Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ....


Recommended Posts

dwra38 μπήκα να μάθω νέα σου, περιμένω την Δευτέρα να ακούσω τα καλύτερα.

 

Larisaaaaaaaaaaaaaaa μόλιςππήρα τηλ να μάθω για την χοριακη (γτ τα κορίτσια το έκαναν επιτηδες) χαχαχαχα χαχαχαχα μου έιπαν πάνω ααπό τρις χιλιάδες είναι, ανέβηκε πάρα πολύ, την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε το μωρό μο υ είπαν, φενεται??????? Από τώρα? ????? Αχχχχχχχ χριστε μου να έχεις χίλιες δόξες

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Larisaaaaaaaaaaaaaaa μόλιςππήρα τηλ να μάθω για την χοριακη (γτ τα κορίτσια το έκαναν επιτηδες) χαχαχαχα χαχαχαχα μου έιπαν πάνω ααπό τρις χιλιάδες είναι, ανέβηκε πάρα πολύ, την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε το μωρό μο υ είπαν, φενεται??????? Από τώρα? ????? Αχχχχχχχ χριστε μου να έχεις χίλιες δόξες

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μπράβοοοοοοοο.......Πολύ χάρηκα βρε κοριτσάκι. Με συγκίνησες μεσημεριάτικα. Με το καλό να πάνε όλα τέλεια. Άντε και από εβδομάδα να ακούσεις και καρδούλα.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβοοοοοοοο.......Πολύ χάρηκα βρε κοριτσάκι. Με συγκίνησες μεσημεριάτικα. Με το καλό να πάνε όλα τέλεια. Άντε και από εβδομάδα να ακούσεις και καρδούλα.

 

Αχχχχχχχ δεν το πιστεύω ακόμααααααα καρδούλα θα ακούσουμε? ?? Γιαυτό εείπε έτσι την άλλη εεβδομάδα? ??

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχ δεν το πιστεύω ακόμααααααα καρδούλα θα ακούσουμε? ?? Γιαυτό εείπε έτσι την άλλη εεβδομάδα? ??

 

Συνήθως μετά την 6η εβδομάδα ακούγεται η καρδούλα. Πότε έκανες εμβρυομεταφορά?

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάθος ερώτηση έκανα. Τελευταία περίοδος? Έχεις υπολογίσει σε ποια εβδομάδα είσαι?

 

16 Φεβρουαρίου ήρθαν κ κκάναμε Εβρυομεταφορα 7 Μαρτίου, δεν ξέρω μάλλον υπολογίζω ημερών είμαι σωστά?

17 ημέρες μετά την Εβρυομεταφορα είμαι

Link to comment
Share on other sites

16 Φεβρουαρίου ήρθαν κ κκάναμε Εβρυομεταφορα 7 Μαρτίου, δεν ξέρω μάλλον υπολογίζω ημερών είμαι σωστά?

 

 

Καλέ είσαι 5 εβδομάδων έγκυος. Οπότε από εβδομάδα μπορεί να ακούσετε κάτι πολύ ευχάριστο.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ είσαι 5 εβδομάδων έγκυος. Οπότε από εβδομάδα μπορεί να ακούσετε κάτι πολύ ευχάριστο.

 

Χχααχαχααχαχαχαχ Χχααχαχααχαχαχαχ Χχααχαχααχαχαχαχ χριστε μουυυυυυυυυυ ένα κ κάτι μήνα είμαι Δηλ ε? ? Είπε την άλλη εβδομάδα να δούμε το μωρό, θα τον ρωτήσω την δευτέρα πόσο μηνών είμαι γτ δεν μπορώ να υπολογίσω αλλά ου έγραψα ποτέ ήρθε η περίοδος τελευταια φορά κ πότε κάναμε την Εβρυομεταφορα :lol::lol

Link to comment
Share on other sites

Χχααχαχααχαχαχαχ Χχααχαχααχαχαχαχ Χχααχαχααχαχαχαχ χριστε μουυυυυυυυυυ ένα κ κάτι μήνα είμαι Δηλ ε? ? Είπε την άλλη εβδομάδα να δούμε το μωρό, θα τον ρωτήσω την δευτέρα πόσο μηνών είμαι γτ δεν μπορώ να υπολογίσω αλλά ου έγραψα ποτέ ήρθε η περίοδος τελευταια φορά κ πότε κάναμε την Εβρυομεταφορα :lol::lol

 

Αν γκουγκλάρεις υπολογισμός εγκυμοσύνης θα τα βρεις όλα.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν γκουγκλάρεις υπολογισμός εγκυμοσύνης θα τα βρεις όλα.

 

Θα το κάνω τώρα να δω σε ευχαριστώ Ουφφφφφφφφ δεν το βγάζει ζητάει πολλά κ δεν τα θυμάμαι 16 ήρθαν κ 7 Μαρτίου κάναμε Εβρυομεταφορα θα το ρωτήσω τον γιατρο την δευτέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μουυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω τώρα να δω σε ευχαριστώ Ουφφφφφφφφ δεν το βγάζει ζητάει πολλά κ δεν τα θυμάμαι 16 ήρθαν κ 7 Μαρτίου κάναμε Εβρυομεταφορα θα το ρωτήσω τον γιατρο την δευτέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μουυυυυυυυυυ

 

Εννοείται ότι περιμένουμε νέα σου μετά τον υπέρηχο. Τι ωραία, είναι μοναδικές αυτές οι στιγμές. Μπορεί να είμαστε αγχωμένες για να πάνε όλα καλά αλλά μετά θα τις νοσταλγείς τις στιγμές που περίμενες να δεις το νινάκι σου.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα! ειμαι καινουρια στο site παρακαλουθω συνεχεια τις συζητησεις και η αληθεια ειναι οτι με παριγορουν λιγακι. εχω 3 αποβολες στην 7η εβδομαδα. ειμαι παλι εγκυος. ειμαι στην 7η εβδομαδα και η αληθεια ειναι οτι ειμαι αγχωμενη πολυ. ειναι το κρισημο σημειο. πηγα και εκανα β χωριακη σημερα και βγηκαν 36343 μοναδες. ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα κανει εξεταση β χωριακης στη εβδομη εβδομαδα τις προηγουμενες φορες. στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η 1η εξεταση ηταν 451 μοναδεσ και μετα απο 1 εβδομαδα ηταν 1662μοναδες. σε αυτη την εγκυμοσυνη η πρωτη β χωριακη με μια μερα καθηστερηση ηταν 442 μοναδες και μετα απο 8 μερες που ξανα εκανα 5515 μοναδεσ και μετα απο 10 μερες ξανα εκανα γιατι εχω αγχωθει 36343. η αληθεια ειναι οτι δεν θα ξανα εκανα την εξεταση, μονο αν μου το ελεγε ο γιατροσ αλλα εδω και μια εβδομαδα εχω λιγο καφε και εχω τρελαθει. γι αυτο ρωταω αν ειναι φυσιολογικες οι μοναδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, γιατρός δεν είμαι, αλλά ακούγεται μια χαρά η τιμή της χοριακής. Τώρα, όσον αφορά τα καφέ, έχεις δίκαιο να ανησυχείς και σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει και εγώ πολλές φορές...όμως να φανταστείς οτι εγώ είχα αποκόλληση την 5 εβδομάδα με αίμα, οχι πάρα πολύ αλλά είχα αίμα, και όλα πήγαν καλά. Απλά θέλει ξεκούραση. Όσο μπορείς να είσαι ξάπλα και να ενημερώσεις τον γιατρό σου(φαντάζομαι ήδη θα το έχεις κάνει) να σου δώσει φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

οντως τον ενημερωσα και μου ειπε οτι θελει να με δει. πηγα . αυτο που τον φοβιζε ηταν μηπως ειχα αποκοληση. αλλα ολα καλα. δεν ειχα. ακουσα και τη καρδουλα του. μου εδωσε utrogestan για 2 εβδομαδες. αλλα δεν μου εξηγησε γιατι εχω αυτο το καφε.. και με το ιστορικο που εχω τρεμω στη ιδεα για μια 4η αποβολη. σε ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε όλα πάνε καλά! Μην ανησυχείς! Τα καφέ μπορεί να είναι πολλά, όπως κάποιο ορμονικό θέμα, κάποια υπολείμματα στη μήτρα (τώρα και εγώ τα λέω από αυτά που έχω ακούσει και μπορεί να τα λέω και λίγο λάθος...!) και γενικά να μην είναι κάτι ανησυχητικό(όπως συμβαίνει στην περίπτωσή σου).

Καλή συνέχεια και σου ευχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Α δε πειράζει, άλλωστε στον υπολογιστή είμαι και χαζεύω.

Βασικά μετά από εξετάσεις και επειδή δε βρίσκαμε κάτι πήγα σε ανοσολόγο και έκανα τα αντιπατρικά εμβόλια...δε ξέρω αν τα έχεις ακουστά. Οι απόψεις διίστανται στο θέμα και τελικά και εγώ δε ξέρω τι να πιστέψω...πάντως το σίγουρο είναι οττ μόλις έμεινα έγκυος το κράτησα...Εσένα που οφείλονταν?

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ.ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ INTRALIPID ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ. ΑΛΛΑ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΑ SITE ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΥΤΗ. ΟΛΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ . ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...