιρνω ενα συμπλεγμα φυτικων βιταμινων χωρις χημικα το οποιο το επαιρνα σε ολη την εγκυμοσυνη κ συνεχιζω καθως ειναι καταλληλο κ για το θηλασμο...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχ, και εγω εφαγα χθες μοσχαρι!! και φοβαμαι πολυ...ελπιζω να μην του κανω κακο...περιμενω τα αυριανα κακα με αγωνια...(μετα απο 2 μερες μου δειχνει)

Απο συμπληρωματα παιρνω ασβεστιο, αλλα κανω συνεχεια απλες εξετασεις αιματος για να ελεγχω τον αιματοκριτη μου.

ντοματα δεν εχω φαει ουτε ωμη, ουτε μαγειρευτη...

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ, και εγω εφαγα χθες μοσχαρι!! και φοβαμαι πολυ...ελπιζω να μην του κανω κακο...περιμενω τα αυριανα κακα με αγωνια...(μετα απο 2 μερες μου δειχνει)

Απο συμπληρωματα παιρνω ασβεστιο, αλλα κανω συνεχεια απλες εξετασεις αιματος για να ελεγχω τον αιματοκριτη μου.

καλημερα να σε ρωτησω εσενα ειναι το μωρακι σου που δεν ειχε κλεισει η πηγη ακομη στο κεφαλακι του?ρωταω γιατι εμενα ειναι 3 μηνων δεν εχει κλεισει ακομη κ δεν δινω και σταγονες και δεν τον βλεπει κ παρα πολυ ο ηλιος γιατι με τις αλλεργιες κτλ ειναι πολυ γκρινιαρης κ δεν του αρεσει το εξω ιδιαιτερα...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...Ταυρακι σε ευχαριστω για την απαντηση,δηλαδη σας εδειξε 3 μηνων καθαρα που εχει αλλεργια?να παω να του κανω κι εγω εξετασεις η να περιμενω?

σημερα σκεφτομουν μηπως να κοψω κ τη γλουτενη.ειναι τρομερα ανησυχος κ οταν ειναι να κανει κακα του δυσφορει φοβερα κ εχει πολλα αερια...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει καθως η γλουτενη κ το κοτοπουλο ειναι τα μονα που δεν εχω κοψει...ολο το βραδυ στριφογυριζει ενω νυσταζει ο καημενος...αυτο μου το χει αρχισει εδω κ καμια εβδομαδα συν οτι το μπουκωμα ξαναεμφανιστηκε ενω ειχε λιγο καταλαγιασει με το κοψιμο των γαλακτοκομικων.τι να πω...πειτε μου κατι επειδη δεν ξερω χρειαζομαι ειδικη μαγια για να κανω ψωμι χωρις γλουτενη η ειναι οκ και η κανονικη μαγια (ξηρη εννοω)???

επισης να ρωτησω οσες τρωτε ντοματα,κοκκινιστα τρωτε??ψαχνω πια να δω τι μπορω η δολια μανα να φαω...

2,5μηνων ειδα αιματακι στην πανα...αλλα μεχρι να βρουμε τι ειναι η παιδ. μου ελεγε χαζομαρες.μετα απο 1,5 μηνα αφου πλεον ηταν καθημερινο σε ολες τις πανες...

(εκοψα και το καναμε εξετασεις rast,αιμα.καλλ.κοπρ.και ολα καλα)ακομα ξεκαθαρα δεν ξερω τι τον πειραζει...

σιγουρα οχι μονο τα γαλακτ.και πολλα αλλα.

ειμαστε σε αναμονη για αλλεργιολογο.ειναι οτι ειναι μικρα και 100%δεν δειχνει.εγω εχω κοψει και το ψωμι που τον τελευταιο καιρο εφτιαχνα μονη μου και τα ζυμαρικα.η μαγια σε φακελακι γ.....εχει συντηρητικα.λογικα στα βιολογικα θα εχει και μαγια και αλευρι χ.γλουτενη.σαλτσα μονο στα φαγητα βαζω το γνωστο πουμαρο οχι ωμη(λεω να την κοψω και εγω μιας και ακρη δεν βγαζω)

Link to comment
Share on other sites

ταυρακι μου εγω δεν ξερω για το θεμα της βαφης γιατι δεν τα βαφω εδω και πολυ καιρο τα μαλλια μου αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει κανενα ρολο τουλαχιστον απο οσα διαβαζω...οσο για το συμπληρωμα εγω παιρνω ενα συμπλεγμα φυτικων βιταμινων χωρις χημικα το οποιο το επαιρνα σε ολη την εγκυμοσυνη κ συνεχιζω καθως ειναι καταλληλο κ για το θηλασμο...

πως μπορεις να μου πεις την μαρκα;δεν πειραζει το μωρο σου αυτο;επισης μια συμβουλος θηλασμου μου ειπε οτι πειραζει και ο σιδηρος(φαρμακεια τα φιαλιδια)καλα κανεις Ελινα μου και δεν τα βαφεις και... περαστικουλια σας και κανενα μωρακι να μην υποφερει απο τιποτα:oops:

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να μου πεις την μαρκα;δεν πειραζει το μωρο σου αυτο;επισης μια συμβουλος θηλασμου μου ειπε οτι πειραζει και ο σιδηρος(φαρμακεια τα φιαλιδια)καλα κανεις Ελινα μου και δεν τα βαφεις και... περαστικουλια σας και κανενα μωρακι να μην υποφερει απο τιποτα:oops:

 

δεν νομιζω να το πειραζει,oι βιταμινες ειναι της lamberts οι strong start.περαστικα και στο δικο σου το παιδακι ταυρακι μου μακαρι να περασουν ολα συντομα...:P

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το πειραζει,oι βιταμινες ειναι της lamberts οι strong start.περαστικα και στο δικο σου το παιδακι ταυρακι μου μακαρι να περασουν ολα συντομα...:P

ευχαριστω Ελινα μου πρεπει να παρω κατι γιατι θα πεσω απο τα ποδια μου

θα περασουν ολα..θα το δεις

θετικη σκεψη θελει:wink:

Link to comment
Share on other sites

ναι, μου το ειπε ο παιδιατρος και μετα μου το επιβεβαιωσε εξεταζοντας το κεφαλακι του μωρου ο παιδογαστρεντερολογος και μου εδωσε το οκ για τις σταγονες...

γιατι και αυτες οι σταγονες γινονται απο συκωτι ψαριων!!βεβαια, εχουν απομακρυνθει λεει ολες οι αλλεργιογονες ουσιες...τωρα εγω και αυτες τις φοβαμαι.ακομη και ο παιδιατρος μου ειπε πρωτα να ρωτησω τον παιδογαστρεντερολογο και μετα να τις δωσω γιατι εκεινος φοβοταν να τις δωσει μονος του

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...