Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εφορευτική επιτροπή


Ntimi

Recommended Posts

μα τοτε γιατι να υπαρχει καν το 6? εαν ισχυει αυτο που λες το 7 θα αρκουσε..

 

επισης γνωριζει κανεις αν παω βοηθος δικαστικου αντιπροσωπου τι γινεται? δεν θα μπορς να εχω 2 θεσεις ταυτοχρονα.. (αμα ειναι να φαω τη μερα μου , τουλαχιστον οχι τζαμπα)

 

Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΠΕΘΑΝΕ!

Σου 'ρθε ειδοποίηση και για βοηθός διακστικού αντιπροσώπου;;;;:shock:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι σημαίνει, ότι θα πρέπει να εμφανιστώ από την προηγούμενη μέρα;

Σε σας το λέει;

εμένα με κάλεσαν 3'αναπληρωματική, να πάω από το πρωί ή να περιμένω να με καλέσουν;

Κι εγώ φοβάμαι τις κυρώσεις, δεν κάνω για παρανομίες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι σημαίνει, ότι θα πρέπει να εμφανιστώ από την προηγούμενη μέρα;

Σε σας το λέει;

εμένα με κάλεσαν 3'αναπληρωματική, να πάω από το πρωί ή να περιμένω να με καλέσουν;

Κι εγώ φοβάμαι τις κυρώσεις, δεν κάνω για παρανομίες.

3η;;;; Εμένα δε γράφει κάποιον αριθμό, λέει σκέτο ''ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ'', δηλαδή ως 1η αναπληρωματική;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου 'ρθε ειδοποίηση και για βοηθός διακστικού αντιπροσώπου;;;;:shock:

 

 

οχι σκεφτηκα να παω με γνωστο μου, δικηγορο.

αφου μαλλον θα παω να πληρωθω τουλαχιστον..

 

αυτο ρωταω ομως, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση (θα ειναι και σε διαφορετικο εκλογικο κεντρο ο δικαστικος αντιπροσωπος απο αυτο που με καλεσαν για εφορευτικη )

Link to comment
Share on other sites

οχι σκεφτηκα να παω με γνωστο μου, δικηγορο.

αφου μαλλον θα παω να πληρωθω τουλαχιστον..

 

αυτο ρωταω ομως, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση (θα ειναι και σε διαφορετικο εκλογικο κεντρο ο δικαστικος αντιπροσωπος απο αυτο που με καλεσαν για εφορευτικη )

Οχι βρε συ, δε γίνεται αυτό! Κι απ' όσο γνωρίζω, οι βοηθοί δεν πληρώνονται....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι λες???? Ο άντρας μου που είχε πάει μέσω γνωστού κάποια στιγμή στο παρελθόν είχε πάρει 100 ? μεροκάματο.

100? απο το Κράτος ή του τα 'δωσε ο γνωστός του;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

100? απο το Κράτος ή του τα 'δωσε ο γνωστός του;

 

Οι γραμματείς πληρώνονται πάντα απο το κράτος. Γι' αυτό φέρνει δικό του άτομο ο δικαστικός αντιπρόσωπος. Μόνο οι της εφορευτικής επιτροπής είναι μλκσ και δεν πληρώνονται.

 

Υ.Γ. Παλαιότερα στο χωριό μου φρόντιζαν να βάλουν σαν γραμματέα άτομα που είχαν οικονομική ανάγκη. Τ

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμματείς πληρώνονται πάντα απο το κράτος. Γι' αυτό φέρνει δικό του άτομο ο δικαστικός αντιπρόσωπος. Μόνο οι της εφορευτικής επιτροπής είναι μλκσ και δεν πληρώνονται.

 

Υ.Γ. Παλαιότερα στο χωριό μου φρόντιζαν να βάλουν σαν γραμματέα άτομα που είχαν οικονομική ανάγκη. Τ

Το χωριό σου είναι στην Ελλάδα ή σε κάποια άλλη ευρωπαϊκή χώρα;

Μπράβο η Ελλάδα μας...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μου είχες τύχει εσύ τότε!:roll: Κατά την διάρκεια της ημέρας μας άφηναν να κάνουμε διαλείμματα και μάλιστα για αρκετή ώρα. Ειδικά όμως στην καταμέτρηση μας ήθελαν όλους μέσα ως το τέλος.

Είναι για την ασφάλεια των αποτελεσμάτων αυτό. Όταν αρχίζει η καταμέτρηση, κανείς δεν μπαίνει και κανείς δεν βγαίνει, μέχρι να τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Υ.Γ. Παλαιότερα στο χωριό μου φρόντιζαν να βάλουν σαν γραμματέα άτομα που είχαν οικονομική ανάγκη. Τ

 

σωστο! γιατι ξερω εγω κατι αχορταγους με εισοδημα 3000 ευρω το μηνα να τρεχουν σαν πεινασμενοι να κανουν το γραμματεα (σε φιλο δικηγορο) για τα 100(?) ευρω! εγω το θεωρω ξεφτιλα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι σημαίνει, ότι θα πρέπει να εμφανιστώ από την προηγούμενη μέρα;

Σε σας το λέει;

εμένα με κάλεσαν 3'αναπληρωματική, να πάω από το πρωί ή να περιμένω να με καλέσουν;

Κι εγώ φοβάμαι τις κυρώσεις, δεν κάνω για παρανομίες.

 

 

3η αναπληρωματικό μέλος, σημαίνει πως υπάρχουν και πρώτα και δεύτερα και ποιος ξέρει και τέταρτα (?) Μου φαίνεται πως έχουν καλέσει τη μισή Ελλάδα, μπας και κάποιος εμφανιστεί. ;)

Όσο για το οτι πρέπει να εμφανιστείς απο την προηγούμενη..:shock::shock::shock:, λίγο χαζό μου ακούγεται. Δε ζητούν κατι τέτοιο ούτε απο τα τακτικά ούτε απο τα αναπληρωματικά μέλη και το ζητούν απο τα 3α??? Ελλας το μεγαλείο σου!!!

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον διαβαζω επιμελως την συζητηση σας και καταθετω το εξης

δεν παω δεν παω και οτι θελει ας γινει σκεφτηκα να πηγαινα μαζι με το παιδι αλλα μετα

εχω και ενα αλλο προβλημα

ο δικαστικος αντιπροσωπος δεν θα πρεπε να ειναι αμισθος την ωρα που η δημοκρατια τον χρειαζεται να κανει την δουλεια του ?

(σαν να ειναι ο κουμπαρος σου υδραυλικος να τον φωναξεις για την βρυση να πληρωθει και να μην πληρωθει ο βοηθος που κουβαλησε και τα περισσοτερα)

και τελικα

σε αυτη την δημοκρατια γιατι εχουμε μονο υποχρεωσεις αραγε ??

αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον διαβαζω επιμελως την συζητηση σας και καταθετω το εξης

δεν παω δεν παω και οτι θελει ας γινει σκεφτηκα να πηγαινα μαζι με το παιδι αλλα μετα

εχω και ενα αλλο προβλημα

ο δικαστικος αντιπροσωπος δεν θα πρεπε να ειναι αμισθος την ωρα που η δημοκρατια τον χρειαζεται να κανει την δουλεια του ?

(σαν να ειναι ο κουμπαρος σου υδραυλικος να τον φωναξεις για την βρυση να πληρωθει και να μην πληρωθει ο βοηθος που κουβαλησε και τα περισσοτερα)

και τελικα

σε αυτη την δημοκρατια γιατι εχουμε μονο υποχρεωσεις αραγε ??

αυτα

 

δεν φανταζεσαι ποσο πολλη δουλεια εχει ενας δικαστικος αντιπροσωπος.......να συμπληρωσει εκ τον προτερον τα βιβλια, στην καταμετρηση να περασει τα ψηφοδελτια, τους σταυρους στα βιβλια, αυτος εχει ολη την ευθυνη, εγω δικαστικη αντιπροσωπος ειμαι και ξερω....και αν ηταν διχως πληρωμη κανενας δεν θα πηγαινε, οπως κανει και η εφορευτικη, προβαλλουν διαφορα επιχειρηματα(αρρωστοι κτλ κτλ)) για να μην ερχονται....

Link to comment
Share on other sites

δεν φανταζεσαι ποσο πολλη δουλεια εχει ενας δικαστικος αντιπροσωπος.......να συμπληρωσει εκ τον προτερον τα βιβλια, στην καταμετρηση να περασει τα ψηφοδελτια, τους σταυρους στα βιβλια, αυτος εχει ολη την ευθυνη, εγω δικαστικη αντιπροσωπος ειμαι και ξερω....και αν ηταν διχως πληρωμη κανενας δεν θα πηγαινε, οπως κανει και η εφορευτικη, προβαλλουν διαφορα επιχειρηματα(αρρωστοι κτλ κτλ)) για να μην ερχονται....

 

 

Δεν διαφωνώ. Τραβατε μεγάλο αγγούρι και πολλές φορές τρέχεται και μακριά απο τα σπίτια σας.

Ομως είναι άδικο αυτό για τον υπόλοιπο κόσμο που καλείται να παραστεί να βοηθήσει. Ή όλοι ή τίποτα!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακούστε τι εγινε σημερα

πήγε ο άντρας μου να ψηφίσει, 3ος κατα σειρά, και συνιδητοποίησε οτι του εδωσαν αλλους φακέλους (για περιφερεια τον φακελο του δημου και το αντίστροφο). το ανέφερε στη δικαστική αντιπροσωπο, η οποία... ακουσον ακουσον

ηθελε να ανοίξει την κάλπη να ανοίξει τα ηδη ψηφοδέλτια που ηταν μέσα (μονο 2) και να αλλαξει φακέλους!!!!!!!!!!!!!!!

και στον αντρα μου να της δωσει το ψηφοδέλτιο και να του αλλαξει φακελο αυτη!!!!!!!!!!!

δηλαδη, να κανει την παρανομία να ανοίξει την καλπη πριν την ωρα της, να δει τι ψηφισαν οι δυο που προηγήθηκαν του αντρός μου και να δει και το ψηφοδέλτιο του αντρα μου.

πάμε καλα;

εγινε χαμός!!!!!!!!!!!!! ο αντρας μου ηταν την προηγουμενη φορα εφορευτική επιτροπή και ειχε δει και ακουσει 5 πραγματα, ολη μερα εκει.

θα μπορουσε λοιπον η περι ου ο λογος, να τηλεφωνησει στους 2 που ψηφισαν και να τους πει να ξαναερθουν να ψηφίσουν... 2 ηταν στις 7 το πρωι! τοσο φοβερο;

 

οταν εχεις εξουσια.......

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι εφορευτική επιτροπή και τα δικαιώματά μου, τα έχω στη Γλυφάδα, όπου είναι και το πατρικό μου. Εγώ μένω Βριλήσσια τώρα και με έστειλαν Γλύφάδα ως μέλος της επιτροπής.

Anyway....πάω...Ας πάω λέω, τέτοιο βόδι που είμαι!!!! Ξυπνάω 5.00 για να φτάσω εκεί κάτω 6-6και... Όταν πάω έρχεται ένας που μόλις είχε σχολάσει από τη δουλειά του, και σώνει και ντε να κάτσει το πρωί και να φύγει κάποιο άλλο μέλος και να έρθει αυτός που θα φύγει το μεσημέρι. Εν τω μεταξύ ως μέλη είχαμε πάει μόνο εγώ κι αυτός, κανείς άλλος!!!!! Μου προτείνει η δικαστικός να φύγω εγώ και να ξανάρθω το μεσημέρι. Δε δεχόμουν, γιαί της είπα μένω μακρυά κι έχω κι ένα μωρό!

Ο άλλος είχε μουλαρώσει και δε δεχόταν να φύγει και να επιστρέψει το μεσημέρι. Του εξηγώ πως αυτός μένει Γλυφάδα, είναι κρίμα να πάω Βριλήσσια και να κατέβω πάλι κάτω, συν του ότι έχω και τον μπέμπη και να έφευγε αυτός να παέι να ξεκουραστεί και να έρθει το μεσημέρι.

Τελικά δε δέχτηκε κι έδιωξαν εμένα, με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπάω!!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι εφορευτική επιτροπή και τα δικαιώματά μου, τα έχω στη Γλυφάδα, όπου είναι και το πατρικό μου. Εγώ μένω Βριλήσσια τώρα και με έστειλαν Γλύφάδα ως μέλος της επιτροπής.

Anyway....πάω...Ας πάω λέω, τέτοιο βόδι που είμαι!!!! Ξυπνάω 5.00 για να φτάσω εκεί κάτω 6-6και... Όταν πάω έρχεται ένας που μόλις είχε σχολάσει από τη δουλειά του, και σώνει και ντε να κάτσει το πρωί και να φύγει κάποιο άλλο μέλος και να έρθει αυτός που θα φύγει το μεσημέρι. Εν τω μεταξύ ως μέλη είχαμε πάει μόνο εγώ κι αυτός, κανείς άλλος!!!!! Μου προτείνει η δικαστικός να φύγω εγώ και να ξανάρθω το μεσημέρι. Δε δεχόμουν, γιαί της είπα μένω μακρυά κι έχω κι ένα μωρό!

Ο άλλος είχε μουλαρώσει και δε δεχόταν να φύγει και να επιστρέψει το μεσημέρι. Του εξηγώ πως αυτός μένει Γλυφάδα, είναι κρίμα να πάω Βριλήσσια και να κατέβω πάλι κάτω, συν του ότι έχω και τον μπέμπη και να έφευγε αυτός να παέι να ξεκουραστεί και να έρθει το μεσημέρι.

Τελικά δε δέχτηκε κι έδιωξαν εμένα, με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπάω!!!!!!

 

παρεμφερη κατάσταση και ο αντρας μου στις προηγουμενες εκλογες. καθισε εκενος το πρωι μετα τη δουλειά, αλλα ο αλλος... ΔΕΝ πήγε το μεσημέρι

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σημερα θα έπερεπε να ήμουν εκει! Την περασμένη βδομάδα πήγα, αλλά σήμερα την έκανα με ελαφρά!

Πειράζει; Αναπληρωματική είμαι εξάλλλου...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...