Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιά Πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης νιώσατε (+-πρίν την καθυστέρηση;)


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχουν συμπτωματα που βοηθουν να καταλαβεις την εγκυμοσυνη πριν την καθυστερηση. Η' κατι διαφορετικο απο τα συμπτωματα της περιοδου. Υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους κ χρόνια πολλα ποτε ξεκινήσανε τα πρωτα σημάδια της εγκυμοσύνης σας κ ποια ήταν αυτά;; περιμενω σήμερα 25/3 να αδιαθετησω κ έχω πολλα φουσκοματα υπνηλια κ πονοκεφαλους

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα και γω με την σειρά μου να σας πω ρην ιστορία μου για να βοηθήσω κ να βοηθηθω. Ειμαι 42 ετων.Εχω ενα αγορακι οχτω ετων απο εναν πρωτο πολυ αποτυχημένο γαμο, το οποιο κ μεγαλωσα μονη μου απο την αρχη λογω προβληματων αλκοολισμου που εμφανισε ο τέως κατα την εγκυμοσύνη μου. Αφήστε κ ουτε να τα σκέφτομαι... η ζωή ωστόσο φανηκε γενναιόδωρη μαζι μου και πριν σχεδον δυο χρόνια γνωρισα εναν σπουδαιο άνθρωπο και καναμε αρχικα μια αποτυχημενη προσπάθεια εξωσωματικής, και μολις την περασμενη Τετάρτη εκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων σε φυσικο επομενο κυκλο καθ'υποδειξη του γιατρού. Αναμενω λοιπον και γω.και λεω σε σας για να το ακουω και γω πως ΔΕΝ υπαρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Στην πρωτη μου θυμαμαι, ξυπνησα το βραδυ απο εντονους πονους,ιδιους με αυτους της περιοδου. Σηκωθηκα για να ουρησω και να βοηθησω οπως ολες ξερετε το αιμα να κατεβει. Ημουν βεβαιη. Αλλα αιμα δεν υπήρχε. Ειχα ολα τα συμπτώματα της περιόδου και μονο. Οπως κ.τωρα. πονος στο στήθος, πόνος χαμηλα στην κοιλια, κρύα ποδια. 

Φίλες μου υπομονή και πίστη.

Καλη ανάσταση στις ψυχες, τις καρδιές και τα σώματά μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας! Ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την δικη μ συντομη ιστορια. Ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι απο τον Ιουνιο. Αυριο μεθαυριο περιμενω περιοδο και σημερα αρχισαν να με κρατουν λιγοι πονοι περιοδου. Θα ηθελα να επισημανω οτι καθε φορα που φταρνιζομαι νιωθω ενα πονο στη κοιλια κατω χαμηλα. Την τελευταια φορα που ξαπλωνα πονεσα πολυ. Επισης, οταν για παραδειγμα τεντωθω η κοιλια μου μετραβαει σαν να και ειναι πιασμενη. Κατα τ´ αλλα δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα! Λετε να ειναι εγκυμοσυνη ; Απο τις δικες σας εμπειριες τις συνεβηκε καμιας ποτε κατι τετοιο; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...