Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανακοίνωση καπνίσματος σε γονείς


Recommended Posts

Πότε πρόλαβες ρε φίλε και εξαρτήθηκες από αυτό;18 χρόνια κάπνιζα και την λέξη εθισμός δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.Το τσιγάρο κόβετε μόνο με έναν τρόπο...μαχαίρι.Παίρνεις την απόφαση και δεν το ξαναβάζεις στο στόμα σου.Μη φοβάσαι...ούτε τρεμούλες θα χεις και ούτε τάσεις για εμετό.Απλά μερικές φορές θα σκέφτεσαι "να χα ένα να κάνω το κομμάτι μου".Θες την αλήθεια;Το τσιγάρο θέλει πολλά χρόνια χρήσης για να εθιστείς.Και πολλά χρόνια για να ξεπλύνεις τις συνέπειες στον οργανισμό σου.Εσύ,αυτήν την στιγμή, απλά πουλάς μούρη για νταλκαδιάρης.Τώρα τσιγάρο και καλά,αύριο θα λες "να πνίξω τον πόνο μου στο ποτό".Θα σε ρωτάνε "τι πνίγεις;" και θα λες"τον πόνο μου που ξεκίνησα το τσιγάρο".Σύνερθεεεε.Σιγά μην σε χαρτζιλικώνουν για να αγοράζεις μπούρδες.Λες να τους περισσεύουν για σκ@τά;

 

συμφωνω με καθε σου λεξη...απλα πχ αν γυρισω εγω στο παρελθον μου και θυμιθω πως σκεφτομουν τοτε οσο πιο πολυ μου ελεγαν οι γονεις μου να μην κανω κατι τοσο αντιδρουσα και ηθελα να περασει το δικο μου....καμια φορα η απαγορευση και οι τιμωριες φερνουν αντιθετα αποτελεσματα.παντως τον φιλο μας τον βλεπω συζητησιμο και νιωθω πως καταβαθος ξερει οτι αυτο που κανει δεν ειναι και οτι καλυτερο οποτε θα κοψει αυτην την κακια συνηθεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

συμφωνω με καθε σου λεξη...απλα πχ αν γυρισω εγω στο παρελθον μου και θυμιθω πως σκεφτομουν τοτε οσο πιο πολυ μου ελεγαν οι γονεις μου να μην κανω κατι τοσο αντιδρουσα και ηθελα να περασει το δικο μου....καμια φορα η απαγορευση και οι τιμωριες φερνουν αντιθετα αποτελεσματα.παντως τον φιλο μας τον βλεπω συζητησιμο και νιωθω πως καταβαθος ξερει οτι αυτο που κανει δεν ειναι και οτι καλυτερο οποτε θα κοψει αυτην την κακια συνηθεια...

 

Tha t palepsw file kai pote dn ksereis..

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα, εάν έχεις πρόσβαση σε Η/Υ, ψάξε στο Internet να δεις τι ζημιά κάνεις στο σώμα σου.

 

Πρέπει να πεισθείς μόνος σου για το τη ζημιά κάνει ο καπνός από το τσιγάρο, ειδικά σε ένα σώμα 15 ετών.

 

Σε 3 χρόνια γίνεσαι ενήλικος, πάς σε άλλη φάση και θα έχεις τη ζωή μπροστά σου.

 

Γιατί χαλάς τον εαυτό σου;

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβες ρε φίλε και εξαρτήθηκες από αυτό;18 χρόνια κάπνιζα και την λέξη εθισμός δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.Το τσιγάρο κόβετε μόνο με έναν τρόπο...μαχαίρι.Παίρνεις την απόφαση και δεν το ξαναβάζεις στο στόμα σου.Μη φοβάσαι...ούτε τρεμούλες θα χεις και ούτε τάσεις για εμετό.Απλά μερικές φορές θα σκέφτεσαι "να χα ένα να κάνω το κομμάτι μου".Θες την αλήθεια;Το τσιγάρο θέλει πολλά χρόνια χρήσης για να εθιστείς.Και πολλά χρόνια για να ξεπλύνεις τις συνέπειες στον οργανισμό σου.Εσύ,αυτήν την στιγμή, απλά πουλάς μούρη για νταλκαδιάρης.Τώρα τσιγάρο και καλά,αύριο θα λες "να πνίξω τον πόνο μου στο ποτό".Θα σε ρωτάνε "τι πνίγεις;" και θα λες"τον πόνο μου που ξεκίνησα το τσιγάρο".Σύνερθεεεε.Σιγά μην σε χαρτζιλικώνουν για να αγοράζεις μπούρδες.Λες να τους περισσεύουν για σκ@τά;

 

Pisteuw pws exeis dikaio mono ston tomea p les oti dn tha m dinoun xrhmata..Apo kei kai pera me tn ethismo dn mporw n s pw oti einai t idio ean kapnizeis 2 mhnes h 20 xronia..Ennoeite pws exei diafora t thema einai oti autous tous 2 mhnes p kanw(eidika t pasxa p hmoun olh th mera eksw) dn t esvina..!!M exei ginei sinitheia h an thes "routina"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιάσων,

 

Γράφε Ελληνικά σε παρακαλώ, όπως βλέπεις και από το avatar μου τυφλώθηκα!

 

Εάν είναι τεχνικό το θέμα με τα Ελληνικά, ευχαρίστως να σε βοηθήσω!

 

Είναι και κανόνας του forum.

 

Ευχαριστώ.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως καπνιζα πιο πολυ οταν ημουν εξω με παρεα...απο αμηχανια...αυτο καταλαβα....ειχα φτασει σε σημειο να κανω 1 1/2 με 2 πακετα την ημερα...μεχρι που γνωρισα τον αντρα μου πριν απο 7 χρονια...εκεινος εκανε στριφτο τσιγαρο...επηρεασμενη απο εκεινον ξεκινησα και εγω το στριφτο...σιγα σιγα το εκοβα απο μονη μου χωρις να το καταλαβω...εκανα 1 με 2 τσιγαρα την ημερα και αν δεν καπνιζα δεν με ενοχλουσε καθολου...μονο οταν ημουν με παρεα τρελενομουν και τρελενομαι ακομα και σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Pisteuw pws exeis dikaio mono ston tomea p les oti dn tha m dinoun xrhmata..Apo kei kai pera me tn ethismo dn mporw n s pw oti einai t idio ean kapnizeis 2 mhnes h 20 xronia..Ennoeite pws exei diafora t thema einai oti autous tous 2 mhnes p kanw(eidika t pasxa p hmoun olh th mera eksw) dn t esvina..!!M exei ginei sinitheia h an thes "routina"

Καλησπέρα.Μικρέ μας φίλε δεν μπορείς να φανταστείς σε πόσα πράγματα θα σε φέρει πίσω αυτό το πράγμα.Ημουν χρόνια καπνίστρια πλεον το έχω κόψει και δεν μπορεις να φανταστείς πόσες φορές μετάνιωσα που το ξεκίνησα.Οσες φόρες προσπαθησα δεν τα καταφερα αλλά έπρεπε να φτασω στο σημείο να ακουσω από τον γιατρό ότι αν δεν το έκοβα θα ήταν δύσκολα για μενα τα πράγματα.Πεταξε το όσο είναι καιρός αλλιώς θα καταλαβεις σε λίγα χρόνια γιατί είμαστε τόσο κατηγορηματικοί.:wink:

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιάσων,

 

Γράφε Ελληνικά σε παρακαλώ, όπως βλέπεις και από το avatar μου τυφλώθηκα!

 

Εάν είναι τεχνικό το θέμα με τα Ελληνικά, ευχαρίστως να σε βοηθήσω!

 

Είναι και κανόνας του forum.

 

Ευχαριστώ.

 

οκ απλα εχω συνηθισει να γραφω πιο γρηγορα και απο ορθογραφια δεν τα παω και πολυ καλα..!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.Μικρέ μας φίλε δεν μπορείς να φανταστείς σε πόσα πράγματα θα σε φέρει πίσω αυτό το πράγμα.Ημουν χρόνια καπνίστρια πλεον το έχω κόψει και δεν μπορεις να φανταστείς πόσες φορές μετάνιωσα που το ξεκίνησα.Οσες φόρες προσπαθησα δεν τα καταφερα αλλά έπρεπε να φτασω στο σημείο να ακουσω από τον γιατρό ότι αν δεν το έκοβα θα ήταν δύσκολα για μενα τα πράγματα.Πεταξε το όσο είναι καιρός αλλιώς θα καταλαβεις σε λίγα χρόνια γιατί είμαστε τόσο κατηγορηματικοί.:wink:

 

Θα το προσπαθησω...!!Thnx anyway :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως καπνιζα πιο πολυ οταν ημουν εξω με παρεα...απο αμηχανια...αυτο καταλαβα....ειχα φτασει σε σημειο να κανω 1 1/2 με 2 πακετα την ημερα...μεχρι που γνωρισα τον αντρα μου πριν απο 7 χρονια...εκεινος εκανε στριφτο τσιγαρο...επηρεασμενη απο εκεινον ξεκινησα και εγω το στριφτο...σιγα σιγα το εκοβα απο μονη μου χωρις να το καταλαβω...εκανα 1 με 2 τσιγαρα την ημερα και αν δεν καπνιζα δεν με ενοχλουσε καθολου...μονο οταν ημουν με παρεα τρελενομουν και τρελενομαι ακομα και σημερα...

 

Και εγω στριφτα κανω..Γυρο στα 4-5 πακετα τ μηνα..

Link to comment
Share on other sites

παντως 15 χρονων δεν ειναι και πολυ μικρουλης...και απο τον τροπο που γραφει ο φιλος μας μου φαινεται αρκετα συζητισιμος...πιστευω οτι μπορει να παιρνει αποφασεις για τον εαυτο του και πιστευω να θελει το καλυτερο για εκεινον..

Link to comment
Share on other sites

οκ απλα εχω συνηθισει να γραφω πιο γρηγορα και απο ορθογραφια δεν τα παω και πολυ καλα..!! :)

 

Σε ευχαριστώ,

 

Κανένα πρόβλημα με την ορθογραφία.

 

Οσο γράφεις τόσο θα βελτιώνεσαι!

 

Μπορείς να βάλεις add-on spell-checker στον browser σου ;)

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολοι οι προλαλησαντες σου εξηγησαν εκτενως τις κακες συνεπεις του καπνισματος -και πολυ καλα εκαναν-που φανταζομαι ηδη γνωριζες και πριν μπεις στο φορουμ.

Οσο για τους γονεις σου εγω απλα θυμαμαι τους δικους μου στη δικη μου εφηβεια γυρω στα 17 που ενω καπνιζα απο τα 14 αναγκαστηκα να τους το αποκαλυψω στα 17 μου. Δεν θυμωσαν με την εννοια της απαγορευσης εξοδων , χαρτζιλικια κλπ απλα θυμαμαι οτι στενοχωρηθηκαν πολυ (οντας και μη καπνιστες) . Τοτε δεν το πολυσκεφτηκα να σου πω την αληθεια διοτι στην εφηβεια ειμαστε ολοι πολυ πιο σκληροι θα εχεις ακουσει αλλωστε τη φραση "τα παιδια ειναι σκληρα". Τωρα με το θεμα που ανοιξες με εκανες να το θυμηθω και να στενοχωρηθω που τους ειχα στενοχωρησει τοσο. Θα μου πεις κυρδ μου τωρα το θυμηθηκες οτι τους στενοχωρησες ? :rolleyes: Ναι τωρα . Τωρα που περιμενω και εγω παιδακι και περνανε απο το μυαλο μου τα παντα θυμαμαι πραγματα που καποτε τα ειχα περασει στο ντουκου ενω τωρα μου φαινονται σημαντικα... δεν ξερω αν θα τα καταφερεις να κοψεις το τσιγαρο και αν θες να το κοψεις εν τελει. Τουλαχιστον αν δεν εχεις σκοπο να το κοψεις εξηγησε τους οτι θα κανεις προσπαθεια να καπνιζεις οσο το δυνατον λιγοτερο και οτι ισως ειναι μια φαση που θα σου περασει. να εισαι σιγουρος φιλε μου οτι θα τους κανεις να νιωσουν καλυτερα γιατι ειμαι σιγουρη οτι αυτο θες. Δεν σου μιλαει καμια 50αρα λιγα χρονια διαφορα εχουμε μην νομιζεις...

Α και εγω καπνιστρια ειμαι ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ακομα και τωρα που ειμαι εγκυος καπνιζω ελαχιστα -το ξερω σας προλαβαινω και λεω οτι ντρεπομαι γι αυτο- το εχω πει και σε αλλο θεμα αλλα ειμαι αδυναμος χαρακτηρας και δεν μπορω να εφαρμοσω την τακτικη "μαχαιρι". Προς Θεου δεν επικροτω την αποφαση σου απλα σου εφιστω την προσοχη στο θεμα των γονιων σου. Το οτι σου απαγορευσαν εξοδους και χαρτζιλικι θα επρεπε να ειναι το τελευταιο που σε απασχολει δε νομιζεις παντως? Φιλικα ρωταω ετσι...:wink:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι προλαλησαντες σου εξηγησαν εκτενως τις κακες συνεπεις του καπνισματος -και πολυ καλα εκαναν-που φανταζομαι ηδη γνωριζες και πριν μπεις στο φορουμ.

Οσο για τους γονεις σου εγω απλα θυμαμαι τους δικους μου στη δικη μου εφηβεια γυρω στα 17 που ενω καπνιζα απο τα 14 αναγκαστηκα να τους το αποκαλυψω στα 17 μου. Δεν θυμωσαν με την εννοια της απαγορευσης εξοδων , χαρτζιλικια κλπ απλα θυμαμαι οτι στενοχωρηθηκαν πολυ (οντας και μη καπνιστες) . Τοτε δεν το πολυσκεφτηκα να σου πω την αληθεια διοτι στην εφηβεια ειμαστε ολοι πολυ πιο σκληροι θα εχεις ακουσει αλλωστε τη φραση "τα παιδια ειναι σκληρα". Τωρα με το θεμα που ανοιξες με εκανες να το θυμηθω και να στενοχωρηθω που τους ειχα στενοχωρησει τοσο. Θα μου πεις κυρα μου τωρα το θυμηθηκες οτι τους στενοχωρησες ? :rolleyes: Ναι τωρα . Τωρα που περιμενω και εγω παιδακι και περνανε απο το μυαλο μου τα παντα θυμαμαι πραγματα που καποτε τα ειχα περασει στο ντουκου ενω τωρα μου φαινονται σημαντικα... εν ξερω αν θα τα καταφερεις να κοψεις το τσιγαρο και αν θες να το κοψεις εν τελει. Τουλαχιστον αν δεν εχεις σκοπο να το κοψεις εξηγησε τους οτι θα κανεις προσπαθεια να καπνιζεις οσο το δυνατον λιγοτερο και οτι ισως ειναι μια φαση που θα σου περασει. να εισαι σιγουρος φιλε μου οτι θα τους κανεις να νιωσουν καλυτερα γιατι ειμαι σιγουρη οτι αυτο θες. Δεν σου μιλαει καμια 50αρα λιγα χρονια διαφορα εχουμε μην νομιζεις...

Α και εγω καπνιστρια ειμαι ΔΥΣΤΥΧΩΣ και ακομα και τωρα που ειμαι εγκυος καπνιζω ελαχιστα -το ξερω σας προλαβαινω και λεω οτι ντρεπομαι γι αυτο- το εχω πει και σε αλλο θεμα αλλα ειμαι αδυναμος χαρακτηρας και δεν μπορβ να εφαρμοσω την τακτικη μαχαιρι. Προς Θεου δεν επικροτω την αποφαση σου απλα σου εφιστω την προσοχη στο θεμα των γονιων σου. Το οτι σου απαγορευσαν εξοδους και χαρτζιλικι θα επρεπε να ειναι το τελευταιο που σε απασχολει δε νομιζεις παντως? Φιλικα ρωταω ετσι...:wink:

 

Εχεις απολυτο δικιο..!!Δεν ειναι μονο οι εξοδοι ειναι οτι τουσ εχω στενοχωρισει αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην σιμβιβαστουν με την αποφασιση μ και απλα να μ πουνε "εμεις σου ειπαμε τα θετικα και τα αρνητικα αλλα απο κει και περα ειναι δικη σ η τελικη αποφαση".Διοτι νομιζω πως το κανουν σαν "αντιποινα" το χαρτζιλικη και τις εξοδους για αυτη μ την αποφαση...Τ λες??

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο..!!Δεν ειναι μονο οι εξοδοι ειναι οτι τουσ εχω στενοχωρισει αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην σιμβιβαστουν με την αποφασιση μ και απλα να μ πουνε "εμεις σου ειπαμε τα θετικα και τα αρνητικα αλλα απο κει και περα ειναι δικη σ η τελικη αποφαση".Διοτι νομιζω πως το κανουν σαν "αντιποινα" το χαρτζιλικη και τις εξοδους για αυτη μ την αποφαση...Τ λες??

 

Το παρατραβας ...σπανια θα βρεθουν γονεις να το παρουν τοσο κουλ... ειπαμε ... και το σοκ που το πας? ακομα και αν την ειχαν ψιλιαστει τη δουλεια αλλο να το υποψιαζονται και αλλο να τους το λες μες στη μουρη ... αντιδραση ηταν και αυτο με το χαρτζιλικι και με τις εξοδους οχι αντιποινα:wink:

τι αλλο να εκαναν για πες??? να σε δειρουν?:rolleyes: ή να κανουν τις αμερικανιες που βλεπουμε στα εργα του στυλ "no dinner for you today , you are punished":rolleyes: θα σου εκαναν τα μουτρα κρεας ...:lol:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

... δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην σιμβιβαστουν με την αποφασιση μ και απλα να μ πουνε "εμεις σου ειπαμε τα θετικα και τα αρνητικα αλλα απο κει και περα ειναι δικη σ η τελικη αποφαση"...

 

Βρε Jason,

 

Δεν το λένε, γιατί ενδιαφέρονται για σένα, είσαι ακόμα ανήλικος, τι θες να σου πούνε, "ολα ΟΚ παιδί μου, κάνε ότι θέλεις" ?

 

Sorry, είναι σπαστικό που το ξαναναφέρω, αλλά για μερικά πράγματα οι γονείς έχουν Δικαίωμα και το θέμα αυτό έχει να κάνει με την υγεία σου, οπότε εδώ δεν σε παίρνει ακόμα.

 

Έλα στη θέση τους (που ίσως να βρεθείς μια μέρα) και θα δεις τι εννοώ, εάν πραγματικά θα αγαπάς το παιδί σου.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Το παρατραβας ...σπανια θα βρεθουν γονεις να το παρουν τοσο κουλ... ειπαμε ... και το σοκ που το πας? ακομα και αν την ειχαν ψιλιαστει τη δουλεια αλλο να το υποψιαζονται και αλλο να τους το λες μες στη μουρη ... αντιδραση ηταν και αυτο με το χαρτζιλικι και με τις εξοδους οχι αντιποινα:wink:

τι αλλο να εκαναν για πες??? να σε δειρουν?:rolleyes: ή να κανουν τις αμερικανιες που βλεπουμε στα εργα του στυλ "no dinner for you today , you are punished":rolleyes: θα σου εκαναν τα μουτρα κρεας ...:lol:

 

Οχι αλλα εσυ τ προτηνεις να κανω τωρα π δεν θα εχω ουτε λεφτα ουτε εξοδους να παω με το μερος τους η εαν κρατησω τη σταση "καντε οτι θελετε"θα το παρουν αποφαση και θα συμβιβαστουν..???

Link to comment
Share on other sites

Βρε Jason,

 

Δεν το λένε, γιατί ενδιαφέρονται για σένα, είσαι ακόμα ανήλικος, τι θες να σου πούνε, "ολα ΟΚ παιδί μου, κάνε ότι θέλεις" ?

 

Sorry, είναι σπαστικό που το ξαναναφέρω, αλλά για μερικά πράγματα οι γονείς έχουν Δικαίωμα και το θέμα αυτό έχει να κάνει με την υγεία σου, οπότε εδώ δεν σε παίρνει ακόμα.

 

Έλα στη θέση τους (που ίσως να βρεθείς μια μέρα) και θα δεις τι εννοώ, εάν πραγματικά θα αγαπάς το παιδί σου.

 

εχουν και αυτοι το δικιο τους αλλα εγω τ πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Παντως! εγω θα τους επιανα και θα τους ελεγα αυτα που σου ειπα πριν. Συγνωμη που σας στενοχωρησα , επρεπε ομως να ειμαι ειλικρινης μαζι σας, ξερω οτι κατι επρεπε να κανετε -και εγω στη θεση σας το ιδιο θα εκανα- για τις εξοδους και τα λεφτα , αλλα τουλαχιστον παρτε το λιγο πιο ηρεμα και εγω υποσχομαι να προσπαθησω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να καπνιζω οσο λιγοτερο μπορω ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΤΑΡΧΗΝ , και αφου θα ειμαι και "ενταξει " απεναντι σας το πιθανοτερο να μην το "εχω αναγκη" και καθολου. Με λιγα λογια να τους κανεις να καταλαβουν οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι μια φαση που θα παρελθει ...

θα μου πεις και αν δεν ειναι ε? απο οσο καταλαβα απο τις προηγουμενες σου απαντησεις σε αλλα μελη εισαι πολυ συζητισιμο ατομο και ακους ολες τις αποψεις χωρις να αποκλειεις τιποτα. Αυτο να ξερεις ειναι μεγαλη αρετη.

Ε ενταξει εννοειται οτι σου ευχομαι να ειναι παροδικο αυτο με το τσιγαρο αλλα ακομα και αν δεν ειναι -γιατι το αυριο δεν το προβλεπει κανεις μας- να εισαι παντα ετσι συζητισιμος και να μοιραζεσαι τους προβληματισμους σου. Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να τα κρατας μεσα σου...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα εσυ τ προτηνεις να κανω τωρα π δεν θα εχω ουτε λεφτα ουτε εξοδους να παω με το μερος τους η εαν κρατησω τη σταση "καντε οτι θελετε"θα το παρουν αποφαση και θα συμβιβαστουν..???

 

 

Οταν λες να πας με το μερος τους εννοεις να κοψεις το τσιγαρο? Δεν καταλαβα τι εννοεις?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Παντως! εγω θα τους επιανα και θα τους ελεγα αυτα που σου ειπα πριν. Συγνωμη που σας στενοχωρησα , επρεπε ομως να ειμαι ειλικρινης μαζι σας, ξερω οτι κατι επρεπε να κανετε -και εγω στη θεση σας το ιδιο θα εκανα- για τις εξοδους και τα λεφτα , αλλα τουλαχιστον παρτε το λιγο πιο ηρεμα και εγω υποσχομαι να προσπαθησω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να καπνιζω οσο λιγοτερο μπορω ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΤΑΡΧΗΝ , και αφου θα ειμαι και "ενταξει " απεναντι σας το πιθανοτερο να μην το "εχω αναγκη" και καθολου. Με λιγα λογια να τους κανεις να καταλαβουν οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι μια φαση που θα παρελθει ...

θα μου πεις και αν δεν ειναι ε? απο οσο καταλαβα απο τις προηγουμενες σου απαντησεις σε αλλα μελη εισαι πολυ συζητισιμο ατομο και ακους ολες τις αποψεις χωρις να αποκλειεις τιποτα. Αυτο να ξερεις ειναι μεγαλη αρετη.

Ε ενταξει εννοειται οτι σου ευχομαι να ειναι παροδικο αυτο με το τσιγαρο αλλα ακομα και αν δεν ειναι -γιατι το αυριο δεν το προβλεπει κανεις μας- να εισαι παντα ετσι συζητισιμος και να μοιραζεσαι τους προβληματισμους σου. Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να τα κρατας μεσα σου...

 

Ευχαριστω παρα πολυ για τις γνωμες σου με βοηθησαν παρα πολυ και πραγματικα ελπιζω να ειμαι ενταξει πρωτα απο ολλα απεναντη στουσ δικους μου και μετα πιστευω θα στρωσουν ολα..Ευχαριστω και παλι..!! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...