Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια..Έκανα αυχενική διαφάνεια και ενώ όλες οι τιμές ήταν φυσιολογικές δεν είδαμε ποτέ ρινικό οστό!!! Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 10 μέρες να δούμε μήπως ήταν πολύ νωρίς και απλά δεν φάνηκε.. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, MARILENA13 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια..Έκανα αυχενική διαφάνεια και ενώ όλες οι τιμές ήταν φυσιολογικές δεν είδαμε ποτέ ρινικό οστό!!! Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 10 μέρες να δούμε μήπως ήταν πολύ νωρίς και απλά δεν φάνηκε.. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες???

Γεια σου!Μια γνωστή μου είχαν ανάλογη εμπειρία με την δική σου δεν έβλεπαν το ρινικό οστό!Πέρασαν αρκετές μέρες κ μετά το είδαν κ ήταν όλα καλά!Μην αγχώνεσαι κανε υπομονή και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MARILENA13 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια..Έκανα αυχενική διαφάνεια και ενώ όλες οι τιμές ήταν φυσιολογικές δεν είδαμε ποτέ ρινικό οστό!!! Ο γιατρός μου είπε να πάω σε 10 μέρες να δούμε μήπως ήταν πολύ νωρίς και απλά δεν φάνηκε.. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες???

Σε ποιά εβδομάδα βρίσκεσαι;Επιπλέον οι αίματος σου πώς ήταν;Που έκανες την αυχενική;Στο τελευταίο αν θες να μου απαντήσεις μπορεις να στείλεις πμ γτ δεν ξέρω αν επιτρέπεται,αυτό το ρωτάω καθαρά απο περιέργεια τπτ περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την αυχενική βάση της τελευταίας μου περίοδο ήμουν 12 και 1, αλλά βάση υπερήχου έβγαινα 11 και 3...

Οι εξετάσεις αίματος καθώς και όλα τα υπόλοιπα ήταν μια α χαρά εκτός από το ρινικό οστό.. Και ο γιατρός που την έκανε είναι πιστοποιημένος και τα άλλα 2 παιδιά μου σε αυτόν είχα κάνει τους μεγάλους υπερήχους

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MARILENA13 είπε:

Όταν έκανα την αυχενική βάση της τελευταίας μου περίοδο ήμουν 12 και 1, αλλά βάση υπερήχου έβγαινα 11 και 3...

Οι εξετάσεις αίματος καθώς και όλα τα υπόλοιπα ήταν μια α χαρά εκτός από το ρινικό οστό.. Και ο γιατρός που την έκανε είναι πιστοποιημένος και τα άλλα 2 παιδιά μου σε αυτόν είχα κάνει τους μεγάλους υπερήχους

Αυτό ήθελα να ακούσω για το γιατρό γτ πολλοί κάνουν την εξέταση αλλα δεν είναι πιστοποιημένοι..Όντως το 11+3 ίσως να είναι λίγο νωρίς,απ'οτι έχω διαβάσει δλδ κ καμια φορά δίνει αμφισβητούμενα αποτελέσματα.Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα αλλα νομίζω ότι αφού οι αίματος που δείχνουν σοβαρές παθήσεις ήταν καλές αυτό είναι θετικό.Κάνε λίγο υπομονή μερικές μερουλες ακόμα να πας πάλι να σου πει με σιγουριά ο γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, ήσουν πολύ νωρίς, θα δείτε μην ανησυχείς! Συνέβη τώρα στον δεύτερο γιο μου, βιάστηκα λόγω καλοκαιριού και έκλεισα νωρίς την αυχενική και έτσι το είδαμε ένα μήνα μετά που ξαναπήγαμε. Ειδικά αν όλες οι άλλες ενδείξεις είναι καλές, συμβαίνει συχνά όσο το είχα ψάξει, ειδικά στην 11η εβδομ και κάτι μέρες. Εγώ ήμουν 11+5 και δεν το είχαμε δει. Όλα τέλεια τελικά με τον μπέμπη μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2018 at 9:04 ΠΜ, Josephine είπε:

Καλημέρα, ήσουν πολύ νωρίς, θα δείτε μην ανησυχείς! Συνέβη τώρα στον δεύτερο γιο μου, βιάστηκα λόγω καλοκαιριού και έκλεισα νωρίς την αυχενική και έτσι το είδαμε ένα μήνα μετά που ξαναπήγαμε. Ειδικά αν όλες οι άλλες ενδείξεις είναι καλές, συμβαίνει συχνά όσο το είχα ψάξει, ειδικά στην 11η εβδομ και κάτι μέρες. Εγώ ήμουν 11+5 και δεν το είχαμε δει. Όλα τέλεια τελικά με τον μπέμπη μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ..Την Πέμπτη θα πάω και θα μάθω αλλά είμαι πολύ αισιόδοξη...

Και πάλι ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες για τις απαντήσεις σας..

Καλή σαρακοστή να έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...