Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΙΑΤΡΟ,ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ!!!!!!!!!!μην το αφηνεις ετσι!!!! Ελπιζω ,αποψε να μπεις παλι στο σιτε και να δεις τα μυνηματα μας!!!!

.........Μην το αφηνεις ετσι!Μπορει να ζει μονο το ενα,και γι'αυτο να προχωραει τοσο αργα η χοριακη!

.......Σου το λεω απο προσωπικη εμπειρια!στην πρωτη μου αποξεση δεν προλαβα να πω κουβεντα,αφου με ειδε παρασκευη βραδυ και σαββατο πρωι μου ειχε κλεισει κι'ολας το ραντεβου στο Μητερα για αποξεση,με την δικαιολογια οτι ειναι παλινδρομη κυηση!

.......Δεν προλαβα να παω για μια δευτερη γνωμη(στις 9 το βραδυ...που να πηγαινα!!!) και παρ'ολο που περασε εναμισο χρονο απο τοτε....οι τυψεις δεν με αφηνουν να υσηχασω...ισως,αν το εψαχνα καλυτερα.....να ερχομουν αντιμετωπη με ενα θαυμα!!!!

........Ακομα με βασανιζουν οι τυψεις.....πολυ συχνα το σκεφτομαι....

(εννοειται οτι αλλαξα ιατρο!!!!!τον γκρουσουζη...!!!!)

 

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ=ΨΑΞΕ ΤΟ ,ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΗΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξερω τιι να σου πω ....

Μετα απο οσα εγραψαν τα κοριτσια θα πηγαινα για μια 2η γνωμη μονο και μονο για να μην με τρωει αυτο το αν.

Καταλαβαινω πως το να γεμισεις ελπιδες ισως σε κανει να φας μεγαλυτερο χαστουκι γι αυτο καντο απλα για την βεβαιοτητα.

Ευχομαι οτι καλυτερο και να θυμασαι οτι αυριο ξημερωνει αλλη μερα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη,σημερα,απογευμα...και μιτσι δεν εχει μπει παλι,να μας πει τι εκανε!!!!!!!!!!! Ο Θεος να την εχει φωτισει,να παει και σε αλλον ιατρο,να δει τι γινεται,πριν κανει οτιδηποτε!!!

 

MITSIIIIIIIIIIII.....................pou eisai kaleeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΤΡΙΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ: ΔΥΟ ΣΑΚΟΙ, ΑΣΑΦΗ ΕΜΒΡΥΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΑΡΔΙΑΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΑΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΑΓΙΚΟ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ: ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΙΕΣ ΠΟΣΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ. :cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μιτσι μου,ακου΄=

Κατ'αρχας,μην σε παρει απο κατω! το οτι σε ρωταγαν οι αλλες...δεν πειραζει...δεν το ηξεραν...γι'αυτο!

Μην εξαφανιστεις απο το φορουμ,μην κλεινεσαι στον εαυτο σου,μετα απο αυτην την ατυχια,...γιατι ,καλο,δεν θα σου κανει!!!

Εχουμε περασει και εμεις,απο διάφορα σταδια,και επειδη εδω μεσα η παρεα ειναι πολυ ζεστη και φιλικη...καταφεραμε και το ξεπερασαμε αυτο..(νομιζω...!!!)

Μεινε μαζι μας,οσο μπορεις,να ξεχαστεις μετα απο αυτο το κακο!Και να ξερεις κατι=η φυση ξερει ,καμια φορα,καλυτερα απο μας,αν πρεπει "αυτο να γινει" η "οχι".

Δεν το ριχνω στο "τυχαιο γεγονος" ,γι'αυτο και εσυ ξεκινα τωρα να ψαχτεις να δεις τι εφταιξε,κανε εξετασεις και ο'τι αλλο πρεπει για να πανε καλα τα πραγματα την επομενη φορα!

Εδω θα ειμαστε ,να μαθαινουμε τα νεα σου!καλη επιτυχια !

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ.. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ: ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΑΥΤΟ?? ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ!! ΣΥΝΕΛΑΒΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ... ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, ΠΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΜΑΣ. ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ... ΚΑΙ ΜΕΤΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΟ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ. :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

NAI....πράγματι,σημαδιακο αυτο...με τις ημερομηνιες!!!!!αλλα,μην το βαζεις κατω!!!! δεν ξερω αν σε παρηγορει ,το οτι θα βρεις εδω μεσα,ιστοριες και ιστοριες...δεν ξερω αν μπορει να σου απαλυνει τον πονο,το οτι ειμαστε πολλες...μα παρα πολλες που εχουμε ζησει αυτον τον εφιαλτη.....

Παντως,ενα θα σου πω=προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι,και να γεμισεις ,απο εδω και περα την ψυχη σου και την καρδια σου,με αισιοδοξια και θετικες σκεψεις για την επομενη φορα!

καλη δυναμη!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Mitsi λυπάμαι πολυ... Μιά γνωστή μου πάντως που έπαθε το ίδιο, έμεινε έγκυος τον αμέσως επόμενο μήνα και τώρα έχει το κοριτσάκι της.

Μην σας πέρνει απο κάτω Θα έρθει το μπεμπουλινι!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ότι και να σου πούμε, ξέρω απο προσωπική εμπειρία ότι δε θα σε καθησυχάσει. Όταν με το καλό ξαναμείνεις έγκυος θα είναι μια αμυδρή ανάμνηση. Δεν αλλάζω με τίποτα πλέον τον μπεμπάκο μου και ειδικά για μια "αποτυχημένη" κύηση 6 εβδομάδων αφου δεν την είχα νοιώσει καλά καλά και χάρη στην αποτυχία αυτή τον έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μιτσι μου,ακου΄=

Κατ'αρχας,μην σε παρει απο κατω! το οτι σε ρωταγαν οι αλλες...δεν πειραζει...δεν το ηξεραν...γι'αυτο!

Μην εξαφανιστεις απο το φορουμ,μην κλεινεσαι στον εαυτο σου,μετα απο αυτην την ατυχια,...γιατι ,καλο,δεν θα σου κανει!!!

Εχουμε περασει και εμεις,απο διάφορα σταδια,και επειδη εδω μεσα η παρεα ειναι πολυ ζεστη και φιλικη...καταφεραμε και το ξεπερασαμε αυτο..(νομιζω...!!!)

Μεινε μαζι μας,οσο μπορεις,να ξεχαστεις μετα απο αυτο το κακο!Και να ξερεις κατι=η φυση ξερει ,καμια φορα,καλυτερα απο μας,αν πρεπει "αυτο να γινει" η "οχι".

Δεν το ριχνω στο "τυχαιο γεγονος" ,γι'αυτο και εσυ ξεκινα τωρα να ψαχτεις να δεις τι εφταιξε,κανε εξετασεις και ο'τι αλλο πρεπει για να πανε καλα τα πραγματα την επομενη φορα!

Εδω θα ειμαστε ,να μαθαινουμε τα νεα σου!καλη επιτυχια

!

 

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ michel ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Mitsi1 λυπάμαι πολύ που πέρασες τελικά και εσύ αυτή την δοκιμασία.

Δεν ξέρω πως αλλιώς να σε παρηγορήσω και να απαλύνω τον πόνο σου, θα σου πω λοιπόν τι έκανα εγώ εκείνη την περίοδο για να μπορέσω να ξεφύγω.

 

1ον.Το ενδιαφέρον όλων επικεντρώθηκε πάνω μου και σύντομα άρχισε να με εκνευρίζει και αποφάσισα να αντεπιτεθώ αποδεικνύοντας σε όλους ότι είμαι καλά και ότι το ξεπέρασα και όλα καλά. Σιγά-σιγά το « είμαι καλά» έπεισε και εμένα.

 

2ον.Το μυαλό μου άρχισε να αναπτύσσει θεωρίες του τύπου:

«Καλύτερα τώρα παρά να είχε προχωρήσει η κύηση και να είχα δεθεί περισσότερο» ή …..

« Είναι καλύτερα έτσι ίσως ο Θεός ήθελε να με βοηθήσει και μου έδειξε από νωρίς ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, δεν με άφησε να το γεννήσω και μετά να ταλαιπωριέται το παιδάκι μια ολόκληρη ζωή» ή ακόμα………..

«Έπρεπε για κάποιο λόγο να περάσω αυτή την δοκιμασία για να σκληρύνω και να γίνω πιο δυνατή ώστε όταν με αξιώσει ο Θεός να αποκτήσω τελικά ένα παιδί να είμαι πιο έτοιμη και προετοιμασμένη για τις δυσκολίες ( ας μην γελιόμαστε, υπάρχουν πολλές).

Προσπάθησε να υιοθετήσεις κάποια θεωρία ή ακόμα καλύτερα κατέληξε να κάνεις μια δικιά σου πάνω σε αυτό το θέμα. Θα σε βοηθήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ένα χρόνο αργότερα κράτησα στην αγκαλιά μου το πιο υπέροχο δώρο της φύσης.

 

Βρες την δύναμη και κοίτα μπροστά, μόνο μπροστά!!!!!!!!!!!!!!

an1cA8h0g411210Mjg1ZGx6fDg3NjY3bGRhfE15IHN3ZWV0IEVsbGkgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Παντως,ενα θα σου πω=προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι,και να γεμισεις ,απο εδω και περα την ψυχη σου και την καρδια σου,με αισιοδοξια και θετικες σκεψεις για την επομενη φορα!

καλη δυναμη!!!

 

 

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ MICHEL ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ. ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ. ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ !!!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα το να αναπτυξεις καποιες θεωριες μετα απο μια αποβολη ειναι το πιο καλο...μετα την πρωτη αποβολη επεσα σε καταθλιψη ...και οι αλλοι με κανανε να νιωθω πιο ασχημα λες και ηταν βαλτοι ...τελικα διαπιστωσα πως αρκετοι απολαυσαν την δυστυχια μου γιατι παιδια ο κοσμος προτιμα να σε βλεπει δυστιχισμενο παρα ευτυχισμενο....ετσι στη δευτερη σηκωσα το κεφαλι απο το πρωτο λεπτο κανονιζα να κανω ευχαριστα πραγματα να φανταστειτε πρωτη μου σκεψη ηταν να κλεισω το ταξιδι των ονειρων μου στην αμερικη ....ντυθηκα βαφτηκα περιποιηθηκα τον εαυτο μου και ολοι επληκτοι ρωτουσαν εισαι καλα η το κρυβεις ...? και τι τους νοιαζει και τι τους αφορα τι κανω εγω? σας πληροφορω οτι αυτες οι κινησεις με εσωσαν απο τη μελαγχολια ....γι αυτο ψηλα το κεφαλι.....και προσηλωση στο στοχο...και ετσι με δυναμη αντιμετωπιζεις και τους αλλους και τους κακους ανθρωπους που σε κανουν να νιωθεις ασχημα....

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Mitsi1 παρακολουθώ την υπόθεσή σου από την αρχή και ομολογώ πως δεν ήθελα να σου γράψω, περισσότερο γιατί είμαι κι εγώ ακόμη στην φάση της ανάρρωσης και δεν θέλω να το συζητάω αλλά φαίνεται πως εμείς οι δυο έχουμε πολλά κοινά.

Πέρα από το ότι είμαστε από το ίδιο μέρος-ίδια ηλικία και συνέλαβα με την πρώτη προσπάθεια, είχα κι εγώ μια παλλίνδρομη κύηση πριν από λιγότερο 2 μήνες (25 Ιουλίου). Με κολπικό υπέρηχο βρέθηκαν και σε μένα 2 λεκιθικοί ασκοί (που σημαίνει δίδυμη κύηση)χωρίς καρδιακή λειτουργία και χωρίς εμβρυικά στοιχεία. Με ένα DOPPLER που ακολούθησε σε 3 μέρες μετά τον περιβόητο υπέρηχο στην 8η βδομάδα, ο ένας λεκιθικός ασκός είχε εξαφανιστεί και βρέθηκε έμβρυο νεκρό. Την επομένη μπήκα για αναρρόφηση-απόξεση και από τότε μαζεύω τα κομμάτια μου.

Αυτό το ερώτημα που θέτεις το έχω κάνει στον εαυτό μου αμέτρητες φορές: Γιατί σε εμάς, τι έκανα λάθος, μήπως μια αντιβίωση που έπαιρνα έφταιξε κτλ. Προκαταβολικά σου λέω πως τα ερωτήματα αυτά μόνο κακό κάνουν γιατί απάντηση δεν θα σου δώσει κανένας. Το μόνο που μπορεί να σε παρηγορήσει είναι ότι στο 80% των περιπτώσεων η επόμενη εγκυμοσύνη πηγαίνει καλά.

Παρόλα αυτά, θα κάνω εξετάσεις. Ευτυχώς ο γιατρός μου αν και υποστηρίζει πως 80% ήταν τυχαίο γεγονός και ειδικά στην περίπτωση μου, δεν μένει μόνο σε αυτό. Κι εγώ μετά χαράς κάνω ότι χρειάζεται για να αποτρέψω την επανάληψη αυτής της δυσάρεστης εμπερίας.

Η συμβουλή μου είναι να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου και στον σύντροφό σου, να στεναχωρηθείς να κλάψεις, να το βγάλεις από μέσα σου αλλά να ΣΗΚΩΘΕΙΣ και πάλι και να πεις Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.Δυστυχώς είναι πολλές οι κοπέλες με παλλίνδρομη κύηση κι φαίνεται πως τίποτα δεν μπορεί να τις αποτρέψει.

Σου εύχομαι και μας εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή μας!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

:cry: Λυπαμαι κοριτσακι . Ευχομαι να επουλωθει γρηγορα η ψυχουλα σου και να ξεκινησεις απο την αρχη. Οσο για την επαναληψη του θεματος μην το ξανακουσω. Ηταν κατι τυχαιο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

μην απελπίζεσαι..η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη..απλα από αυτά που έγραψες συμπερανα ότι από την αρχή υπήρχαν σάκοι χωρίς έμβρυα μέσα..θέλω να πω ότι αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν είναι ότι ακουσες τις καρδούλες τους και ξαφνικά κάποια στιγμή σταμάτησαν...μήπως δηλαδή ήταν ανεβρυική κύηση, ξεκίνησε δηλαδή να σχηματίζεται κάτι αλλά η φύση προλαβε??μερικές φορές η φύση μας προλαβαίνει για να μη δημιουργηθούν προβλήματα μετά..είναι βέβαια απώλεια, αλλά μερικά πράγματα δεν περνάνε από το χερι μας..θα προχωρήσεις και θα κάνεις κι άλλα παιδάκια καλή μου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΗΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. FEMALE ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ (ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...). ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ. ΗΔΗ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΣΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ. ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα τις προσπάθειές σου με θετική σκέψη. Πρώτον ξέρεις ότι τουλάχιστον μπορείς να κάνεις παιδί φυσιολογικά. Δεύτερον συνεχίζεις να απολαμβάνεις την ερωτική σχέση με τον άντρα σου. Τρίτον μετά από τις εξετάσεις σου κ αφού διαγνωσθεί τι πρόβλημα υπήρχε θα είσαι πιο αισιόοδοξη και πιο σίγουρη ότι αυτή τη φορά δεν θα χάσεις παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Mitsi μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου και στην ανταποδίδω. Οι άλλοι θα σε λυπούνται μόνο αν τους δώσεις εσύ το δικαίωμα. Ξέρω είναι δύσκολο. Εγώ, αν και έχουν περάσει 2 μήνες σχεδόν, ακόμη νιώθω αυτό το βλέμμα του οίκτου επάνω μου. Όμως έχω πειστεί πλέον πως ήταν μια ατυχία και είμαι σίγουρη πως η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή. Σκέψου πλέον θετικά και όλα θα πάνε καλά. Σε φιλώ και μην μου στεναχωρίεσαι!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΩ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ?

καλησπερα μιτσι.λυπαμαι πολυ για οτι σου συναιβει.μην το βαζεις κατω.θα ξαναμεινεις εγκυος και αυτη την φορα θα πανε ολα καλα στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.ειχα και εγω δυο αποβολες και ετσι σε καταλαβενω.κοιτα η περιοδος σε εμενα και τις δυο φορες μου ηρθε ακριβως ενα μηνα μετα την αποξυση. :D

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΙΤΣΙ1. ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ ΤΡΙΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...