Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;


xrysalis

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;  

503

  1. 1. θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;

    • Ναι
      461
    • Οχι
      67


Recommended Posts

Και αν ναι... τί;;;;

 

Εγώ πέρισυ είχα τον είχα ντύσει πρίγκιπα! όχι μόνο γιατί ήταν (και είναι) ο πρίγκιπας μου... αλλά γιατί μόνο σε τέτοιες ηλικίες ντύνοντε κάτι τέτοια τα αγόρια!! μετά ζήτάνε ζορό, καουμπόυ κλπ κλπ!!!

 

Για φέτος όμως ακόμη δεν έχω καμιά ιδέα!

όχι πως έχω κανένα τρελό κόλλημα με τις απόκριες... απλά έτσι για χαρη γούστου το θέλω!!! :D

 

Για πείτε λοιπόν.... για πείτε!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 235
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμεις θα ντυθουμε σιγουρα, τωρα στο θεμα ειματε στο ψαξιμο :roll::roll::roll: ... Περισυ την ειχα ντυσει φραουλιτσα και ηταν πολυ χαριτωμενη :D

 

Φετος δεν ξερω, θελω να κανω και μια βολτα να παρω καμια ιδεα... Η γιορτη της ειναι 28 Φλεβαρη και πεφτει το Σαββατο πριν τηε Καθαρη Δευτερα, οποτε θα ειναι σε αποκριατικο κλιμα...

 

Πειτε καμια ιδεα :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειτται οτι θα ντυθουμεεεεεεεεεεεεεεεεε

ψαχνω να βρω μια στολη απο disney μαγαζι,ειναι η στολη της χιονατης ειναι απιστευτα ωραια στολη,η εαν δεν καταφερω να βρω αυτη θα την ντυσω μινι :lol:

εγω με τα κιλα της εγκυμοσυνης που εχω παρει θα βαλω μια κελεμπια κ ειμαι ετοιμη,ιδια ο Πανουσης:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα τον ντύσω αν δεν ντυθεί τώρα πότε θα ντυθεί άλλωστε; Σκέφτομαι να τον ντύσω ή πρίγκιπα αλλά θέλω με καλσόν και φουφούλα να έχει πλάκα (είμαι τρελή;) ή Μίκυ ή πειρατής.

Τον ρώτησα και μου είπε ότι θέλει Μίκυ. Θα κάνω μια έρευνα αγοράς και θα δω.

Γνωρίζετε που έχει ώραίες αποκριάτικες στολές θα προτιμούσα όχι από το Jumbo.

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι αποκριές μου αρέσουν πάρα πολύ. Ξυπνάει ο καρνάβαλος μέσα μου.

Πέρσυ είχα ντύσει το Νικόλα πρίγκηπα (βλέπε xrysalis) και την Κατερίνα λουλούδι.

Και φέτος θα ντυθούμε οπωσδήποτε. Τώρα τι θα βάλουμε? Ότι βρούμε στο νούμερό μας.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς θα ντυθούμε βρε!!!!

Πρώτη φορά θα γίνει καρναβαλάκι...πέρισυ ήταν μόνο μερικών ημερών...

Πολύ χαίρομαι..δεν έχω αποφασίσει όμως τι θα την ντύσουμε!!!!

Και εγώ θέλω ιδέες....

Link to comment
Share on other sites

Η τρελή η αδερφή μου έχει ήδη παραγγείλει στολή για το γιο μου στο γκρουπ που θα βγούμε στο καρναβάλι. Όχι οτι θα βγει στην παρέλαση μαζί μας, απλά για να τον φωτογραφήσουμε :lol: Τι θα ντυθούμε όμως δεν ξέρω :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε ακομα εγκυουλες θα ντυσουμε τις κοιλιες μας? :lol:
γιατί όχι!!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω με τα κιλα της εγκυμοσυνης που εχω παρει θα βαλω μια κελεμπια κ ειμαι ετοιμη,ιδια ο Πανουσης:lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αν και είμαι σίγουρη ότι δεν είναι έτσι :wink::wink::wink::wink::wink:

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η τρελή η αδερφή μου έχει ήδη παραγγείλει στολή για το γιο μου στο γκρουπ που θα βγούμε στο καρναβάλι. Όχι οτι θα βγει στην παρέλαση μαζί μας, απλά για να τον φωτογραφήσουμε :lol: Τι θα ντυθούμε όμως δεν ξέρω :D

 

Χρόνια Πάτρα-καρναβάλι.

Μόνο που ο καλός μου θεωρεί τα παιδιά πολύ μικρά για να πάμε Πάτρα και έτσι για 3η συνεχή χρονιά, θα μείνουμε εδώ να γυρνοβολάμε στα πάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι!!!! Θα τα ντύσω και τα δύο. Ανυπομονω κιολας να ερθουν οι απόκριες!!

Ο μεγάλος (3 χρονων) μου δήλωσε ότι θέλει να ντυθεί πειρατής και να έχει κλεισμένο μάτι. χαχααχα.

Ο μικρός δεν είναι ακόμα σε θέση να ζητάει (19 μηνών) οπότε θα τον ντύσω τιγράκι με την περισυνή στολή του μεγάλου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

 

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή΄΄ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

 

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή΄΄ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

 

Απλα καταπληκτικο!! Φοβερη ιδεα!! :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

 

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή??ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

 

Απλα καταπληκτικο!! Φοβερη ιδεα!! :wink:

 

ΤΕ-ΛΕΙ-Ο

 

αλλά σιγά μην κατάφερνα εγώ τον άντρα μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την ντύσω μικρό σεφ γιατι έχει μανία με μια ξύλινη κουταλα της κουζίνας!!!!!!!!
ωραία ιδέα!! για πες... αυτοσχεδια θα είναι η στολή;;;; :roll:

 

Φυσικά!

Να σας πω την μαυρη μου αλήθεια ποτε δεν μου άρεσαν οι έτοιμες - γλυκανάλατες στολές για τα μικρά!

Εχω μια άρνηση στην πριγκίπισσα ενα πράγμα!

Λοιπόν η μικρή θα φοράει ένα φορεματάκι της (καρό, ασπρόμαυρο), άσπρο καλσόν και μαυρες μπαρετούλες!

Από πάνω της έφτιαξα ποδιά ολόσωμη (δηλαδή δένει πίσω από τον λαιμό και γύρω από την μεσούλα της) με την φάτσα της πάνω!

Φυσικά θα έχουμε σκούφο του σεφ στο κεφάλι μας!

πάνω σην ποδιά θα της ράψω μια πετσέτα να σκουπίζει τα χεράκια της (!!!!!!) και θα κρατάμε και την κουτάλα!

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μπορείτε να το φανταστείτε σε ενα πλασματάκι 10 μηνών;;;

Και επειδή΄΄ημαστε δεμένη οικογένεια, ο μπαμπάς και η μαμά θα ντυθούνε γκαρσόνια που θα σερβίρουν τις σπεσιαλιτέ της μικρής μας με την μόνη διαφορά που ο άντρας μου θα είναι γκαρσόνα και εγώ θα έχω μουστάκι!!!!

 

Πολύ καλό λέμε!!!!! Απλά τέλειο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα,το μωρο δεν το ντυνω,ειναι πολυ μικρο...Για την Σοφουλα μου,λεω αγγελακι....Εχω τρελα με τους αγγελους.....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλα,το μωρο δεν το ντυνω,ειναι πολυ μικρο...Για την Σοφουλα μου,λεω αγγελακι....Εχω τρελα με τους αγγελους.....

δεν ξέρω πόσο μωρό είναι... αλλά αν ενδιαφέρεσαι... δες εδώ :arrow:http://www.sofisila.gr/carnival_kid_costumes-110005.html :!:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...