Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

NORDIC WALKING


Recommended Posts

Εντάξει, σταματάω το σπάσιμο. Εγώ έχω γυμναστήριο στον αποκάτω όροφο του γραφείου, και ακόμη δεν έχω ξεκουνηθεί να πάω. Τι πιθανότητες έχω για nordic walking, που δεν ξέρω καν τι σημαίνει;

 

Εγώ, που δεν βαρέθηκα τα πειράγματα, θα σου εξηγήσω κι εσύ θα μετρήσεις τις πιθανότητες:

nordic walking/ski είναι να ρίξουν γρασίδι/χιόνια αντίστοιχα πάνω στο διάδρομο της γυμναστικής

 

969356n04i0j45gk.gif 969356n04i0j45gk.gif

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aglaia

    aglaia 48 δημοσιεύσεις

  • C@t

    C@t 18 δημοσιεύσεις

  • sofuka

    sofuka 11 δημοσιεύσεις

  • myrto

    myrto 9 δημοσιεύσεις

φαντάζομαι ότι με καλό υπνόσακο θα είσαι οκ. Πάντως θα ρωτήσω για τα μπανγκαλόους! Ωραία θα ήταν να ερχόσασταν, είναι και στη μέση της απόστασης!!!!

 

Μα ακριβώς αυτό εννοώ, ότι δεν έχουμε υπνόσακους και πατάκια για υπνόσακους και δεν πρόκειται να αγοράσουμε τίποτα γιατί δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσουμε στο εγγύς μέλλον και γιατί έχω εξαντλήσει τον προϋπολογισμό των εκδρομών στο σκι...

Link to comment
Share on other sites

Myrto, 6,5 ώρες με τη Φωτεινή στην πλάτη... τι χαρά... ασθενοφόρο θα έχει εύκαιρο;

Σοβαρά τώρα, αν κάνεις καλό και στοχοθετημένο ψηστήρι μπορεί και να έρθω. Για τα σπορ δεν καιγομαι, αλλά για παρεάκι πετάω σκούφια!

 

Παρομοίως γιατί σκέφτομαι τα 13 κιλά της άννας....

Μμμ και η εναλλακτική ποια είναι;;;

 

Αμαρέτο υπόκλιση παιδί μου υπόκλισηηηηηηηηηηηηηη

worthy.gifworthy.gifworthy.gif

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοείς ποιά είναι η εναλλακτική; Στο κουβάλημα;;; Ε, ξέρεις, σούπερμαν, γκρινιάρης και όλοι όσοι τολμήσουν να πουν ''α, τι χαριτωμένα κοριτσάκια!''

 

:D:D:D

 

 

(η εναλλακτική πορεία είναι πολύ πιο σύντομη, δεν ξέρω πόσο σύντομη, θα ρωτήσω τον αδερφό μου, αυτός έχει αναλάβει την εκδρομή, οπότε καταλαβαίνετε, αφού έχουμε το μέσο μπορούμε να την κάνουμε baby friendly!!!!)

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

 

Παρομοίως γιατί σκέφτομαι τα 13 κιλά της άννας....

Μμμ και η εναλλακτική ποια είναι;;;

να μας κουβαλάνε τα παιδιά μας???? :lol::P~~~~

 

Συμφωνώ, οι πιο γυμνασμένες!!!!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Παρομοίως γιατί σκέφτομαι τα 13 κιλά της άννας....

Μμμ και η εναλλακτική ποια είναι;;;

να μας κουβαλάνε τα παιδιά μας???? :lol::P~~~~

 

Να πάμε με αυτοκίνητο στο τέρμα και να περιμένουμε τους ταλαίπωρους πίνοντας καφέδες;

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

 

Παρομοίως γιατί σκέφτομαι τα 13 κιλά της άννας....

Μμμ και η εναλλακτική ποια είναι;;;

να μας κουβαλάνε τα παιδιά μας???? :lol::P~~~~

 

Να πάμε με αυτοκίνητο στο τέρμα και να περιμένουμε τους ταλαίπωρους πίνοντας καφέδες;

 

ΈΕΕΕΤΣΣΙ αυτό ήθελα να ακούσω :lol:

Παντως 6.5 ώρες με την Άννα στην πλάτη (δεδομένου ότι θα θέλει να κάτσει εκεί όλη την ώρα) δεν παλεύεται...

Από την άλλη ψήνομαι να στείλω τον γκρινιάρη στην πεζοπορία με την Άννα στην πλάτη και εγώ να κάνω παρέα στην Cat!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από την άλλη ψήνομαι να στείλω τον γκρινιάρη στην πεζοπορία με την Άννα στην πλάτη και εγώ να κάνω παρέα στην Cat!

 

We have a deal! (Μήπως να αρχίσουμε την προπόνηση στους καφέδες, για να είμαστε σε φόρμα μέχρι τότε;)

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Αφού έχουμε πρόθυμες να καθήσουν και να πίνουν καφέδες, τους παρκάρουμε ΟΛΑ τα παιδιά, μικρά και μεγάλα και κάνουμε την πορεία μας με την ησυχία μας! :D

 

Γι αυτό μου αρέσουν οι παρέες που ΔΕΝ θέλουν όλοι να κάνουν τα ίδια! :D

 

Αυτές που κάθονται στο τζάκι τις θέλω μαζί μου στο χιονοδρομικό, να τους παρκάρω το Θαλή (δεν είναι καθόλου επικίνδυνος, μπορεί να καθήσει ώρες χωρίς να ενοχλήσει κανέναν, αρκεί να έχει κάτι να διαβάζει, να τρώει και λίγη παρέα για κανένα χαρτάκι κι επιτραπέζιο!)....

 

C@t, πότε θα έρθεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αγλαΐα, εντάξει, να πάρω τα βουνά, αλλά μόνο επειδή είσαι εσύ, που χάρη σε σένα πίνουμε το καλό το γάλα. Αλλά το τζάκι δεν το σκαλίζω, είπαμε, δεν είμαι των extreme sports. Για το χαρτάκι και τα επιτραπέζια με το Θαλή ΟΚ, αλλά ήπια πράγματα, όχι τίποτα ταρζανιές του τύπου πόκερ... μέχρι ξερή παίζω, ε;

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το χαρτάκι και τα επιτραπέζια με το Θαλή ΟΚ, αλλά ήπια πράγματα, όχι τίποτα ταρζανιές του τύπου πόκερ... μέχρι ξερή παίζω, ε;

 

Ευχαριστημένος θα είναι! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Παρομοίως γιατί σκέφτομαι τα 13 κιλά της άννας....

Μμμ και η εναλλακτική ποια είναι;;;

να μας κουβαλάνε τα παιδιά μας???? :lol::P~~~~

 

Να πάμε με αυτοκίνητο στο τέρμα και να περιμένουμε τους ταλαίπωρους πίνοντας καφέδες;

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Έσενα θέλουμε, έσενα θέλουμε!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Αφού έχουμε πρόθυμες να καθήσουν και να πίνουν καφέδες, τους παρκάρουμε ΟΛΑ τα παιδιά, μικρά και μεγάλα και κάνουμε την πορεία μας με την ησυχία μας! :D

Όπα... μισό λεπτάκι αυτό δεν το είχα δει... πότε ξεκινάμε ανάβασει;;;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ανησυχούσα για τη σιωπή σου στο συγκεκριμένο τόπικ!

 

Ο γιος μου πάντως είναι πολύ ήσυχος στον τομέα ταρζανιές αλλά διεκδικεί αρκετή προσοχή στις πνευματικές ασκήσεις! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ανησυχούσα για τη σιωπή σου στο συγκεκριμένο τόπικ!

 

Ο γιος μου πάντως είναι πολύ ήσυχος στον τομέα ταρζανιές αλλά διεκδικεί αρκετή προσοχή στις πνευματικές ασκήσεις! :wink:

Αυτές τις πνευματικές ασκήσεις φοβάμαι κι εγώ, καλέ... Δεν θα το αντέξει ο εγωισμός μου να χάσω στο τρίβιαλ και στο σκράμπλ από έναν συμπαθέστατο οχτάχρονο... Μετά θα είμαι για καμια δεκαετία με τονοτικά αυτοπεποίθησης... άρα θα προτιμήσω να πάρω για κανα μηνάκι μυοχαλαρωτικά για να ξεπιαστώ απ'την ανάβαση :D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.eooa.gr/docs/27-7-06.pdf

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΑΘΛΗΤΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΣΚΙ

 

Ορίστε και το πρόγραμμα όλης της χρονιάς στα ελληνικά! :D

Link to comment
Share on other sites

μύρισε ε-ε-εκδρομή εδώ μέσα!

 

Εντάξει οι βόλτες με τα μπαστούνια, πρέπει να είναι ωραία εμπειρία

(ευτυχώς έχει "δικό του" σλιγκ ο άντρα μου)

ήθελα όμως να ρωτήσω: ο Θαλής παίζει σκραμπλ?

Γιατί εγώ χαρτιά δεν ξέρω. :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...