Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1-10 τα εκανα στον ο.α.ε.δ

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Agkiolina μου συγνώμη για την ερώτηση και παλι αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω. Πήγαμε σαν εταιρεία τα χαρτιά όλων των εργαζομένων στις 20 Οκτωβρίου και μάθαμε χθες ότι δεν τα έχουν καταχωρήσει ακόμα. Εντάξει καταλαβαίνω ότι το ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής στην Αθήνα όπου ανήκει η εταιρεία αφότου μετακόμισε στα μεσόγεια ειναι ένα από τα κεντρικότερα ίκα αλλά πάνω από ένα μήνα για να τα καταχωρήσουν ? Να δω πότε θα πάρουμε εμείς το επίδομα.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

είμαι καινούργια στην παρέα

και σας χαιρετάω .εκανα τα

χαρτιά

μου μέσο ΚΕΠ για δυο παιδιά 3/9/2012,4/9τα χαρτιά

έφυγαν και πήγαν στον ΟΑΕΔ γιατί όπως μου είπε η

κοπέλα που γνωρίζω μέσα εκεί κάθε τρίτη και πέμπτη έχει

ταχυδρομείο και περιμενω,τον Οκτώβρη παίρνω τηλ. να δω

τι

γίνετε μου λένε ότι 12, 13 μπαίνουν όσων έκαναν τα

χαρτιά τους μέσο ΟΑΕΔ και περιμένω. 20 Οκτώβρη ξανά

παίρνω τηλ. και μου λένε ότι τώρα μπαίνουν σ αυτούς που

έκαναν τα χαρτιά τους μέσο οαεδ.παω 1 Νοεμβρίου στον

ΟΑΕΔ στα οικογενειακά επιδόματα και βλέπω ένα τραπέζι

με

βουνό από χαρτια,ρωταω την κοπέλα τι γίνετε με τα

επιδόματα έχω καταθέσει κλπ κλπ κλπ.παει στο τραπέζι με

τα χαρτιά με βρίσκει με περνάει στο κομπιούτερ και μου

λέει εντάξει είσαι τώρα ωραία της λέω και τα λεφτα?σε

κάνα δυο μήνες μου λεει.δηλαδη για να καταλάβω το

επίδομα του 2012 μπορεί να το πάρω το 2013?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με αίτηση 19/10 σήμερα μπήκαν τα χρήματα

ακριβώς 2 μήνες αναμονής!

ελπίζω να τα πάρουμε και του χρόνου!

κυρίως οι μανούλες που είναι μόνιμα άνεργες!

εγώ εργάζομαι οποτε το ποσό δεν ήταν μεγάλο αλλά στις μέρες μας είναι μια μικρή ενίσχυση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με πρωτόκολλο 4/10 ,τα χρήματα τα έβαλαν 7/12 γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω εκανα τα χαρτια μου στο κεπ στις 2/10 για ενα παιδι και ακομα τιποτα απο λεφτα..λετε τωρα που γυρισε ο χρονος να τα εχασα;πρεπει να το ψαξω;να εγινε καμια πατατα στο κεπ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κατεθεσα χαρτια στο ΚΕΠ, μου ειπαν ελατε μετα απο βδομαδα και να τα παρετε, ηταν ετοιμα και εγραφε πανω και την εγκριτικη αποφαση (ασχετο αν δεν εχω ελεγξει αν μπηκανε)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα στο ΚΕΠ μετά από μια βδομάδα σου δίνουν τον αριθμό πρωτοκόλλου τους ΟΑΕΔ, μήπως κατάλαβες λάθος?

 

agkiolina με κατάθεση δικαιολογητικών σε ΚΕΠ γύρω στα μέσα Νοεμβρίου, πότε βλέπεις να μας τα δίνουν???:D:D:D

 

By the way ευχαριστούμε πολύ και για την βοήθεια που μας δίνεις εδώ μέσα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα στο ΚΕΠ μετά από μια βδομάδα σου δίνουν τον αριθμό πρωτοκόλλου τους ΟΑΕΔ, μήπως κατάλαβες λάθος?

 

agkiolina με κατάθεση δικαιολογητικών σε ΚΕΠ γύρω στα μέσα Νοεμβρίου, πότε βλέπεις να μας τα δίνουν???:D:D:D

 

By the way ευχαριστούμε πολύ και για την βοήθεια που μας δίνεις εδώ μέσα.

 

Κι εγω Νοεμβρη καταθεσα τα δικαιολογητικα οχι μεσω ΚΕΠ. στον ΟΕΑΔ κατευθειαν, και πριν λιγες μερες τσεκαρα και τα εχουν πιστωσει απο το Δεκεμβρη...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κατέθεσα γύρω στις 20/11 και ακόμη τίποτα..ξέρετε γιατί?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΛΕΝΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ 2ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΧΟΥΝ . ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΧΑΡΤΙΑ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημερα, εχει ακουσει κανεις τπτ για το οικ. επιδομα για το 2013? κατι βρισκω αλλα δεν ξερω αν ειναι του ΟΑΕΔ? για δειτε και πειτε μου http://www.dikaiologitika.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B5%CF%80%CE%AF%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%AD%CE%BA%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%AD%CE%BA%CE%BD%CF%89%CE%BD-2013-%CF%83%CF%84o-taxisnet.html

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχει ακουσει κανεις τπτ για το οικ. επιδομα για το 2013? κατι βρισκω αλλα δεν ξερω αν ειναι του ΟΑΕΔ? για δειτε και πειτε μου http://www.dikaiologitika.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B5%CF%80%CE%AF%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%AD%CE%BA%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%AD%CE%BA%CE%BD%CF%89%CE%BD-2013-%CF%83%CF%84o-taxisnet.html

 

 

σημερα ρωτησα....η κοπελα εκει δεν ηθελε να πει κατι γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα.......μου ειπε να ξαναπαω μετα το τελος Μαΐου(δηλ.αρχες Ιουνιου!!)ουτε αυτοι εκει δεν ξερουν τι θα γινει στα σιγουρα!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...