Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ


Recommended Posts

 

 

Επειδή και εγώ είμαι σε τρελή αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού και οι επιλογές είναι λιγότερες με ενδιαφέρει πολύ να μάθω αν πήγες στο Froggy. Είχα μιλήσει μαζί τους και θα ξανακαλούσα για να κλεισω ραντεβού. Ως τώρα έχω πάει σε Χιονάτη, Ονειρόκηπο και Λουλουδόχωρα. Επιπλέον έχω κλείσει να πάω να δω την Συννεφούλα.Απλά περιμένω εντυπώσεις για το Froggy να δω αν αξίζει.

ποια είναι η γνωστή σου που δουλευει μέσα στην Παππα στα Μελίσσια και έχει και καλές εντυπώσεις να μας το πεις!!!! που στέλνει του υπαλλήλους της να πληρώνουν λογαριασμούς στις τράπεζες και τα βρεφάκια είναι με ένα άτομο για να εξυπηρετηθούν...άλλο να είναι χεσμένο ώρες άλλο να είναι με τις μύξες...άστα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω ψάξει στις περιοχές Χαλάνδρι, Μαρούσι, Πεύκη, Μελίσσια, Βριλήσια για παιδικό σταθμό για το παιδί μου που από Σπετέμβριο θα έχει κλείσει τα τρία. έχω περάσει να δω εξωτερικά 20 παιδικούς σταθμούς στις περιοχές αυτές και αφού κάποιοι μου άρεσαν τουλάχιστον εξωτερικά αποφάσισα να κανονίσω ραντεβού να τους δω από κοντά! έχω επισκευτεί τον Ροδόκηπο στο Μαρούσι και το *******, το Φεγγαράκι στην Πεύκη, τη Συννεφούλα στο Χαλάνδρι, τον Μοντεσοριανό σταθμό στα Μελίσσια, τον Παιδότοπο στα Βριλήσια, το Nancy's kindergarden, το Χαμόγελο. Το πρόβλημα μου δεν είναι το κόστος των παιδικών αυτών σταθμών αλλά κανένας δεν μου έκανε κλικ, χωρίς όμως να υπάρχει κάποιος λόγος συγκεκριμένος για τον οποίο να με απογοητευσαν. απλά περίμενα κάτι να με εντυπωσιάσει και να πώ ότι ναι εδώ θα είναι καλά για το παιδί μου και δεν το ένιωσα κάτι τέτοιο. Μονο το ******* μου άρεσε πραγματικά αλλά το απορρίπτω σε κάθε περίπτωση επειδή είναι δίπλα σε κεραία του ΟΤΕ. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις για τους παιδικους των περιοχών αυτών. Ποιοι θεωρούνται καλοί σταθμοί στις περιοχές αυτές![/quote

 

Πήγες να δεις της Παππά στα Μελίσσια? Είναι λίγο τσιμπημένος και δεν έχει γεύματα αλλά ολοκαίνουργιος, δουλεύει μια γνωστή μου μέσα σαν βραφονηπιαγωγός και είναι πολύ καλά. Εμένα με κολλάει το κόστος.

Την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού στον Froggy στα Μελίσσια.

Ο Μοντεσσοριανός πώς σου φάνηκε? Είναι μέχρι τις 1700 και τί κόστος?

 

ποια είναι η γνωστή σου που δουλευει μέσα στην Παππα στα Μελίσσια και έχει και καλές εντυπώσεις να μας το πεις!!!! που στέλνει του υπαλλήλους της να πληρώνουν λογαριασμούς στις τράπεζες και τα βρεφάκια είναι με ένα άτομο για να εξυπηρετηθούν...άλλο να είναι χεσμένο ώρες άλλο να είναι με τις μύξες...άστα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήγα σήμερα και είδα 3 σταθμούς:

 

- Μελωδίες Πλώρης (Μαρούσι)

- Μπόμπιρες (Μαρούσι)

- Ηλιοφέγγαρο (Πεύκη)

 

Ο πιο οικονομικός και καλός, και πιο κοντά στην φιλοσοφία ανατροφής μας είναι οι Μπόμπιρες και μάλλον εκεί θα τα πάμε τα δικά μας.

Οι Μελωδίες Πλώρης (330?) καλός, οικογενειακός, ζεστός, αλλά δεν μου άρεσε ο εξωτερικός χώρος και είναι λίγο πιεσμένο το ωράριο (ψάχνω σταθμό μέχρι τις 18:00)

Οι Μπόμπιρες ( www.bobires.gr )μας άρεσαν για την άνεση χώρου, την φιλοσοφία τους, και γενικά ήταν οργανωμένα καθαρά και τα παιδιά ασχολιόντουσαν με κάτι μέχρι να έρθουν οι γονείς τους. Πολύ συννενοήσιμοι και με μεγάλη κατανόηση. Έχει και δρομολόγιο με το σχολικό μέχρι τις 18:00.

Το Ηλιοφέγγαρο ήταν πανάκριβο (450? χωρις σχολικό) και το μεγάλο μείον η έλλειψη σχολικού. Οι χώροι δεν με ενθουσίασαν, τα παιδιά περίμεναν στο σαλόνι να έρθουν οι γονείς τους χωρίς να κάνουν κάτι, αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η διευθύντρια με τον τρόπο που μας μίλησε και την κατάρτισή της.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε ότι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

σχετικα με τους Μπόμπιρες στο Μαρούσι,

 

να πω πως ο μικρός μου 2 ετών άνοιξε τις ξεκλείδωτες πόρτες και βγήκε στον κήπο μόνος του, η τύχη τον βοήθησε και δε βγήκε στο δρόμο...

 

η στάση του σταθμού απαράδεκτη, δεχτήκαμε προσφορά δωροδοκίας, τελικά περάσαμε σε καταγγελία

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κοριτσια. Τελικα υπαρχει καποια που να πηγε το παιδακι της στο froggy στα Μελίσσια για να μου πει τη γνωμη της? Γιατι σκεφτομαι να το γραψω εκει το δικο μου μετα το Πασχα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...