Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;


xrysalis

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;  

503

  1. 1. θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;

    • Ναι
      461
    • Οχι
      67


Recommended Posts

Καλημέρα.Εγω πέρισυ έντυσα τον 3χρονο γιο μου Μολυβένιο Στρατιωτάκη και φέτος πήραμε στολή Ρομπέν των Δασών.Τον μπέμπη μου δεν έχω αποφασίσει ακόμα μιας και είναι μόλις 2,5 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 235
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και βέβαια θα τον ντύσω! Ήδη έχουμε πάρει τη στολή του τίγρη από τον Γουίνι .Θα κάνουμε και πάρτυ με αφορμή τα γενέθλιά μας.Το θέμα έιναι ζούγκλα και η στολή που διαλέξαμε είναι η κατάλληλη!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ανυπομονώ να ντύσω την μπουμπούκα μου!Θα είναι στον 6ο μήνα!Θα ρίξουμε πολύ γέλιο με τον μπαμπά της!Θα ψάξω τώρα για στολίτσα!Θα μου άρεσε η φραουλίτσα!:-)

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να το ντυσω,αλλα που εχει ωραιες στολες και οικονομικες για μωρα?χθες πηγα στο jumbo και δεν ειχε τιποτα για μωρο αγορακι.σκεφτομουν κανενα ζουζουνι,κανενα φασολακι... κατι τετοιο. αλλα και ο,τι bebe υπαρχει θελω να δω μηπως μου αρεσει.εχει καμια σας υποψιν τιποτα?

ykm0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θελω να το ντυσω,αλλα που εχει ωραιες στολες και οικονομικες για μωρα?χθες πηγα στο jumbo και δεν ειχε τιποτα για μωρο αγορακι.σκεφτομουν κανενα ζουζουνι,κανενα φασολακι... κατι τετοιο. αλλα και ο,τι bebe υπαρχει θελω να δω μηπως μου αρεσει.εχει καμια σας υποψιν τιποτα?

 

εχει εδώ ωραιες στολες http://www.myseason.gr

εχουν αγοράσει απο εδώ κορίτσια και εμειναν ευχαριστημένες με την εξυπηρέτηση τους! Εχει καποιες ιδιες με τζάμπο ενα δυο ευρώ ποιο ακριβες

 

Link to comment
Share on other sites

εχει εδώ ωραιες στολες www.myseason.gr

εχουν αγοράσει απο εδώ κορίτσια και εμειναν ευχαριστημένες με την εξυπηρέτηση τους! Εχει καποιες ιδιες με τζάμπο ενα δυο ευρώ ποιο ακριβες

 

σ' ευχαριστω παρα πολυ,kalamaraki μου.εχει οντως καποιες που θα του πηγαιναν.ισως παραγγειλω απ΄αυτους αν δε βρω κανενα μαγαζι στη θεσ/νικη.μηπως ξερει καμια για μαγαζι μεσα στην πολη?γιατι προτιμω να βλεπω κατι απο κοντα παρα απο 1 εικονα και να παραγγελνω.απο κοντα συνηθως δειχνει διαφορετικο.

ykm0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα τον ντύσω. Πέρυσι τον έντυσα πειρατή και τον νευρίαζαν τα πάντα. Αφήστε που φοβάται τις μαύρες στολές. Την κυριακή σε ένα μπαλνταφαν, όπως μπήκαμε βγήκαμε. Τώρα τελευταία στιγμή μπορεί να το μετανιώσω και να τον ντύσω.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι θα την ντυσω!!!

Εμεις τωρα ειμαστε σε φαση που διαλεγουμε τη στολη θελουμε....

Βεβαια μερα παρα μερα θελουμε κατι διαφορετικο....αλλα μαλλον για χιονατη τη βλεπω φετος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε στολή το Σαβ/κο, θα ντυθεί η μκρούλα για πρώτη φορά. Θα ντυθεί λουλουδάκι με μια μπέρτα με λουλούδια και ένα σκουφάκι με λουλούδι (αν θα το βάλει). Και επί τη ευκαιρίαθα ντυθώ κι εγώ αυτοσχέδια στολή που ονόμασα "ανθισμένο λιβάδι" με πράσινο φόρεμα και απάνω θα ράψω λουλούδια και πεταλούδες. Στο κεφάλι στέκα με μελισσούλες, σκουλαρίκια λουλούδια και θα ζωγραφίσω λουλούδια στα μαγουλα...αχ έχω χρόνια να ντυθώ και το κανω πολύ κέφι εν'οψει του πάρτυ μασκε-γενεθλίων της μπουμπούς. Καλές Απόκριες κοριτσια!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοειτε οτι θα την ντυσω!!εχουμε και καρναβαλι εδω στην περιοχη μας και πηγαινουμε!!!

περυσι την εντυσα κοκκινοσκουφιτσα και ητανε πολυ ομορφη!!

φετος ειχαμε πει για minnie mouse αλλα τωρα ξαφνικα αλλαξε γνωμη και θελει να ντυθει χιονατη (ειναι πορωμενη με τη χιονατη)

οποτε απο αυριο μαλλον θα παμε να αγορασουμε την στολη!!

 

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να το ντυσω,αλλα που εχει ωραιες στολες και οικονομικες για μωρα?χθες πηγα στο jumbo και δεν ειχε τιποτα για μωρο αγορακι.σκεφτομουν κανενα ζουζουνι,κανενα φασολακι... κατι τετοιο. αλλα και ο,τι bebe υπαρχει θελω να δω μηπως μου αρεσει.εχει καμια σας υποψιν τιποτα?

 

 

γεια σου!!βασικα και εγω αλλα και οι φιλες μου που ητανε τετοια εποχη τα παιδακια μας μικρουλια πηραμε απο τα jumbo αυτες τις ολοσωμες-γουνινες στολες που ειναι λιονταρακι,τιγρακι κ.α. εγω ειχα παρει ροζ κουνελακι που ητανε κοριτσακι!!βασικα την ειχαμε φορεσει και ειχαμε παει μεχρι την μαμα μου και βγαλαμε και φωτογραφιες και αυτο ητανε ολο!!ετσι εκαναν και οι περισσοτερες φιλες μου ισα-ισα για φωτο ή καμια συντομη βολτιτσα!!

ειναι πολυ μωρακι ακομα απ οτι βλεπω και δεν θα την χαρει την στολη και πιο πολυ,αυτα πιστευω ειναι για τις μαμαδες-μπαμπαδες σε τετοια ηλικια

 

πιστευω να σε καλυψα καπως:P

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!!! Θα τον ντυσω πριγκιπα, μια καταπληκτικη κοκκινη - χρυσαφι στολη (του πανε και τα χρωματα, γιατι ειναι ξανθουυλης), με ολα τα παρελκομενα της που μας την εκανε δωρο η αδερφουλα μου.... Ηδη εχουμε δυο παρτι γενενθλιων για το σ/κ, οποτε θα το ευχαριστηθει ο μικρουλης μου και εμεις μαζι... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σου!!βασικα και εγω αλλα και οι φιλες μου που ητανε τετοια εποχη τα παιδακια μας μικρουλια πηραμε απο τα jumbo αυτες τις ολοσωμες-γουνινες στολες που ειναι λιονταρακι,τιγρακι κ.α. εγω ειχα παρει ροζ κουνελακι που ητανε κοριτσακι!!βασικα την ειχαμε φορεσει και ειχαμε παει μεχρι την μαμα μου και βγαλαμε και φωτογραφιες και αυτο ητανε ολο!!ετσι εκαναν και οι περισσοτερες φιλες μου ισα-ισα για φωτο ή καμια συντομη βολτιτσα!!

ειναι πολυ μωρακι ακομα απ οτι βλεπω και δεν θα την χαρει την στολη και πιο πολυ,αυτα πιστευω ειναι για τις μαμαδες-μπαμπαδες σε τετοια ηλικια

 

πιστευω να σε καλυψα καπως:P

 

hello!ευχαριστω πολυ για την απαντηση!τις βρηκα αυτες τις στολες στο jumbo,αλλα δυστυχως δεν ειχε στο νουμερο μας.σ'αυτη την ηλικια πιο πολυ για μας το ντυνουμε :lol: για φωτογραφιες κι ετσι. δεν εχουμε να παμε καπου...μονο στη γιαγια. ισως στην τελικη να παρω κανενα τρελο καπελακι για φετος.

ykm0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελαμε να τον ντυσουμε κατι σε ζωακι τωρα που ειναι ακομη μικρουλης αλλα τα 0-24 μας ειναι κοντα και τα 24+ δεν μας αρεσουν για τωρα (spiderman κλπ). ψαξαμε 3-4 μαγαζια και παντου το ιδιο,ωσπου βρηκαμε στο carrefour(!!!!!) μια στολη winnie που ειναι χαριτωμενη, μας κανει, και ειναι και παμφθηνη! winnie the pooh λοιπον για φετος.

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Έντυσα τον γιο μου (ετών 3 1/2 ) Μπομπ Μάστορα και τι σχόλιο μου έκανε μόλις είδε την στολή;;; Ότι το κατσαβίδι ήταν καφέ ενώ στην φωτογραφία της στολής στο διαφημιστικό -΄οπου την είχε δει από πριν- ήταν πράσινο!!!!!!!!!!!!!!!! Πάντως ξετρελλάθηκε και το έχει πάρει πολύ στα σοβαρά ότι είναι μάστορας. Κοντεύει να ξηλώσει όλο στο σπίτι!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! είναι 5 μηνών και της έραψα ήδη στολή murloc ( είδος ζώου από το video game World of Warcraft). Ανέβασα ήδη τις φωτογραφίες στο δίκτυο και είχε μεγάλη επιτυχία :)

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι μικρη και δεν καταλαβαινει τιποτα απο αυτα. Και δεν θελω να την ντυσω μονο για δικη μου διασκεδαση. Ας μεγαλωσει με το καλο και ας διαλεξει εκεινη τι θα θελει να ντυθει. Εχουμε καιρο για καρναβαλια.....χιχιχι

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μια και έχουμε απόκριες έλεγα να πούμε ιδέες για αποκριάτικα ντυσίματα μωρών και από που αγοράσατε τις στολές για τα παιδάκια σας!!!

 

Εγώ λοιπόν ήθελα να πω ότι το prenatal είχε ωραίες στολές και καλές ποιοτικά (όχι ακρυλικό), ειδικά εάν θέλεις να ντύσεις μικρό μωράκι

 

Περιμένω προτάσεις & ιδέες σας

 

καλες απόκριες σε όλους;)

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΜΕ ΤΟ SPIDERMAN, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΠΟΙΟΝ ΚΙ ΟΠΟΙΟΝ. ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙ Ο ΜΑΥΡΟΣ SPIDERMAN ΑΠΟ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΤΑΙΝΙΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ E-BAY, ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΤΖΙΦΟΣ!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΧΡΟΝΩΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΩΡΟ ΤΟΝ ΕΝΤΥΣΑ ΠΡΙΓΚΗΠΠΑ.ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙΣ?ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΝΙΚΟΛΑΣ!!!ΦΕΤΟΣ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΟΒΕΛΙΞ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΜΑΣ.

Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΝΤΥΣΑΜΕ ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΚΑΠΕΛΛΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΕΙΔΕ ΤΑ ΜΑΔΗΣΕ. ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗ ΜΑΝΑ!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ο ΝΙΚΟΛΗΣ ΜΟΥ τώρα είναι 3 ετων και οι χάζοι παππούδες και γιαγιάδες πήγανε μαζί για να του πάρουν στολή. Πήρε τον ΛΟΥΚΥ-ΛΟΥΚ δηλ. μια στολή καουμποι δεν ξετρελάθηκα αλλά ήταν επιλογή του. Πέρσι είχε ντυθεί ποντικομικρούλης δηλαδη ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ και ήταν γλύκας!! όχι φετός δηλ. οτι δεν είναι, απλά θα ήθελα να ντυθεί κάτι ποιο παιδικό.

Καλό τριήμερο,καλά κούλουμα και καλή σαρακοστή εύχομαι σε όλους και μια υπέροχη Κ.ΔΕΥΤΕΡΑ.

Μάθε να ακούς το παιδί σου απο αυτά μαθαίνουμε και γινόμαστε καλύτεροι γονείς

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...