Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts

εμεις ειμαστε και οι 2 δικαιουχοι απο οτι μας ειπαν στον οαεδ...στην κοινη υπευθυνη δηλωση τι πρεπει να γραψουμε και πως γινεται?στο σημειο των στοιχειων πως θα βαλουμε και των 2 τα στοιχεια?ετοιμαζω τα χαρτια γιατι οταν θα παει ο αντρας μου εγω οτι θα εχω γεννησει....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θέλω τα φώτα σας: Είμαι άνεργη τώρα αλλά εχω ένσημα απο το 2011. Δικαιούμαι το επίδομα;Και αν το δικαιούμαι, μπορώ τώρα να καταθέσω χαρτιά ή υπάρχει προθεσμία; Και στο σημείο που λέει "βεβαίωση εργοδότη" εγώ θα δώσω τα ένσημα; Στην εγκύκλιο που διάβασα λέει οτι απαραίτητη προυπόθεση είναι οι 50 ημέρες εργασίας κατα το προηγούμενο έτος της επιδότησης.Δηλαδή το 2011;

Μπερδεύτηκα...Αν μπορει καποια/κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ!

BmA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε και οι 2 δικαιουχοι απο οτι μας ειπαν στον οαεδ...στην κοινη υπευθυνη δηλωση τι πρεπει να γραψουμε και πως γινεται?στο σημειο των στοιχειων πως θα βαλουμε και των 2 τα στοιχεια?ετοιμαζω τα χαρτια γιατι οταν θα παει ο αντρας μου εγω οτι θα εχω γεννησει....

μην παει τωρα περιμενε να γεννησεις για να παρεις και την αναλογια για το νινι σου ...ας παει κατα τον δεκεμβρη για να την παρει κανονικα .... στην υπευθυνη δηλωση γραφεται πχ στο Α το ονομα σου στο Β το ονομα του αντρα σου , πιο κατω ποιος θα το παρει και πιο κατω υπογραφεται στο Α εσυ και στο Β ο αντρας σου

 

 

Θέλω τα φώτα σας: Είμαι άνεργη τώρα αλλά εχω ένσημα απο το 2011. Δικαιούμαι το επίδομα;Και αν το δικαιούμαι, μπορώ τώρα να καταθέσω χαρτιά ή υπάρχει προθεσμία; Και στο σημείο που λέει "βεβαίωση εργοδότη" εγώ θα δώσω τα ένσημα; Στην εγκύκλιο που διάβασα λέει οτι απαραίτητη προυπόθεση είναι οι 50 ημέρες εργασίας κατα το προηγούμενο έτος της επιδότησης.Δηλαδή το 2011;

Μπερδεύτηκα...Αν μπορει καποια/κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ!

Για να παρεις το βοηθημα θα πρεπει τωρα να εισαι σε εργασιακη σχεση και να σου δωσει ο εργοδοτης βεβαιωση ή εαν περσυ ειχες ενσημα τωρα να παιρνεις ταμειο ανεργιας ή ν'ανανεωνεις την καρτα σου συνεχομενα...του χρονου με ανεργια απλη δνε θα το δικαιουσαι...Ο αντρας σου ειναι στο ικα? γιατι δεν το παιρνει εκεινος?

 

Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις το βοηθημα θα πρεπει τωρα να εισαι σε εργασιακη σχεση και να σου δωσει ο εργοδοτης βεβαιωση ή εαν περσυ ειχες ενσημα τωρα να παιρνεις ταμειο ανεργιας ή ν'ανανεωνεις την καρτα σου συνεχομενα...του χρονου με ανεργια απλη δνε θα το δικαιουσαι...Ο αντρας σου ειναι στο ικα? γιατι δεν το παιρνει εκεινος?

 

 

 

Έχω ένσημα απο το 2011 και έχω κάρτα ανεργίας την οποία και την ανανεώνω.Σήμερα πήγα και πήρα τα ένσημα απο το ΙΚΑ του 2011 για να τα καταθεσω μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά. Απ οτι μου είπαν το δικαιούμαι το επίδομα.

BmA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ένσημα απο το 2011 και έχω κάρτα ανεργίας την οποία και την ανανεώνω.Σήμερα πήγα και πήρα τα ένσημα απο το ΙΚΑ του 2011 για να τα καταθεσω μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά. Απ οτι μου είπαν το δικαιούμαι το επίδομα.

ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις το βοηθημα θα πρεπει τωρα να εισαι σε εργασιακη σχεση και να σου δωσει ο εργοδοτης βεβαιωση ή εαν περσυ ειχες ενσημα τωρα να παιρνεις ταμειο ανεργιας ή ν'ανανεωνεις την καρτα σου συνεχομενα...του χρονου με ανεργια απλη δνε θα το δικαιουσαι...Ο αντρας σου ειναι στο ικα? γιατι δεν το παιρνει εκεινος?

 

 

 

Έχω ένσημα απο το 2011 και έχω κάρτα ανεργίας την οποία και την ανανεώνω.Σήμερα πήγα και πήρα τα ένσημα απο το ΙΚΑ του 2011 για να τα καταθεσω μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά. Απ οτι μου είπαν το δικαιούμαι το επίδομα.

Φετος το δικαιουσαι ... εαν συνεχισεις να εχεις καρτα ανεργιας ολο το 2012 του χρονου δεν θα μπορεις να το παρεις :(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσα μιλησα με οαεδ το δικαιουμαι

το δικαιουσαι σε αναλογια... καλο θα ηταν να πας κατα τον νοεμβριο ομως να εχει περασει ενα 4μηνο απο τηνγεννηση του παιδιου

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσα μιλησα με οαεδ το δικαιουμαι

πέρσι γέννησα Μάιο και πήρα περίπου 50 ευρώ!!!! από τα χαρτιά κράτησε οπωσδήποτε την αίτηση-αποδεικτικό της κατάθεσης των δικαιολογητικών , θα σου χρειαστεί για του χρόνου!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...το 2011 ο αντρας μου εργαζοταν μεχρι τον οκτωβρη,χωρις να παιρνει επιδομα παιδιου..νοεμβρη και δεκεμβρη ηταν ανεργος..πως θα γινει τωρα ;θα δωσουμε στον οαεδ το χαρι της δουλεια μεχρι τοτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

angkiolina ηθελα να σε ρωτησω αν γνωριζεις αν υπαρχει καποιο θεμα με την καταβολη του οικογενειακου επιδοματος.Το εχω καταθεσει απο τις 5/9 καταευθειαν στον ΟΑΕΔ και τα λεφτα δεν εχουν μπει ακομα.Υπαρχει καποιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια,

angkiolina ηθελα να σε ρωτησω αν γνωριζεις αν υπαρχει καποιο θεμα με την καταβολη του οικογενειακου επιδοματος.Το εχω καταθεσει απο τις 5/9 καταευθειαν στον ΟΑΕΔ και τα λεφτα δεν εχουν μπει ακομα.Υπαρχει καποιο θεμα;

 

 

Σϊγουρα έχει καθυστέρηση :-(:-(

Εγω έκανα τα χαρτιά μου στα ΚΕΠ για 2 παιδιά περίπου 20/8 και ακόμα τίποτα. Βεβαια ξέρω οτι μέσω ΚΕΠ αργούν παραπάνω να μπουν τα χρήματα.

 

Αν κάποια μαμά τα έχει πάρει για 2 παιδιά ας μας ενημερώσει.

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Agkiolina καλημέρα!

Είμαι άνεργη και πέρισυ έπαιρνα ταμείο ανεργίας όλο το χρόνο, από τις προυποθέσεις βλέπω ότι το δικαιούμαι αλλά επειδή το παιδί είναι ασφαλισμένο στο βιβλιάριο του άντρα μου, που είναι στο δημόσιο, ξέρεις αν άλλαξε κάτι φέτος;

Δηλαδή δικαιούμαι να το πάρω και πάλι φέτος παρόλο που έχει το παιδί στο βιβλιάριο του ο άντρας μου (δημόσιος υπάλληλος);

Σε ρωτάω για να μη στήνομαι τσάμπα στις ουρές....και για να μην μείνω με τη χαρά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω εχω καταθεσει τα δικαιολογητικα στον οαεδ 07/09 ακομα δεν εχουν μπει τα χρηματα μιλησα σημερα με μια φιλη που ειναι στα κεντρικα και μου ειπε οτι οι πιστωσεισ θα γινουν τελοσ του μηνα :):)

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα δια τα κατεθεσα 02-09 στον οαεδ αγιας παρασκευης και μου ειχαν πει μεχρι 01-10 θα μπουν τα χρηματα ακομα τιποτα και εγω!!εαν υπαρχει κοπελα που εχει πληρωθει ας μας το πει...περσι παντως μετα απο μια εβδομαδα ειχανε μπει...βεβαια καθε περσι και καλυτερα!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Agkiolina καλημέρα!

Είμαι άνεργη και πέρισυ έπαιρνα ταμείο ανεργίας όλο το χρόνο, από τις προυποθέσεις βλέπω ότι το δικαιούμαι αλλά επειδή το παιδί είναι ασφαλισμένο στο βιβλιάριο του άντρα μου, που είναι στο δημόσιο, ξέρεις αν άλλαξε κάτι φέτος;

Δηλαδή δικαιούμαι να το πάρω και πάλι φέτος παρόλο που έχει το παιδί στο βιβλιάριο του ο άντρας μου (δημόσιος υπάλληλος);

Σε ρωτάω για να μη στήνομαι τσάμπα στις ουρές....και για να μην μείνω με τη χαρά!

 

Ναι το δικαιούται θα καταθέσεις το βιβλιάριο του συζύγου και του παιδιου σε φωτοτυπίες :)))

 

Κορίτσια μη περιμένετε λιγότερο απο ένα με δυο μήνες να καταβληθεί το επίδομα δεν υπάρχουν ακόμα λεφτα περιμένουν το δντ:( όσο άπορα ξεπέρασε εκει υπάρχει πάντα καθυστέρηση γιατι δεν α στέλνουν κάθε μέρα αλλα κάθε εβδομάδα η κάθε δεκαπέντε μερες

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν εχουν δωσει καποιο στανταρ διαστημα που γινονται οι καταθεσεις ... εγω προσωπικα που μονο εγω πλεον δινω το επιδομα στην υπηρεσια μου ... λεω το πολυ ενα διμηνο για να ειμαι ΕΓΩ καλυμμενη μιας και η διοικηση μας εχει ανημερωτους....{κι οχι τιποτα αλλο δεν εχω καμια ορεξη να ερθω σε αντιπαραθεση με το κοινο εαν τους πω οτι θα πληρωθουν σε κανα 20ημερο και δεν εχουν πληρωθει και μου την πουν...-αφηστε που το παω και προς το αστειο "ας μας δωσει πρωτα το ΔΝΤ τα χρηματα και βλεπουμε- ετσι γελαει ο κοσμος και δεν φωναζει :) "

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να πω και εγω κατι το οποιο δεν ηξερα και με ενημερωσε τηλεφωνικως υπαλληλος του ΟΑΕΔ οποια εχει συζηγο με αναπηρια δικαουται προσαυξηση, ας πουμε με 2 παιδια θα παρει 353 ευρο

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...