Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερεθισμος απο την πανα


Recommended Posts

Γεια σας, η μικρουλα μου εβγαλε ασπρα σπυρακια στην περιοχη της πανας. Για 4 μερες εβαλα dactodor. Τωρα δεν εχει σπυρακια αλλα ερεθισμενο κοκκινο δερμα που καποιες φορες την τσουζει! Ξερετε ποια κρεμα να χρησιμοποιησω για να φυγει η κοκκινιλα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα για τυχόν ερεθισμούς την HYDROVIT ZINCO PROTECTIVE CREAM.

Και όταν φορούσε πάνα, της έβαζα την κρέμα και απο πάνω ταμποναριστά λίγο ταλκ (για να τραβάει την υγρασία της κρέμας). Σε μας έκανε θαύματα.

Βέβαια η κλασική συνταγή είναι να την κρατήσεις χωρίς πάνα να πάρει λίγο αέρα αν είναι εφικτό αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

επισης πολυ καλη αν και δεν το περιμενα ειναι της nivea σε μπλε σωληναριο ειδικη για την περιοχη αυτη.Τη βρισκεις σε σουπερ μαρκετ...μου την ειχε προτεινει η γιατρος μας και οντως ειναι καταπληκτικη και οικονομικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα, εγω χρησιμοποιω την bepanthol, νομιζω ειναι απ τις καλυτερες. προ λιγων μηνων ομως, ο μικρος μου συγκαψε τοσο πολυ που ειχε παρει φωτια το ποπουδακι του( ειχε κολλησει σταφυλοκοκο) και εν τελει αυτο που μας εσωσε ηταν το βαλσαμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Sebamed Healing Cream. Κάνει θαύματα. Απλώς επιτρέπεται μόνο 3 φορές την ημέρα να την βάζεις, εναλλάξ με κάποια άλλη.

 

επίσης να δοκιμάσεις κ άλλη μάρκα πάνα. Εμένα κ τα δύο μου παιδιά κ άλλο ένα ξαδελφάκι έβγαζε κοκκινίλες κ σπυράκια από μία συγκεκριμένη σειρά διάσημης μάρκας πάνα. Αποδεδειγμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κεραλοιφή είναι η καλύτερη γιατί είναι τελείως φυσική, αλλά δεν κάνει πoλλά σε ήδη κόκκινο-συγκαμένο δέρμα που είχε και μυκητίαση. Σε αυτή την περίπτωση η sudocrem βελτιώνει αρκετά γρήγορα την κοκκινίλα. Όταν φύγει με το καλό το σύγκαμα, μπορείς να συνεχίσεις με κεραλοιφή.

 

 

 

 


Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την sudocrem! Την χρησιμοποίησα και στα δύο μου παιδιά και ήταν ένα κι ένα για την αντιμετώπιση του ερεθισμένου δέρματος.

Όχι όμως συνέχεια, μόνο για να αντιμετωπίσεις τον ερεθισμό.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαμομήλι βάλατε; Εμάς μας βοηθά πιο πολύ από τις κρέμες αν το προλάβω κόκκινο (πριν βγάλει σπυράκια). Μετά βάζω πρώτα χαμομήλι και μετά όπια κρέμα έχω σπιτι. Αν επιμένει ρώτα το γιατρό μήπως είναι τίποτα μύκητες ή κατι άλλο και θέλει ειδική κρεμούλα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...