Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 32 εβδομαδα


Recommended Posts

Λογικο ειναι σε καταλαβαινω;);)

Μια απο τα ιδια αν δεν γεννησω μεχρι την δευτερα τ βραδυ μπαινω με προκληση.....απο ανυπομονησια και αγχος αλλο τιποτα......

Με το καλο σε ολες μας...και χωρις αγχος... χεχε:D;););)

 

Αααα με το καλο αρα σε λιγες μερες θα σαι και επισημα μανουλα.Με εναν πονο και να πανε ολα καλα!Αν επιτρεπεται γιατι σε βαζει με προκληση?Ρωταω γιατι ειμαστε στις ιδιες μερες και ξαναγχωθηκα χαχαχα

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααα με το καλο αρα σε λιγες μερες θα σαι και επισημα μανουλα.Με εναν πονο και να πανε ολα καλα!Αν επιτρεπεται γιατι σε βαζει με προκληση?Ρωταω γιατι ειμαστε στις ιδιες μερες και ξαναγχωθηκα χαχαχα

χαχαχαχαχχα αχ αγχωδη κοριτσι μ εσυ χαχαχα;);)

Ηρεμησε εγω μπαινω με προκληση γιατι εχει μεγαλη περιμετρο κεφαλιου και μετα δεν θα χωραει απο την λεκανη μου ηδη ειμαστε οριακα...και δεν θελουμε να παμε με κτ...γι αυτο...!!!

Με τ καλο σ ολες μας:D:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχα αχ αγχωδη κοριτσι μ εσυ χαχαχα;);)

Ηρεμησε εγω μπαινω με προκληση γιατι εχει μεγαλη περιμετρο κεφαλιου και μετα δεν θα χωραει απο την λεκανη μου ηδη ειμαστε οριακα...και δεν θελουμε να παμε με κτ...γι αυτο...!!!

Με τ καλο σ ολες μας:D:D

 

Μαλιστα τοτε με το καλο ξανα.Θα μου πεις μετα πως ηταν.....αμα δεν γεννησω και εγω πριν την ωρα μου.Και μενα μου ειχε πει εχει μεγαλο κεφαλι.Καλυτερα προκληση παρα κτ χιλιες φορες!!!!:wink:

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα τοτε με το καλο ξανα.Θ μου πεις μετα πως ηταν.....αμα δεν γεννησω και εγω πριν την ωρα μου.Και μενα μου ειχε πει εχει μεγαλο κεφαλι.Καλυτερα προκληση παρα κτ χιλιες φορες!!!!:wink:

σε ευχαριστω επισης......θα σ πω αν σε προλαβω:P:p:p

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Με εχει πιασει ενα αγχος γιατι απο την προηγουμενη εβδομαδα πηρε μονο 50 γρ ενω την πιο προηγουμενη πηρε σχεδον 200 γρ. Εγω κλασσικα πλεον παιρνω 1 κιλο την εβδομαδα.Ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε φαινονται ολα καλα πλουσιο αμνιακο,doppler καλο.ολα καλα δηλαδη.Καθε φορα επαιρνε βαρος τωρα το επαθε???? :(

 

28η-31η εβδ, δηλ σε 3 εβδ, ειχε παρει 600γρ

31η-33η εβδ, δηλ σε 2 εβδ, πηρε μονο 200γρ

Εγω δε θα το θεωρουσα μεγαλο προβλημα αυτο,

αλλα ο γιατρος κατηγορησε ως αιτια το ολιγαμνιο (το οποιο σημειωτεον δεν ειναι και τοσο ολιγαμνιο, απλως παραμενει σταθερα εδω και 2 μηνες στο κατωτερο φυσιολογικο οριο) και με πρειδοποιησε οτι αν συνεχισει ετσι θα το παρουμε προωρα μολις φτασει τα 2300γρ.

Με εστειλε μαλιστα και εκανα 2 δοσεις σελεστον για τα πνευμονακια του ωστε να ειμαστε προετοιμασμενοι.

Ενω μεχρι την β' επιπ. βγαιναμε στους υπερηχους εως 5 ημερες μεγαλυτεροι, τωρα πια βγαινουμε σχεδον 2 εβδ μικροτεροι :(

 

Σκεφτομαι να ζητησω και δευτερη γνωμη

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγχωνομαι γιατι απο την αρχη βγαινει μεγαλυτερος και τωρα ξαφνικα βγαινει μικροτερος.Τεσπα αφου συνεβη και σε εσενα θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι.Εχει κολλησει στα 3 κιλα.Με το ρυθμο που ειχε απο τη β επιπεδου μου ειπε οτι θα βγει και παχουλουτσικο και ψηλος.Αλλα τωρα κολλησε.Εγω παλι οχι.Ολο τρωω :-P

 

Ετσι κι εμενα! Ομως ο γιατρος θελει να μου το παρει νωριτερα γι αυτο το λογο! Και ειμαι μονο 32+4. Ελπιζω να αλλαξει γνωμη.:(

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

28η-31η εβδ, δηλ σε 3 εβδ, ειχε παρει 600γρ

31η-33η εβδ, δηλ σε 2 εβδ, πηρε μονο 200γρ

Εγω δε θα το θεωρουσα μεγαλο προβλημα αυτο,

αλλα ο γιατρος κατηγορησε ως αιτια το ολιγαμνιο (το οποιο σημειωτεον δεν ειναι και τοσο ολιγαμνιο, απλως παραμενει σταθερα εδω και 2 μηνες στο κατωτερο φυσιολογικο οριο) και με πρειδοποιησε οτι αν συνεχισει ετσι θα το παρουμε προωρα μολις φτασει τα 2300γρ.

Με εστειλε μαλιστα και εκανα 2 δοσεις σελεστον για τα πνευμονακια του ωστε να ειμαστε προετοιμασμενοι.

Ενω μεχρι την β' επιπ. βγαιναμε στους υπερηχους εως 5 ημερες μεγαλυτεροι, τωρα πια βγαινουμε σχεδον 2 εβδ μικροτεροι :(

 

Σκεφτομαι να ζητησω και δευτερη γνωμη

 

Ετσι κι εμενα! Ομως ο γιατρος θελει να μου το παρει νωριτερα γι αυτο το λογο! Και ειμαι μονο 32+4. Ελπιζω να αλλαξει γνωμη.:(

 

Βασικα ναι να ζητησεις δευτερη γνωμη.Τι ειναι το παιδι και να το βγαλουμε ετσι προωρα.Αμαν πια.Συγνωμη αλλα αν επιμενει δεν ειναι σωστος.Μια γνωστη μου γυρισε και της ειπε ο γιατρος οτι μετα τα 2 κιλα το παιδι το βγαζουμε χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος ετσι γιατι γουσταρε αυτος.Μα ειναι πραγματα αυτα?Συστημα το εχουν?Εφοσον μεγαλωνει κατα τη δικη του αποψη με πιο αργο ρυθμο σε σχεση με τα αλλα το ριχνει στο ολιγαμνιο.Ακουω φυσιολογικα ορια αρα ολα ειναι φυσιολογικα.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ναι να ζητησεις δευτερη γνωμη.Τι ειναι το παιδι και να το βγαλουμε ετσι προωρα.Αμαν πια.Συγνωμη αλλα αν επιμενει δεν ειναι σωστος.Μια γνωστη μου γυρισε και της ειπε ο γιατρος οτι μετα τα 2 κιλα το παιδι το βγαζουμε χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος ετσι γιατι γουσταρε αυτος.Μα ειναι πραγματα αυτα?Συστημα το εχουν?Εφοσον μεγαλωνει κατα τη δικη του αποψη με πιο αργο ρυθμο σε σχεση με τα αλλα το ριχνει στο ολιγαμνιο.Ακουω φυσιολογικα ορια αρα ολα ειναι φυσιολογικα.

 

[Συμφωνα με εκεινες τις τιμες που μου εστειλες κι εσυ κι εγω ειμαστε στο φυσιολογικο οριο βαρους. Και ξερω κι αλλες περιπτωσεις εμβρυων με αντιστοιχο βαρος.Ομως κι εσενα κι εμενα μας ειπαν οτι υπολοιπονται σε αναπτυξη. Απορω...]

 

Εμψυχονομαι και μονο που βρισκεις τις ενστανσεις μου λογικες!

Μου φανηκε καπως αυτο που μου ειπε. Να φανταστεις οτι αυτες τις δυο μερες επλυνα και σιδερωσα ολα τα μωρουδιακα για να φτιαξω τη βαλιτσα γιατι σκεφτηκα οτι μπορει να με βαλει να γεννησω σε δυο/τρεις βδομαδες!...

:shock::shock::shock::shock::shock:

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

[Συμφωνα με εκεινες τις τιμες που μου εστειλες κι εσυ κι εγω ειμαστε στο φυσιολογικο οριο βαρους. Και ξερω κι αλλες περιπτωσεις εμβρυων με αντιστοιχο βαρος.Ομως κι εσενα κι εμενα μας ειπαν οτι υπολοιπονται σε αναπτυξη. Απορω...]

 

Εμψυχονομαι και μονο που βρισκεις τις ενστανσεις μου λογικες!

Μου φανηκε καπως αυτο που μου ειπε. Να φανταστεις οτι αυτες τις δυο μερες επλυνα και σιδερωσα ολα τα μωρουδιακα για να φτιαξω τη βαλιτσα γιατι σκεφτηκα οτι μπορει να με βαλει να γεννησω σε δυο/τρεις βδομαδες!...

:shock::shock::shock::shock::shock:

 

Εχω ακουσει για πιο αδυνατα μωρουλινια και παλι φυσιολογικο ηταν.Και εμεις σκαμε θα μου πεις για ολιγα γραμμαρια.Να σου πω για ενα πραγμα χαιρομαι που εφτασε τα 3 κιλα.Αλλες γεννανε πολυ λιγοτερα και εχουν φαει και τις 40 εβδομαδες.Απλα μου φανηκε περιεργο που δεν πηρε πολυ.Πηρε μεν αλλα οχι πολυ.Ισως να μην επιασε καλα την κοιλιτσα ο γιατρος και να χασαμε σε χιλιοστα που ειπε και η Τζο.

Καλα εκανε και σου φανηκε καπως εδω σου λεω φανηκε καπως στον αντρα μου που δεν ξερει αυτο με τη γνωστη μας.Εσυ μην αγχωνεσαι καλο δεν κανει.Και μακαρι να μη σε βαλει γιατι αντε πολυ το εχουν ξεφτιλισει.Οτι τους καπνισει κανουν.Ξεκαθαρισε του οτι εφοσον ειναι ολα φυσιολογικα δεν βρισκεις λογο.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι εμενα! Ομως ο γιατρος θελει να μου το παρει νωριτερα γι αυτο το λογο! Και ειμαι μονο 32+4. Ελπιζω να αλλαξει γνωμη.:(

 

Καλησπέρα! Δηλαδή σε ποιά εβδομάδα σου είπε να το πάρει? Κι εμένα η μεγάλη δεν έπαιρνε όλες τις εβδομάδες το ίδιο βάρος, έκανε κάτι σκαμπανεβάσματα αλλά δεν υπήρχε άλλο πρόβλημα για να την πάρει νωρίς. φτάσαμε τις 40 και γεννήθηκε 3100 βγήκαμε από το μαιευτήριο 2900. βέβαια τώρα έχει γίνει τεραστίων διαστάσεων (από πλευράς ύψους).

 

Αφού παίρνει το μωρό γιατί να μην κερδίσετε αυτά τα γραμμάρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Δηλαδή σε ποιά εβδομάδα σου είπε να το πάρει? Κι εμένα η μεγάλη δεν έπαιρνε όλες τις εβδομάδες το ίδιο βάρος, έκανε κάτι σκαμπανεβάσματα αλλά δεν υπήρχε άλλο πρόβλημα για να την πάρει νωρίς. φτάσαμε τις 40 και γεννήθηκε 3100 βγήκαμε από το μαιευτήριο 2900. βέβαια τώρα έχει γίνει τεραστίων διαστάσεων (από πλευράς ύψους).

 

Αφού παίρνει το μωρό γιατί να μην κερδίσετε αυτά τα γραμμάρια?

 

Στις 32+4 ηταν 1900γρ και θα το παρει οταν φτασει τα 2300γρ αν συνεχισει να αναπτυσεται αργα. Δηλ σε 2-3 εβδ υπολογιζω.

Το θεμα ειναι οτι εχω ολιγαμνιο (ειναι οριακα στο 10) και ενω πριν 2μηνες το μωρο ηταν +5ημερες μπροστα στην αναπτυξη, τωρα εχει μεινει -10μερες πισω, λεει.Ειναι πραγματι προβλημα αυτο;

 

Ελπιζω να ειναι και σε μας ενα απλο σκαμπανεβασμα και να γεννηθουμε κι εμεις στις 40 εβδ εστω 3100, κι ας μας ελεγαν στην αρχη οτι θα βγει κοντα στα 4κιλα!!!

Να σου ζησει το παιδακι σου!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει για πιο αδυνατα μωρουλινια και παλι φυσιολογικο ηταν.Και εμεις σκαμε θα μου πεις για ολιγα γραμμαρια.Να σου πω για ενα πραγμα χαιρομαι που εφτασε τα 3 κιλα.Αλλες γεννανε πολυ λιγοτερα και εχουν φαει και τις 40 εβδομαδες.Απλα μου φανηκε περιεργο που δεν πηρε πολυ.Πηρε μεν αλλα οχι πολυ.Ισως να μην επιασε καλα την κοιλιτσα ο γιατρος και να χασαμε σε χιλιοστα που ειπε και η Τζο.

Καλα εκανε και σου φανηκε καπως εδω σου λεω φανηκε καπως στον αντρα μου που δεν ξερει αυτο με τη γνωστη μας.Εσυ μην αγχωνεσαι καλο δεν κανει.Και μακαρι να μη σε βαλει γιατι αντε πολυ το εχουν ξεφτιλισει.Οτι τους καπνισει κανουν.Ξεκαθαρισε του οτι εφοσον ειναι ολα φυσιολογικα δεν βρισκεις λογο.

 

Ξερεις κατι; πραγματικα δεν θα εδινα καμια σημασια σε ολα αυτα που ειπε αν δεν με εστελνε αρον αρον να κανω τις ενεσεις για τα πνευμονακια του, αυτο ηταν που με θορυβησε περισσοτερο γιατι καταλαβα οτι το εννοει πραγματικα.

 

Προσωπικα πιστευω οτι εχει δικιο η Τζο ή οτι προκειται για ενα απλο σκαμπανεβασμα.'Η ισως επηρεαστηκε επειδη του ειπα οτι το μωρο ειναι γενικα πολυ ησυχο. Δεν μου ειναι ευκολο να αλλαξω γιατρο λογω οικονομικου. Αλλα βλεποντας και κανοντας.Πιστευω οτι ολα θα διορθωθουν.

 

Σου ευχομαι να γεννησεις το μωρακι σου οπως θες!!!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Κάνε στο σαιτ μια αναζήτηση για ολιγάμνιο, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις. να δεις τι έκαναν και άλλες κοπέλες.

Εννοειται οτι τα εχω διαβασει ολα!!!.....

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνηθως ειτε γεννας φυσιολογικα όποτε προκυψει ο τοκετος (ή λιγο πριν την ΠΗΤ), ειτε προκειται για πολυ πιο εντονο προβλημα και παιρνουν το μωρο οσο νωρις κι αν ειναι.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειτε γεννας φυσιολογικα όποτε προκυψει ο τοκετος (ή λιγο πριν την ΠΗΤ), ειτε προκειται για πολυ πιο εντονο προβλημα και παιρνουν το μωρο οσο νωρις κι αν ειναι.

 

Αυτό βρε εννοούσα κι εγώ αν δηλαδή όντως συνηθίζουν να παίρνουν το μωρό τόσο νωρίς και δεν το κάνει μόνο ο γιατρός σου! Δεν ξέρω καθόλου την περίπτωση, γι αυτό σε ρώτησα. αν το κάνουν όλοι δεν υπάρχει νόημα στο να αλλάξεις γιατρό!

Τι να πώ..υπομονή και ξανασυζήτησέ το μαζί του! μπορεί το μωράκι σου να σας εκπλήξει στον επόμενο υπέρηχο και να έχει πάρει βάρος!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω νωρις εννοω ακομη κι αν ειναι πχ στην 23η ή 28η εβδ οποτε και δεν επιβιωνει.

Στον 8ο μηνα ειναι πιο συνηθες να προκαλουν προωρο τοκετο λογω ανεπαρκειας πλακουντα παρα λογω ολιγαμνιου. Βεβαια καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη.

Την Πεμπτη θα κανω νστ και βλεπουμε.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τα νεα μου;

Ολη την εβδομαδα ετρωγα (μπας και παχυνει και το μωρο) και περπαταγα για να βοηθησω τον πλακουντα να αιματωθει περισσοτερο και να παρει το μωρο περισσοτερο βαρος. Δεν ξερω αν ειχε σωστη λογικη η σκεψη μου παντως απεδωσε. Σε μια εβδ πηρε περισσοτερο βαρος απο τις δυο προηγουμενες μαζι. Πηρε 220 γρ και εφτασε σχεδον τις κανονικες καμπυλες αναπτυξης. Καναμε και το πρωτο μας νστ, μια χαρα.

Χαρηκε ο γιατρος και χαρηκα κι εγω που χαρηκε ο γιατρος. Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι. Στην πραγματικοτητα δεν ανησυχουσα για το παιδι, καταλαβαινω ποτε κατι παει στραβα μαζι του και ποτε οχι. Ανησυχουσα που ο γιατρος εβγαλε ενα βιαστικο συμπερασμα. Αντε μετα να τον εμπιστευτεις. Τσαμπα φαινεται εκανα και τις ενεσεις (μακαρι δηλ!).

 

Α, οσο για το ολαγαμνιο; παλι μια χαρα, σταθερο. Φωναξε ενα συναδελφο του να το μετρησει , ετσι ειχε κανει κι αλλη φορα, ο ιδιος φαινεται εχει μια καποια δυσκολια με αυτο. Αλλα και οι αλλες μετρησεις του απ'οτι εβλεπα δεν ηταν και πολυ ακριβεις... Να μου το θυμηθειτε οτι θα γεννηθουμε πολυ περισσοτερο απ'οτι μας λενε...

Θα ξαναπαω την αλλη εβδ, θελουν λεει να με παρακολουθουν στενα...

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τα νεα μου;

Ολη την εβδομαδα ετρωγα (μπας και παχυνει και το μωρο) και περπαταγα για να βοηθησω τον πλακουντα να αιματωθει περισσοτερο και να παρει το μωρο περισσοτερο βαρος. Δεν ξερω αν ειχε σωστη λογικη η σκεψη μου παντως απεδωσε. Σε μια εβδ πηρε περισσοτερο βαρος απο τις δυο προηγουμενες μαζι. Πηρε 220 γρ και εφτασε σχεδον τις κανονικες καμπυλες αναπτυξης. Καναμε και το πρωτο μας νστ, μια χαρα.

Χαρηκε ο γιατρος και χαρηκα κι εγω που χαρηκε ο γιατρος. Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι. Στην πραγματικοτητα δεν ανησυχουσα για το παιδι, καταλαβαινω ποτε κατι παει στραβα μαζι του και ποτε οχι. Ανησυχουσα που ο γιατρος εβγαλε ενα βιαστικο συμπερασμα. Αντε μετα να τον εμπιστευτεις. Τσαμπα φαινεται εκανα και τις ενεσεις (μακαρι δηλ!).

 

Α, οσο για το ολαγαμνιο; παλι μια χαρα, σταθερο. Φωναξε ενα συναδελφο του να το μετρησει , ετσι ειχε κανει κι αλλη φορα, ο ιδιος φαινεται εχει μια καποια δυσκολια με αυτο. Αλλα και οι αλλες μετρησεις του απ'οτι εβλεπα δεν ηταν και πολυ ακριβεις... Να μου το θυμηθειτε οτι θα γεννηθουμε πολυ περισσοτερο απ'οτι μας λενε...

Θα ξαναπαω την αλλη εβδ, θελουν λεει να με παρακολουθουν στενα...

 

Τωρα τι να πω.Χαιρομαι πολυ που ειναι ολα καλα γιατι τζαμπα σε αγχωσε και αγχωσε και εμενα και χαιρομαι με το ολιγαμνιο ειναι σταθερο συνεχεια.Ελπιζω τωρα να σταματησει να λεει για πιο νωρις.Θα γεννηθει πιο πανω απο οτι λενε γιατι πανε ολα καλα.

 

Θυμασαι το δικο μου με το βαρος?Πηγα σημερα και ευτυχως βγηκε σωστο το βαρος.Μια χαρα.Βγηκε παλι μεγαλυτερος σε ηλικια και βαρος.Τζαμπα αγχος.ουφ :-D

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμασαι το δικο μου με το βαρος?Πηγα σημερα και ευτυχως βγηκε σωστο το βαρος.Μια χαρα.Βγηκε παλι μεγαλυτερος σε ηλικια και βαρος.Τζαμπα αγχος.ουφ :-D

 

Μια βγαινουν μικροτερα, μια μεγαλυτερα!!! Θα μας τρελανουν!

Οπως το λες! Τζαμπα αγχος.ουφ !!!!!!:lol::lol::lol:

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αχ, μεγαλώνουμε!! Σήμερα που πήγαμε ξανά στο γιατρό μας (32+2) διαπιστώσαμε ότι φτάσαμε αισίως τα 2κιλά! Εντός φυσιολογικών ορίων μας είπε ο γιατρός μας, οπότε όλα καλά! Πότε θα περάσει ο καιρός?????

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...