Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

...ειπε: "σε λυπηθηκε ο Θεος"!!!


Koalaki

Recommended Posts

:shock::shock::shock: αν ειναι δυνατον!!! Ε, ΟΧΙ...

 

Σιγουρα εχουν μεγαλο μεριδιο ευθυνης τα παιδια, αλλα το "θυμα" που θα λαμβανει απο τη γεννηση του "ψευτικη αγαπη και σεβασμο" ειναι το μωρο κυριως!!!

 

Εννοείται, τα καημένα τα πιτσιρίκια τα πληρώνουν όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως κορίτσια, θα το πω: εμένα αυτή η γιαγιά δε μου φαίνεται οπαδός του attachment parenting!

 

Babycute, για μολόγα. Πήρες σερνικοβότανο ή με τις φάσεις του φεγγαριού την έκανες? Κι άσε και καλά τη διατροφή για γονιμότητα κι άλλα τέτοια που τα τρώνε οι Άγγλοι...:rolleyes:

 

Χαχα τώρα πλακα πλακα ο δικός μου πήρε μια αντιβιωση για το σπερμα , λες να εκανε αυτο τη δουλειά;

Κάτσε να βρω την μάρκα να σας την πω κοριτσια για να είμαστε όλες αξίες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται koalaki!!!

 

(άσχετο,όμως στο χωριό του πατέρα μου όταν ενα ζευγάρι αρραβωνιαζοταν ανέβαζαν τη νύφη στο καρο και την περιφερανε ώστε να τη δει το χωριό!!!

έχει και μια δόση μεγαλείου το κάρο:mrgreen:)

 

Απο που ειναι ο πατέρα σου;

Το κάρο το έσερνε άλογο η γάιδαρος;

Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσεις αλλά γελάω!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Βάζανε στο κάρο την νύφη λες και ήταν αγελάδα να δει το χωριό τι "αγοράσανε"

χαχαχα! δεν μπορώ κάτι τέτοιο θα σκεφτόταν εμένα το βρώμικο μυαλό μου!!!

:D

 

Ω ναι!!!ακριβώς όπως το έθεσες γινόταν...γι'αυτο λέω έχει και το κάρο το μεγαλείο του:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Απο που ειναι ο πατέρα σου;

Το κάρο το έσερνε άλογο η γάιδαρος;

 

Χαχαχα, τι κολλημα και αυτο με τα "ζα" (κοινως ζωα)!!! :mrgreen::confused:

 

Βγηκες απο την κλινικη??? τι κανει ο μπεμπακος???

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο που ειναι ο πατέρα σου;

Το κάρο το έσερνε άλογο η γάιδαρος;

 

Στα περίφημα Τρίκαλα γινόταν αυτό το σκηνικό!!!

το κάρο πιστεύω σίγουρα θα το έσερνε γάιδαρος(πάει πιο αργά,για να μπορέσει κ το χωριό να ''καμαρωσει το αποκτημα")...βέβαια παίζει να το έσερνε και ο γαμπρός!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα περίφημα Τρίκαλα γινόταν αυτό το σκηνικό!!!

το κάρο πιστεύω σίγουρα θα το έσερνε γάιδαρος(πάει πιο αργά,για να μπορέσει κ το χωριό να ''καμαρωσει το αποκτημα")...βέβαια παίζει να το έσερνε και ο γαμπρός!!!

 

Χαχαχα, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ πως το εσερνε και Ο ΓΑΜΠΡΟΣ, εμ πως αλλιως θα δειξουμε το αποκτημα, ασχετα μετα αν θελουμε αυτο το αποκτημα να το στειλουμε με καρο σπιτι οταν θα εχει γεννησει!!! Χαχαχα!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ πως το εσερνε και Ο ΓΑΜΠΡΟΣ, εμ πως αλλιως θα δειξουμε το αποκτημα, ασχετα μετα αν θελουμε αυτο το αποκτημα να το στειλουμε με καρο σπιτι οταν θα εχει γεννησει!!! Χαχαχα!!!

 

Μπα koalaki μεγάλη χάρη θα ήταν να τη γυρίσουν σπίτι με κάρο αφού γεννήσει...

Είμαι σίγουρη στο σπίτι στα μουλωχτά θα τη ξεγεννουσαν και σε περίπτωση κοριτσιού θα το κρατούσαν και κρυφό!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά (αφού είναι κι ο Nordor εδώ τέρμα το "κορίτσια"),

αυτά τα Φώτα του Πολιτισμού που Μεταλαμπαδεύσαμε...

ΠΟΤΕ ΣΒΗΣΑΝΕ?????

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, τι κολλημα και αυτο με τα "ζα" (κοινως ζωα)!!! :mrgreen::confused:

 

Βγηκες απο την κλινικη??? τι κανει ο μπεμπακος???

 

Χαχα όντως κόλλημα γιατι άλλη χάρη εχει το άλογο και άλλη το γαϊδούρι

Δηλαδη αν ηταν άλογο εγω σκεφτομαι τις άμαξες της Υέας Υόρκης ! Οπότε μια νύφη εκει δεν ειναι και κακή ιδεα (ψιλό ζηλεύω λιγάκι !!)

Ενώ το γαϊδούρι.....

 

Ναι τωρα έφυγα, στο αυτοκίνητο ειμαι ... Χαχα τον γλυτωςα το γάιδαρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρίζει στον γιο της, τον σηκώνει και του λέει "Πάμε ανεπρόκοπε..." και έφυγαν! :shock::shock::shock:

 

Τουλάχιστον ήξερε ότι το φύλο το καθορίζει ο άντρας! :P

 

Εγώ ξέρω οικογένεια που ο πατέρας, όταν γεννήθηκε το τέταρτο, στη σειρά, κορίτσι (πριν από 50 χρόνια), έπεσε ανάσκελα και μούτζωνε τον ουρανό με χέρια και πόδια. Δυο-τρία χρόνια μετά, έκανε τον πολυπόθητο γιο...με σύνδρομο Down...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οικογένεια που ο πατέρας, όταν γεννήθηκε το τέταρτο, στη σειρά, κορίτσι (πριν από 50 χρόνια), έπεσε ανάσκελα και μούτζωνε τον ουρανό με χέρια και πόδια. Δυο-τρία χρόνια μετά, έκανε τον πολυπόθητο γιο...με σύνδρομο Down...

 

Καλα αυτο απο την αρχή ως το τελος ειναι τραγικό!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα koalaki μεγάλη χάρη θα ήταν να τη γυρίσουν σπίτι με κάρο αφού γεννήσει...

Είμαι σίγουρη στο σπίτι στα μουλωχτά θα τη ξεγεννουσαν και σε περίπτωση κοριτσιού θα το κρατούσαν και κρυφό!!!

 

Οχι να τη γυρισουν, αλλα να την αφησουν να ερθει μονη με το μωρο (γιαυτο εγραψα "να το στειλουμε το αποκτημα")!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

vtgian συμφωνω ότι παλια (δεν μπορω να προσδιορισω το ποτε ,ισως στην εποχη των προπαππουδων μας) τα αγορια ηταν επιλεον εργατικα χερια οποτε δικαιολογουταν και η προτιμηση,,,και συμφωνω επισης και με το άλλο θεμα που ανεφερες...

 

 

δεν ξερω ποια κοπελα το ανεφερε ότι φταινε τα παιδια για ολο αυτό (που αφηνουν δηλαδή τους γονεις να κανουν κουμαντο κτλ) αλαλ ρε κορίτσια οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτούμε παντα θα επιθυμούμε οι αποφασεις μας να γινενται δεκτες με ευχαριστηση από τους δικους μας,,,,τι θελω να πω ? ότι οκ λεμε αποφασίζουμε κατι και το ανακοινώνουμε,,,αλλα και παλι εκεινα τα ξινισμένα μουτρα σε στεναχωρουν ρε παιδι μου ,,σε χαλανε,,,καταλαβαίνετε τι εννοω............

 

 

και τελος,,,hara διακρινω ένα απωθημενο που δεν πηγες τη βολτα του θριαμβου με το καρο...με ένα λουλουδι στο αφτι και το αερακι να ανεμιζει το μαλλι και να σιγοτραγουδάς <καροτζερι-καροτζερι>....:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Iouliana είναι τόσο εμφανές;;;;;

 

ε ναι, το παραδέχομαι λοιπόν....μου έχει μείνει απωθημένο!!!

 

Αφου σκεφτόμουν, αν κανω τρίτο παιδί και είναι κορίτσι να κατέβω στο χωριό μπας και με αφήσουν να γυρίσω με το καρο της ντροπής,κάτι θα ήταν κι αυτό:cry:

...αλλά η γιαγιά μου λέει το εξής θεϊκό προχθές στο τηλέφωνο:"...έμαθα πάλι αγόρι περιμένεις,κρίμα πολύ στεναχωρήθηκα,καλύτερα να ήταν κοριτσάκι..'' ...οπότε πάει το κάρο:cry::cry::cry: το έχασα για ακόμα μια φορά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Iouliana είναι τόσο εμφανές;;;;;

 

ε ναι, το παραδέχομαι λοιπόν....μου έχει μείνει απωθημένο!!!

 

Αφου σκεφτόμουν, αν κανω τρίτο παιδί και είναι κορίτσι να κατέβω στο χωριό μπας και με αφήσουν να γυρίσω με το καρο της ντροπής,κάτι θα ήταν κι αυτό:cry:

...αλλά η γιαγιά μου λέει το εξής θεϊκό προχθές στο τηλέφωνο:"...έμαθα πάλι αγόρι περιμένεις,κρίμα πολύ στεναχωρήθηκα,καλύτερα να ήταν κοριτσάκι..'' ...οπότε πάει το κάρο:cry::cry::cry: το έχασα για ακόμα μια φορά..

 

χαχαχα..... ο,τι και να κανεις,,,,δε θα γινεις ποτε μια Αλικη:D:D:D

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ήξερε ότι το φύλο το καθορίζει ο άντρας! :P

 

Εγώ ξέρω οικογένεια που ο πατέρας, όταν γεννήθηκε το τέταρτο, στη σειρά, κορίτσι (πριν από 50 χρόνια), έπεσε ανάσκελα και μούτζωνε τον ουρανό με χέρια και πόδια. Δυο-τρία χρόνια μετά, έκανε τον πολυπόθητο γιο...με σύνδρομο Down...

 

Όχι απλά τραγικό....

Είναι λες και τον τιμώρησε ο θεός που δεν εκτίμησε τα 4 δωρα (κορίτσια) που του εδωσε...

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

σε παλιοτερες εποχες υπηρχε σιγουρα το θεμα των εργατικων χεριων οποτε προτιμουσαν γιους, αλλα υπηρχε και το θεμα της προικας των κοριτσιων. για παρα πολλες οικογενειες υπηρξε μεγαλο προβλημα οχι μονο για τους γονεις αλλα και για τους γιους που επρεπε να βοηθησουν στην προικα για να καλοπαντρευτει η κορη και να μην παντρευτουν οι ιδιοι μεχρι να παντρευτουν τα κοριτσια. νομιζω οτι ολοι εχουμε δει και την κωμικη διασταση αυτων των καταστασεων σε παλιες ελληνικες ταινιες. η γιαγια μου ειχε σκασει απο τη στεναχωρια της που παντρευτηκε ο πατερας μου πριν παντρευτει και η τελευταια κορη της. Η οποια γιαγια ελεγε συχνα την ακολουθη παροιμια: της τυχερης της πρωτομανας το πρωτο παιδι ειναι κοριτσι (η ιδια εκανε πρωτα 2 γιους και μετα τις κορες αρα κατι ξερει)

τι μου εκανε εντυπωση: εχω ηδη ενα αγορακι. με το που εμεινα εγκυος στο δευτερο και πριν μαθουμε φυλο στα σιγουρα ακουσα απο πολλες συναδελφους (ηλικιας γυρω στα 50) και φιλες της μητερας μου (ακομα μεγαλυτερες) την ιδια ατακα σε διαφορες παραλλαγες: μακαρι να ειναι κοριτσι, γιατι για τη μανα αλλιως ειναι η κορη (αναφερονται στο απωτερο μελλον που θα εχω γερασει).

ενα τελευταιο για να γελασουμε, γιατι πολλα εγραψα και σας ζαλισα

καπου στα μεσα της δεκαετιας του 60 δουλευει πολιτικο προσωπικο στα συνεργεια του πολεμικου ναυτικου ενας τυπος ομοφυλοφυλος αλλα απο αυτους που δεν το κρυβανε, με πολυ κινηση, κουνημα ναζι κτλ. ο ιδιος ειχε διηγηθει πολλες φορες την οικογενειακη του ιστορια. το πρωτο παιδι κοριτσι. ο πατερας αφαντος απο το καφενειο 2 μερες. το 2ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος απο το καφενειο 1 εβδομαδα, το 3ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος 2 εβδομαδες. το 4ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος ενα μηνα. το 5ο ... ο γιος. ο πατερας κερασε ολο το καφενειο και εβαλε σουβλες. το γλεντι κρατησε 2 μερες. οπως συμπληρωνε ο γιος: που να ηξερε ο πατερας μου οτι ο γιος θα εβγαινε πιο κορη απο τις κορες

Link to comment
Share on other sites

ενας τυπος ομοφυλοφυλος αλλα απο αυτους που δεν το κρυβανε, με πολυ κινηση, κουνημα ναζι κτλ. ο ιδιος ειχε διηγηθει πολλες φορες την οικογενειακη του ιστορια. το πρωτο παιδι κοριτσι. ο πατερας αφαντος απο το καφενειο 2 μερες. το 2ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος απο το καφενειο 1 εβδομαδα, το 3ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος 2 εβδομαδες. το 4ο κοριτσι. ο πατερας αφαντος ενα μηνα. το 5ο ... ο γιος. ο πατερας κερασε ολο το καφενειο και εβαλε σουβλες. το γλεντι κρατησε 2 μερες. οπως συμπληρωνε ο γιος: που να ηξερε ο πατερας μου οτι ο γιος θα εβγαινε πιο κορη απο τις κορες

 

Χαχαχαχαχα, να τα βρασω τετοια "εργατικα χερια", γιατι ως γνωστον αυτα τα εργατικα χερια μονο εργατικα που δεν ειναι, τουλαχιστον υπο την εννοια που ηθελαν οι παλιοι!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω ότι το κάθε παιδί έχει την χάρη του. 2 αγόρια έχω & εγώ. Ηθελα 1 & 1, αλλά ο Θεός αυτά μου έδωσε!!!έχω τα καλύτερα παιδιά του κόσμου,γερά να είναι & όλα τα άλλα ...είναι παραμύθια της χαλιμάς. Να είμαστε γερές & δυνατές να τα μεγαλώνουμε!!!:):P

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό δεν είναι τίποτα! Εμένα στην γειτονιά πολλές θείες μου έλεγαν ''Αχ τι έχεις?'' με βλέμμα γεμάτο χαρά, έλεγα κ εγώ ''Κορίτσάκι'', το βλέμμα σκοτείνιαζε και μου έλεγαν ''Ε δεν πειράζει το επόμενο...''. Τρελαινόμουν ώσπου σκέφτηκα το εξης απλό πως εγω τρελαίνομαι για κορίτσια, κάποιοι για αγόρια ε δεν πάνε να λένε ότι θέλουν!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό δεν είναι τίποτα! Εμένα στην γειτονιά πολλές θείες μου έλεγαν ''Αχ τι έχεις?'' με βλέμμα γεμάτο χαρά, έλεγα κ εγώ ''Κορίτσάκι'', το βλέμμα σκοτείνιαζε και μου έλεγαν ''Ε δεν πειράζει το επόμενο...''. Τρελαινόμουν ώσπου σκέφτηκα το εξης απλό πως εγω τρελαίνομαι για κορίτσια, κάποιοι για αγόρια ε δεν πάνε να λένε ότι θέλουν!

 

Έτσι είναι.... και γω ήθελα πάρα πολύ το πρώτο μου να είναι κοριτσάκι! Ε, έκανα αγοράκι και τώρα τρελαίνομαι γι' αυτό!!! Τώρα που περιμένω το 2ο λέω δεν με νοιάζει γερό να ναι και ότι να ναι, πραγματικά δεν με νοιάζει να μάθω γιατί ότι και να ναι το ίδιο θα το αγαπάω!!!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό δεν είναι τίποτα! Εμένα στην γειτονιά πολλές θείες μου έλεγαν ''Αχ τι έχεις?'' με βλέμμα γεμάτο χαρά, έλεγα κ εγώ ''Κορίτσάκι'', το βλέμμα σκοτείνιαζε και μου έλεγαν ''Ε δεν πειράζει το επόμενο...''. Τρελαινόμουν ώσπου σκέφτηκα το εξης απλό πως εγω τρελαίνομαι για κορίτσια, κάποιοι για αγόρια ε δεν πάνε να λένε ότι θέλουν!

Εγω αυτη τη μ....κια την ακουσα οχι απο θειτσα αλλααπο την αδερφη της κολητης μου.Εγω ειχα κανει το κοριτσι και μετα απο λιγους μηνες εκανε η κολητη μου αγορι.πηγα να ευχηθω και με το που λεω να σας ζησει ακουω το κορυφαιο απο την κοπελια "μην στεναχωριεσαι και εσενα το επομενο αγορι θα ειναι"...!!!!!!!!

τ οεπομενο μου ασφαλως ηταν παλι κορακλα και δεν μου ξαναπαν βεβαια τιποτα!μαλον ειμαι καημενη πια που δεν αξιωθηκα γιο!!

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη τη μ....κια την ακουσα οχι απο θειτσα αλλααπο την αδερφη της κολητης μου.Εγω ειχα κανει το κοριτσι και μετα απο λιγους μηνες εκανε η κολητη μου αγορι.πηγα να ευχηθω και με το που λεω να σας ζησει ακουω το κορυφαιο απο την κοπελια "μην στεναχωριεσαι και εσενα το επομενο αγορι θα ειναι"...!!!!!!!!

τ οεπομενο μου ασφαλως ηταν παλι κορακλα και δεν μου ξαναπαν βεβαια τιποτα!μαλον ειμαι καημενη πια που δεν αξιωθηκα γιο!!

 

Έλα ρε παιδια ντροπή ρε γμτ!!

Πες μου οτι η κολλητή σου της είπε κατι.. Πες μου οτι της εκοψες την καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...