Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΓΟΝΕΙΣ...


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα κι εγω αν ειχα κορη και μου εφερνε τον Πιου και μου ελεγε τον ειδα στα φαναρια να καθαριζει τα τζαμια και τον ερωτευτηκα κεραυνοβολα...ενα κεραυνοβολο εγκεφαλικο θα το παθαινα.

Βασιακ και Ελληνα να μου εφερνε...αν δεν ειχε μια στοιχειωδη εργασια...θα ειχα πολλες ενστασεις.

Αν τον ε βλεπα και ψιλοτεμπελη εκει να δεις εγκεφαλικα...τωρα ειμαι ρατσιστρια με τους τεμπελιδες?Μαλλον...αλλα ως γνωστον δε φταιω εγω...αυτοι φταινε που ειναι τεμπελιδες.

 

Παρειπτοντως ο αντρας μου τυπικα ειναι αλλοδαπος...

 

Καποιες που το παιζουν ανωτερες και καθολου ρατσιστριες οταν τους φερει η κορη τους κανεναν που δεν "ταιριαζει" στο προφιλ τους,γινεται χαμος!!

 

Και μπορει να λετε οτι δεν σας νοιαζει η εθνικοτητα,η μορφωση κτλ αλλα αν η κορη σας ειναι πχ δικηγορο και σας φερει κανενα Πακισταν που καθαριζει τζαμια στα φαναρια,οχι εγκεφαλικο δεν θα παθετε,αλλα οτι θες θα παθετε!

 

Και για να επανλεθω στο θεμα,δεν ειπα οτι δεν θελω η κορη μου να παρει εναν αγραμματο ή εναν μη Ελληνα γιατι ειμαι ρατσιστρια αλλα γιατι συμφωνω με τον Μ.Γουιλιαμς που λεει οτι το ζευγαρι για να εχει ευτηχια και ευημερια,πρεπει να εχει ομοφωνια και ισορροπια σε καποια απλα θεματα οπως ειναι και η μορφωση και η κουλτουρα και η θρησκεια και το οικονομικο υποβραθρο...κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μωρέ, παιδί από τον τόπο μας, ίδια κουλτούρα, ίδια έθιμα, τι πειράζει?:lol::lol::lol:

 

Προτου με πεθανει ο γιος μου θα ΠΕΘΑΝΕΤΕ εσεις πρωτα σημερα!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D αχ αχ αχ αχ να να να φτερουγιζει η καρδια μου και μουδιαζει το χερι μου :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Και για να επανλεθω στο θεμα,δεν ειπα οτι δεν θελω η κορη μου να παρει εναν αγραμματο ή εναν μη Ελληνα γιατι ειμαι ρατσιστρια αλλα γιατι συμφωνω με τον Μ.Γουιλιαμς που λεει οτι το ζευγαρι για να εχει ευτηχια και ευημερια,πρεπει να εχει ομοφωνια και ισορροπια σε καποια απλα θεματα οπως ειναι και η μορφωση και η κουλτουρα και η θρησκεια και το οικονομικο υποβραθρο...κτλ!

 

 

εισαι οκ, με το να εχει η κορη σου για γονιο εναν αγραμματο, ανισορροπο, χωρις κουλτουρα ανθρωπο?

 

αυτο νομιζεις, θα την βαρυνει λιγοτερο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καποιες που το παιζουν ανωτερες και καθολου ρατσιστριες οταν τους φερει η κορη τους κανεναν που δεν "ταιριαζει" στο προφιλ τους,γινεται χαμος!!

 

Και μπορει να λετε οτι δεν σας νοιαζει η εθνικοτητα,η μορφωση κτλ αλλα αν η κορη σας ειναι πχ δικηγορο και σας φερει κανενα Πακισταν που καθαριζει τζαμια στα φαναρια,οχι εγκεφαλικο δεν θα παθετε,αλλα οτι θες θα παθετε!

 

Και για να επανλεθω στο θεμα,δεν ειπα οτι δεν θελω η κορη μου να παρει εναν αγραμματο ή εναν μη Ελληνα γιατι ειμαι ρατσιστρια αλλα γιατι συμφωνω με τον Μ.Γουιλιαμς που λεει οτι το ζευγαρι για να εχει ευτηχια και ευημερια,πρεπει να εχει ομοφωνια και ισορροπια σε καποια απλα θεματα οπως ειναι και η μορφωση και η κουλτουρα και η θρησκεια και το οικονομικο υποβραθρο...κτλ!

 

 

αυτο παλι, το να λες την αποψη σου και να σου λενε οτι δεν ειναι αυτη η αποψη σου με διασκεδαζει αφανταστα.

"δε με ενδιαφερει η εθνικοτητα του ανθρωπου που θα επιλεξουν τα παιδια μου να μοιραστουν τη ζωη τους"

"ψεμματα λες, αν ειναι πακιστανος/η θα σε πειραξει"

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προτου με πεθανει ο γιος μου θα ΠΕΘΑΝΕΤΕ εσεις πρωτα σημερα!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D αχ αχ αχ αχ να να να φτερουγιζει η καρδια μου και μουδιαζει το χερι μου :lol::lol::lol:

 

 

καλα, μη συγχιζεσαι και τοσο. Εμενα το μοτο μου ειναι να ειμαστε προετιομασμενοι για ολα, η ζωη ειναι ολο εκπληξεις (εξ'ου και υπεροχη ;) )

Link to comment
Share on other sites

τα'πες πολυ καλα... αλλα φταινε και αυτοι που μας τους εφεραν. κανεναν κεντροβορειο ευρωπαιο μεταναστη δεν ειδαμε... ολο κατι περιθωριακοι πρωην καταδικοι φυλακων μας εφερναν στην αρχη. ε τι να κανουμε και εμεις. να μας π****ουν και να τους γυρισουμε και κ**ο? δε λεει!

 

 

συγγνωμη, δε μπορω τοση ωρα να αποκωδικοποιησω το "π****ουν", μπορεις να μου δωσεις κανενα γραμμα ακομα, θα σκασω!

Link to comment
Share on other sites

καλα, μη συγχιζεσαι και τοσο. Εμενα το μοτο μου ειναι να ειμαστε προετιομασμενοι για ολα, η ζωη ειναι ολο εκπληξεις (εξ'ου και υπεροχη ;) )

 

πλακα μου κανεις????????????? :lol::lol::lol::lol::lol: οχι οχι εγω δεν θελω να ειμαι αν ειναι να με βρει ας με βρει και να παω επι τοπου

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη, δε μπορω τοση ωρα να αποκωδικοποιησω το "π****ουν", μπορεις να μου δωσεις κανενα γραμμα ακομα, θα σκασω!

 

τριτο γραμμα Β..

 

(ετσι λεει η κορη μου το Δ.. δεν ειναι παιδι θαυμα, ασε δραμα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλακα μου κανεις????????????? :lol::lol::lol::lol::lol: οχι οχι εγω δεν θελω να ειμαι αν ειναι να με βρει ας με βρει και να παω επι τοπου

 

 

τιποτα δε θα παθαινες, εγω θελω να πιστευω οτι θα στεκοσουνα στο παιδι σου γιατι θα ειχε πολλες δυσκολιες και ρατσισμο να αντιμετωπισει.

 

Βεβαια εχουμε ξεφυγει απο το θεμα, αν μου εφερνε η κορη μου γκευ για γαμπρο θα διερωτωμουν για τα κινητρα και των δυο τους :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δε θα παθαινες, εγω θελω να πιστευω οτι θα στεκοσουνα στο παιδι σου γιατι θα ειχε πολλες δυσκολιες και ρατσισμο να αντιμετωπισει.

 

Βεβαια εχουμε ξεφυγει απο το θεμα, αν μου εφερνε η κορη μου γκευ για γαμπρο θα διερωτωμουν για τα κινητρα και των δυο τους :lol::lol::lol::lol:

 

τι λες ρε συ θα πεθανω σου λεω!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Μιχάλη ίσως το πρόβλημα των γονιών σου να μην είναι η εθνικότητα αλλά άλλα, καλό είναι να προσπαθήσεις (αν θέλεις) να μάθεις τι είναι αυτό.

Τώρα για το έλληνας και το μην έλληνας σχετικό είναι, εγώ προσωπικά αν είχα παιδί τώρα και μου έλεγε πως θα παντρεύτει γυναίκα που δεν είναι ελληνίδα θα έκανα πάρτι γιατί απλά θα μπορούσε πλέον εύκολα να φύγει απο δω έτσι όπως είναι τα πράγματα...Τώρα για το επίπεδο μόρφωσης, κοινωνικού στάτους κτλ κτλ κτλ είναι άσχετο... άσε που εγώ προσωπικά το να λες τον άλλο αμόρφωτο, φτωχό κτλ το θεωρώ άκρως ρατσιστικό.

το βρίσκω όμως λίγο τραβηγμένο να μιλάμε εμείς οι έλληνες για ρατσισμό απο την στιγμή που πλέον κάθε μέρα όλο και περισσότεροι έλληνες αφήνουν την πατρίδα.

ο έλληνας που θα πάει στην αμερική θα είναι ο μη αμερικανός, πιστεύω πως καταλάβατε τι εννοώ

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

τα'πες πολυ καλα... αλλα φταινε και αυτοι που μας τους εφεραν. κανεναν κεντροβορειο ευρωπαιο μεταναστη δεν ειδαμε... ολο κατι περιθωριακοι πρωην καταδικοι φυλακων μας εφερναν στην αρχη. ε τι να κανουμε και εμεις. να μας π****ουν και να τους γυρισουμε και κ**ο? δε λεει!

 

 

θΕΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι θεωρουμε οτι ειμαστε πιο εξυπνοι παντα και απο τους γονεις και απο τα παιδια μας; Αν μας ελεγαν οι γονεις μας "μην τον παντρευτεις αυτον επειδη ειναι αλλοδαπος/ δεν εχετε την ιδια μορφωση/ ειναι φτωχος/πλουσιος κλπ θα τους λεγαμε οτι δεν καταλαβαινουν οτι "ταιριαζουμε" και ολα αυτα που μας συνδεουν.

Γιατι να μην εμπιστευτουμε τα παιδια μας στην επιλογη τους, εξ'αλλου η μορφωση και το πνευματικο επιπεδο καποιου δε φαινεται ουτε απο τον αριθμο των πτυχιων του ουτε απο το επαγγελμα του.

Τωρα που ειναι τα παιδια μου μικρα φροντιζω να τους περασω 10-15 αξιες που εγω θεωρω σημαντικες, και ειναι διαφορετικες για καθε γονιο, απο'κει και περα θα πρεπει να αναλβουν τις ευθυνες των αποφασεων τους. Δικος μου ρολος θα ειναι να τα στηριξω στο δρομο που διαλεξαν, και να ειμαι στο πλαι τους μεχρι να σταθουν στα ποδια τους παλι αν αυτος ο δρομος αποδειχτει γεματος δυσαρεστες εκπληξεις.

 

Σιγα μην τα παντρεψω και με προξενειο!

Link to comment
Share on other sites

εισαι οκ, με το να εχει η κορη σου για γονιο εναν αγραμματο, ανισορροπο, χωρις κουλτουρα ανθρωπο?

 

αυτο νομιζεις, θα την βαρυνει λιγοτερο?

 

Η κορη μου θα ειναι Μανιατισσα.Θα βρει λεβενταρο Μανιατη,με οτι συνεπαγεται αυτο, αλλιως θα κρεμαστει απο την ελια!Απο τον Μανιατη παππου της και τον Μανιατη μπαμπα της!

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου θα ειναι Μανιατισσα.Θα βρει λεβενταρο Μανιατη,με οτι συνεπαγεται αυτο, αλλιως θα κρεμαστει απο την ελια!Απο τον Μανιατη παππου της και τον Μανιατη μπαμπα της!

 

 

σου εχω και εναλλακτικη που ταιριαζει σε Μανιατες: σφαξιμο στο γονατο...αποτελεσματικο αν και λερωνει λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αν μου φέρει κανέναν σαν τον Μποράν (από την τουρκιά Σιλά που παίζει κάθε βράδυ το Mega), θα φροντίσω να τους χωρίσω το συντομότερο δυνατόν.................για να τον πάρω εγώ μετά:lol::lol::lol:

 

Καλέ τον έχετε προσέξει τον Μποράν? Απαπαπαπαπα, από Δευτέρα έως Παρασκευή στήνω τσαντίρ μπερντέ για χάρη του μπροστά στην tv......το τι φαγητά έχω κάψει......δεν λέγεται:P:p:p:p:p

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

νταξ μωρε, και το τυπακι απο το σουπερνατσουραλ που πεθαινω εγω, το κ***αμερικανακι... μη φανταστειτε... σιγαααααααα, τι ειναι η αμερικη?? προαστειο της Μανης...

 

αλλωστε Μανιατες, ανακαλυψαν την αμερικη..

 

το λεει και η λεξη ΑΜΕ ΡΙΚΑ... (αμε παιδι μου μαρικα εκει... στη βορεια αμερικη, να βρεις και τον Μανιατη που παιζει μου-σι-κη.. μ-ενα-κο κκινο βρα κιιιιιιιιιιιιιι)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Μιχαλη.Ουτε και εγω θα ηθελα η κορη μου να παντρευτει καποιον που να μην ειναι Ελληνας.Αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ρατσισμου.

 

Πιστευω οτι ενας πετυχημενος γαμος εχει καποιες προυποθεσεις.Για μενα πρεπει το ζευγαρι να ταιριαζει κοινωνικα,οικονομικα,εμφανισιακα,να εχει το ιδιο πνευματικο επιπεδο,την ιδια θρησκεια κτλ.

 

Φαντασου ενας πολυ πλουσιος να παντρευτει καποια πολυ φτωχη.Καποια στιγμη δεν θα ερθει ριξη στις σχεσεις τους για τον αλφα/βητα λογο?

 

Φαντασου επισης εναν καθηγητη πανεπιστημιου να παντρευτει μια αγραμματη κοπελα?Παλι δεν θα ειναι προβλημα στην σχεση τους?

 

Φαντασου και παλι εναν Χ.Ορθοδοξο να παντρευτει μια καθολικη ή μια μουσουλμανα.Οταν αργοτερα ερθουν παιδια δεν θα δημιουργηθουν θεματα για το πως θα μεγαλωσει "σωστα" το παιδι?

 

Μιλαω παντα για γαμο.Εκει ειμαι καθετη.

 

Για σχεση,φιλια,επαγγελματικη σχεση κτλ δεν εχω κανενα προβλημα η κορη μου να συναναστρεφεται με τον οποιδηποτε!

 

:shock::shock: ωραια οποψη....!δηλ εγω δηλ που παντρευτηκα διδακτορα πανεπιστιμιου...και εχω βγαλει μονο ενα λυκειο....;;;;;η η φιλη μου που παντρευτηκε γερμανο....τι να πω...τα λογια περιτευουν....:|

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock: ωραια οποψη....!δηλ εγω δηλ που παντρευτηκα διδακτορα πανεπιστιμιου...και εχω βγαλει μονο ενα λυκειο....;;;;;η η φιλη μου που παντρευτηκε γερμανο....τι να πω...τα λογια περιτευουν....:|

 

Αποψεις ειναι αυτες.Δεν θα συμπιπτουν παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...