Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική Μαντούδης


Recommended Posts

Allen πλησιάζει η μεγάλη μέρα ε; Με το καλό, εύχομαι με έναν πόνο! Οποτε μπορέσεις γράφε μας νέα σου.

Χρωστάω κι εγώ μια ενημέρωση, όλα πηγαν κατ ευχήν με την πρώτη στον Μαντούδη! Δίδυμα! :-) Είμαστε βέβαια στην αρχή ακόμα κ μέχρι να κλείσουμε και τον τρίτο μήνα έχω τις φοβίες μου, αλλά μέχρι στιγμής όλα εξελίσσονται ομαλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 267
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάνει κ σπερματέγχυση σε συνεννόηση με το ζευγάρι. Δες εδώ

Αν πάρεις τηλέφωνο κ εξηγήσεις ότι θέλεις να κλείσεις ραντεβού λόγω υπόγονιμότητας θα σου κάνει μια επανεκτίμηση, αφού λαβει το ιστορικό σου, του δείξεις τις εξετάσεις και συζητήσετε μαζί.

Προσωπικά δεν έχω εμπειρία από σπερματέγχυση με τον Μαντούδη, τις είχα κάνει με άλλο γυναικολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Allen πλησιάζει η μεγάλη μέρα ε; Με το καλό, εύχομαι με έναν πόνο! Οποτε μπορέσεις γράφε μας νέα σου.

Χρωστάω κι εγώ μια ενημέρωση, όλα πηγαν κατ ευχήν με την πρώτη στον Μαντούδη! Δίδυμα! :-) Είμαστε βέβαια στην αρχή ακόμα κ μέχρι να κλείσουμε και τον τρίτο μήνα έχω τις φοβίες μου, αλλά μέχρι στιγμής όλα εξελίσσονται ομαλά.

ποσο χαιρομαι κοριτσια για τις επιτυχιες σας!μπραβο lulux μου!!τελεια τα διδυμακια σου!!εγω το πολυ σε 2 εβδομαδες γενναω:-P:-P!!!θα σας γραψω τα νεα μου!!φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Πάει πολύς καιρός που δεν έχω γράψει στο φόρουμ και πολύς καιρός από το ραντεβού που είχα με τον κ. Μαντούδη, αλλά επειδή έχουν γραφτεί διάφορα, είπα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου.

 

Εν συντομία, ο λόγος που εμείς επισκεφθήκαμε τον κ. Μαντούδη ήταν μία παλίνδρομη κύηση σε πολύ αρχικό στάδιο και 7 μήνες προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα έκτοτε. Την ίδια μέρα του ραντεβού είχα κάνει σαλπιγγογραφία (με καλά αποτελέσματα) ενώ όλες μας οι εξετάσεις (σπερμοδιάγραμμα, ορμονικές κτλ) ήταν καλές.

 

Το ραντεβού διήρκησε 1,5 ώρα, όμως υπήρχε ενδιάμεσα και πολύ αναμονή σε διάφορα στάδια της επίσκεψης. Η μαία η οποία είδε αρχικά τις εξετάσεις μας (η Ξένια αν θυμάμαι καλά το όνομα), ήταν πολύ ευγενική και πρόσχαρη. Ευχαριστημένοι γενικά μείναμε από όλο το προσωπικό με το οποίο ήρθαμε σε επαφή.

 

Ο κ. Μαντούδης που είδαμε στη συνέχεια ήταν ζεστός, ανθρώπινος και αρκετά ενθαρρυντικός. Υπήρχαν κάποιες στιγμές "αμηχανίας", οι οποίες μάλλον οφείλονταν στο ότι δεν υπήρχε ένα συγκεκριμένο σοβαρό πρόβλημα για να συζητήσουμε. Μας αντιμετώπισε δηλαδή περισσότερο με το στυλ "μα τί ήρθατε να κάνετε εσείς εδώ αφού δε με χρειάζεστε;". Και τώρα που το βλέπω πιο ψύχραιμα, είχε δίκιο.

 

Φεβρουάριο έγινε το ραντεβού και μας πρότεινε να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι το Σεπτέμβρη και μετά να τα ξαναπούμε, δηλώνοντας με σιγουριά ότι μέχρι τότε θα έχω μείνει έγκυος μόνη μου. Και βγήκε αληθινός καθώς έμεινα έγκυος μόλις τον επόμενο μήνα! Δυστυχώς όμως, ήταν εξωμήτρια κύηση και χρειάστηκε να μου αφαιρεθεί και η μία σάλπιγγα. :(

 

Νομίζω ότι αυτό που μένει στο τέλος, είναι ότι με μία σάλπιγγα και τσακισμένη πλέον ψυχολογία, σκέφτομαι σοβαρά την υποβοηθούμενη. Και ο κ. Μαντούδης θα είναι πιθανότατα η επιλογή μου, παρόλο που δεν έχω δει κάποιον άλλο ειδικό. Δεν θα πάω με τυφλή εμπιστοσύνη αλλά θα πάω σίγουρα με μια αίσθηση ότι είμαι σε καλά χέρια και αυτό νομίζω λέει κάτι...

 

Υ.Γ. samarina Στη δική μου περίπτωση ήταν τελείως αρνητικός για σπερματέγχυση, εξηγώντας μου ότι απλά αυξάνει ελάχιστα τις πιθανότητες και δεν αξίζει τον κόπο. Τώρα, σε άλλες περιπτώσεις, μπορεί να την εφαρμόζει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσια!!! Καταπληκτικά τα νέα σας!! Μωράκια, μωράκια ... να γεμίσουν οι αγκαλιές!! :) Να σας ζήσουν! Είμαστε τόσο καιρό στο φόρουμ... και είναι πολύ ευχάριστο να ανταμείβονται οι κόποι, οι προσδοκίες και να ξεπερνιούνται οι δυσκολίες! Διπλό μπράβο!!

 

Πραγματικά χάρηκα με τα νέα σας!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

γεννησαμε χθες!!ολα τελεια!!!η μπεμπα μου θεα!!!:P:p:p:pκαι στα δικα σας κοριτσια!!!φιλακια!!

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ !!!!!!

:D :D :D:D :D :D :D :D :D :D :D

 

Τις θερμότερες ευχές ... σε όλους σας!!!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεννησαμε χθες!!ολα τελεια!!!η μπεμπα μου θεα!!!:P:p:p:pκαι στα δικα σας κοριτσια!!!φιλακια!!

 

 

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!! Να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου και να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της!!!!

 

Ήμουν και εγώ εκείνη την ημέρα στο Ιασώ. Είχα ακούσει ότι ο γιατρός είχε 3 τοκετούς και μια καισαρική, μάλλον κάποια από αυτές ήσουν εσύ αγαπημένη μου φιλενάδα. Που να το ήξερα!!! Εγώ είχα πάει για περίδεση. Μας βγήκε λίγο ζόρικος ο μικρούλης μας, αλλά χαλάλι του. Να έρθει γερός και όσο γίνεται στην ώρα του και όλα τα άλλα περνάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!! Να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου και να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της!!!!

 

Ήμουν και εγώ εκείνη την ημέρα στο Ιασώ. Είχα ακούσει ότι ο γιατρός είχε 3 τοκετούς και μια καισαρική, μάλλον κάποια από αυτές ήσουν εσύ αγαπημένη μου φιλενάδα. Που να το ήξερα!!! Εγώ είχα πάει για περίδεση. Μας βγήκε λίγο ζόρικος ο μικρούλης μας, αλλά χαλάλι του. Να έρθει γερός και όσο γίνεται στην ώρα του και όλα τα άλλα περνάνε!!!!

γεια σου roubies μου!!ναι εγω ημουν η καισαρικη!!!η μπεμπα ηταν ψηλα ο τραχηλος κλειστος,ειχα σακχαρο και πιεση 15 η μεγαλη και 9,5 η μικρη,οποτε δε μας επαιρνε να περιμενουμε για φυσιολογικο!!ολα καλα πηγαν με το γιατρουλη και τωρα το μπεμπακι ειναι 19 ημερων!!!τωρα εισαι στο 6 μηνα,ε?περναει ο καιρος και θα τον εχεις σε λιγο αγκαλια και δε θα το πιστευεις!το πιο ομορφο συναισθημα...πολλα φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου roubies μου!!ναι εγω ημουν η καισαρικη!!!η μπεμπα ηταν ψηλα ο τραχηλος κλειστος,ειχα σακχαρο και πιεση 15 η μεγαλη και 9,5 η μικρη,οποτε δε μας επαιρνε να περιμενουμε για φυσιολογικο!!ολα καλα πηγαν με το γιατρουλη και τωρα το μπεμπακι ειναι 19 ημερων!!!τωρα εισαι στο 6 μηνα,ε?περναει ο καιρος και θα τον εχεις σε λιγο αγκαλια και δε θα το πιστευεις!το πιο ομορφο συναισθημα...πολλα φιλακια!!

 

 

Κατάλαβα κούκλα. Εσένα ήθελε να μείνει στην κοιλίτσα. Της άρεσε φαίνεται στη ζεστούλα της κοιλίτσας της μαμάς. Αλλά και τώρα στην αγκαλιά πρέπει να είναι όνειρο. Αφού και εγώ καμιά φορά που μιλάω στον μικρό μου, του λέω πόσο ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλιά μου, αλλά τον προειδοποιώ στην ώρα του και όχι νωρίτερα, χαχαχαχαχαχαχα. Πρέπει να έχω τρελαθεί εντελώς. Τώρα είμαι στον έβδομο και κάθε εβδομάδα που παίρνω νιώθω τεράστια ανακούφιση!!!! Να μου φιλήσεις την μπουμπού σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα...δεν ξερω αν με θυμαστε..τον φεβρουαριο ειχαμε το πρωτο ραντεβου με τον Μαντουδη..τον μαρτιο την υστεροσκοπηση και τωρα τον οκτωμβριο περιμενουμε να κανουμε την πρωτη μας εξωσωματικη.Μη εχοντας καποιο προβλημα μας αφησε ολο το καλοκαιρι να το απολαυσουμε μηπως δε γινοταν και τιποτα μετα την υστεροσκοπηση αλλα τελικα δεν εκατσε κατι,οποτε ηρθε η μεγαλη ωρα.τα φαρμακα τα εχω παρει απο πολυ νωρς..τα λεφτα υπαρχουνε ηδη στην ακρη γι αυτο τον σκοπο οποτε τωρα περιμενω πως και πως να περασει και η περιοδος του σεπτεμβη ξεκιναμε.Αν πω οτι δεν εχω αγχος ψεμματα θα πω...αν πω οτι δεν το σκεφτομαι συνεχεια παλι ψεμματα θα πω..οποτε υπομονη ...τι αλλο να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα κούκλα. Εσένα ήθελε να μείνει στην κοιλίτσα. Της άρεσε φαίνεται στη ζεστούλα της κοιλίτσας της μαμάς. Αλλά και τώρα στην αγκαλιά πρέπει να είναι όνειρο. Αφού και εγώ καμιά φορά που μιλάω στον μικρό μου, του λέω πόσο ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλιά μου, αλλά τον προειδοποιώ στην ώρα του και όχι νωρίτερα, χαχαχαχαχαχαχα. Πρέπει να έχω τρελαθεί εντελώς. Τώρα είμαι στον έβδομο και κάθε εβδομάδα που παίρνω νιώθω τεράστια ανακούφιση!!!! Να μου φιλήσεις την μπουμπού σου!!!

πραγματι ειναι φοβερο συναισθημα!!ακομα και που δε με αφηνει να κοιμηθω!!!:-P:-Pαφου εκανες περιδεση θελει δε θελει θα κατσει εκει που ειναι ο μπεμπακος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα...δεν ξερω αν με θυμαστε..τον φεβρουαριο ειχαμε το πρωτο ραντεβου με τον Μαντουδη..τον μαρτιο την υστεροσκοπηση και τωρα τον οκτωμβριο περιμενουμε να κανουμε την πρωτη μας εξωσωματικη.Μη εχοντας καποιο προβλημα μας αφησε ολο το καλοκαιρι να το απολαυσουμε μηπως δε γινοταν και τιποτα μετα την υστεροσκοπηση αλλα τελικα δεν εκατσε κατι,οποτε ηρθε η μεγαλη ωρα.τα φαρμακα τα εχω παρει απο πολυ νωρς..τα λεφτα υπαρχουνε ηδη στην ακρη γι αυτο τον σκοπο οποτε τωρα περιμενω πως και πως να περασει και η περιοδος του σεπτεμβη ξεκιναμε.Αν πω οτι δεν εχω αγχος ψεμματα θα πω...αν πω οτι δεν το σκεφτομαι συνεχεια παλι ψεμματα θα πω..οποτε υπομονη ...τι αλλο να κανω...

καλησπερα!!λογικο να εχεις αγχος και να σκεφτεσαι μονο αυτο!!προσπαθησε ομως να το σκεφτεσαι θετικα!!εχεις πολυ καλο γιατρο και ομαδα!!υπομονη μεχρι να ερθει η μερα...καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα...δεν ξερω αν με θυμαστε..τον φεβρουαριο ειχαμε το πρωτο ραντεβου με τον Μαντουδη..τον μαρτιο την υστεροσκοπηση και τωρα τον οκτωμβριο περιμενουμε να κανουμε την πρωτη μας εξωσωματικη.Μη εχοντας καποιο προβλημα μας αφησε ολο το καλοκαιρι να το απολαυσουμε μηπως δε γινοταν και τιποτα μετα την υστεροσκοπηση αλλα τελικα δεν εκατσε κατι,οποτε ηρθε η μεγαλη ωρα.τα φαρμακα τα εχω παρει απο πολυ νωρς..τα λεφτα υπαρχουνε ηδη στην ακρη γι αυτο τον σκοπο οποτε τωρα περιμενω πως και πως να περασει και η περιοδος του σεπτεμβη ξεκιναμε.Αν πω οτι δεν εχω αγχος ψεμματα θα πω...αν πω οτι δεν το σκεφτομαι συνεχεια παλι ψεμματα θα πω..οποτε υπομονη ...τι αλλο να κανω...

 

 

Καλή επιτυχία κούκλα μου. Να είσαι όσο μπορείς πιο αισιόδοξη και να προσπαθείς με τον άντρα σου μέχρι και την τελευταία στιγμή. Πότε δεν ξέρεις... Αν πάλι δεν κάτσει να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά. Και εγώ με την πρώτη έμεινα και εμείς είχαμε πρόβλημα. Στο λέω για να σου δώσω κουράγιο και θετική ενέργεια!!!! Καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

...αφου εκανες περιδεση θελει δε θελει θα κατσει εκει που ειναι ο μπεμπακος!!

 

Από τώρα στη διαπαιδαγώγηση... :lol: .

 

 

Κορίτσια, να σας πάνε όλα καλά....... Πόσο μακρινά μου φαίνονται πλέον όλα ετούτα ....

Τότε που τα ζούσα, πίστευα πως είναι τόσο έντονα που δε θα τα ξεχάσω ποτέ! Βέβαια για πολλά-πολλά χρόνια μένουν στη μνήμη, μα να τώρα που 9 χρόνια μετά.... αρχίζω να συνειδητοποιώ τα πρώτα σημάδια λήθης...

 

Θα έρθει η ώρα για όλες. Μια μέρα που θα νιώθετε κι εσείς πως τα "ξεχάσατε" και θα κολυμπάτε στην οικογένειά σας με γεμάτη αγκαλιά και γεμάτη καρδιά!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

(ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΤΟ 2014)

 

ΑΜΟΙΒΗ: 2500 (ΔΙΚΛΙΝΟ-ΤΡΙΚΛΙΝΟ)

ΜΑΙΑ: 350 (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ) - 250 (ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ)

ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΗΝΙΑΙΟΣ: 70 (ΕΚΤΟΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ Α' ΚΑΙ β')

 

ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΓΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ, ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ, ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΡΩΝ ΚΛΠ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ.

 

ΣΧΟΛΙΑ: ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ, ΑΝΩΔΥΝΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ήθελα να πω κι εγω τ γνώμη μου.

Ξεκίνησα τ πρώτη μου εξωσωματικη στο γεννημα με τον κ Μαντουδη!!!

Αυριο με το καλο κανω τ εμβρυομεταφορα μου!!!

 

Εχω να πω τα καλυτερα για τ συμπεριφορά απο τον γιατρό τ μαίες και γενικά απ ολο το προσωπικό!!! Οτι συμβαίνει με τ μια θα στο πουν είτε ειναι καλο είτε εινάι άσχημο, εχουν σαν βάση τ ειλικρίνεια και αυτο ηταν που με κέρδισε εξαρχής!!!

Οσο για το εργαστήριο εγω προσωπικά ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!

HiYQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ήθελα να πω κι εγω τ γνώμη μου.

Ξεκίνησα τ πρώτη μου εξωσωματικη στο γεννημα με τον κ Μαντουδη!!!

Αυριο με το καλο κανω τ εμβρυομεταφορα μου!!!

 

Εχω να πω τα καλυτερα για τ συμπεριφορά απο τον γιατρό τ μαίες και γενικά απ ολο το προσωπικό!!! Οτι συμβαίνει με τ μια θα στο πουν είτε ειναι καλο είτε εινάι άσχημο, εχουν σαν βάση τ ειλικρίνεια και αυτο ηταν που με κέρδισε εξαρχής!!!

Οσο για το εργαστήριο εγω προσωπικά ειμαι πολυ ευχαριστιμενη!!!

Καλη επιτυχια!!!:P

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...