Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόντοι επιβράβευσης από τράπεζες - αξίζουν;


Recommended Posts

Συνεργάζομαι με Αλφα κυρίως και δευτερευόντως με Πειραιώς. Στην Πειραιώς έχω τα yellows αλλά επειδή δεν είναι η κυρίως τράπεζά μου δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Τώρα τελευταία μου λένε και από την Αλφα για ένα αντίστοιχο πρόγραμμα πόντων επιβράβευσης. 

 

Επειδή γενικά δεν είναι πολύ του στυλ μου αυτά, αναρωτιέμαι: Αξίζει τον κόπο; Κερδίζεις όντως με όλους αυτούς τους πόντους και τα σχετικά; Ή πολύς λόγος για το τίποτα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Belmar είπε:

Συνεργάζομαι με Αλφα κυρίως και δευτερευόντως με Πειραιώς. Στην Πειραιώς έχω τα yellows αλλά επειδή δεν είναι η κυρίως τράπεζά μου δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Τώρα τελευταία μου λένε και από την Αλφα για ένα αντίστοιχο πρόγραμμα πόντων επιβράβευσης. 

 

Επειδή γενικά δεν είναι πολύ του στυλ μου αυτά, αναρωτιέμαι: Αξίζει τον κόπο; Κερδίζεις όντως με όλους αυτούς τους πόντους και τα σχετικά; Ή πολύς λόγος για το τίποτα; 

Καλησπερα. Αν ετσι κι αλλιως ψωνιζεις, γιατι οχι; Υπαρχουν διαφορες καρτες με ποντους,αλλες δινουν ποντους για βενζιναδικα, αλλες για μαγαζια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Belmar said:

Συνεργάζομαι με Αλφα κυρίως και δευτερευόντως με Πειραιώς. Στην Πειραιώς έχω τα yellows αλλά επειδή δεν είναι η κυρίως τράπεζά μου δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Τώρα τελευταία μου λένε και από την Αλφα για ένα αντίστοιχο πρόγραμμα πόντων επιβράβευσης. 

 

Επειδή γενικά δεν είναι πολύ του στυλ μου αυτά, αναρωτιέμαι: Αξίζει τον κόπο; Κερδίζεις όντως με όλους αυτούς τους πόντους και τα σχετικά; Ή πολύς λόγος για το τίποτα; 

 

Γενικά ναι, αξίζει....μικροπράγματα αν δεν ξοδεύεις μεγάλα ποσά, αλλά γιατί όχι. Δύο πράγματα μόνο να προσέξεις που υπό συνθήκες θα μπορούσαν να πάρουν πίσω το όποιο ώφελος:

  • να μην έχει ετήσια έξοδα η κάρτα (αμφιβάλλω αν έχουν έξοδα οι χρεωστικές στην Ελλάδα, αλλά just saying...)
  • αν τυχόν η κάρτα είναι πιστωτική ή έχει υπερανάληψη, να πληρώνεις τους λογαριασμούς εντός της άτοκης προθεσμίας
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/19/2020 at 12:38 AM, Έσπερος said:

Αυτό είναι ανάλογο με την επιστροφή της eurobank? που με ένα όριο πληρωμών σου δίνει κάποια στιγμή έκπτωση σε συνεργαζόμενα καταστήματα; 

 

Δεν έχω ιδέα διότι δεν έχω eurobank.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...