Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματικη και εργασία


Recommended Posts

Καλησπέρα ειμαι 32 χρονων και μετά από εξωμητριο κύηση κ πολλές προσπάθειες φυσιολογικά που απέτυχαν  πρόγραμματισαμε τον Οκτώβριο να κάνουμε πρώτη φορά εξωσωματικη στο πανεπιστήμιακο νοσοκομείο Ιωάννινων. Το άγχος μου είναι ότι είμαι Νηπιαγωγος (τωρα ξεκίνησα σε αυτό το σχόλειο) και το πρωτοκόλλο ανταγωνιστών που έδωσε ο γιατρός πρέπει τα πρωινά να κάνω εξετάσεις αίματος κ υπέρηχο 7-10 το πρωί.. Εγώ έργαζομαι 7-3 και δεν μπορώ να λειψω ούτε να τους πω το λόγο γιατί θα με διώξουν είναι ιδιωτικο.. Έχετε παρόμοια εμπειρία να μου πειτε τι μπορεί να γίνει? Για την ωοληψια κ την εμβρυομεταφορα θα πω ψέματα ότι άρρωστησα και θα λείψω 1 εβδομάδα.. Θα κάνω όλη τη διαδικασία στην πόλη μου κ θα πάω στα Γιάννενα για ωοληψια κ εμβρυομεταφορα.. Πως μπορώ να τα κάνω χωρίς να έχω πρόβλημα στη δουλειά εσείς τι κάνατε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν είναι ιδιωτικός σταθμός λογικά δικαιουσαι ό,τι οποιαδήποτε ιδιωτική υπάλληλος. Εφόσον ειδικά παρεμβάλλεται δημόσιο νοσοκομείο δεν νομίζω να έχεις θέμα στην ολη γραφειοκρατική διαδικασία των αδειών. Μίλησε με το γιατρό σου ώστε να λάβεις την άδεια που δικαιουσαι.Η σύμβαση εκεί που θα είσαι είναι ετήσια; 

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω... αντιμετωπίζω κάτι παρόμοιο. Μια εναλλακτική θα ήταν σε συνεννόηση με το γιατρό στο δημόσιο να κάνεις τους υπερήχους σε κάποιο ιδιωτικό; ή να πας στα εξωτερικά ιατρεία Το μεσημέρι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μου γράψουν άδεια γιατί η ημερομηνία είναι σε 1 μήνα από τώρα.. Ακόμα δεν ξεκίνησα Θα πάρω 20 μέρες? Ειναι αδύνατον.. Η σύμβαση είναι έως τέλος Ιουλίου όχι ετήσια.. 

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτόκολλο που ξεκινάει 2η μέρα του κύκλου θα κάνεις; Σίγουρα θα χρειαστείς 2 υπερήχους, ίσως κ έναν τρίτο. Δεν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό κέντρο που να μπορείς να κανονίσεις να πας πολύ πρωί, κατά τις 7 πχ να κάνεις την εξέταση αίματος;  Μέχρι να σου βγάλουν τα αποτελέσματα έτσι κ αλλιώς θα έχει περάσει μεσημέρι ή απόγευμα, και τον υπέρηχο τον κάνεις απόγευμα αφού έχεις σχολάσει και επικοινωνείς τότε με το κέντρο για να σου πουν πώς θα κινηθείς. Μήπως από τη δουλειά σου μπορείς να ζητήσεις ολιγόωρη άδεια για νωρίς το πρωί, να πας λίγο αργότερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...