Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιστροφή του βασιλιά


kikileuteris

Recommended Posts

Με τις σημερινές συνθήκες της κρίσης, υπάρχουν πολλές φωνές στην Ελλάδα που λένε ότι η επιστροφή του βασιλιά ίσως μας σώσει.

 

Και σαν παράδειγμα φέρνουν ανεπτυγμένα κράτη της Σκανδιναβίας, που ενώ έχουν βασιλεία, είναι κράτη πρότυπα!

 

Εσάς ποια είναι η γνώμη σας?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τις σημερινές συνθήκες της κρίσης, υπάρχουν πολλές φωνές στην Ελλάδα που λένε ότι η επιστροφή του βασιλιά ίσως μας σώσει.

 

Και σαν παράδειγμα φέρνουν ανεπτυγμένα κράτη της Σκανδιναβίας, που ενώ έχουν βασιλεία, είναι κράτη πρότυπα!

 

Εσάς ποια είναι η γνώμη σας?

 

Πού το άκουσες δηλαδή αυτό?Και από τί ηλικίας άτομα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή αυτοί που κυβερνούν στη "δημοκρατία" μας είναι άθλια υποκείμενα βουτηγμένα στο ψέμα και στην κλεψιά κι επειδή ό,τι και να γίνει, όσα σκάνδαλα και να βγουν στο φως από πίσω υπάρχουν χιλιάδες άλλα, ίσως θα ήταν η λύση να εξαφανιστούν όλοι τους και τη θέση τους να πάρει κάποιος άλλος. Τώρα αν αυτός ο άλλος είναι ο τέως βασιλιάς, αυτό θα πρέπει να το κρίνει ο λαός. Βέβαια η κρίση του λαού δεν είναι και ό,τι καλύτερο αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα των τελευταίων εκλογικών αναμετρήσεων και το πώς κατάντησαν οι "νομίμως εκλεγμένοι"...... δεν ξέρω. Πολύ θα ήθελα να υπάρξει μια αξιόλογη προσωπικότητα να αναλάβει τα ηνία στο κράτος-χάος που ζούμε.

σαταλάσιιιι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από όλες τις ηλικίες...

 

Δυσκολεύομαι να καταλάβω σε τί ακριβώς θα μας χρησίμευε ο βασιλιάς και τί διαφορά θα έκανε δηλαδή προς το καλύτερο, ειδικά αυτή τη χρονική στιγμή!

Τίποτε άλλο δεν βρήκαν να ζηλέψουν αυτοί οι άνθρωποι από τις Σκανδιναβικές χώρες?

Μάλλον αυτοί που το λένε, είναι και οι ίδιοι που ποτέ δεν θέλανε να φύγει....

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια φορά δεν τρομάζω με τη λέξη " βασιλιάς"

 

γιατί έτσι κ αλλιώς τώρα τι κυβέρνηση/πολίτευμα έχουμε κυριολεκτικά?

 

 

Ολιγαρχική Δημοκρατία έχουμε.....

 

Link to comment
Share on other sites

Καμμία αντίρρηση δεν θα είχα να επιστρέψει ο βασιλιάς μαζί με την βασίλισσα και όλο τους του σόι (ξέρετε, πρίγκηπες, πριγκήπισσες κλπ.), αρκεί να τους χρησιμοποιούσαμε για ατραξιόν, να κονομάμε κάνα φράγκο.

εχετε ιδέα πόσα βγάζει το αγγλικό κράτος από τις επισκέψεις τουριστών στα ανάκτορα?

Με αυτόν τον τρόπο θα μειώναμε και το χρέος μας.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μμμμ KenDraΚ δεν νομίζω...μάλλον αυτό εννοεί

[YOU TUBE]I7YllAOqpF4[/YOU TUBE]

 

(αφού έχουμε γίνει Μόρντορ)

 

 

Εξαιρετικό! (και ο βασιλιάς επίσης!)

 

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λένε, ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται. Σου λέει, η δημοκρατία μας βούλιαξε, μήπως να δοκιμάζαμε καμια εναλλακτική; :rolleyes:

 

Έχω ακούσει ανθρώπους να νοσταλγούν τη δικτατορία, αλλά τη βασιλεία όχι - υπό την έννοια ότι ο συγκεκριμένος βασιλιάς ήταν ανδρείκελο, δεν μπορούσε να επιβληθεί πουθενά και έφυγε νύχτα. Οι άνθρωποι που τα λένε αυτά, νοσταλγούν τον Κωνσταντίνο ή το θεσμό της βασιλείας, γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μανα μου γουσταρει τρελα τον Κωστακι...........Εγω σαν κουμουνι τσουυυυυυυυυυυυ....Αλλα καμμια φορα οταν δεν εχω φραγκο ουτε για τσιχλα σκεφτωμαι λες να ειναι καλυτερα ο Κωκος?Τουλαχιστον με δαυτους θα χορτασουμε ατραξιον και φρουφρου τσαμπα.Η χαρα του star δηλαδη

Η ζωη ειναι χαμογελο:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τις σημερινές συνθήκες της κρίσης, υπάρχουν πολλές φωνές στην Ελλάδα που λένε ότι η επιστροφή του βασιλιά ίσως μας σώσει.

 

Και σαν παράδειγμα φέρνουν ανεπτυγμένα κράτη της Σκανδιναβίας, που ενώ έχουν βασιλεία, είναι κράτη πρότυπα!

 

Εσάς ποια είναι η γνώμη σας?

Η γνώμη μου είναι ότι ο κόσμος είναι γεμάτος βλάκες.

 

Αυτή η συλλογιστική είναι σαν είσαι χοντρή, να βλέπεις μια λεπτή να τρώει σουβλάκι στο σουβλατζίδικο και να πλακώνεσαι κι εσύ στα σουβλάκια για να λεπτύνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάτε καθόλου….

Είμαστε ήδη Μόρντορ – μας λείπει ο βασιλιάς

Έχουμε σχεδόν πια μόνο ψωμί ελιά μας λείπει και το «Κώτσο βασιλιά»

Η κατάσταση μας ταιριάζει γάντι με γλύξμπουργ….

Βρε λες αυτή η ποντικομαμή να τα σχεδίασε τα χάλια μας για να ξαναγυρίσει σωτήρας δρακουμέλ?

Πέρα από τον χαβαλέ, και όσο και αν μου άρεσε η Μόρντορ, είμαστε δυστυχώς σε αυτό ακριβώς το σημείο του κύκλου, της έντονης και παρατεταμένης παρακμής, που γεννά τυράννους και βασιλιάδες….

Όχι δλδ ότι θα δούμε και καμιά μεγάλη διαφορά από την Ντορίτσα και τον Γιωργάκη…

Απλά εκεί θα έχουμε μόνο Ντορίτσα ή μόνο Γιωργάκη… καθότι ένας ο διάδοχος…

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη, έχετε καταλάβει ότι ο βασιλιάς θα αντικαταστήσει τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και όχι τον Πρωθυπουργό; Δεν σημαίνει ότι αν έρθει ο Κοκός θα φύγει ο Σαμαράς, ο Γιωργάκης, η Ντόρα. Το ίδιο ισχύει και στη Σουηδία... κι εκεί έχουν κοινοβούλιο, δεν κάνει κουμάντο ο βασιλιάς.

 

Είναι απίστευτο πόση βλακεία υπάρχει σε αυτή τη χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη, έχετε καταλάβει ότι ο βασιλιάς θα αντικαταστήσει τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και όχι τον Πρωθυπουργό; Δεν σημαίνει ότι αν έρθει ο Κοκός θα φύγει ο Σαμαράς, ο Γιωργάκης, η Ντόρα. Το ίδιο ισχύει και στη Σουηδία... κι εκεί έχουν κοινοβούλιο, δεν κάνει κουμάντο ο βασιλιάς.

 

Είναι απίστευτο πόση βλακεία υπάρχει σε αυτή τη χώρα...

Αυτο ακριβως!Μονο που στο κοινοβουλιο της σουηδιας... μεσα δεν ειναι λαμογια ειναι απλοι ανθρωποι απο ολες τις ταξεις!!

 

Πολιτικος στην σουηδια καταδικαστηκε γιατι αγορασε μια τσαντα και καταλαθος χρησιμοποιησε την καρτα που της εχει παραχωρηθει απο το κρατος και οχι την προσωπικη της!

 

Τι να λεμε τωρα και εδω τρωνε τα δισ και καθομαστε και τους χαζευουμε και βγαινουν κατι παππουδες και φιλανε τα χερια του Βενιζελου και του καθε Βενιζελου αισχος!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως!Μονο που στο κοινοβουλιο της σουηδιας... μεσα δεν ειναι λαμογια ειναι απλοι ανθρωποι απο ολες τις ταξεις!!

 

Πολιτικος στην σουηδια καταδικαστηκε γιατι αγορασε μια τσαντα και καταλαθος χρησιμοποιησε την καρτα που της εχει παραχωρηθει απο το κρατος και οχι την προσωπικη της!

 

Τι να λεμε τωρα και εδω τρωνε τα δισ και καθομαστε και τους χαζευουμε και βγαινουν κατι παππουδες και φιλανε τα χερια του Βενιζελου και του καθε Βενιζελου αισχος!

Στο χέρι μας είναι να βγάλουμε καλύτερους πολιτικούς. Όπως στο χέρι μας είναι να δουλεύουμε πιο σκληρά, να μην κλέβουμε το κράτος, να πληρώνουμε περισσότερους φόρους, γενικότερα να κάνουμε αυτό που κάνουν οι Σουηδοί. Αλλά εμείς είμαστε της εύκολης λύσης, συγκρινόμαστε με τους Σουηδούς και το μόνο στο οποίο βλέπουμε ότι διαφέρουμε είναι στο βασιλιά... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τόσες δεκαετίες δοκιμάσαμε τη δυναστεία Γλυξμπουργκ και Σουηδία δεν γίναμε, μήπως να ερχόταν καλύτερα ο Κάρολος ΙΣΤ΄ Γουσταύος; :rolleyes:

langsam aber sicher :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλα, αμα το μαθει η μανα μου θα βαλει μεχρι και μπλε βρακι!!! Εγω δεν τον θελω τον Βασιλια....αργησε! Αν ερχοταν καμια δεκαπενταετια πριν να παρω το γιο του καλως να ερχοταν...τωρα τι να τον κανω??

Παντως δε νομιζω να ερθει...γερος ειναι αλλα δεν πιστευω να εχει παθει τοσο μαλακυνση που θα αναλάβει τη χωρα σε αυτα τα χαλια....

Τα σεναρια αυτα τα ακουγα πριν δυο χρονια, στην αρχη της κρισης. Τωρα δεν ακουω τιποτα...Η μουγγαθηκαμε ολοι η απλως κουφαθηκα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...