Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος σε Λυκόβρυση-Πέυκη/Μαρούσι/Ν. Ηράκλειο/Μεταμόρφωση


ellie87

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Καθώς τα αντίστοιχα topics που διαβάζω είναι σχετικά παλιά, θα μπορούσατε να μου προτείνετε παιδίατρο σε Λυκόβρυση-Πεύκη,Μαριύσι/Ν. Ηράκλειο/Μεταμόρφωση?

Ψάχνω κάποιον που να είναι υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού, αν είναι πιστοποιημένος ακόμα καλύτερα,να είναι εύκολα διαθέσιμος και να μπορεί να έρθει στο σπίτι.

Διάβασα για την Δρ. Χολή, η οποία τυχαίνει να βρίσκεται πολύ κοντά μου και είδα ότι είναι και σύμβουλος θηλασμού. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι αρκετά νέα και αναρωτιέμαι αν υστερεί σε θέμα εμπειρίας. Έχει κάποια προσωπική άποψη για αυτήν την γιατρό?

Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στο Χαϊδάρι, μου είπε ότι η παιδίατρός της χρεώνει 60 ευρώ για επίσκεψη στο σπίτι και 40 για το ιατρείο. Αυτές είναι οι τιμές που παίζουν γενικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Καθώς τα αντίστοιχα topics που διαβάζω είναι σχετικά παλιά, θα μπορούσατε να μου προτείνετε παιδίατρο σε Λυκόβρυση-Πεύκη,Μαριύσι/Ν. Ηράκλειο/Μεταμόρφωση?

Ψάχνω κάποιον που να είναι υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού, αν είναι πιστοποιημένος ακόμα καλύτερα,να είναι εύκολα διαθέσιμος και να μπορεί να έρθει στο σπίτι.

Διάβασα για την Δρ. Χολή, η οποία τυχαίνει να βρίσκεται πολύ κοντά μου και είδα ότι είναι και σύμβουλος θηλασμού. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι αρκετά νέα και αναρωτιέμαι αν υστερεί σε θέμα εμπειρίας. Έχει κάποια προσωπική άποψη για αυτήν την γιατρό?

Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στο Χαϊδάρι, μου είπε ότι η παιδίατρός της χρεώνει 60 ευρώ για επίσκεψη στο σπίτι και 40 για το ιατρείο. Αυτές είναι οι τιμές που παίζουν γενικά?

 

Η κυρία Χολή είναι η παιδίατρός μας, μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω. Πιστοποιημένη σύμβουλος, μας βοήθησε με τον αποκλειστικό θηλασμό, αλλά και αργότερα με τη εισαγωγή στερεών, πολύ φιλική και πρόσχαρη προς τα μωράκια, στα εμβόλια δεν κλαίει καν ο μπέμπης μας. Τη θεωρώ και εξαιρετική επιστήμονα ως γιατρό, ενημερώνεται και τρέχει σε συνέδρια, ξέρει από baby led weaning, δεν αγχώνει, δεν είναι υπερβολική σε τίποτα, ταιριάζει απόλυτα στη φιλοσοφία μας. Το ιατρείο επίσης είναι πολύ ωραίο. Προσβάσιμη στο τηλέφωνο, γενικώς δεν έχω κανένα παράπονο. Ό,τι άλλο χρειαστείς στη διάθεσή σου!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!

Να υποθέσω πως ούτε δίνει φάρμακα με το παραμικρό ε??Είναι διαθέσιμη και για επισκέψεις στο σπίτι? Μπορείς να μου δώσεις μια ιδέα για το πόσο χρεώνει?

Ίσχυει η διεύθυνση της για Λεωφ. Αμαρουσιου έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!

Να υποθέσω πως ούτε δίνει φάρμακα με το παραμικρό ε??Είναι διαθέσιμη και για επισκέψεις στο σπίτι? Μπορείς να μου δώσεις μια ιδέα για το πόσο χρεώνει?

Ίσχυει η διεύθυνση της για Λεωφ. Αμαρουσιου έτσι?

 

Ναι, είναι σε πάροδο της Λεωφ. Αμαρουσίου. Φάρμακα με το παραμικρό δεν δίνει, μόνο όταν είναι απολύτως απαραίτητο. Ούτε θα αφήσει το παιδί να ταλαιπωρείται βέβαια αν χρειάζεται. Εγώ μέχρι τώρα την έχω βρει εντάξει στο θέμα αυτό, δεν χρειάστηκε καμία φορά φάρμακα ο γιος μου. Ούτε για τα δοντάκια φάρμακα με το παραμικρό, εφόσον δεν ταλαιπωρείται. Στο σπίτι σε εμάς ήρθε την πρώτη φορά με το που βγήκαμε από το μαιευτήριο. Την είχα καλέσει και στο μαιευτήριο για θέματα θηλασμού. Σου στέλνω πμ για τα υπόλοιπα.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,ψαχνω παιδιατρο στο μαρουσι.

πανω απο ολα να ειναι εμπειρη, καλη σαν ανθρωπος και να σηκωνει το τηλεφωνο.

η δικη μου ειναι πολυ καλη αλλα τωρα που μεγαλωσαμε... δεν σηκωνει τα τηλεφωνα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα

Ψάχνω για έναν καλό συνεννοήσιμο παιδίατρο στο Μαρούσι ή στην Πεύκη ή κάπου κοντά, μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον;

Την Παναγιώτου Άννα στην Διομήδους 1 στο Μαρούσι  την ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η παιδιατρός μας έχει το ιατρείο της στο Μαρούσι, στην Αγίου Κωνσταντίνου. Λέγεται Προκοπία Διαλυνά. Την έχει και η αδερφή μου, και η ξαδέρφη μου και γενικά την εμπιστευόμαστε. Είναι πολύ γλυκός άνθρωπος και πολυ καλή γιατρός πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2018 at 8:28 ΜΜ, ΧρύσαΜ είπε:

Εγώ έχω την κυρία Κουλούρη. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!! Είναι πάρα πολύ καλή με τα μωρά και με μεγάλη εμπειρία!!! Ειναι στην Πεύκη.

Επειδή υπάρχουν πολλές Κουλούρη παιδιατροι στην Πευκη μπορείς να μου πεις και διευθυνσή; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την Κουλούρη Μαρία Λεωφ. Ειρήνης 19 και είναι η ίδια με μια Κουλούρη Μαρία που είναι στο Ιατρρικό κέντρο;

Επεξεργάστηκαν by dafni12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/5/2018 at 1:33 ΜΜ, dafni12 είπε:

Καλησπέρα μια παιδίατρο Παπαδανιήλ Σοφία που είναι στην λεωφ. Αμαρουσίου την ξέρετε, ενδιαφέρομαι γι' αυτή γιατί είναι πολύ κοντά μου. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...