Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε καθόλου απο καλοκαιρινά τμήματα camp.

 

Είναι πολύ γενική η ερώτησή σου. Τι ακριβώς σε ενδιαφέρει? Υπάρχουν αυτά που οργανώνουν τα σχολεία, αυτά που είναι ξενόγλωσσα (ACS), υπάρχουν των δήμων, που ποικίλουν ανάλογα με το δήμο, υπάρχουν θα διάφορα αθλητικά (αθλητικών σωματείων), υπάρχουν πολιτιστικά (ΙΜΕ, μουσείων κλπ).

Γράψε την περιοχή που σε διαφέρει και το είδος, και σίγουρα θα βρεις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη γενναω σε ενα μηνα θα ηθελα μια οικονομικη απασχοληση στο δημο μου(Αμαρουσίου) για το μεγαλο πλεον μου παιδακι που ειναι κοντα στα 5. Δηλ 4-5 ωρες ημερησιως να ξερω οτι θα περναει καλα κ δημιουργικά τη μερα του

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανεις;;;;

 

Καταρχήν είσαι σίγουρη ότι πρέπει να πάει σε χώρο με τόσα παιδιά μαζί από τη στιγμή που εσύ γεννάς και δεν πρέπει να σου φέρει μικρόβια στο σπίτι??

Είναι ευχής έργο που έχει τελειώσει το σχολείο του και δεν θα έχεις αυτό το πρόβλημα και πας να το δημιουργήσεις ξανά??

 

Πάντως, δεν θα μπορείς να τον μεταφέρεις πήγαινε έλα στο καμπ του δήμου και επίσης είναι πολύ μικρό να το εμπιστευτείς μόνο του.

Αν επιμένεις να το στείλεις, προσπάθησε να επιλέξεις ένα καμπ από τα ιδιωτικά της γύρω περιοχής που παίρνουν παιδιά εξωτερικά (π.χ. Ελληνική Παιδεία που είναι οικονομικά). Εκεί θα είναι με σχολικό έξω από την πόρτα σου και θα είναι ασφαλισμένο.

 

Καλή λευτεριά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα επειδη γενναω σε ενα μηνα θα ηθελα μια οικονομικη απασχοληση στο δημο μου(Αμαρουσίου) για το μεγαλο πλεον μου παιδακι που ειναι κοντα στα 5. Δηλ 4-5 ωρες ημερησιως να ξερω οτι θα περναει καλα κ δημιουργικά τη μερα του

 

Οργανώνει ο Δήμος Αμαρουσίου ένα ενδιαφέρον καμπ. Πηγαίνουν κάτι φίλοι τα παιδιά τους κάθε χρόνο. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες, μπορείς να ρωτήσεις στο Δήμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον ιδιωτικό παιδικό σταθμό της περιοχής που έχει και τμήμα προνηπίου, μήπως μπορούν να τον δεχθούν μέχρι τέλος Ιουλίου, όπου κατά κανόνα κλείνουν. Με τον τρόπο αυτό θα ξενοιάσεις και από μετακίνηση και από φαγητό.

 

Ξέρω το Κόκκινο Παράθυρο ο οποίος είναι και πολύ οικονομικός και διαθέτει σχολικό (βρίσκεται κοντά στο ΚΑΤ). Επίσης, γνωρίζω ότι και η Bambineria που έχει σταθμό στην Κηφισιά (τον είχα δει και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση) έχει παράρτημα και στο Μαρούσι.

 

Με το καλό το μωρό σου!

Link to comment
Share on other sites

Οργανώνει ο Δήμος Αμαρουσίου ένα ενδιαφέρον καμπ. Πηγαίνουν κάτι φίλοι τα παιδιά τους κάθε χρόνο. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες, μπορείς να ρωτήσεις στο Δήμο.

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι για ηλικίες Δημοτικού και άνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον ιδιωτικό παιδικό σταθμό της περιοχής που έχει και τμήμα προνηπίου, μήπως μπορούν να τον δεχθούν μέχρι τέλος Ιουλίου, όπου κατά κανόνα κλείνουν. Με τον τρόπο αυτό θα ξενοιάσεις και από μετακίνηση και από φαγητό.

 

Ξέρω το Κόκκινο Παράθυρο ο οποίος είναι και πολύ οικονομικός και διαθέτει σχολικό (βρίσκεται κοντά στο ΚΑΤ). Επίσης, γνωρίζω ότι και η Bambineria που έχει σταθμό στην Κηφισιά (τον είχα δει και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση) έχει παράρτημα και στο Μαρούσι.

 

Με το καλό το μωρό σου!

 

Και μια φιλη μου που το παιδι της παει νηπιο αλλα το καλοκαιρι εργαζεται και δεν ειχε να της το κρατησουν εκανε αυτό ακριβως ...τον εγραψε σε ένα ιδιωτικο σταθμο μεχρι τον αυγουστο που θα είναι ανοιχτος ο σταθμος.Ειναι μια λυση κι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δε λεω.απλα θ ηθελα camp για αθλητικές δραστηριοτητες κ οχι ν βαλω το παιδακι ν προσαρμοστει για 4 βδ σε ενα κλειστο χωρο

 

Εγω παντως 5 ετων το θεωρω μικρο το παιδι για camp.Επισης και στο camp παλι το παιδι σε πρόγραμμα θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...