Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

bellissima imetec creativity


fragola

Recommended Posts

Το καλο,κουκλα μου ειναι οτι δεν θελει να εχεις "χερι".Απλα το κρατας και το περνας απο πανω μεχρι κατω,ειναι πανευκολο.Κανε ερευνα και πεσμας. :D:D:D:D:D

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και στον Hondo και σε μαγαζια με ηλ.ειδη,μεχρι και στο Καρφουρ εχει....

 

Στο Καρφούρ το συγκεκριμένο της imetec δεν το έχει σίγουρα, γενικά δεν έχει πράγματα της imetec το καρφούρ.

Link to comment
Share on other sites

Α,ναι :?: .Παντως,αλλες μαρκες εχει,εχω δει του Vidal Sasson νομιζω...

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο Χόντος και ο Κωστόβολος. Μάλιστα, άν γραφτείς μέλος στο σάιτ του Κωτσόβολου σου στέλνει κουπόνι και αν το παραγγείλεις μέσω νετ έχει 15% έκπτωση, άρα πάει περίπου 64 ευρώ.

 

Εγώ το δοκίμασα της συναδέλφου και μου άρεσε! Επειδή τα είχα ισιώσει δεν μπόρεσα να κάνω μετά μπούκλες, αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλό. Θα το παραγγείλω άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

christie τα μαλλιά μου είναι ίσια προς το σπαστό και γενικά γίνονται εύκολα, αλλά το συγκεκριμένο ψαλίδι είπα πως είναι μακράν καλύτερο από άλλα, αφού παλιά είχα και άλλα ψαλίδια αλλά καμία σχέση δεν έχει. Και για τα κυματιστά ωραία γίνεται εύκολα σχετικά με άλλα ψαλίδια σιδερένια που σου βγαίνει το λάδι για να κάνεις μπούκλα και δε γίνονται και τόσο ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιας εταιρειας ειναι,κουκλα μου :?:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α,δεν ηξερα οτι υπαρχουν πολλοι τυποι αυτης της μαρκας :oops::oops::oops::oops: .Σ'ευχαριστω,γλυκεια μου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα για να κανω μερικες ερωτησεις:

 

Περασα χτες απο Χοντο κι εριξα μια ματια.. Βασικα ειχε τρια διαφορετικα μοντελα και μπερδευτηκα λιγακι :oops::oops:

 

1. Μοντελο Β1 700 - Στενες πλακες, για μπουκλες και ισια - Γυρω στα 75 ευρω

2. Μοντελο Β 200 - Φαρδιες πλακες - Γυρω στα 65 ευρω

3. Μοντελο Β 100 - Στενες πλακες - Γυρω στα 45 ευρω

 

Ολα τα παραπανω ειχαν κι επιπλεον εκπτωση 10%.. Δεν προλαβα να παω ακομα σε μαγαζια με ηλ. ειδη να συγκρινω τιμες...

 

Η απορια μου ειναι αν αξιζει να παρω αυτο με τις φαρδιες πλακες ή και αυτα με τις στενες πλακες κανουν καλη και γρηγορη δουλεια στο ισιωμα (γιατι μιας και κανουν και μπουκλες εχουν παραπανω χρησεις)...

 

Επειδη δεν ειναι και φθηνο δε θελω να το αγορασω και μετα να το μετανιωσω επειδη δε με βολεψε... (Εχω κι αλλο ψαλιδι ισιωματος που ειχα παρει παλια και το εχω καταχωνιασμενο...)

 

Επισης πειτε μου ποιο απο τα παραπανω μοντελα πηρατε εσεις και αν ειναι ευχρηστο και αποτελεσματικο...

 

Σορυ για την πολυλογια :lol::lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επαναφερω το θεμα για να κανω μερικες ερωτησεις:

 

Περασα χτες απο Χοντο κι εριξα μια ματια.. Βασικα ειχε τρια διαφορετικα μοντελα και μπερδευτηκα λιγακι :oops::oops:

 

1. Μοντελο Β1 700 - Στενες πλακες, για μπουκλες και ισια - Γυρω στα 75 ευρω

2. Μοντελο Β 200 - Φαρδιες πλακες - Γυρω στα 65 ευρω

3. Μοντελο Β 100 - Στενες πλακες - Γυρω στα 45 ευρω

 

Ολα τα παραπανω ειχαν κι επιπλεον εκπτωση 10%.. Δεν προλαβα να παω ακομα σε μαγαζια με ηλ. ειδη να συγκρινω τιμες...

 

Η απορια μου ειναι αν αξιζει να παρω αυτο με τις φαρδιες πλακες ή και αυτα με τις στενες πλακες κανουν καλη και γρηγορη δουλεια στο ισιωμα (γιατι μιας και κανουν και μπουκλες εχουν παραπανω χρησεις)...

 

Επειδη δεν ειναι και φθηνο δε θελω να το αγορασω και μετα να το μετανιωσω επειδη δε με βολεψε... (Εχω κι αλλο ψαλιδι ισιωματος που ειχα παρει παλια και το εχω καταχωνιασμενο...)

 

Επισης πειτε μου ποιο απο τα παραπανω μοντελα πηρατε εσεις και αν ειναι ευχρηστο και αποτελεσματικο...

 

Σορυ για την πολυλογια :lol::lol:

 

CHRISTIE,εγω εχω φυσικες μπουκλες,αρα λεω αυτη με τις φαρδιες πλακες και ας εχω καρε ...........Παντα ισια τα φτιαχνω....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

Έχω μακριά σπαστά μαλλιά.

Πήρα από το Hondo αυτό με τις φαρδιές πλάκες (δεν θέλω μπούκλες) που ΔΕΝ είναι όμως και για βρεγμένα μαλλιά, 64 ευρώ.

Είναι πολύ καλό. Επιλέγεις θερμοκρασία μεταξύ 120 και 200. Τους 200 τους φοβάμαι και επιλέγω 180. Βέβαια, δεν μου ισιώνουν με την πρώτη, αλλά θέλουν 2-3 περάσματα. Αλλά και πάλι, πολύ πιο γρήγορο και ήσυχο από το μπιστολάκι. Κλείνομαι στο μπάνιο και 11 η ώρα το βράδυ που κοιμάται το παιδί και τα φτιάχνω με την ησυχία μου.

Το καλύτερο όμως απ΄όλα είναι, ότι δεν χαλάνε με την υγρασία. Εμένα αμέσως φριζάρανε. Με αυτό σώθηκα!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο με τις φαρδιες πλακες σκεφτομουν οτι θα ειναι καλυτερο γιατι κι εω εχω μακρια και αρκετα σπαστα μαλλια, ασε που ειναι και πολλα, και με τις φαρδιες πλακες φανταζομαι θα τελειωνεις γρηγοροτερα...

 

Ευχαριστω κοριτσια για τις γνωμες, τελικα αυτο θα παρω κι εγω :D

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το πρώτο που ισιώνει και κάνει και μπούκλες. Αν και συνήθως τα ισιώνω (πανεύκολα με το συγκεκριμένο) θεώρησα ότι έπρεπε να πάρω αυτό αφού άμα μου τη βαράει, τα κάνω και μπούκλες ή σπαστά/κυματιστά. Να πω ότι πέρνω για προστασία από το σούπερ το hot lis της loreal που προστατεύει και βοηθάει στο ίσιωμα και μετά τα μαλλιά είναι μαλακά και λαμπερά! Να το δοκιμάσετε, βοηθάει και στο ίσιωμα, προστατεύει και το μαλλί

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το πρώτο που ισιώνει και κάνει και μπούκλες. Αν και συνήθως τα ισιώνω (πανεύκολα με το συγκεκριμένο) θεώρησα ότι έπρεπε να πάρω αυτό αφού άμα μου τη βαράει, τα κάνω και μπούκλες ή σπαστά/κυματιστά. Να πω ότι πέρνω για προστασία από το σούπερ το hot lis της loreal που προστατεύει και βοηθάει στο ίσιωμα και μετά τα μαλλιά είναι μαλακά και λαμπερά! Να το δοκιμάσετε, βοηθάει και στο ίσιωμα, προστατεύει και το μαλλί

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγγνώμη που άργησα να απαντήσω.

 

Λοιπόν, στο ίσιωμα και στο σπαστό είναι πολύ καλό, τις μπούκλες δεν τις πολυέχω καταφέρει, θέλει και χρόνο... Βέβαια, αν μια κοπέλα θέλει μόνο ίσιωμα να πάρει κάποιο από τα άλλα που προτείνετε που είναι και πιο οικονομικά.

 

Noni, ωραία η συμβουλή σου, αυτό τί είναι ακριβώς, γιατί οι οδηγίες απαγορεύουν λακ, αφρό, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

 

Noni, ωραία η συμβουλή σου, αυτό τί είναι ακριβώς, γιατί οι οδηγίες απαγορεύουν λακ, αφρό, κλπ...

 

Γιατί τα υλικά που περιέχουν τα λακ κλπ, καταστρέφουν τις πλάκες.

Έχω δει ένα bellissima κατεστραμένο από αφρούς κλπ, οπότε είμαι σίγουρη γι'αυτό που λέω.

Και επίσης η εταιρεία που δίνει την εγγύηση μετά δεν στον επισκευάζει/αλλάζει γιατί είναι σαφές στους τεχνικούς από τι προκλήθηκε η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα σε ροζ μπουκαλάκι, λέγεται Hot Liss και λέει ότι είναι ειδικό για ίσιωμα με το σίδερο ή το πιστολάκι, δεν αφήνει κανένα απολύτως κατάλοιπο στο σίδερο, είναι ειδικό για αυτή τη δουλειά. Επίσης καμιά μασκούλα που και που είναι απαραίτητη όταν χρησιμοποιείς συνέχεια τέτοια εργαλεία, κορυφαία η kerastase στα κομμωτήρια, όπως και τα σαμπουάν της ίδιας εταιρείας αλλά είναι ακριβούτσικα τα άτιμα!

 

Αφρούς και λακ απαγορεύεται εκτός από ότι χαλάνε το μηχάνημα, καταστρέφεται και το μαλλί. Κολλάει με τη θερμότητα στις πλάκες και κόβεται, θέλει πολλή προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα σε ροζ μπουκαλάκι, λέγεται Hot Liss και λέει ότι είναι ειδικό για ίσιωμα με το σίδερο ή το πιστολάκι, δεν αφήνει κανένα απολύτως κατάλοιπο στο σίδερο, είναι ειδικό για αυτή τη δουλειά. Επίσης καμιά μασκούλα που και που είναι απαραίτητη όταν χρησιμοποιείς συνέχεια τέτοια εργαλεία, κορυφαία η kerastase στα κομμωτήρια, όπως και τα σαμπουάν της ίδιας εταιρείας αλλά είναι ακριβούτσικα τα άτιμα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...