Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τόπικ για Χριστουγεννιάτικες Bαπτίσεις !


gerakina

Recommended Posts

Επειδή δε μου πολυαρέσει το ράνερ κ είναι κ πολυφορεμένο στη δική μας βάφτιση είχα κάνει σουπλά σε τυρκουάζ χρώμα κ πάνω στο πιάτο είχα πράσινη χαρτοπετσέτα.Θα μπορούσες να κάνεις κ εσύ σουπλά σε κόκκινο χρώμα κ είναι πανεύκολο να το φτιάξεις μόνη σου.Κ δε σου κοστίζει σχεδόν τίποτα.Αααα κ τα σουπλά τα έπαιρναν μαζί τους όταν έφευγαν τους άρεσαν τόσο πολύ!!!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 598
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή δε μου πολυαρέσει το ράνερ κ είναι κ πολυφορεμένο στη δική μας βάφτιση είχα κάνει σουπλά σε τυρκουάζ χρώμα κ πάνω στο πιάτο είχα πράσινη χαρτοπετσέτα.Θα μπορούσες να κάνεις κ εσύ σουπλά σε κόκκινο χρώμα κ είναι πανεύκολο να το φτιάξεις μόνη σου.Κ δε σου κοστίζει σχεδόν τίποτα.Αααα κ τα σουπλά τα έπαιρναν μαζί τους όταν έφευγαν τους άρεσαν τόσο πολύ!!!

 

Swanocean...τα σουπλά είναι καλή ιδέα αλλά τα έχει κάνει ξάδερφος του συζύγου σε βάφτιση 2 χρόνια πριν...οπότε μάλλον απορρίπτεται...

Αυτό που σκεφτόμουν είναι να πάρω ύφασμα κόκκινο....να το βάλω στο κέντρο...κάπως μαζεμένο, κάπως τσαλακωμένο (ελπίζω να καταλαβαίνεις την ιδέα) και να βάλω εκεί τη σύνθεση...πως σου φαίνεται:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατάλαβα πως το εννοείς κ ακούγεται όμορφο.Επίσης πάνω στο κόκκινο ύφασμα μπορείς να κολλήσεις αστεράκια ή πράσινο γκι μικρούλια ξέρεις οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά.Ψάχνοντας βρήκα κ αυτό http://www.teleiosgamos.gr/hot-stuff/diakosmisi-spitiou/2425-nioste-ti-xara-tis-dimiourgias αν κ αφορά γάμο λέει οδηγίες πως να το φτιάξεις κ μπορείς να κάνεις παραλλαγή.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις οτι θα θυμουνται το σουπλά του ξαδελφου σας ...2 χρονια μετά;Χλωμό το κόβω...

Κανε παιδί μου αυτο που σαρεσει...

Το σουπλά το προτιμώ και εγω.Το τσαλακωμένο κάτι μου κανει.Η μπορεις αντι για ρανερ να βάλεις μια χοντρή κόκκινη κορδέλα ή να την κανεις ακτινωτά στο τραπέζι σαν γαϊτανάκι...Με πιάνεται η να ψάξω να βρω φωτο απο τον γουγλη;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η Aggeloudia σιγά μη θυμούνται πριν από 2 χρόνια.Αλλά μου ήρθε κ άλλη ιδέα μη με πάρετε όμως με τις ντομάτες.Με την μεγάλη κορδέλα αντί για γαϊτανάκι θα μπορούσες να δέσεις το τραπέζι σαν δώρο,κατάλαβες?όπως δένουν τα δώρα σταυρωτά κ κάνουν κ φιόγκο?Εεεε δώρο τραπέζι πως σας φαίνεται?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αggeloudia...τα θυμούνται γιατί οι περισσότεροι τα έχουν ακόμα σπίτι τους...τα είχαν πλαστικοποιήσει τα σουπλά και οι καλεσμένοι τα πήραν φεύγοντας...

 

swanocean...το τραπέζι δώρο έγραψε...αλλά δεν το βρίσκω πολύ εύκολο..

 

Αν δέσω απλά το άσπρο το κασπώ με λίγη κόκκινη κορδέλα;

Kάτι απλό και εύκολο δηλαδή; Γύρω στο κέντρο μία κόκκινη κορδέλα...για να κάνει λίγο αντίθεση με το άσπρο τραπεζομάντηλο δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο απλό κ εύκολο αυτό που σκέφτηκες.Ότι πρέπει οποτε αν πας εσύ στο μαγαζί ή τα δώσεις στα παιδιά του μαγαζιού είναι μία απλή τοποθέτηση στο τραπέζι.Πάντως αν θες να σπάει το άσπρο μπορείς να πάρεις κόκκινες χαρτοπέτσετες κ να γράψεις το όνομα της μικρής κ να τα βάλεις πάνω στα πιάτα.Εγώ στον μικρό είχα πάρει πράσινες χαρτοπετσέτες από το jumbo κ με τυρκουάζ στυλό έγραψα με το χέρι το όνομά του.Κ πολλοί ενθουσιάστηκαν με αυτή τη λεπτομέρεια.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στις χαρτοπετσέτες να βάλεις ένα tag ευχαριστήριο με το όνομα της μικρής αντί να γράψεις πάνω τους και δεν ξέρεις και το απότέλεσμα.. Το όνομα μπορείς να το κάνεις σφραγίδα και με μελάνι να το σφραγίσεις στο χαρτί που μπορεί να έχει σχήμα σαν αυτό με ένα κορδελάκι και μια καραμελίτσα πάνω

δες εδώ

http://www.google.gr/imgres?q=gift+tags&um=1&hl=el&biw=1360&bih=624&tbm=isch&tbnid=BW8xFF4h4vqJoM:&imgrefurl=http://artfulrising.com/2009/10/friday-finds-gift-tags/&docid=h8uDH2nJ952bgM&w=997&h=1269&ei=19WRTrKjIsnt-gbb1fXhCg&zoom=1

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στις χαρτοπετσέτες να βάλεις ένα tag ευχαριστήριο με το όνομα της μικρής αντί να γράψεις πάνω τους και δεν ξέρεις και το απότέλεσμα.. Το όνομα μπορείς να το κάνεις σφραγίδα και με μελάνι να το σφραγίσεις στο χαρτί που μπορεί να έχει σχήμα σαν αυτό με ένα κορδελάκι και μια καραμελίτσα πάνω

δες εδώ

http://www.google.gr/imgres?q=gift+tags&um=1&hl=el&biw=1360&bih=624&tbm=isch&tbnid=BW8xFF4h4vqJoM:&imgrefurl=http://artfulrising.com/2009/10/friday-finds-gift-tags/&docid=h8uDH2nJ952bgM&w=997&h=1269&ei=19WRTrKjIsnt-gbb1fXhCg&zoom=1

 

:)

 

Jetry...ανάλυση παρακαλώ...αν κατάλαβα καλά λες να φτιάξω σφραγίδα με το όνομα της μικρής και να το βάλω μαζί με thank you note στο τραπέζι;

Δεν είναι κακό...αυτό που σκεφτόμουν μέχρι τώρα είναι να βάλω κόκκινα αστέρια με χρυσό κορδελάκι στη θέση του κάθε καλεσμένου...οπότε θα μπορούσα εκεί να γράψω από τη μία πλευρά το όνομα και από την άλλη το thank you με χρυσό μαρκαδόρο...

Χμμμ...με έβαλες σε σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Jetry...ανάλυση παρακαλώ...αν κατάλαβα καλά λες να φτιάξω σφραγίδα με το όνομα της μικρής και να το βάλω μαζί με thank you note στο τραπέζι;

Δεν είναι κακό...αυτό που σκεφτόμουν μέχρι τώρα είναι να βάλω κόκκινα αστέρια με χρυσό κορδελάκι στη θέση του κάθε καλεσμένου...οπότε θα μπορούσα εκεί να γράψω από τη μία πλευρά το όνομα και από την άλλη το thank you με χρυσό μαρκαδόρο...

Χμμμ...με έβαλες σε σκέψεις...

 

 

ααααα αγαπώ αστέρια!! πιο όμορφο από το απλό καρτελάκι!!

Αλλά αγάπη μου γλυκιά μη γράψεις thank you γράψε ένα ωραιότατο μεγάλο ευχαριστούμε πολύ :-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααα αγαπώ αστέρια!! πιο όμορφο από το απλό καρτελάκι!!

Αλλά αγάπη μου γλυκιά μη γράψεις thank you γράψε ένα ωραιότατο μεγάλο ευχαριστούμε πολύ :-D:grin::-D:grin::-D:grin:

 

Εδώ θα συμφωνήσω...:D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρώ ρούχινες μπότες Άγιου Βασίλη? Βασικά θέλουμε να τις γεμίσουμε γλυκά για δωράκια των μωρών. Απλά δεν τις θέλουμε μεγάλες τις θέλουμε μικρές προς μέτριες :-D

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

ααααα αγαπώ αστέρια!! πιο όμορφο από το απλό καρτελάκι!!

Αλλά αγάπη μου γλυκιά μη γράψεις thank you γράψε ένα ωραιότατο μεγάλο ευχαριστούμε πολύ :-D:grin::-D:grin::-D:grin:

 

lol

 

Ναι βρε...ελληνικά θα το έγραφα...μην ανησυχείτε!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρώ ρούχινες μπότες Άγιου Βασίλη? Βασικά θέλουμε να τις γεμίσουμε γλυκά για δωράκια των μωρών. Απλά δεν τις θέλουμε μεγάλες τις θέλουμε μικρές προς μέτριες :-D

 

Τις πιο οικονομικές και συμφέρουσες τις έχω βρε σε sites Αμερικής...

http://www.partycity.com, ή μπορείς να δεις και στο amazon

αλλά δεν ξέρω από θέματα πληρωμής και αποστολών ακόμα...

 

Αν βρεις κάτι οικονομικό εδώ, θα ήθελα να με ενημερώσεις σε παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρώ ρούχινες μπότες Άγιου Βασίλη? Βασικά θέλουμε να τις γεμίσουμε γλυκά για δωράκια των μωρών. Απλά δεν τις θέλουμε μεγάλες τις θέλουμε μικρές προς μέτριες :-D

 

 

Νομίζω ότι κάθε χρόνο φέρνουν και τα τζάμπο.Τιμές δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Problem....προσκλητήρια...τι να κάνω οεο;

όπως είπε σωστά μία φίλη...πάνω στη σκέψη μου να κάνω κορνίζα για προσκλητήριο...

"Το θέμα είναι επειδή θέλεις το προσκλητήριο να είναι χρηστικό κατά πόσο κάποιος θα κρατούσε μια κορνίζα χριστουγεννιάτικη μόνιμα κάπου στολισμένη. Τώρα το να τη βγάζει κάθε Χριστούγεννα και να τη μαζεύει ξανά δεν νομίζω ότι θα το έκανε κανένας.

 

Άρα σε αυτή την περίπτωση φτιάχνουμε μια ουδέτερη κορνίζα (όμορφη μεν άλλα όχι χριστουγεννιάτικη) και δίνουμε έμφαση στα Χριστούγεννα μόνο στο εσωτερικό - πρόσκληση το οποίο θα μπορούσαν να το αφαιρέσουν και να βάλουν δική τους φωτό."

 

Το θέμα είναι ότι το κείμενο που θέλω...δεν ξέρω αν θα χωρέσει μέσα...

Τι άλλες ιδέες έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Problem....προσκλητήρια...τι να κάνω οεο;

όπως είπε σωστά μία φίλη...πάνω στη σκέψη μου να κάνω κορνίζα για προσκλητήριο...

"Το θέμα είναι επειδή θέλεις το προσκλητήριο να είναι χρηστικό κατά πόσο κάποιος θα κρατούσε μια κορνίζα χριστουγεννιάτικη μόνιμα κάπου στολισμένη. Τώρα το να τη βγάζει κάθε Χριστούγεννα και να τη μαζεύει ξανά δεν νομίζω ότι θα το έκανε κανένας.

 

Άρα σε αυτή την περίπτωση φτιάχνουμε μια ουδέτερη κορνίζα (όμορφη μεν άλλα όχι χριστουγεννιάτικη) και δίνουμε έμφαση στα Χριστούγεννα μόνο στο εσωτερικό - πρόσκληση το οποίο θα μπορούσαν να το αφαιρέσουν και να βάλουν δική τους φωτό."

 

Το θέμα είναι ότι το κείμενο που θέλω...δεν ξέρω αν θα χωρέσει μέσα...

Τι άλλες ιδέες έχετε;

 

Πόσο μεγάλο είναι το κείμενο?Θα μπορούσες να το κάνεις σαν τετραδιάκι ή σαν φυσαρμόνικα που διάβασα πρόσφατα από κάποια κοπέλα εδώ μέσα.

Πάντως την κορνίζα μπορείς να την βάψεις κόκκινη,κ είναι χριστουγεννιάτικο χρώμα κ μπορούν να την κρατήσουν κ τις υπόλοιπες 330 μέρες!Το χριστουγεννιάτικο στοιχείο θα είναι πάνω στην πρόσκληση.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Problem....προσκλητήρια...τι να κάνω οεο;

όπως είπε σωστά μία φίλη...πάνω στη σκέψη μου να κάνω κορνίζα για προσκλητήριο...

"Το θέμα είναι επειδή θέλεις το προσκλητήριο να είναι χρηστικό κατά πόσο κάποιος θα κρατούσε μια κορνίζα χριστουγεννιάτικη μόνιμα κάπου στολισμένη. Τώρα το να τη βγάζει κάθε Χριστούγεννα και να τη μαζεύει ξανά δεν νομίζω ότι θα το έκανε κανένας.

 

Άρα σε αυτή την περίπτωση φτιάχνουμε μια ουδέτερη κορνίζα (όμορφη μεν άλλα όχι χριστουγεννιάτικη) και δίνουμε έμφαση στα Χριστούγεννα μόνο στο εσωτερικό - πρόσκληση το οποίο θα μπορούσαν να το αφαιρέσουν και να βάλουν δική τους φωτό."

 

Το θέμα είναι ότι το κείμενο που θέλω...δεν ξέρω αν θα χωρέσει μέσα...

Τι άλλες ιδέες έχετε;

 

Αν έκανες μία κόκκινη κορνίζα στολισμένη με λίγες χάντρες, μια μικρή χριστουγεννιάτικη εικόνα μέσα που βγαίνει και το προσκλητήριό σου κρεμαστό ή σε πάππυρο δεμένο με όμορφες κορδέλες;

Link to comment
Share on other sites

στο πιατο που λες να βαλεις αστερια δεν θα σου αρεσε να βαλεις ενα στολιδι χριστουγεννιατικο που θα εχεις πανω γραψει το ονομα του καθε καλεσμενου με αυτες τισ γκλιτεροκολλες (σαν στυλο) που εχει το τζαμπο??

Link to comment
Share on other sites

στο πιατο που λες να βαλεις αστερια δεν θα σου αρεσε να βαλεις ενα στολιδι χριστουγεννιατικο που θα εχεις πανω γραψει το ονομα του καθε καλεσμενου με αυτες τισ γκλιτεροκολλες (σαν στυλο) που εχει το τζαμπο??

 

Είναι ωραία η ιδέα σου....αλλά οι μπομπονιέρες μου θα είναι χριστουγεννιάτικα στολίδια/μπάλες για το δέντρο και μου φαίνεται υπερβολή να βάλω και άλλο στολίδι στο τραπέζι...τα αστεράκια θα είναι χάρτινα, κολλημένα σε ένα ξύλινο καλαμάκι με ένα φιογκάκι...

 

Επίσης, θα έχω αρκετούς καλεσμένους και τα χεράκια μου δεν πιάνουν ιδιαίτερα για καλιτεχνίες...

 

Εκτός και αν...φτιάξω τις μπάλες όπως τις λες και τις πάρουν ως μπομπονιέρες....αλλά αυτό σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να φύγει με λάθος όνομα...οπότε μπορεί να το κάνω αυτό μόνο για τα πιτσιρίκια που θα τα μοιράσω προσωπικά...μ' αρέσει η ιδέα σου απλά ψάχνω να δω πως θα το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες αντί για αστεράκια να βάλεις χιονονιφάδες χάρτινες.Θα μου άρεσε πιο πολύ αφού θα κάνεις χριστουγεννιάτικο θέμα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...