Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικό πάρτυ σε bowling


Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Ο γιός μου πάει Δ' δημοτικού και θέλει να κάνει πάρτυ σε bowling. Θέλει να καλέσει όλα τα παιδιά της τάξης του. Αξίζει σαν δραστηριότητα?Έχετε ανάλογη εμπειρία? Και αν ναι για Δυτικά Προάστια ( Περιστέρι ) ποιό προτείνετε? Έχω στο μυαλό μου το Strike Bowl στο Χαϊδάρι. Απο τιμές τι εμπειρία έχετε γιατί πάει με την ώρα. Οι 2 ώρες φτάνουν ή απαιτούνται 3. Ευχαριστώ εκ των προτέρων🙂

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/1/2023 at 12:07 ΜΜ, mk10 είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους. Ο γιός μου πάει Δ' δημοτικού και θέλει να κάνει πάρτυ σε bowling. Θέλει να καλέσει όλα τα παιδιά της τάξης του. Αξίζει σαν δραστηριότητα?Έχετε ανάλογη εμπειρία? Και αν ναι για Δυτικά Προάστια ( Περιστέρι ) ποιό προτείνετε? Έχω στο μυαλό μου το Strike Bowl στο Χαϊδάρι. Απο τιμές τι εμπειρία έχετε γιατί πάει με την ώρα. Οι 2 ώρες φτάνουν ή απαιτούνται 3. Ευχαριστώ εκ των προτέρων🙂

 

 

Καλή χρονιά και σε εσάς! Δεν έχω δυστυχώς πληροφορίες για τη συγκεκριμένη επιχείρηση αλλά εμπειρία από αντίστοιχα πάρτυ σε άλλα bowing halls. Προσωπική μου άποψη, το bowling είναι πολύ ωραία εμπειρία αλλά για περιορισμένο αριθμό παιδιών 4 έως 6 το πολύ η ομάδα. Για χαλαρή βόλτα με φίλους δηλαδή. Αν πάει όλη η τάξη, θα πρέπει να σπάσουν σε ομάδες. Δεν είναι κάτι που μπορούν να κάνουν όλοι μαζί σαν παρέα. Αν αυτό δε σας ενοχλεί, τότε οκ. Επίσης, δείτε πόσους διαδρόμους σας δίνουν. Αν κρατάνε κάποιους για επισκέπτες, ενδεχομένως κάποιες ομάδες παιδιών να περιμένουν πολύ για να παίξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την @vtgian, ότι ΔΕΝ θα είναι όλη η τάξη μαζί, αλλά σίγουρα 3 ομάδες ή και περισσότερες. 

κατά τα άλλα για αυτήν την ηλικία είναι μια χαρά η επιλογή για πάρτυ. 

για την συγκεκριμένη επιχείριση που αναφέρεις, δεν γνωρίζω. 

 

2 ώρες είναι μια χαρά. βάλε κ τούρτα, κεράκια κλπ, θα σας πάει 3 ώρες. Εκτός και λες 2 ώρες ΜΕ την τούρτα μαζί. 

3 ώρες είναι πολλές για bowling. Δλδ άντε να κάνουν από 2 γύρους κάθε ομάδα, μετά τα παιδιά κουράζονται. 

 

εμείς έχουμε κάνει πάρτυ στο super bowl στο village ρέντη, μια χαρά όλα, είναι βέβαια λίγο "τσουχτερό". Αλλά λίγα παιδάκια, καμμιά 10ριά. Μετά όταν τελείωσε το πάρτυ (στις 2,5 ώρες περίπου), τα παιδιά είχαν σκορπίσει στα ηλεκτρονικά που έχει, το οποίο σημαίνει ένα εξτρά "ξεπαράδιασμα" των γονιών. Αλλά οκ, δεν μιλάμε για κάτι τρομερό.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...