Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλινδρομη κυηση-πρωτη εγκυμοσυνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Marigy sou euxomai na piaseis kateutheian kai na einai kai to tyxero sou!!poly kali mou fili me AMH xalia pou tis legane de tha kataferei tpt ekane ausiws to prwto tis paidaki perusi sta 35.min apelpizesai!

Emena epeidi ksekinisa prospatheies to 2014 kai den emena me tpt enw ekopsa kapnisma ekopsa poto arxisa diatrofi stratiwtis ekana tis ormonologikes kai mou xe vgei prolajtini sto theo-me eixan steilei k gia magnitiki gt moy legan gia kaloithi ogko stin ypofisi-kai ekana tgerapeia 1,5 mina me parlodel gia na ti riksw kai parallila ekana salpighografia kai meta emeina alla den itsn i tyxeri...🙁🙁🙁parallila i LH mou pe i endokrinologos den einai k gia na kanoume party..athina menw..psaxnw twra na vrw giatrous alla akouw polla antikrouomena..axxx

ευχαριστω παρα πολυ γλυκια μου..κι εγω τα ιδια με σενα..εκοψα καπνισμα,καφε κτλ..πινω μονο μπυριτσα..αχχχχ...γυμναστικη και διατροφη εκανα παντα..αλλα μαλλον το πιο σημαντικο ειναι να χαλαρωσουμε και να ηρεμησουμε..εγω παλευω με το αγχος..απο τη μια παρακαλαω να ερθει η εγκυμοσυνη κι απο την αλλη τρεμω μην συμβει το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Marigy kai egw me to agxos exw xronia thema..makari na itemisoume kai na mas erthoun ola opws prepei.emeis apo ioulio mporoume na ksanaprospathisouke..ws tote anamoni kai eksetaseis na doume ti mporei na ftaiei..euxomai poly syntoma oles mss na grapsoume ta euxarista edw.tha xarw poly na akousw kati thetiko

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μη διαβάζω βλακείες για τέτοιες ηλικίες!!! Στα 32 απέβαλα κ Εγώ, κ στα 33 έκανα τη μικρούλα μου. Την πρώτη φορά έκανα 5 μήνες να μείνω έγκυος...με ο,τι συνεπάγεται αυτό από πλευράς άγχους αυτό το διάστημα.

Μετά την αποβολή, κ ενώ ήμασταν στις προσπάθειες, εμφανίζεται μια κύστη στη δεξιά ωοθήκη (από ωοθυλάκιο που δεν "έσπασε").

Έτσι, χωρίς να ξέρω τι θα πει γυναικολογικό πρόβλημα στη ζωή μου, βρέθηκα με μια αποβολή,κ με μια κύστη εν μέσω προσπαθειών....

Συμβαίνουν όμως κ αυτά! Όλες λίγο πολύ έχουμε περάσει διάφορα, έτσι είναι η ζωή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Osin ειναι πολυ θετικο το παραδειγμα σου και σε ευχαριστω που το μοιραστηκες μαζι μας γιατι μας δινεις ελπιδες.Τα 32 δεν ειναι απαγορευτικα σιγουρα.Εγω το ειπα με την ψυχολογια οτι ηδη προσπαθουσα 2 χρονια και με ορμονολογικες που δεν τις λες και φανταστικες με βαση την ενδοκρινολογο..και ολα αυτα μαζι με αυτο το αγχος....

Link to comment
Share on other sites

Summer love makari!!!eisai kai to 32 post.les na sai to tyxero?!entwmetaky i apokeesi egine ti deytera kai to stithos mou synexizei na prizetai..oute to swma mou se thelei na to dextei...

 

Λες να είμαι τυχερή ; Δ ξέρω ετσι μου λένε !!!!

Χαχα!! Καλά τώρα μην περιμένεις να επανέλθει το σώμα σε μια μερα , λογικό ειναι . Σιγά σιγά κ μέχρι τη πρώτη περίοδο θα φτιάξει το πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Summer love makari!!!eisai kai to 32 post.les na sai to tyxero?!entwmetaky i apokeesi egine ti deytera kai to stithos mou synexizei na prizetai..oute to swma mou se thelei na to dextei...

 

Ναι Ελενακι μου σε ενα μηνα που θα ερθει η περιοδος θα επανελθουν ολα στη θεση τους..ορμονες, στηθος, κοιλια. Ο γιατρος σου ποτε σας ειπε να ξαναπροσπαθησετε; Σε εμας ειπε αμεσως, σε αλλους ειπαν 3 και 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3-6 μηνες;;; απαπα, αν μου ειχε πει ετσι θα ειχα παθει καταθλιψη. Εγω εκανα αποξεση την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε μετα την πρωτη περιοδο προσπαθω κανονικα.. Να σημειωσω οτι ειμαι 36.. Μεχρι τα 40 και βαλε, εχουμε περιθωριο ελενη, μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

3-6 μηνες;;; απαπα, αν μου ειχε πει ετσι θα ειχα παθει καταθλιψη. Εγω εκανα αποξεση την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε μετα την πρωτη περιοδο προσπαθω κανονικα.. Να σημειωσω οτι ειμαι 36.. Μεχρι τα 40 και βαλε, εχουμε περιθωριο ελενη, μην αγχωνεσαι.

 

Εγω τη δευτερη μου αποξεση την εκανα πριν εναμιση μηνα, σε 33 μερες αδιαθετησα και τωρα περιμενω αποτελεσματα εξετασεων για να ξαναξεκινησουμε. Συντομα θα χαμογελασει κι εμας η ψυχουλα μας κοριτσια! Αφου μενουμε εγκυες θα κανουμε παιδια αυτο ειναι το μονο σιγουρο!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια μου ειπε μετα τη δευτερη περιοδο..οποτε καλο τριμηνο...και μεχρι να πεσουν οι δεικτες και να ξαναρυθμισω τις ορμονες που εχω θεμα..εχουμε.......

Αχ βρε δεσποινα..αντε να μας χαμογελασει λιγο η τυχη..ζω και αναπνεω για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα,

εμένα μετά την αποβολή μου είπε να περιμένω μία περίοδο και μετά να ξεκινήσω. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται χρόνος να επανέλθει η μήτρα και το όλο ορμονικό σύστημα του σώματος.

Μη σας πιάνει άγχος και βιασύνη με το χρόνο (ξέρω, βέβαια, ότι αυτό που σας λέω είναι ανέφικτο, γιατί τα έχω περάσει...) αλλά κι εγώ με το πού ξεκίνησα τις προσπάθειες ήθελα αμέσως να ξαναμείνω έγκυος, και μου ήρθε η ωραιότατη κύστη, και αναγκαστικά έπρεπε να αφήσω άλλους 2 μήνες να περάσουν (με τη θεραπεία και μέχρι να έρθει η περίοδος μετά κανονικά).

Και τελικά, τώρα που γυρνάω πίσω και τα σκέφτομαι, τι έγινε; τι έπαθα; Απλά, καθυστέρησα λίγο να γίνω μαμά, αντί για Μάρτιο γέννησα Οκτώβριο. Σιγά το πράγμα!

Όσες τα έχουμε περάσει αυτά, σας καταλαβαίνουμε, αλλά να σας πω κάτι, όταν εμφανίστηκε η κύστη, που ουσιαστικά ήξερα ότι θα "με καθυστερήσει" έλεγα στον εαυτό μου, και προσπαθούσα να με πείσω ότι δεν παίζω κάποιου είδους ανταγωνιστικό παιχνίδι τύπου "ποια θα μείνει πιο γρήγορα έγκυος". Έλεγα συνέχεια μέσα μου ότι όλα θέλουν το χρόνο τους, και ότι πρέπει να έχω υπομονή. Δεν το πετύχαινα, πάντα, βέβαια να είμαι ήρεμη. Υπήρχαν μέρες που ήμουν οκ, κι άλλες που με έπαιρνε από κάτω.

Όμως, έχουμε την επιστήμη με το μέρος μας, κι αυτό μας βοήθησε και μας βοηθά όλες. Γι αυτό επιμονή και κυρίως υπομονή και όλα θα γίνουν!

Σας εύχομαι, σε όλες σας, να μην ξαναπεράσετε την επίπονη διαδικασία που ζήσατε, να ανακάμψετε ψυχολογικά και σωματικά σύντομα, και να έχετε μία νέα τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα,

εμένα μετά την αποβολή μου είπε να περιμένω μία περίοδο και μετά να ξεκινήσω. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται χρόνος να επανέλθει η μήτρα και το όλο ορμονικό σύστημα του σώματος.

Μη σας πιάνει άγχος και βιασύνη με το χρόνο (ξέρω, βέβαια, ότι αυτό που σας λέω είναι ανέφικτο, γιατί τα έχω περάσει...) αλλά κι εγώ με το πού ξεκίνησα τις προσπάθειες ήθελα αμέσως να ξαναμείνω έγκυος, και μου ήρθε η ωραιότατη κύστη, και αναγκαστικά έπρεπε να αφήσω άλλους 2 μήνες να περάσουν (με τη θεραπεία και μέχρι να έρθει η περίοδος μετά κανονικά).

Και τελικά, τώρα που γυρνάω πίσω και τα σκέφτομαι, τι έγινε; τι έπαθα; Απλά, καθυστέρησα λίγο να γίνω μαμά, αντί για Μάρτιο γέννησα Οκτώβριο. Σιγά το πράγμα!

Όσες τα έχουμε περάσει αυτά, σας καταλαβαίνουμε, αλλά να σας πω κάτι, όταν εμφανίστηκε η κύστη, που ουσιαστικά ήξερα ότι θα "με καθυστερήσει" έλεγα στον εαυτό μου, και προσπαθούσα να με πείσω ότι δεν παίζω κάποιου είδους ανταγωνιστικό παιχνίδι τύπου "ποια θα μείνει πιο γρήγορα έγκυος". Έλεγα συνέχεια μέσα μου ότι όλα θέλουν το χρόνο τους, και ότι πρέπει να έχω υπομονή. Δεν το πετύχαινα, πάντα, βέβαια να είμαι ήρεμη. Υπήρχαν μέρες που ήμουν οκ, κι άλλες που με έπαιρνε από κάτω.

Όμως, έχουμε την επιστήμη με το μέρος μας, κι αυτό μας βοήθησε και μας βοηθά όλες. Γι αυτό επιμονή και κυρίως υπομονή και όλα θα γίνουν!

Σας εύχομαι, σε όλες σας, να μην ξαναπεράσετε την επίπονη διαδικασία που ζήσατε, να ανακάμψετε ψυχολογικά και σωματικά σύντομα, και να έχετε μία νέα τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη!

 

Να'σαι καλα για τα υπεροχα λογια σου και να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα.

Κορίτσια, είχα κι εγώ μια παλίνδρομη κύηση τον Νοέμβριο του 2014 -η πρώτη μου εγκυμοσύνη- και χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Και επειδή η αδερφή μου ήταν ετοιμόγεννη δεν είπαμε τίποτα σε κανέναν. Να σκεφτείτε Παρασκευή έκανα την απόξεση και την Δευτέρα πήγα ξανά στο μαιευτήριο γιατί γέννησε η αδερφή μου.

Ο γιατρός μου είπε επαφές μετά από 15 μερες και να ξαναπροσπαθήσουμε μετά την 3η περίοδο, πιθανον λόγω απόξεσης, και αξιολόγησε το γεγονός ως τυχαίο. Μου είπε, μάλιστα, πως συμβαίνει σε πάρα πολλές γυναίκες και μερικές φορές δεν γίνεται αντιληπτό.

Ξέρω το συναίσθημα πολύ καλά.... Κάνε κουράγιο και αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις κάνε τις εξετάσεις πιο πολύ για να σου φύγει η ιδέα.

Απόλαυσε τις επαφές με τον άντρα σου και εύχομαι σύντομα τα ευχάριστα.

Επίσης, μη σκέφτεστε την ηλικία. Είναι κάτι που δεν αλλάζει και μπορεί να δυσκολέψει τα πράγματα περισσότερο μόνο αν την αφήσετε.

Εγώ είμαι 37 και έχω μια μπουμπού 4 μηνών

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη, καταλαβαίνω τα συναισθήματα μετά από μια παλίνδρομη κύηση, όμως εγώ σαν ειδικός θα συστήσω ψυχραιμία και να ακολουθήσετε τις οδηγίες του γιατρού σας - μένοντας μακριά από αχρείαστες εξετάσεις, έξοδα και ταλαιπωρία. Για να μην επαναλαμβάνω τις μακροσκελείς δημοσιεύσεις που έχω αναρτήσει αλλού, σας παραπέμπω στο παρακάτω link ώστε να δείτε τη συζήτηση που έχω κάνει με μια άλλη κοπέλα με αφορμή τη δική της παλίνδρομη κύηση.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=142773

 

Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι καλή επιτυχία στις επόμενες προσπάθειές σας - που κατά πάσα πιθανότητα και με δεδομένη την νεαρότατη ηλικία σας, θα είναι επιτυχημένες (και χωρίς εξετάσεις και αντιπηκτικές ενέσεις)!

Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει και αλλου συμφωνω με τη Μαιρουλα..εγω ειμαι 36 με μια παλινδρομη στο ιστορικο μου στην ενατη εβδομαδα..εκανα ολες τις εξετασεις απο την τρελα μου θηροειδη καμπυλη ζαχαρου ολες τις ορμονολογικες τις εξετασεις για την περιβοητη θρομβοφιλια οχι μονο θρομβοφιλια δεν μου βρηκαν..αλλα εχω θεμα αλλο εγω..ΔΕΝ ΠΗΖΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ!..ειναι υπερβολικα αραιο..το αποτελεσμα ολης αυτης της τρελας ηταν οτι και ενα μηνα μετα την αποξεση μπηκα χειρουργειο για αφαιρεση μεγαλου ινομυωματος εξω απ το ενδομητριο αλλα τι να το κανεις?? με την αποτυχημενη εγκυμοσυνη εφτασε τα 7 εκ..και τωρα μπορω να προσπαθησω σιγα σιγα απο τον Ιουλιο..6 μηνες μετα το λαπαροσκοπικο αυστηρα..η ηλικια σου ειναι μια χαρα!! μην μετρατε τους μηνες ποτε θα ρθει το μπεμπε..χαρειτε τις επαφες με τον αντρα σας-συντροφο σας και το μπεμπε θα ερθει οταν θελει εκεινο..οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια ο θεος απο κει πανω σκαει στα γελια.να ευχεστε υγεια..ολα τ αλλα θα ερθουν..εγω αυτο καταλαβα..θα σου περασει η αισθηση..κλαψε κλαψε οσο θες σε λιγες εβδομαδες θα εισαι πολυ καλυτερα..με το καλο ολα να σου πανε!ααα και συμφωνω με τον κυριο Χατζηαντωνιου! απολυτα!! η κοπελα στο λινκ που ξεκινησε την συζητηση ειμαι εγω! πλανταζα στο κλαμα ενα μηνα..και ο γυναικολογος λυγισε και μου εγραψε τις εξετασεις γιατι ειχα πρηστει απο το κλαμα στο ιατρειο..ακολουθειτε παντοτε!! συμβουλες ιατρου!! ξερουν εκεινοι ..με μια παλινδρομη δεν εχει νοημα για τοσο εξειδικευεμενες εξετασεις..και μενα δεν μου βρηκαν απολυτως τιποτα..σ αυτο το λινκ ειχα ανοιξει τη συζητηση εγω εχει απαντησει πολυ εμπεριστατωμενα ο Κ.Χ ατζηαντωνιου για τη θρομβοφιλια ειναι πολυ ενημερωτικο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=142915

[sIGPIC][/sIGPIC]Αγκάλιασε όλα σου τα συναισθήματα ακόμα κι αυτά που σε κάνουν να νιώθεις άβολα..τότε μόνο θα πάψουν να σε στοιχειώνουν..

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες από εμάς έχουμε περάσει τουλάχιστον μία παλινδρόμη.Εγώ έχω περάσει 2.Μία την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος και μία την τρίτη.Τώρα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.Και μην νομίζεις πως μου ήρθαν όλα εύκολα.Έμεινα έγκυος μετά από 5 χρόνια προσπαθειών και μετά από θεραπείες με χάπια,ενέσεις,παρακολούθηση ωορρηξίας 3 χρόνια ,σπερματεγχυση,λαπαροσκόπηση, υστεροσκοπηση και διακοπή περιόδου με ενέσεις

.Την πρώτη φορά πονάει πολύ αλλά συνήθως είναι τυχαίο γεγονός.Και εγώ έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας ,όχι όλο το πακέτο αλλά βγήκαν αρνητικές.Καντες και εσύ αν θέλεις για να σου φύγει από το μυαλό αλλά κυρίως συνέχισε τις προσπάθειες με τον άντρα σου.Δεν προκυτε ποτέ να το ξεχάσεις απλά να το αφήσεις στην άκρη του μυαλού σου και να μην απογοητεύτεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη, καταλαβαίνω τα συναισθήματα μετά από μια παλίνδρομη κύηση, όμως εγώ σαν ειδικός θα συστήσω ψυχραιμία και να ακολουθήσετε τις οδηγίες του γιατρού σας - μένοντας μακριά από αχρείαστες εξετάσεις, έξοδα και ταλαιπωρία. Για να μην επαναλαμβάνω τις μακροσκελείς δημοσιεύσεις που έχω αναρτήσει αλλού, σας παραπέμπω στο παρακάτω link ώστε να δείτε τη συζήτηση που έχω κάνει με μια άλλη κοπέλα με αφορμή τη δική της παλίνδρομη κύηση.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=142773

 

Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι καλή επιτυχία στις επόμενες προσπάθειές σας - που κατά πάσα πιθανότητα και με δεδομένη την νεαρότατη ηλικία σας, θα είναι επιτυχημένες (και χωρίς εξετάσεις και αντιπηκτικές ενέσεις)!

 

Γιατρε καλημερα,

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.Η αληθεια ειναι οτι μετα απο ενα τετοιο γεγονος γυρνανε πολλα στο μυαλο σου γιατι δε θελεις να το ξαναπερασεις..Ευχομαι ολες μας να γινουμε συντομα μανουλες.

Εγω προβληματιστηκα πολυ γιατι ειχα κανει ορμονολογικες την 3η ημερα περιοδου στο μηνα που τελικα εμεινα εγγυος λογω θεματος με την προλακτινη οποτε μου εκαναν ολο τον ορμονολογικο ελεγχο και πηρα paroden για 3 εβδομαδες τελικα γιατι με ρην πρωτη θετικη χωριακη μου το το εκοψε μαχαιρι.Να σημειωσω οτι η προλακτινη μου ηταν τον προηγουμενο μηνα 83-εκανα κ μαγνητικη στην υποφυση που βγηκε καθαρη-και το μηνα αυτο που αναφερω ηταν 53 οπου και ξεκινησα το parloden ενω εκανα μετα κ τη σαλπιγγογραφια για ολοκληρωσω τον ελεγχο.Στις 6/3 λοιπον η tsh ηταν 1,5 και η προλακτινη 53.4/4 που εκανε εξετσσεις η tsh 3,77 και η προλακτινη 293!!πηρα t4 και ηδοση δε με καλυπτε απο οτι φανηκη γιατι μετα απο 2 εβδομαδες που ξαναεκανα ειχε παει 2,62..Και αναρωτιεμαι γιατι καπου το διαβασα..μηοως για την παλινδρομη μου εφταιγε η μη σωστη ρυθμιση του θυρειειδους και η αυξηση τξς προλακτινης λογω της αποτομης διακοπης του φαρμακου????

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες από εμάς έχουμε περάσει τουλάχιστον μία παλινδρόμη.Εγώ έχω περάσει 2.Μία την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος και μία την τρίτη.Τώρα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.Και μην νομίζεις πως μου ήρθαν όλα εύκολα.Έμεινα έγκυος μετά από 5 χρόνια προσπαθειών και μετά από θεραπείες με χάπια,ενέσεις,παρακολούθηση ωορρηξίας 3 χρόνια ,σπερματεγχυση,λαπαροσκόπηση, υστεροσκοπηση και διακοπή περιόδου με ενέσεις

.Την πρώτη φορά πονάει πολύ αλλά συνήθως είναι τυχαίο γεγονός.Και εγώ έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας ,όχι όλο το πακέτο αλλά βγήκαν αρνητικές.Καντες και εσύ αν θέλεις για να σου φύγει από το μυαλό αλλά κυρίως συνέχισε τις προσπάθειες με τον άντρα σου.Δεν προκυτε ποτέ να το ξεχάσεις απλά να το αφήσεις στην άκρη του μυαλού σου και να μην απογοητεύτεις.

 

Boo συγχαρητηρια καταρχην για την τριτη εγκυμοσυνη σου και για την επιμονη σου γιατι εχεις περασει πολλα απο οτι μας λες..

Ευχομαι να καταφερουμε να γινουμε και οι υπολοιπες μανουλες οση ταλαιπωρια και αν χρειαστει να τεαβηξουμε.

Εγω θα δω το γιατρο μου αυριο που κλεινω μια εβδομαδα απο την αποξεση και θελω να συζητησω και να μου βαλει καποιες εξετασεις μηπως και υπαρχει κατι που μπορω να προλσβω την επομενη φορα γιστι και εγω συνελαβα μετα απο πολυ καιρο και δυστυχως δεν ηταν η τυχερη..

Link to comment
Share on other sites

Boo συγχαρητηρια καταρχην για την τριτη εγκυμοσυνη σου και για την επιμονη σου γιατι εχεις περασει πολλα απο οτι μας λες..

Ευχομαι να καταφερουμε να γινουμε και οι υπολοιπες μανουλες οση ταλαιπωρια και αν χρειαστει να τεαβηξουμε.

Εγω θα δω το γιατρο μου αυριο που κλεινω μια εβδομαδα απο την αποξεση και θελω να συζητησω και να μου βαλει καποιες εξετασεις μηπως και υπαρχει κατι που μπορω να προλσβω την επομενη φορα γιστι και εγω συνελαβα μετα απο πολυ καιρο και δυστυχως δεν ηταν η τυχερη..

Ελενακι οπως σου ειπα αγαπη μου θα κανεις αυτες τις εξετασεις που καναμε οι περισσοτερες μετα τις δυο παλινδρομες μας, ετσι ωστε εσυ να το προλαβεις και να μη σου ξανασυμβει δευτερη φορα. Απο εκει και περα θα βρισκεσαι σε συνεχη επικοινωνια με το γιατρο σου γιατι μονο με σωστη καθοδηγησει θα επιτευχθει. Επισης κοιτα να εισαι χαλαρη και να απολαμβανετε με τον αντρα σου την καθε στιγμη και το μωρακι θα ερθει να ολοκληρωσει αυτην την αρμονικη συνυπαρξη. Εμεις εναμιση μηνα μετα τη 2η απξεση ξεκιναμε και παλι σιγα σιγα αναμενοντας και τα αποτελεσματα των εξετασεων. Καλη μας επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλες.Του χρόνου με το καλό να γιορτάσετε την σημερινή ημέρα.Εγραψα μόνο για να μην νομιζεις ότι είσαι η μοναδική που σου ήρθαν δύσκολα.Υπάρχουμε παρά πολλές που ταλαιπωρηθηκαμε για να κάνουμε παιδάκια.Δεν πιασαμε όλες με την πρωτη.Καλό κουράγιο,δύναμη.Καταλαβαίνω πως νιώθεις.Είναι νωρίς ακόμα και σου φαίνονται όλα βουνό.Βρες έναν καλό γιατρό και συνέχισε.Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κοριτσια, μετα απο αρκετες γυναικολογικές επεμβάσεις και γενικα τα μισα γυναικολογικα οργανα πλεον λειπουν απο το σωμα μου κατάφερα και εμεινα εγκυος!!! Η χαρα απερίγραπτη φυσικα το θελαμε χρονια με τον αντρα μου.

Ο τελευταίος υπερηχος οπου ακούσαμε καρδουλα κλπ ηταν την προηγουμενη Δευτερα 09/05/2016 ο γιατρος μου ειπε πως ημουν στην 8 εβδομαδα.

Σημερα ειμαι τελος της 9ης λογικα...

Το θεμα ειναι οτι εδω και 4 μερες υστερα απο αφόρητους πονους στην μεση και στην κοιλια σαν πονοι περιοδου χωρις αιμα ομως μου εχει καρφωθεί η ιδεα οτι κατι δεν παει καλα και ισως παλλινδρομησε το αγγελούδι μου.

Τα συμπτωματα που ειχα εξ αρχης της εγκυμοσυνης ηταν αναγούλες και λιγο πρησμενο στηθος

Εδω και λιγες μερες τιποτα ελαχιστες αναγούλες κ το στηθος μια χαρα οπως πριν μεινω εγκυος

Το ραντεβου μου με τον γιατρο τωρα ειναι στην αυχενική 8/6/2916 δεν μοορω να περιμενω τοσο πολυ θα παω αυριο κιολας να ηρεμησω.

Συνηθως τα συμπτωματα παλλινδρομης ποια ειναι? απλα σταματάνε τα συμπτωματα? το ενστικτο εχει δικιο αραγε? βλεπω φοβερούς εφιάλτες εδω και λιγες μερες και ξυπνάω χαράματα μεσα στον φόβο και την ανησυχία! Ειμαι πολυ αγχωδης το ξερω αλλα το ηθελα τοσο πολυ το ζουζουνι αυτο :( μακαρι να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια, μετα απο αρκετες γυναικολογικές επεμβάσεις και γενικα τα μισα γυναικολογικα οργανα πλεον λειπουν απο το σωμα μου κατάφερα και εμεινα εγκυος!!! Η χαρα απερίγραπτη φυσικα το θελαμε χρονια με τον αντρα μου.

Ο τελευταίος υπερηχος οπου ακούσαμε καρδουλα κλπ ηταν την προηγουμενη Δευτερα 09/05/2016 ο γιατρος μου ειπε πως ημουν στην 8 εβδομαδα.

Σημερα ειμαι τελος της 9ης λογικα...

Το θεμα ειναι οτι εδω και 4 μερες υστερα απο αφόρητους πονους στην μεση και στην κοιλια σαν πονοι περιοδου χωρις αιμα ομως μου εχει καρφωθεί η ιδεα οτι κατι δεν παει καλα και ισως παλλινδρομησε το αγγελούδι μου.

Τα συμπτωματα που ειχα εξ αρχης της εγκυμοσυνης ηταν αναγούλες και λιγο πρησμενο στηθος

Εδω και λιγες μερες τιποτα ελαχιστες αναγούλες κ το στηθος μια χαρα οπως πριν μεινω εγκυος

Το ραντεβου μου με τον γιατρο τωρα ειναι στην αυχενική 8/6/2916 δεν μοορω να περιμενω τοσο πολυ θα παω αυριο κιολας να ηρεμησω.

Συνηθως τα συμπτωματα παλλινδρομης ποια ειναι? απλα σταματάνε τα συμπτωματα? το ενστικτο εχει δικιο αραγε? βλεπω φοβερούς εφιάλτες εδω και λιγες μερες και ξυπνάω χαράματα μεσα στον φόβο και την ανησυχία! Ειμαι πολυ αγχωδης το ξερω αλλα το ηθελα τοσο πολυ το ζουζουνι αυτο :( μακαρι να πανε ολα καλα.

Γεια σου !!!! Πέρασε πολλα κ σε θαυμάζω , συγχαρητγτια για την εγκυμοσυνη σου κ σου εύχομαι τελειομηνο κ υγιές μωράκι .

 

Λοιπον κοιτά στις περισσότερες παλινδρομες υπάρχει αιμα αφού δ έχεις μην αγχώνεσαι τόσο . Τώρα κοιτά μην το πας κι αν έχει παλλινδρομισει κ δεν δω αιμα γιατί θα τρελαθείς . Οι πόνοι πιθανόν να ειναι απο τη μήτρα που μεγαλώνει.

Τώρα τα συμπτώματα να σου πω την αλήθεια πάνε και έρχονται φεύγουν ξσναρχονται δεν ειναι κατι που μπορείς να σταθείς πάντως .

Το βέβαιο ειναι ουι δ έχεις αιμα κ αυτό ειναι καλό . Αφού θα πας αυτιο θα ξεαγχωθεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...