Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γοερο κλάμα στα ξαφνικά - 3 μηνών


Recommended Posts

Καλησπέρα

Εχω διδυμακια στον τρίτο μήνα.Όλα καλά δόξα τον Θεό απλά θέλω να ρωτησω το εξής.Η μικρή στα ξαφνικά πατάει μια τσιριδα σαν να την σφάζουν.Περνάμε βέβαια την φάση των κολικων αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό.Σαν να φοβάται.Το κάνει ξύπνια.Σας έχει τύχει;τι μπορεί να είναι;την παίρνω αγκαλιά και μετα απο λίγο ηρεμεί

Ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, ZoiMaria είπε:

Καλησπέρα

Εχω διδυμακια στον τρίτο μήνα.Όλα καλά δόξα τον Θεό απλά θέλω να ρωτησω το εξής.Η μικρή στα ξαφνικά πατάει μια τσιριδα σαν να την σφάζουν.Περνάμε βέβαια την φάση των κολικων αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό.Σαν να φοβάται.Το κάνει ξύπνια.Σας έχει τύχει;τι μπορεί να είναι;την παίρνω αγκαλιά και μετα απο λίγο ηρεμεί

Ευχαριστω

 

Αφού ηρεμεί με την αγκαλιά, μήπως θέλει απλώς αγκαλιά;:)

 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ZoiMaria είπε:

Καλησπέρα

Εχω διδυμακια στον τρίτο μήνα.Όλα καλά δόξα τον Θεό απλά θέλω να ρωτησω το εξής.Η μικρή στα ξαφνικά πατάει μια τσιριδα σαν να την σφάζουν.Περνάμε βέβαια την φάση των κολικων αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό.Σαν να φοβάται.Το κάνει ξύπνια.Σας έχει τύχει;τι μπορεί να είναι;την παίρνω αγκαλιά και μετα απο λίγο ηρεμεί

Ευχαριστω

 

Στον τρίτο μήνα η δικιά μου έκλαιγε χωρίς λόγο και δε μπορούσα να την ηρεμήσω. Έχουν τέτοιες φάσεις τα μωράκια, αν αποκλειστεί κάτι το παθολογικό , να πονάει δηλαδή ή κάτι άλλο όπως να πεινάει ή να διψά κτλ , πιθανόν να είναι και άλμα ανάπτυξης. Στο τρίτο μήνα είναι το χειρότερο! Πολύ πολύ κλάμα. Κάντε πολλές αγκαλιές, έχει ανάγκη να νιώσει τη μαμά της.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ZoiMaria said:

Καλησπέρα

Εχω διδυμακια στον τρίτο μήνα.Όλα καλά δόξα τον Θεό απλά θέλω να ρωτησω το εξής.Η μικρή στα ξαφνικά πατάει μια τσιριδα σαν να την σφάζουν.Περνάμε βέβαια την φάση των κολικων αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό.Σαν να φοβάται.Το κάνει ξύπνια.Σας έχει τύχει;τι μπορεί να είναι;την παίρνω αγκαλιά και μετα απο λίγο ηρεμεί

Ευχαριστω

 

 

Ναι και συνεχίστηκε σε μας μέχρι 9-10 μήνες......μπορεί να είναι και η αρχή για τα δοντάκια αν την πιάνει ξύπνια στο ξαφνικό και χωρίς να πεινάει. Ήταν λίγο τρομακτικό την πρώτη φορά.....μπορείς απλά να την ηρεμείς όσο γίνεται και λίγο αργότερα να δοκιμάσεις να της δώσεις και αυτά που μασάνε για τα δόντια, μήπως την ανακουφίζει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους.Είχαμε πάει στον γιατρό για τα πρώτα εμβόλια και την βρήκε μια χαρά.Λέτε να είναι αρχή για δοντάκια; πολυ νωρίς δεν είναι όμως;βέβαια έχει και πολλά σάλια.

Μήπως φοβάται;Δεν σας είπα ότι παρά λίγο να την χάσουμε καθως η μεγάλη την είχε πλακώσει μέσα στην κοιλιά και οι παλμοί της μικρής είχαν φτάσει τους 40 και με βάλανε μέσα άρον άρον Μηπως και το λέω πολυ σοβαρά της έχει μείνει φοβία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...