Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Xatzize Και may23 σας ζηλευω πραγματικα με την καλη παντα ενοια...

 

Την xatzize για την γλυκια αυτη προςμονη που ευχομαι να γινει πραγματικοτητα και την may23 που ξερει οτι ειναι εγκυος και συνεχιζει ακαθεκτη....

 

Μπορει να μην προσπαθω ακομα για 2ρο παιδακι αλλα ζηλευωωωωωωωωωω

Η συμπεθερα μου η αγοροmumy ξερει....καταλαβαινειιιιιιιι

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω πολύ κορίτσια!για ότι νεότερο θα σας ειδοποιήσω σίγουρα!εύχομαι σε όλες όσες έχουν ένα μωράκι στην κοιλίτσα.. Να πάνε οοοοοολα τελικά :)και σε όλες τις μέλλουσες μανούλες εύχομαι ολα να γίνουν όπως τα θέλουν..και να νιώσουμε όλες αυτό το υπέροχο συναίσθημα..να έχεις το καρπό μιας αγάπης στην κοιλίτσα σου!!!και όσες έχουν παιδάκι...ας κάνουν κι άλλο...για να ξαναβιωσουν αυτό το θαύμα!!!!χαρείτε το....γιατι στον παραδείσο δεν θα υπάρχει η αναπαραγωγή!;);)...

Link to comment
Share on other sites

Xatzize Και may23 σας ζηλευω πραγματικα με την καλη παντα ενοια...

 

Την xatzize για την γλυκια αυτη προςμονη που ευχομαι να γινει πραγματικοτητα και την may23 που ξερει οτι ειναι εγκυος και συνεχιζει ακαθεκτη....

 

Μπορει να μην προσπαθω ακομα για 2ρο παιδακι αλλα ζηλευωωωωωωωωωω

Η συμπεθερα μου η αγοροmumy ξερει....καταλαβαινειιιιιιιι

αχ γιατί εγώ προσπαθώ??? Μόνο με το μυαλό προσπαθώ, ο δότης είναι αρνητικός!! Θα μυριστεί την ωορρηξία και δε θα με πλησιάζει όπως είπε και ο γυναικολόγος όταν πήγα για τεστ Παπ και του γκρίνιαζα ότι θέλω 2ο και ο σύζυγος κλωτσάει!! May23 με το καλό!!!!! xatitze περιμένουμε νέα!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

αχ γιατί εγώ προσπαθώ??? Μόνο με το μυαλό προσπαθώ, ο δότης είναι αρνητικός!! Θα μυριστεί την ωορρηξία και δε θα με πλησιάζει όπως είπε και ο γυναικολόγος όταν πήγα για τεστ Παπ και του γκρίνιαζα ότι θέλω 2ο και ο σύζυγος κλωτσάει!! May23 με το καλό!!!!! xatitze περιμένουμε νέα!!

 

Σου εύχομαι ολα να γίνουν όπως τα θέλεις!!!εγω τελικά επισα τον άντρα μου και θα πάμε για χοριακη την Παρασκευή!! B-) αχ να περάσουν γρήγορα οι μέρες και ολα τα αποτελέσματα να είναι θετικά!!!!εννοείται πως θα σας ειδοποιήσω :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου εύχομαι ολα να γίνουν όπως τα θέλεις!!!εγω τελικά επισα τον άντρα μου και θα πάμε για χοριακη την Παρασκευή!! B-) αχ να περάσουν γρήγορα οι μέρες και ολα τα αποτελέσματα να είναι θετικά!!!!εννοείται πως θα σας ειδοποιήσω :-) :-) :-)

ευχαριστώ!! σου εύχομαι να είναι μια τεράστια χοριακή!! ειλικρινά σου γράφω βουρκωμένη γιατί έρχομαι στη θέση σου, σε αυτή την τόσο γλυκιά αγωνία... Αλλά μην ξεχνάς, και να έρθει τελικά η αναθεματισμένη η "κοκκινοσκουφίτσα" μην απογοητευτείς, τουλάχιστον όχι πολύ!! Είναι λίγο το διάστημα των προσπαθειών σας! Φιλιά πολλά!!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!! σου εύχομαι να είναι μια τεράστια χοριακή!! ειλικρινά σου γράφω βουρκωμένη γιατί έρχομαι στη θέση σου, σε αυτή την τόσο γλυκιά αγωνία... Αλλά μην ξεχνάς, και να έρθει τελικά η αναθεματισμένη η "κοκκινοσκουφίτσα" μην απογοητευτείς, τουλάχιστον όχι πολύ!! Είναι λίγο το διάστημα των προσπαθειών σας! Φιλιά πολλά!!!!

 

Αχ ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!μου δίνεις απίστευτη θετική αύρα!!!σε ευχαριστω πολύ <3 <3 .. Τελικά εκανα πολύ καλα που γραφτηκα εδώ :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστω πολυυυυυυυ!!!μου δίνεις απίστευτη θετική αύρα!!!σε ευχαριστω πολύ <3 <3 .. Τελικά εκανα πολύ καλα που γραφτηκα εδώ :-) :-) :-)

έκανες πολύ καλά δε λες τίποτα! κι εγώ τελευταία γράφτηκα παρόλο που διάβαζα συνέχεια το φόρουμ. Μπορεί να μην είμαστε γιατροί, ωστόσο και οι εμπειρίες που θα διαβάζεις θα σου δίνουν δύναμη και γνώση. Ένας λόγος που πήγα να γεννήσω λες και πήγαινα για καφέ ήταν επειδή είχα διαβάσει τόσα εδώ που ήταν σα να είχα κάνει άλλα 10 παιδιά!! :D

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

xatitze καλησπέρα και από μένα!!!

 

Και εγώ μία από τα ίδια, καθόλου σταθερό κύκλο... Μπορεί να έφτανα και τους 2 μήνες και να μην είχα αδιαθετήσει. Έπαιρνα λοιπόν τα πριμολουτ για να αδιαθετώ περίπου στις 45μέρες... Πριν τα πριμολουτ εκανα πάντα τεστ εγκυμοσύνης, για να αποκλείσω ή όχι εγκυμοσύνη. Έτσι έκανα α κάνει τεστ εγκυμοσύνης φαρμακείου στις 35 μέρες μετά την τελευταία ημερομηνία περιόδου και είχε βγει αρνητικό... Κάτι μου έλεγε να το επαναλάβω μετά από καμιά βδομάδα, είχα την αίσθηση ότι έμεινα έγκυος...

Στις 45-46 μέρες έκανα ξανά τεστ (πρεντικτορ) και βγήκε θετικό!!!!!!!!Την ίδια μέρα πήγα κατευθείαν γυναικολόγο, μου έκανε κολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε τίποτα. Ξαναπήγα μετά από λίγες μέρες και είδαμε σάκο, μωρό και ακούσαμε καρδούλα!!! Πήγαν όλα καλά και απέκτησα την κόρη μου!!!!

 

Καλά αποτελέσματα!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xatitze καλησπέρα και από μένα!!!

 

Και εγώ μία από τα ίδια, καθόλου σταθερό κύκλο... Μπορεί να έφτανα και τους 2 μήνες και να μην είχα αδιαθετήσει. Έπαιρνα λοιπόν τα πριμολουτ για να αδιαθετώ περίπου στις 45μέρες... Πριν τα πριμολουτ εκανα πάντα τεστ εγκυμοσύνης, για να αποκλείσω ή όχι εγκυμοσύνη. Έτσι έκανα α κάνει τεστ εγκυμοσύνης φαρμακείου στις 35 μέρες μετά την τελευταία ημερομηνία περιόδου και είχε βγει αρνητικό... Κάτι μου έλεγε να το επαναλάβω μετά από καμιά βδομάδα, είχα την αίσθηση ότι έμεινα έγκυος...

Στις 45-46 μέρες έκανα ξανά τεστ (πρεντικτορ) και βγήκε θετικό!!!!!!!!Την ίδια μέρα πήγα κατευθείαν γυναικολόγο, μου έκανε κολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε τίποτα. Ξαναπήγα μετά από λίγες μέρες και είδαμε σάκο, μωρό και ακούσαμε καρδούλα!!! Πήγαν όλα καλά και απέκτησα την κόρη μου!!!!

Καλά αποτελέσματα!!!

Καλημέρα!ευχαριστω πολύ!!!Μακάρι τα πράγματα να έρθουν ετσι και σε εμένα..να ξεκίνησε το μαγικό ταξίδι των υπέροχων 9 μηνών :-) έχω και μια αίσθηση..ότι περίοδο δεν θα ξαναδώ,μια σιγουριά...μακάρι αυτό να ειναι " το ένστικτο της μητέρας"...4 μέρες και ολα θα είναι ξεκάθαρα :-) :-) :-)
Link to comment
Share on other sites

έκανες πολύ καλά δε λες τίποτακι εγώ τελευταία γράφτηκα παρόλο που διάβαζα συνέχεια το φόρουμ. Μπορεί να μην είμαστε γιατροί, ωστόσο και οι εμπειρίες που θα διαβάζεις θα σου δίνουν δύναμη και γνώση. Ένας λόγος που πήγα να γεννήσω λες και πήγαινα για καφέ ήταν επειδή είχα διαβάσει τόσα εδώ που ήταν σα να είχα κάνει άλλα 10 παιδιά!! :D

 

:P:p έχεις απόλυτο δίκιο...δεν λέω καλοί είναι και οι γιατροί αλλά όταν μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου με γυναίκες που έχουν πέρασει αν οχι κατι το ίδιο..κατι παρόμοιο νιώθεις πολύ καλύτερα... :-)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

xatitze πως είσαι?? αναίμακτη ακόμα?? σας έχω το νου μου όλες βρε! Κοίμησα τον μπόμπιρα και μπήκα να διαβάσω κανένα ευχάριστο!!

καλημερα αγοροmummy..ναι ακομη δεν μου ηρθε περιοδος:lol::lol::lol::lol::lol:ολα δειχνουν εγκυμοσυνη!!!!!!!!:lol::lol:αχ ας ακουει Ο Θεος τις προσευχες μου...και να μου πραγματοποιησει αυτο το ονειρο!και ο αντρουλης μου εχει αυτο το πατρικο ενστικτο...μου λεει συνεχως"θα γινω μπαμπας"ενω λιγες μερες πριν ελεγε"θελω να γινω μπαμπας"!!χιχιχιχι!εσυ ποιο μηνα τις εγκυμοσυνης σου διανυεις?

Link to comment
Share on other sites

:lol:

καλημερα αγοροmummy..ναι ακομη δεν μου ηρθε περιοδος:lol::lol::lol::lol::lol:ολα δειχνουν εγκυμοσυνη!!!!!!!!:lol::lol:αχ ας ακουει Ο Θεος τις προσευχες μου...και να μου πραγματοποιησει αυτο το ονειρο!και ο αντρουλης μου εχει αυτο το πατρικο ενστικτο...μου λεει συνεχως"θα γινω μπαμπας"ενω λιγες μερες πριν ελεγε"θελω να γινω μπαμπας"!!χιχιχιχι!εσυ ποιο μηνα τις εγκυμοσυνης σου διανυεις?

 

Μακαρι κοριστι μου.....το ευχομαι ολοψυχαααααα.....θα μας γραψεις ε???????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol:

καλημερα αγοροmummy..ναι ακομη δεν μου ηρθε περιοδος:lol::lol::lol::lol::lol:ολα δειχνουν εγκυμοσυνη!!!!!!!!:lol::lol:αχ ας ακουει Ο Θεος τις προσευχες μου...και να μου πραγματοποιησει αυτο το ονειρο!και ο αντρουλης μου εχει αυτο το πατρικο ενστικτο...μου λεει συνεχως"θα γινω μπαμπας"ενω λιγες μερες πριν ελεγε"θελω να γινω μπαμπας"!!χιχιχιχι!εσυ ποιο μηνα τις εγκυμοσυνης σου διανυεις?

εγώ δεν είμαι έγκυος! έχω ένα αγοράκι 10 μηνών σχεδόν!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι κοριστι μου.....το ευχομαι ολοψυχαααααα.....θα μας γραψεις ε???????

φυσικα και θα σας γραψω :P:p:p πρωτα σε εσας και μετα στις φιλες μου!!!:-P και συντομα να αποκτησεις και εσυ δευτερο ...να ξαναζησεις αυτην την γλυκια αναμονη...και ολα τα καλα της εγκυμοσυνης!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πααααααρα πολυ!χαιρομαι πολυ που γραφτηκα και κραταμε επαφη!μου δινεται απιστευτα θετικα αισθηματα :P ξερω η μαλλον νιωθω πως αν ολα πανε καλα...οταν σας ανακοινωσω τα ευχαριστα νεα θα χαρειτε και εσεις το ιδιο μαζι μου,κατι που θα με κανει ακομα πιο ευτυχισμενη...οπως βεβαια νιωθω πως αν δεν ειμαι εγκυος και απλα παιρναω μια διαταραχη...θα μου συμπαρασταθειτε με τα τοσο παραγορητικα λογια που θα νιωθω πως ο πονος μου,η λυπη θα ειναι μοιρασμενη...κατι που εξισου θα με κανει να νιωσω καλυτερα...!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΨΥΧΑ!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πααααααρα πολυ!χαιρομαι πολυ που γραφτηκα και κραταμε επαφη!μου δινεται απιστευτα θετικα αισθηματα :P ξερω η μαλλον νιωθω πως αν ολα πανε καλα...οταν σας ανακοινωσω τα ευχαριστα νεα θα χαρειτε και εσεις το ιδιο μαζι μου,κατι που θα με κανει ακομα πιο ευτυχισμενη...οπως βεβαια νιωθω πως αν δεν ειμαι εγκυος και απλα παιρναω μια διαταραχη...θα μου συμπαρασταθειτε με τα τοσο παραγορητικα λογια που θα νιωθω πως ο πονος μου,η λυπη θα ειναι μοιρασμενη...κατι που εξισου θα με κανει να νιωσω καλυτερα...!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΨΥΧΑ!

μην ευχαριστείς καθόλου!!!!!!! Προσωπικά έχω ορκιστεί πως επειδή μου ήρθαν όλα όπως τα ήθελα στη ζωή μου (εγκυμοσύνη με την 1η προσπάθεια, επιτυχημένος θηλασμός κλπ) νιώθω την υποχρέωση πως με με όποιον τρόπο μπορώ να βοηθήσω άλλες κοπέλες θα το κάνω!! Μερικά πράγματα δεν πληρώνονται με χρήμα και πολλές γνώσεις μεταδίδονται μόνο "από στόμα σε στόμα" Είμαι πολύ τυχερή μέχρι τώρα και οφείλω να ανταποδώσω αυτή μου την τύχη!! Νιώθω να με γεμίζει πολύ το να δίνω συμβουλές από την προσωπική μου εμπειρία αλλά και να με συμβουλεύουν σε θέματα που είμαι άπειρη!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πααααααρα πολυ!χαιρομαι πολυ που γραφτηκα και κραταμε επαφη!μου δινεται απιστευτα θετικα αισθηματα :P ξερω η μαλλον νιωθω πως αν ολα πανε καλα...οταν σας ανακοινωσω τα ευχαριστα νεα θα χαρειτε και εσεις το ιδιο μαζι μου,κατι που θα με κανει ακομα πιο ευτυχισμενη...οπως βεβαια νιωθω πως αν δεν ειμαι εγκυος και απλα παιρναω μια διαταραχη...θα μου συμπαρασταθειτε με τα τοσο παραγορητικα λογια που θα νιωθω πως ο πονος μου,η λυπη θα ειναι μοιρασμενη...κατι που εξισου θα με κανει να νιωσω καλυτερα...!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΨΥΧΑ!

 

Φυσικα κοριτσι μου θα τρελαθουμε απο χαρακαι αν σε περιπτωση δεν εισαι εγκυος οχι μονο θα σε συμπαρασταθουμε αλλα θα σε γεμισουμε δυναμη και ενεργεια για την επιμενη φορα για να πετυχεις εγκυμοσυνη.......

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαστε όλες εμείς εδώ!Για να λέμε όσα δεν μπορούμε να πούμε στους άλλους που είναι φυσικά δίπλα μας;)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia, eimai kainourgia grafw gia prwth fora. exw ena mikro themataki kai tha ithela mia mikrh boitheia! Prin mia bdomada ekana ena test (den thumamai pio) to opoio bgike arnitiko, eimai 21 h periodos mou den einai katholou statherh mporei kai gia 2 mhnes na mhn mou erthei (auton ton mhna den mou exei erthei katholou), exw kanei eksetaseis kai den exw thema me polikustikes perimenw twra gia na kanw enan ormoniko elegxo, gia na mhn polulogw.... edw kai 4 meres exw kati mikres enoxliseis xamila sthn koilia, h opoia einai kai kapws prismenh. Anekathen eixa koilitsa :P alla twra einai ligo megaloutsikh k to stithos mou episeis einai kapws euaisthito alla gia ponous periodou tpt... Diabazw genika themata kai hthela na pw Sugxaritira gia to Forrum!

 

Kai sugxaritira se oles tis manoules, kai euxomai ta kalutera se oses theloun na ginoun!! :D

Επεξεργάστηκαν by Joy M
orthografiko lathos
Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia, eimai kainourgia grafw gia prwth fora. exw ena mikro themataki kai tha ithela mia mikrh boitheia! Prin mia bdomada ekana ena test (den thumamai pio) to opoio bgike arnitiko, eimai 21 h periodos mou den einai katholou statherh mporei kai gia 2 mhnes na mhn mou erthei (auton ton mhna den mou exei erthei katholou), exw kanei eksetaseis kai den exw thema me polikustikes perimenw twra gia na kanw enan ormoniko elegxo, gia na mhn polulogw.... edw kai 4 meres exw kati mikres enoxliseis xamila sthn koilia, h opoia einai kai kapws prismenh. Anekathen eixa koilitsa :P alla twra einai ligo megaloutsikh k to stithos mou episeis einai kapws euaisthito alla gia ponous periodou tpt... Diabazw genika themata kai hthela na pw Sugxaritira gia to Forrum!

 

Kai sugxaritira se oles tis manoules, kai euxomai ta kalutera se oses theloun na ginoun!! :D

 

Καλώς ήρθες κοπέλα μου!!!και εγω όπως και πολλές κοπέλες εδώ κάναμε στην αρχή τεστ εγκυμοσύνης..τα οποία ήτα. αρνητικά!αύριο εγω θα πάω για χοριακη...για σίγουρα αποτέλεσμα!οποτε η συμβουλή μου είναι να κανείς μια χοριακη..και σου εύχομαι καλα αποτελέσματα :-):wink::-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...