Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέμα 'άγγελος' για βάφτιση


naina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα είδα και...τα είδα όλα!!!!!!:!::!::!:Τί τέλεια πράγματα είναι αυτά καλέ??????Πολύ πρωτότυπα και πολύ σικάτα!!!Από τα πιο ωραία που έχω δει και πίστεψέ με,έχουν δει πολλά τα μάτια μου!!Να σας ζήσει και να το καμαρώσετε το αγγελάκι σας.Τις μπομπονιέρες τις φτιάξατε μόνοι σας? Και για να μην σε ρωτάμε για το καθένα ξεχωριστά δεν μας λες αν θέλεις πού τα ανακαλύψατε όλα??????

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για όποια θα έχει από δω και πέρα αυτό το θέμα, να σας πω ότι στα καταστήματα με είδη hobby έχει κάτι καλούπια σιλικόνης σε διάφορα μεγέθη και σχήματα με αγγελάκια.Ρίχνετε νερό με σκόνη πορσελάνης ή γύψου και τα χρωματίζετε αλλά και σκέτα με λίγο λούστρο είναι πολύ ωραία.Εγώ τα είχα κάνει κάποια Χριστούγεννα και τα μοίραζα στους φίλους μου,αλλά είναι τέλεια για στολισμό ή και για μπομπονιέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον...στο εμποριο [βαπτιστικα ]κυκλοφορουν αγγελακια μπομπονιερες λευκα ...αυτα τα κλασσικα που εχει και στο evendi.....στη μαμα ομως που τα ειδε απο κοντα δεν αρεσαν και πολυ.....εγω βρηκα και αγγελακια σιελ και ασημι χρωματα με τα κουφετα μεσα σε χαρτι που ειναι σα γαζα και σκιζεται ευκολα και το ειχαν σκησει και το ειχαν κανει σα συντριβανι....πολυ ωραια αλλα ουτε αυτη αρεσε στη μαμα....οποτε ψαχνοντας ...βρηκαμε αυτα..[κεραμικα αγγελακια]....που τα ειδαμε σε μικρο πριγκιπα και μας ειπε οτι μπορει να φτιαξει και αγγελακια αλλα οχι πολλα γιατι ειναι χρονοβορα...και εμεις θελαμε πολλα .....ετσι δωσαμε αυτες στα παιδακια...και στους μεγακους τις ασημενιες που αυτη της ειχε με μια καταπληκτικη κορδελα σε κοκκινη και πρασινη και χαντρες απιστευτες ...που ομως η τιμη της εφτανε στα 13 γιουρο

ετσι εμεις αλλαξαμε κορδελα και χαντρες για να μειωθει λιγο η τιμη.....τις χαρτοπετσετες τις διπλωσα εγω...καιστην εκκλησια για το γλυκο ειχα διπλωσει χαρτοπετστες με αγγελους και ασημενιες σε αστερια[θα βαλω φωτο]στα αγγελακια λουλουδια ξεχασε ο ανθοπωλης να βαλει φωτοστεφανο...αυτα τα σχεδιασε η μαμα του μπεμπη αγγελου...και σας χρωσταω και την προσκληση σε φωτο .....τους αγγελους τους μεγαλους τους εφτιαξε η κοπελια με τα βαφτιστικα...αλλα τωρα που πλησια ζουν τα χριστοουγεννα προτεινω οσες θελετε αυτο το θεμα να παρετε αγγελους ...σε καλες τιμες σε μεγαλα μεγεθηκαι τι αλλο μπορειτε να κανετε...να παρετε....βασεις να τους βαλετε απανω και στο τραπεζι αντι για runner χαρτι να βαλετε ασημενιο σα συννεφο με μπαμπακι η' πουπουλα.....

οτι αλλο ξεχναω ...η'μουερχεται θα σας το γραφω.....φιλακια!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σε όλους. Χάρη στην βοήθειά σας πήρα το κουράγιο να φτιάξω μόνη μου πολλά πράγματα στην βάπτιση του πρώτου μου γιου. Ήρθε η ώρα να βαφτίσω τον Μάιο το δεύτερο αγοράκι μου. Μιας και το όνομα θα είναι Άγγελος θα ήθελα να το ακολουθήσω και σαν θέμα. Σκέφτομαι να φτιάξω τις μπομπονιέρες των μεγάλων με βαζάκι κάτω και να κολλήσω επάνω αγγελάκι και να βάλω μέσα κουφέτα σε διάφορες γεύσεις. Δυστυχώς όμως δεν έχω βρει κανένα αγγελάκι να ξετρελαθώ..

Επίσης σκεφτόμουν μήπως έκανα για προσκλητήριο κορνίζα με αγγελάκι..

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη... την βοήθειά σας παρακαλώ για ότι μπορείτε να σκεφτείτε προσκλητήρια, μπομπονιέρες, τραγούδι για το βίντεο οτιδήποτε.. χίλια ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.gr/search?tbm=isch&hl=el&source=hp&biw=1280&bih=916&q=vintage+angels&gbv=2&oq=vintage+angel&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1146l20359l0l21529l13l13l0l4l4l1l376l2236l0.1.7.1l9l0

 

εδω εχει πολλα αγγελακια, απο αυτα τα παλια τα λεγομενα vintage

προσωπικα μου αρεσουν πολυ

 

κουτι λαμπαδα κλπ εχεις βρει με αυτο το θεμα; νομιζω οτι αυτα ειναι πιο δυσκολα

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά δεν έχω δει πιό όμορφο αγγελάκι από αυτό εδώ..

http://handmadebygeo.blogspot.com/2012/01/blog-post_09.html

 

και ακόμη χτυπάω το κεφάλι μου που δεν μου φτιαξε η κοπέλα τα προσκλητήρια της μικρής μου..

Αλλά τώρα που πάω για δεύτερο.. :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.gr/search?tbm=isch&hl=el&source=hp&biw=1280&bih=916&q=vintage+angels&gbv=2&oq=vintage+angel&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1146l20359l0l21529l13l13l0l4l4l1l376l2236l0.1.7.1l9l0

 

εδω εχει πολλα αγγελακια, απο αυτα τα παλια τα λεγομενα vintage

προσωπικα μου αρεσουν πολυ

 

κουτι λαμπαδα κλπ εχεις βρει με αυτο το θεμα; νομιζω οτι αυτα ειναι πιο δυσκολα

 

Δεν έχω ψάξει ακόμη για τέτοια. Κοιτάω για προσκλητήρια και μπομπο για αρχή... Σκέφτομαι γλυκό για τα παιδιά, σοκολάτες που θα φτιάξω εγώ, με εκτύπωση σε μισό Α4 αγγελάκι και το όνομα δεμένο με κορδελίτσα. Για παιδικές μπομπονιέρες σακουλίτσες με γλειφιτζούρια και ζαχαρωτά δεμένα με μπαλονάκι με ήλιο γαλάζιο με λευκά γράμματα το όνομα του παιδιού. Γενικά θα μου άρεσε να ήταν όλα λευκό γαλάζιο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δει πιό όμορφο αγγελάκι από αυτό εδώ..

http://handmadebygeo.blogspot.com/2012/01/blog-post_09.html

 

και ακόμη χτυπάω το κεφάλι μου που δεν μου φτιαξε η κοπέλα τα προσκλητήρια της μικρής μου..

Αλλά τώρα που πάω για δεύτερο.. :D

 

Τέλειο! πραγματικά πολύ όμορφο...

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου αρεσε πιο φουτουριστικό.Θα μου αρεσε μονο δυο φτερά λευκά.Τιποτε αλλο.

Προσκλητηριο να φαινεται αχνά απο πισω ενα ζευγαρι φτερά, μπομπο ενα μικρο ζευγαρακι φτερά σαν κρεμαστη με κουφετάκια μονοχρωμα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν καινούρια ιδέα μου ήρθε στο μυαλό. Σκέφτηκα λοιπόν ότι στους περισσότερους θα άρεσε μια όμορφη εικόνα με ένα μωρό αγγελάκι να κοιμάται πάνω σε συννεφάκι. Άρα σκεφτόμουν ένα προσκλητήριο σαν κάρτα μεγάλη σε σχήμα σύννεφου.. μέσα μια εικόνα με ένα μωρό αγγελάκι στην δεξιά πλευρά ενώ αριστερά το κείμενο που έχω σκεφτεί και είναι σχετικό κι αυτό να δένει στο πλάι με ένα γαλάζιο κορδελάκι. Απέξω λοιπόν να γράφει "φύλακας άγγελος σας εύχομαι εγώ πάντα να υπάρχει στο δικό σας πλευρό"

 

Η μπομπονιέρα λοιπόν να είναι κουτάκι που θα έχει από πάνω το ίδιο μωρό αγγελάκι να κοιμάται στο συννεφάκι και μέσα να έβαζα κάτι σαν φυλαχτό.. Αυτό δεν έχω καταλήξει τι να είναι... ένα σταυρουδάκι, ένα πραγματικό φυλαχτό, ένα κομποσκοίνι όμορφο διαβασμένο από μοναστήρι? Πως σας ακούγεται?

 

Όλα σε λευκό γαλάζιο δηλαδή κουτάκι γαλάζιο με λευκό φιόγκο... Οπότε το θέμα αλλάζει και σε φύλακας άγγελος που δεν είναι τόσο καταθληπτικό όσο ο άγγελος...

 

Λοιπόν λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

όμορφο ακούγεται :) αλλά δεν είναι καθόλου καταθληπτικά καλέ τα αγγελάκια!!

Έχεις βρει κουτάκια με αγγελάκια; Ή θα τα φτιάξεις μόνη σου;;

το "φύλακας άγγελος σας εύχομαι εγώ πάντα να υπάρχει στο δικό σας πλευρό" δε μου καλαρέσει για προσκλητήριο.. στη μπομπονιέρα ίσως αλλά στο προσκλητήριο μου ξενίζει.. Θα σου πούνε κι άλλες κοπέλες όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Koriτσια την αποψη μου θα παω και μην με παρεξηγείται σας παρακαλώ.

Λοιπον ετσι οπως παει να γινει το θεμα με συννεφάκια και λοιπά δεν μαρεσει γιατι με παει αλλου...

Ουτε και θα μαρεσε να παρω μια τετοια μπομπο η προσκλητήριο.

Θεωρω οτι θελει πολύ προσοχή να μην αλλάξει πορεια το θεμα με το αγγελάκι.

Ισως αν ηταν σε καρτουν να ηταν πιο αναλαφρο.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...