Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα με παιδιάτρους


VANILIA123M

Recommended Posts

Εγώ από τον παιδίατρο θέλω καταρχήν να είναι καλός επιστήμονας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο , δεν με νοιάζει να πιω καφέ μαζί του ούτε να γίνουμε φίλοι.

Εξάλλου οι καλοί γιατροί να ξέρετε έχουν και μεγάλη πελατεία άρα δεν έχουν χρόνο για αμπελοφιλοσοφίες.

 

Καλημερα Ντεμπορα,

 

χαιρομαι που ψαχνεις κατι διαφορετικο απο μενα και με ευχαριστει το γεγονος που το εχεις βρει.

Εμεις ομως απο την αλλη μερια προσπαθουμε να τα συνδυασουμε ολα μαζι γιατι οντας μεσα στην παραγωγικη διαδικασια και εχοντας καποια Χ παιδεια θα θελαμε ο αλλος που μας μιλαει να νοιωθει οτι μιλαει σε ισο του και οχι σε καποιους παντελως ασχετους μεχρι να του αποδειξουμε οτι τελικα δεν ειμαστε.

Στο να μεγαλωσουμε το 1ο μας παιδι ΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΣΧΕΤΟΙ και για αυτο θελουμε μπλα μπλα και καθησυχασμο...

 

Στο κατω κατω ετσι λειτουργουμε καλυτερα...!

 

Με εκτιμηση,

Πανος

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 387
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαιρετε

ψαχνω για καποιο παιδιατρο κερατσινι και τριγυρω περιοχες για μια φιλη μου

 

επισης ηθελα να ρωτησω ξερει κανεις η πηγαινει σε καποιον Γιακουβη Ανδρεα στην Γλυφαδα ? Σ αυτον πηγαινουμε αν τον ξερει κανεις θα ηθελα καποια γνωμη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΝΑ75, έχω αλλάξει αρκετούς παιδιάτρους & ένας απο αυτούς ήταν ο κύριος Γιακουβής. Μας φάνηκε σοβαρός & μας άρεσε ο τρόπος που χειριζόταν το παιδί, αλλά μια φορά που ήμασταν εκτός Αθηνών & το παιδί είχε ανεβάσει 39.5, τον πήραμε τηλέφωνο & δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικός, στα όρια της αγένειας θα έλεγα. Βέβαια, σε καμία περίπτωση δεν θα κρίνω έναν επιστήμονα απο ένα ίσως μεμονωμένο περιστατικό, αλλά επειδή μας έκανε πολύ κακή εντύπωση, αποφασίσαμε να τον αλλάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΝΑ75, έχω αλλάξει αρκετούς παιδιάτρους & ένας απο αυτούς ήταν ο κύριος Γιακουβής. Μας φάνηκε σοβαρός & μας άρεσε ο τρόπος που χειριζόταν το παιδί, αλλά μια φορά που ήμασταν εκτός Αθηνών & το παιδί είχε ανεβάσει 39.5, τον πήραμε τηλέφωνο & δεν ήταν καθόλου εξυπηρετικός, στα όρια της αγένειας θα έλεγα. Βέβαια, σε καμία περίπτωση δεν θα κρίνω έναν επιστήμονα απο ένα ίσως μεμονωμένο περιστατικό, αλλά επειδή μας έκανε πολύ κακή εντύπωση, αποφασίσαμε να τον αλλάξουμε.

σε ευχαριστω εμενα δεν μου αρεσει οτι ειναι πολυ κρυος και δεν δινει καθολου πρακτικες συμβουλες πιο πολλα εχω βρει εδω περα αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ καλος γιατρος δεν ξερω..:confused:

Link to comment
Share on other sites

novpal και καλα κανετε!

εδω αλλοι μας καλοπιανουνε (για να μην πω τιποτα πιο βαρυ) για να αγορασουμε ενα DVD 30? και μετα μας κανουνε και τεμεναδες σε περιπτωση προβληματος... θα παιξουμε με τα παιδακια μας???

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απευθύνομαι στον Cover .Δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απόλυτος και σχεδόν επιθετικός . Και εγώ είμαι στην παραγωγική διαδικασία και μάλιστα σε πολύ σημαντική θέση και μάλιστα έχει σχέση και με τον χώρο της υγείας και μπορώ να εκτιμήσω έτσι ευκολότερα εάν κάποιος είναι καλός γιατρός ή απλώς κάνει δημόσιες σχέσεις για να καλύψει πολλές φορές την άγνοια του ...σκέψου το κι αυτό.

Εξάλλου το να είναι κάποιος αυστηρός δεν σημαίνει ότι είναι αγενής ή άξεστος.

 

Και στην τελική το εάν αισθανόμαστε υποδιέστερα ή ανώτερα ή ίσα αυτό πηγάζει από τον ίδιο μας τον εαυτό, από μέσα μας και όχι από αυτόν που έχουμε απέπαντι μας.

 

Εγώ απλώς ήθελα να βοηθήσω. Λυπάμαι που έχασα τον χρόνο μου να είσαι καλά και να βρεις κάποιον που να σε ικανοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω εμενα δεν μου αρεσει οτι ειναι πολυ κρυος και δεν δινει καθολου πρακτικες συμβουλες πιο πολλα εχω βρει εδω περα αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ καλος γιατρος δεν ξερω..:confused:

 

Και εμένα μου τον σύστησε άνθρωπος με 3 παιδιά ως εξαιρετικό γιατρό! Ξαναλέω πως δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις για να τον κρίνω σαν επιστήμονα, αλλά τι να το κάνω όμως όταν δεν θυμάται ούτε το όνομά μας & κατ' επέκταση ούτε το παιδί μας!

Μαρίνα, μήπως καλύτερα να έβρισκες έναν καλό γιατρό στην περιοχή σου? Και εμείς είχαμε έναν κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο γιατρό, τον κύριο Δημήτρη Καφετζή, αλλά δυστυχώς έχει το ιατρείο του στο Μαρούσι, εμείς είμαστε στη Βάρη & καταλαβαίνεις!

Άν θες, μου είπε η κουμπάρα μου οτι βρήκε μια πολύ καλή γιατρό στον Πειραιά & είναι ευχαριστημένη. Δεν την ξέρω προσωπικά & γι αυτό δεν την μπορώ να σου τη συστήσω, αλλά αν θες μπορώ να ζητήσω τα στοιχεία της, να σου τα δώσω & μετά βγάλε εσύ τα συμπεράσματά σου...

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι στον Cover .Δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απόλυτος και σχεδόν επιθετικός . Και εγώ είμαι στην παραγωγική διαδικασία και μάλιστα σε πολύ σημαντική θέση και μάλιστα έχει σχέση και με τον χώρο της υγείας και μπορώ να εκτιμήσω έτσι ευκολότερα εάν κάποιος είναι καλός γιατρός ή απλώς κάνει δημόσιες σχέσεις για να καλύψει πολλές φορές την άγνοια του ...σκέψου το κι αυτό.

Εξάλλου το να είναι κάποιος αυστηρός δεν σημαίνει ότι είναι αγενής ή άξεστος.

 

Και στην τελική το εάν αισθανόμαστε υποδιέστερα ή ανώτερα ή ίσα αυτό πηγάζει από τον ίδιο μας τον εαυτό, από μέσα μας και όχι από αυτόν που έχουμε απέπαντι μας.

 

Εγώ απλώς ήθελα να βοηθήσω. Λυπάμαι που έχασα τον χρόνο μου να είσαι καλά και να βρεις κάποιον που να σε ικανοποιεί.

 

Καλημερα και παλι,

 

δεν ξερω αν πρεπει να χαρακτηριστω 'απολυτος' ή ακομα και 'επιθετικος' την στιγμη που κρινω (προσωπικα) οτι υπαρχουν μερικοι γιατροι που δεν κανουν καλα την δουλεια τους. Αν τα λεω λιγο χυμα, ισως θα επρεπε να ειμαι λιγο πιο ευγενης οπως οι 2 προλαλησαντες κυριες που χαρακτηριζουν το γιατρο 'αγενη' ή οτι δεν θυμαται ουτε καν το ονομα τους...

Παλι εκρινα (προσωπικα) οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ αυστηρο γιατρο που να λεει κατι χωρις να μου το τεκμηριωνει ακομα και αν ειναι το πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο να το καταλαβει ενα 6χρονο!

Βοηθησες λοιπον και ειπες την αποψη σου οπως ειπα και εγω την δικη μου. Εσυ ειπες τι θες απο τον γιατρο σου, το βρηκες, και εγω ειπα τι θελω και το ψαχνω! Βοηθησες φυσικα λεγοντας σε ολους εδω μεσα την αποψη σου οποτε για ονομα του θεου το σχολιο οτι εχασες το χρονο σου πως σου ηρθε και το ανεφερες?

Πιστευεις οτι οι διαφορετικες αποψεις και οτι δεν πειθεις καποιον ειναι χασιμο χρονου?

Αν ειναι ετσι τοτε κακως επιτρεπουν οι administrators την συζητηση...

 

Με εκτιμηση,

Πανος

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites

cover...

διαβαζω τι γραφεις και πως το γραφεις και μετα κοιταξα την ηλικια του παιδιου σου...

 

και σε δικαιολογώ... Θα χαλαρωσεις στην πορεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

cover...

διαβαζω τι γραφεις και πως το γραφεις και μετα κοιταξα την ηλικια του παιδιου σου...

 

και σε δικαιολογώ... Θα χαλαρωσεις στην πορεια!!! :)

 

Βικυ σιγουρα αυτο θα γινει στην πορεια οπως λες και εσυ αλλα δεν συμφωνεις οτι σε αυτο θα συμβαλλει και η ευρεση του παιδιατρου ετσι οπως (ή σχεδον ετσι οπως τον θελω εγω)?

 

Πανος

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικυ σιγουρα αυτο θα γινει στην πορεια οπως λες και εσυ αλλα δεν συμφωνεις οτι σε αυτο θα συμβαλλει και η ευρεση του παιδιατρου ετσι οπως (ή σχεδον ετσι οπως τον θελω εγω)?

 

Πανος

 

Είναι πολύ σημαντικό να βρεις παιδίατρο να σου κάνει! Εμείς αλλάξαμε -κάτσε να μετρήσω- 6 μέχρι να καταλήξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ cover ,

 

η συζήτηση πάντα κάποιους βοηθάει και καλό είναι να γίνεται, ακόμα και όταν δεν συμφωνούμε .

Θα συμφωνήσω και εγώ πως είναι φυσικολογικό να νιώθεις έτσι με ένα τόσο μικρό μωρό.Απλώς αυτό που προσπαθώ να σου πω ( και ίσως δεν το έκανε κομψά ) είναι ότι στην πορεία θα διαπιστώσεις ότι το σημαντικό θα έιναι να σου λέει κάτι ο γιατρός σου και να σε βοηθάει στην πράξη και όχι το πως ακριβώς θα στο λέει. Όταν πχ το μωρό μου ψηνόταν στον πυρετό το σημαντικό ήταν να πάρω το γιατρό και να μου πει / κάνε 1,2,3 πράγματα και το μωρό μου να γινόταν καλύτερα (από το να μου πιάνει κουβέντα μες την νύχτα ). Όταν γέννησα το πρόωρο μωρό μου ( είχα ανάγκη πιο πολύ από τον καθένα από ψυχολογική στήριξη και κουβέντα ) στην πράξη όμως με βοηθούσε περισσότερο που ο γιατρός της κόρης μου ενημερωνόταν και επισκεφτόταν το πρόωρο και μου έλεγε 2 κουβέντες μόνο αλλά ήξερα πως είχαν βαρύτητα γιατί γνώριζε το θέμα και είχε εμπειρία.

Αν σε κάνει λοιπόν να νιώθεις καλά διάλεξε έναν ήπιο γιατρό που θα σου είναι φιλικός Αρκει να είναι καταρχήν καλός γιατρός γιατί αλλιώς εκείνος θα σου γλυκομιλάει και εσύ θα βρίζεις από μένα σου. Αυτό προσπαθώ να πω....Καληνύχτα και ψυχραιμία τα πρώτα 2 χρόνια είναι δύσκολα, να χαίρεσαι το παιδάκι μου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ cover ,

 

η συζήτηση πάντα κάποιους βοηθάει και καλό είναι να γίνεται, ακόμα και όταν δεν συμφωνούμε .

Θα συμφωνήσω και εγώ πως είναι φυσικολογικό να νιώθεις έτσι με ένα τόσο μικρό μωρό.Απλώς αυτό που προσπαθώ να σου πω ( και ίσως δεν το έκανε κομψά ) είναι ότι στην πορεία θα διαπιστώσεις ότι το σημαντικό θα έιναι να σου λέει κάτι ο γιατρός σου και να σε βοηθάει στην πράξη και όχι το πως ακριβώς θα στο λέει. Όταν πχ το μωρό μου ψηνόταν στον πυρετό το σημαντικό ήταν να πάρω το γιατρό και να μου πει / κάνε 1,2,3 πράγματα και το μωρό μου να γινόταν καλύτερα (από το να μου πιάνει κουβέντα μες την νύχτα ). Όταν γέννησα το πρόωρο μωρό μου ( είχα ανάγκη πιο πολύ από τον καθένα από ψυχολογική στήριξη και κουβέντα ) στην πράξη όμως με βοηθούσε περισσότερο που ο γιατρός της κόρης μου ενημερωνόταν και επισκεφτόταν το πρόωρο και μου έλεγε 2 κουβέντες μόνο αλλά ήξερα πως είχαν βαρύτητα γιατί γνώριζε το θέμα και είχε εμπειρία.

Αν σε κάνει λοιπόν να νιώθεις καλά διάλεξε έναν ήπιο γιατρό που θα σου είναι φιλικός Αρκει να είναι καταρχήν καλός γιατρός γιατί αλλιώς εκείνος θα σου γλυκομιλάει και εσύ θα βρίζεις από μένα σου. Αυτό προσπαθώ να πω....Καληνύχτα και ψυχραιμία τα πρώτα 2 χρόνια είναι δύσκολα, να χαίρεσαι το παιδάκι μου !:-P

 

Καλημερα Ντεμπορα,

συμφωνω και επαυξανω με οοοοοολα τα παραπανω!

Φυσικα δεν ψαχνω μονο καποιον να κανω παρεα και να ειναι αμπελοφιλοσοφος. Απλα προσπαθω να συνδυασω 2 με 3 πραγματα αν τα καταφερω.

Με επισκεφτηκε ενας παιδιατρος την Κυριακη που μου συστησε η φιλη Πηνελοπη απο εδω μεσα που πιστευω οτι ειναι αυτο που ψαχνω!

Ετσι λοιπον προς το παρον ηρεμω και προς την δοξα τραβω προσπαθωντας παντα να προσφερω και εγω αλλα και ολοι εσεις σαν γονεις το καλυτερο στα παιδακια μας!

Να σου ζησουν και εσενα τα παιδακια σου και εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι μονο τα 2 πρωτα χρονια δυσκολα αλλα μεχρι να παντρευτουνε και αυτα με την σειρα τους ηρεμια δεν θα βρουμε!!!! :wink:

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΕΝΑΜΕ ΣΤΗ ΣΠΑΡΤΗ&ΕΙΧΑΜΕ ΤΗ ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΩΤΑ ΣΤΕΡΠΗ.ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΥΣΤΕΡΙΑ,ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ 6-7 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΙΑ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ,ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΗΤΑΝ&ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ.ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ...ΤΕΛΕΙΟΣ!!! ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα Καββαδία Βριλήσσια, Πολύ καλή παιδίατρος,επεξηγηματική και μέχρι στιγμής όποτε την έχουμε χρειαστεί είναι δίπλα μας

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιούπολη

 

Στέλιος Δρόσης, απλά τέλειος!

 

Ο Δρόσης στην Ηλιούπολη ζεί ακόμη????

Να ναι καλά ο άνθρωπος και να ζήσει χίλια χρόνια πρέπει να ναι πολύ μεγάλος αλλά είναι καταπληκτικός γιατρός τον είχα και εγώ (για μένα πριν απο 28 χρόνια...)

 

 

 

Απλά εκπληκτικός γιατρός!!!!!!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την πρώτη μέρα που ήρθε σπίτι να δει τον νεογέννητο γιό μου είχα φτιάξει μία λίστα με ερωτήσεις για να του κάνω σχετικά με το μωρό και όταν τελείωσε την εξάταση με έβαλε να του την διαβάσω........ παιδιά ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ!!!!!!! και στην πορεία απλά τον ΛΑΤΡΕΨΑΜΕ (εχώ και ο άντρας μου δηλαδή γιατί ο μικρός μου μόλις τον βλέπει μου δείχνει την πόρτα όπως όλα τα παιδάκια στην ηλικά του - 17μηνών- ) Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι εμένα δεν μου φαίνεται και πάρα πολύ μεγάλος ξέρω βέβαια ότι είναι πολλά χρόνια στην Ηλιούπολη και να συνεχίσει άλλα τόσα να είναι ο άνθρωπος είναι φοβερός

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΑΤΤΙΚΗ

 

 

 

 

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

ΤΣΑΜΠΑ ΧΑΡΑ - Αγ.Γεωργίου 132, Ριον, Πάτρα 2610994929

ΠΑΤΡΩΝΗ ΑΘΗΝΑ - Ερμού 53 , Πάτρα 2610274781

ΠΑΝΤΕΛΗ ΛΙΛΙΑ - Μέγαρο Πραπόπουλου, Πάτρα 2610225709

 

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ

 

Φαρσαλα

Τσολακη Μαρια

 

Για πατρα :

 

ΣΑΚΑΡΕΤΣΙΑΝΟΣ ΘΥΜΙΟΣ

θεσσαλονικης 35

2610420038

 

 

ειναι φανταστικος και βασικα χαλαρωτικος!! ειναι συζυγος της Χαρας (Τσαμπα) που εχει το ιατρειο στο ριο. Παρολο που ειμαστε αιγιο πια, παω πατρα ...

Δεν τον αλλαζω με τιποτα....και βασικα ειναι πολυ υπομονετικος με την υστερια των γονιων!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ θα ήθελα εαν κάποια μανούλα έχει επιλέξει την Κα Κάπου Αναστασία στη Νίκαια ως παιδίατρο να μου απαντήσει εαν είναι ευχαριστημένη και εαν ως παιδίατρος είναι υπερ του θηλασμού, στην πράξη γιατί στη θεωρία είναι και αυτός που έχω και με οδηγεί στον αποθηλασμό.

line_wave_beg_40_time_1233032400_text_ef20f6eff5f6effdeaeff220ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αυτές οι λίστες που βλέπω πιο πάνω τι ακριβώς είναι? Πρόκειται για γιατρούς που προτείνουν μαμάδες του φορουμ & απλά τους έχετε συγκεντρώσει σε μια λίστα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...