Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μηπως το παραφορτωνετε; Βαζετε περισσοτερα ρουχα απ΄οσο αντεχει;

αποκλειεται! το πλυντηριο μου ειναι 6κιλο κ το στεγνωτηριο 8κιλο:cool:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στεγνωτήριο της Bosch 8κιλο και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Είναι όμως το μοντέλο που έχει ένα κουμπί που λέει "λιγότερο σιδέρωμα" (νομίζω δεν το έχουν όλα τα μοντέλα). Αν δεν το πατήσω αυτό τα ρούχα βγαίνουν αρκετά τσαλακωμένα. Όλα τα ρούχα βγαίνουν σε πολύ καλή κατάσταση. Τα βγάζω όταν είναι ζεστά και τα διπλώνω αμέσως. Κάποια τα σιδερώνω αλλά λίγο, απλά τα πατάω. Αποφεύγω όμως να βάζω σεντόνια και πουκάμισα, γιατί αυτά βγαίνουν αρκετά τσαλακωμένα. Το καλοκαίρι δεν το χρησιμοποιώ εκτός από πετσέτες-μπουρνούζια, αυτά τα βάζω πάντα γιατί τα κάνει αφράτα και μαλακά!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηραμε τον Νοέμβριο το Siemens A++++ http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097182 με έκπτωση 25% εκείνη την ημέρα!

 

Μιλάμε...τη άνεση ειναι αυτή....οπως είχα νιώσει το 2008 που πήραμε το πλυντήριο πιάτων μας :mrgreen::D χαχαχα

 

Η δεύτερη μεγαλύτερη ανακάλυψη μετά το πλυντήριο πιάτων :mrgreen:

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, η μυρωδιά του μαλακτικού μένει κ είναι ποιο αφράτα κ μαλακά αν τα βγάζω εκεινη την ώρα που είναι ζεστά τα διπλώνω τσακ μπαμ....να φανταστείτε απο τον Νοέμβριο έχουμε σιδερώσει 5 φορές και αυτό ήταν τα σεντόνια μας κ καποια ρούχα που δεν τα βγάλαμε όταν τελείωσαν κ τσαλάκωσαν. Γιατί πολύ είχα ταλαιπωρηθεί να τα έχω μέσα στο σπίτι, να μου προκαλούν βήχα λογω της πολύς υγρασίας(ασθμα μου) κ να μη στεγνώνουν ποτε!!

 

Εχω νυχτερινό ρεύμα κ τα βάζω πλυντήριο στεγνωτήριο μετά τις 11 :cool:

 

Και δεν παρατηρήσαμε ιδιαίτερη κατανάλωση ρεύματος στον μετρητή είπε ο σύζηγος.

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω της Bosch αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. Χρειάζονται σίδερο. Μάλλον κάτι κάνω λάθος. Δεν εξηγείται αλλιώς. Όσο για την κατανάλωση ρεύματος δεν έχω καταλάβει διαφορά.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης εγώ κάνω μεγάλη οικονομία και στο μαλακτικό με το στεγνωτήριο. Σε κάποιες πλήσεις βάζω και σε άλλες όχι. Εκτός απο το άρωμα που δεν έχω και τρελό κόλλημα κατά τα άλλα δεν χρειάζεται γιατί απο το στεγνωτήριο βγαίνουν έτσι κι αλλιώς αφράτα και μαλακά τα ρούχα.

 

Για σκεφτείτε το κι αυτό στο θέμα της οικονομίας....

 

Ακόμη, έχω τα πατάκια του μπάνιου, της κουζίνας και της εισόδου, που μία φορά την εβδομάδα τα βάζω πλυντήριο και στεγνωτήριο. Μία φορά με έπιασε τσιγγουνιά και λέω "ας τα απλώσω, να μην καίω ρεύμα για τα πατάκια"

Παιδιά το σκυλομετάνιωσα μιας και ήταν τόσο μα τόσο σκληρά..... ενώ απο το στεγνωτήριο μου βγαίνουν πάρα πολύ απαλά και μαλακά.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω της Bosch αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. Χρειάζονται σίδερο. Μάλλον κάτι κάνω λάθος. Δεν εξηγείται αλλιώς. Όσο για την κατανάλωση ρεύματος δεν έχω καταλάβει διαφορά.

 

Έχει το κουμπί για λιγότερο σιδέρωμα?

 

Στο ρεύμα ούτε κι εγώ έχω δει διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κουμπί για λιγότερο σιδέρωμα?

 

Στο ρεύμα ούτε κι εγώ έχω δει διαφορά...

 

κ το δικο μου BOSCH εχει κουμπι για λιγοτερο σιδερωμα αλλα το πατησω δεν το πατησω το ιδιο τσαλακωμενα τα βγαζει:rolleyes:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!Κι εγω BOSCH εχω (Μαχχ :cool:και τα περισσοτερα χρειαζονται σιδερο.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Θελω να πλυνω τις κουρτινες της κουζινας αλλα επειδη απο πανω η τρεσσα δεν ειναι υφασματινη(ειναι απο ενα διαφανο υλικο οπως η πετονια αν καταλαβαινεται τι λεω)φοβαμαι να τη βαλω στεγνωτηριο.Εχει βαλει καμια σας να μου πει?

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω της Bosch αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. Χρειάζονται σίδερο. Μάλλον κάτι κάνω λάθος. Δεν εξηγείται αλλιώς. Όσο για την κατανάλωση ρεύματος δεν έχω καταλάβει διαφορά.

 

Εγώ έχω Bosch πλυντήριο και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Τωρα που είδα και για το στεγνωτήριο σιγουρεύτηκα οτι δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά τίποτα της ίδιας εταιρείας.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει το κουμπί για λιγότερο σιδέρωμα?

 

Kαι που έχει...

 

κ το δικο μου BOSCH εχει κουμπι για λιγοτερο σιδερωμα αλλα το πατησω δεν το πατησω το ιδιο τσαλακωμενα τα βγαζει:rolleyes:

 

Άρα δεν είναι ιδέα μου...

 

Καλησπερα σε ολες!Κι εγω BOSCH εχω (Μαχχ :cool:και τα περισσοτερα χρειαζονται σιδερο.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Θελω να πλυνω τις κουρτινες της κουζινας αλλα επειδη απο πανω η τρεσσα δεν ειναι υφασματινη(ειναι απο ενα διαφανο υλικο οπως η πετονια αν καταλαβαινεται τι λεω)φοβαμαι να τη βαλω στεγνωτηριο.Εχει βαλει καμια σας να μου πει?

 

Τις κουρτίνες εγώ τις κρεμάω βρεγμένες, στεγνώνουν και δεν χρειάζονται καν σίδερο.

 

Εγώ έχω Bosch πλυντήριο και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Τωρα που είδα και για το στεγνωτήριο σιγουρεύτηκα οτι δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά τίποτα της ίδιας εταιρείας.

 

Μία από τα ίδια. Μακρυά από bosch!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω γιατί σας τα βγάζει τσαλάκα όπως λέτε... Πρόγραμμα διαλέγω το δεύτερο δυνατό (δε θυμάμαι πως το λέει...)

 

Οι κουρτίνες στεγνώνουν πολύ εύκολα, δε θα τις έβαζα στεγνωτήριο.

 

Εγώ έχω και πλυντήριο Μπος και είναι πολύ καλό, πριν είχα Άριστον και ήταν μάπα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω γιατί σας τα βγάζει τσαλάκα όπως λέτε... Πρόγραμμα διαλέγω το δεύτερο δυνατό (δε θυμάμαι πως το λέει...)

 

Οι κουρτίνες στεγνώνουν πολύ εύκολα, δε θα τις έβαζα στεγνωτήριο.

 

Εγώ έχω και πλυντήριο Μπος και είναι πολύ καλό, πριν είχα Άριστον και ήταν μάπα!

 

Συμφωνω για τις κουρτινες ουτε καν θα σκεφτομουν να το ρισκαρω:roll:

το πλυντηριο μου ειναι επισης BOSCH κ δεν εχω προβλημα παντως.

 

μηπως να αναφερουμε το συγκεκριμενο μοντελο του στεγνωτηριου ολες αυτες που δεν ειμαστε ευχαριστημενες ισως να ειναι το προβλημα μονο σε ενα μοντελο κ να εχουμε το ιδιο:rolleyes:

οταν παω στο υπογειο θα το δω κ θα το γραψω. πριν 3 χρονια το πηραμε.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!Κι εγω BOSCH εχω (Μαχχ :cool:και τα περισσοτερα χρειαζονται σιδερο.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Θελω να πλυνω τις κουρτινες της κουζινας αλλα επειδη απο πανω η τρεσσα δεν ειναι υφασματινη(ειναι απο ενα διαφανο υλικο οπως η πετονια αν καταλαβαινεται τι λεω)φοβαμαι να τη βαλω στεγνωτηριο.Εχει βαλει καμια σας να μου πει?

 

καλημέρα!

εγώ τις κουρτίνες απο το πλυντήριο τις κρεμάω κατευθείαν στη θέση τους. καθ' όλη την πλύση δεν τις στραγγίζω, μόνο πριν τις βγάλω κάνω ένα στράγγισμα σε 500 στροφες και βγαίνουν ατσαλάκωτες. τώρα βέβαια εξαρτάται και απο το ύφασμα πόσο τσαλακώνει. την τρέσσα καλύτερα να την απέφευγες , ούτως ή άλλως αν καταλαβαίνω καλά είναι υλικό που στεγνώνει αμέσως. Εμένα μια φορά μου ξέφυγε μια σαλιάρα της μικρής που απο πίσω είχε νάυλον και όταν βγήκε ήταν για το μωρό της barbie:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

εχω κι εγώ στεγνωτήριο και το χρησιμοποιω πάρα ΄πολύ. Βέβαια ζωριζομαι λίγο με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Γιαυτο θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει καμια σας αυτές τις μπαλες (από καουτσουκ νομιζω) που τις βαζεις μεσα στο στεγνωτηριο μαζί με τα ρουχα και μειώνεται ο χρόνος στεγνωματος 25%. Συγγνωμη αν έχει αναφερθεί αλλού αλλά δεν το βρήκα. Επίσης υπάρχουν και κάτι άλλες μπαλες που τις βαζεις στο πλυντήριο αντι για απορρηπαντικό. Από αυτες έχει καμια σας εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω για τις κουρτινες ουτε καν θα σκεφτομουν να το ρισκαρω:roll:

το πλυντηριο μου ειναι επισης BOSCH κ δεν εχω προβλημα παντως.

 

μηπως να αναφερουμε το συγκεκριμενο μοντελο του στεγνωτηριου ολες αυτες που δεν ειμαστε ευχαριστημενες ισως να ειναι το προβλημα μονο σε ενα μοντελο κ να εχουμε το ιδιο:rolleyes:

οταν παω στο υπογειο θα το δω κ θα το γραψω. πριν 3 χρονια το πηραμε.

εκανε περιπου 640 ευρω.

το μοντελο ειναι BOSCH MAX SENSITIVE 8κιλο WTE86303

πειτε βρε κοριτσια μηπως αναφερομαστε στο ιδιο μοντελο?

ανα ναι, ισως θα επρεπε να κανουμε κανενα τηλεφωνακι στην εταιρεια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα εχω παρει λεμε! τοσα χρηματα για επιπλεον ταλαιπωρια???????:evil:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

εχω κι εγώ στεγνωτήριο και το χρησιμοποιω πάρα ΄πολύ. Βέβαια ζωριζομαι λίγο με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Γιαυτο θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει καμια σας αυτές τις μπαλες (από καουτσουκ νομιζω) που τις βαζεις μεσα στο στεγνωτηριο μαζί με τα ρουχα και μειώνεται ο χρόνος στεγνωματος 25%. Συγγνωμη αν έχει αναφερθεί αλλού αλλά δεν το βρήκα. Επίσης υπάρχουν και κάτι άλλες μπαλες που τις βαζεις στο πλυντήριο αντι για απορρηπαντικό. Από αυτες έχει καμια σας εμπειρία?

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι μπάλες είναι αυτές?

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

εκανε περιπου 640 ευρω.

το μοντελο ειναι BOSCH MAX SENSITIVE 8κιλο WTE86303

πειτε βρε κοριτσια μηπως αναφερομαστε στο ιδιο μοντελο?

ανα ναι, ισως θα επρεπε να κανουμε κανενα τηλεφωνακι στην εταιρεια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα εχω παρει λεμε! τοσα χρηματα για επιπλεον ταλαιπωρια???????:evil:

 

Εγω έχω αυτο το στεγνωτηριο κι είμαι πολυ ευχαριστημένη! Σχεδόν τίποτα δε θέλει σίδερο εκτός αν είναι πολυ γεμάτο!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι μπάλες είναι αυτές?

 

Η πεθερα μου έχει τέτοιες μπάλες και η ίδια πιστεύει οτι δεν κάνουν μεγάλη διαφορά. Εγω που έχω μέτρο σύγκρισης η διαφορά που βλέπω είναι στο οτι τα ρουχα βγαίνουν λιγότερο τσαλακωμενα, οι πετσετες πιο αφράτες και ίσως να στεγνωνουν λίγο πιο γρήγορα. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλα έχω διαβάσει οτι οι μπάλες του τένις κάνουν την ίδια δουλεια.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω αυτο το στεγνωτηριο κι είμαι πολυ ευχαριστημένη! Σχεδόν τίποτα δε θέλει σίδερο εκτός αν είναι πολυ γεμάτο!

:shock:ααααχου!!!!!

παει κ η τελευται μου ελπιδα να τα χωσω στην εταιρεια δηλαδη:evil:

θα τρελαθω κυρια μου:roll::roll::roll: λεγε τι κανεις που δεν κανω εγω

ομολογησε τα ολα αλλιως....(πλακα κανω φυσικα)

αλλα πες μου σε παρακαλω πολυ σε ποιο προγραμμα τα βαζεις ακριβως?

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

:shock:ααααχου!!!!!

παει κ η τελευται μου ελπιδα να τα χωσω στην εταιρεια δηλαδη:evil:

θα τρελαθω κυρια μου:roll::roll::roll: λεγε τι κανεις που δεν κανω εγω

ομολογησε τα ολα αλλιως....(πλακα κανω φυσικα)

αλλα πες μου σε παρακαλω πολυ σε ποιο προγραμμα τα βαζεις ακριβως?

 

Χαχα! Βάζω το στεγνωμα για φύλαξη και όταν είναι πετσετες και σεντόνια το δυνατο στεγνωμα για φύλαξη.

Αν είναι φισκα βγαίνουν τσαλακωμενα, με μια νορμαλ πλύση (έχω 7κιλο πλυντήριο αλλα δεν το γεμίζω εντελώς μέχρι να σκάσει δηλαδη) είναι οκ.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο για να μην βγουν τα ρουχα τσαλακωμενα ειναι να τα βγαλεις απο το στεγνωτηριο αμεσως μολις τελειωσει το προγραμμα.Αν τα αφησεις και τα βγαλεις την αλλη μερα θα βγουν κουβαρι !!!!!

Και εγω τα περισσοτερα τα διπλωνω και κατευθειαν στα συρταρια !!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

εκανε περιπου 640 ευρω.

το μοντελο ειναι BOSCH MAX SENSITIVE 8κιλο WTE86303

πειτε βρε κοριτσια μηπως αναφερομαστε στο ιδιο μοντελο?

ανα ναι, ισως θα επρεπε να κανουμε κανενα τηλεφωνακι στην εταιρεια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα εχω παρει λεμε! τοσα χρηματα για επιπλεον ταλαιπωρια???????:evil:

 

Θα πάω να δω ποιο έχω. Κυριολεκτικά απορώ.

Εντάξει πετσέτες δεν σιδερώνω, αλλά τα ρούχα θέλουν σίδερο. Ειδικά τα μπλουζάκια του άντρα μου και του μωρου.

 

Τα βάζετε ανάμεικτα ή τα χωριζετε ανα κατηγορίες;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...