Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενδοεπικοινωνία


koullam

Recommended Posts

Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς ποιά συσκευή για Ενδοεπικοινωνία πήρατε είστε ευχαριστημένες??

Θα μου προτείνατε κάποια ?? Αν ναί ποιά ??

Δώστε μου τα φώτα σας τουλάχιστο να πάρω κάποια και να είναι καλή !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θυμάμαι την μάρκα για να σου πω αλλά θα σου τονίσω να πάρεις αυτές που πάνε στην πρίζα όχι με μπαταρίες γιατί είναι ασύμφορες. Επίσης μην πάρεις αυτές που έχουν πολλά πράγματα όπως μουσική-φως με σχέδια κ.α. γιατί χαλάνε και δεν έχουν και καλό ήχο. Την έχω πατήσει και τελικά έκανα την δουλειά μου με μια που ήταν no name αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

sk.margaret σε ευχαριστώ πολύ ειλικρινά δεν είχα ιδέα

 

Βασικά μου είπαν να μου το αγοράσουν και με ρωτούσα ποιο θέλω και δεν είχα ιδέα απο τίποτα ουτε καν ότι ειχε με μπαταρίες και άλλα με ρεύμα σε ευχαριστώ πολυ

οπόταν από οτι καταλαβαίνετε πρέπει να βρω κάποιο συγκεκριμένο και καλό περιμένω συμβουλές και προτιμήσεις σας :wink:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω ακούσει εγώ είναι ότι της chicco είναι χάλια, γι'αυτό και θα την αποφύγω. Αντίθετα, έχω ακούσει τα καλύτερα για τις Phillips-Avent την οποία και θα προτιμήσω. Επίσης, δεν θα πάρω με οθόνη γιατί κάνει χιόνια και δεν μπορείς να καταλάβεις τι βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&selcat=bgm&pid=35915

εχουμε αυτη.. super ευχαριστημενοι.. ουτε παρασιτα, ουτε προβληματα και την χρησιμοποιω καθε νυχτα και σε εκτακτες περιπτωσεις και μερα.. ακουγεται μεχρι και η ανασα του μικρου και πιανει τον πιο μικρο ηχο (πχ ενα σκυλακι που γαυγιζε εξω απο το μπαλκονι).. δεχεται και μπαταριες εκτος απο ρευμα αν καποια στιγμη σου χρειαστει.. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ

ΒΕΒΑΙΑ Ο ΗΧΟΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΜΕΡΙΜΝΗ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΝΟΝΑΣ.

ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ ΜΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ CHICCO ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΗΣΥΧΑ. ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΠΙΑΝΕ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ . ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑ ΤΖΑΜΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Chicco πήραμε και εμείς και δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι ...

 

Τώρα στο δεύτερο να σας πω το σκέφτομαι αν θα πάρω άλλη ή θα τη βγάλουμε πάλι με αυτή ... που όποτε θυμάται χαίρεται :lol: ...

 

Βοηθάει δε λέω σε κάποιες περιπτωσεις ... αλλα η αλήθεια είναι ότι αν είσαι ξύπνιος πετάγεσαι κάθε τρεις και λίγο και ρίχνεις ένα βλεφαρο στο μωρό ... αν κοιμάσαι πάλι ... στο πρώτο κιχ πετάγεσαι ... είναι καταγεγραμμένο στο dna της μάνας αυτό :D:D:D

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ

ΒΕΒΑΙΑ Ο ΗΧΟΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΜΕΡΙΜΝΗ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΝΟΝΑΣ.

ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ ΜΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ CHICCO ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΗΣΥΧΑ. ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΠΙΑΝΕ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ . ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑ ΤΖΑΜΠΑ.

 

Συμφωνώ!

Πάρε αυτή του JAMBO χωρίς αναστόλες. Ειναι απλά ΤΕΛΕΙΑ

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε της Phillips και έχουμε μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένοι.

Λειτουργεί με ρευμα αλλά αν κοπεί το ρευμα συνεχίζει την λειτουργία της με μπαταρίες!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΣ PHILIPS ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ ΜΕ ΚΙΤΡΙΝΟ.ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ.ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΑΠΟ ΤΑ JUMBO ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ PHILIPS.23578ax43ej9eiy.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πείτε βρε κορίτσια για αυτή την καμέρα για να ξέρουμε ... που ακριβώς την έχουν στα jumbo; Είναι μεγάλη σε όγκο; Έχει και ήχο και εικόνα; Μήπως είναι εύκολο να μας ποστάρετε καμιά φωτο να καταλάβουμε περι τίνος προκειται;;;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο το βραδάκι και πως είναι εμφανισιακά και την εικόνα της.

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Επείδή κι εμένα με ενδιαφέρει ενδοεπικοινωνία με οθόνη, θεωρείτε του τζάμπο τόσο καλή ώστε να πιάνει και σε μεζονέτα????? Για πείτε... Γιατί το πρόβλημά μου είναι να βρω ενδοεπικοινωνία με οθόνη που να πιάνει ανάμεσα σε δύο ορόφους.. Αμα είναι να πάω να την πάρω.. Όσο για απλή ενδοεπικοινωνία θα πρότεινα κι εγώ τη philips 499 που πιάνει πεντακάθαρα και σε μεζονέτα. Στοιχίζει 150 ευρώ.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι και εμένα με ενδιαφέρει να πιάνει σε πάνω και κάτω όροφο.... αυτή η phillips που λες Σμαρούλα είναι δοκιμασμένη;;;;

 

Ναι είναι δοκιμασμένη! Την έφεραν δώρο στην ξαδέλφη μου και μου τη δάνεισε για να τη δοκιμάσω.. Πολύ καλό σήμα χωρίς παρεμβολές ανάμεσα στους δύο ορόφους.. Βέβαια δεν έχουμε και την τεράστια μεζονέτα (55 τμ ο όροφος) Αν δεν πάρω με οθόνη θα πάρω της philips.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο κανείς να μας την ποσταρει με λινκ εδώ να τη δούμε;;; Την έψαξα στο δίκτυο και δεν την είδα προς το παρόν πουθενά...

 

http://www.consumer.philips.com/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_SCD499_00_GR_CONSUMER/SCD499

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε της philips avent αυτή http://www.consumer.philips.com/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_SCD510_00_GR_CONSUMER/SCD510-00

Είμαι ευχαριστημένη από τον ήχο, χωρίς παράσιτα, αλλά νομίζω ότι δεν μου κρατάνε πολύ οι μπαταρίες. Αν και δεν την έχω συνέχεια ανοιχτή, χρειάζεται φόρτιση τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα και για 8 περίπου ώρες... Βέβαια το έχω στο πιο ευαίσθητο, γιατί η βάση είναι τοποθετημένη ανάμεσα στις 2 κούνιες των μωρών και θέλω να ακούω και το παραμικρό...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

σου στέλνω φωτο απο την κάμερα

CIMG3686.jpg

 

CIMG3690.jpg

 

CIMG3691.jpg

 

CIMG3692.jpg

 

CIMG3693.jpg

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καθαρά παντως το μωρό στην εικόνα ... ήχο έχει;;;

Για να καταλάβω βάζεις την κάμερα στο χώρο που είσαι και τον μικρό ανιχνευτή πλάι στο μωρό έτσι;;;

Ευχαριστούμε Αννικο για τις φωτο!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καθαρά παντως το μωρό στην εικόνα ... ήχο έχει;;;

Για να καταλάβω βάζεις την κάμερα στο χώρο που είσαι και τον μικρό ανιχνευτή πλάι στο μωρό έτσι;;;

Ευχαριστούμε Αννικο για τις φωτο!!!

 

ναι έχει ήχο, την τηλεόραση ο γονιός και τον δεκτή στο μωρό (το ιδανικό είναι να απέχει 2 μέτρα όπως και όλα αυτά για την ακτινοβολία που εκπέμπουν).

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καθαρή εικόνα! Θα πιάνει άραγε τόσο καθαρά ανάμεσα και σε δύο ορόφους?

 

δεν ξερω αν πιάνει αναμέσα σε δυο ορόφους, δυσκολο το βλεπω! θα το δοκιμάσω απο βδομάδα και θα σου πω

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...