Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ....


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ενω παρακολουθώ το forum πολύ καιρό, σήμερα αποφάσισα να γράψω.

 

'Εκανα εμβρυομεταφορά κρυοσηντηρημένων εμβρύων (2 έμβρυα 3 ημερών και 8 διαιρέσεων) στις 12/5 και στις 23/5 έκανα την πρώτη μου χοριακή η οποια βγηκε πολυ χαμηλα μόνο 18. Σήμερα, στις 25/5 την επανέλαβα και ανέβηκε στις 26 μονάδες.

 

Ο γιατρός απο το κέντρο μου είπε οτι παρόλο που δεν διπλασιαστηκε, ανέβηκε και είναι συγρατημενα αισιοδοξος. Θα κάνω μια τριτη χοριακη τη Δευτερα στις 28/5 και αναλογα με το αποτελεσμα θα αποφασισουν αν θα συνεχισω τα χαπια η αν θα τα κοψω ωστε να αδιαθετησω.

 

Τι πιστευετε?? Εχω καμια ελπιδα????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα , σημερα μολις καναμε την 1η χοριακη μετα απο 14 μερες απο εμβρυομεταφορα και ειναι καπου κοντα στο 10. η γιατρος ειπε να μην απογοητευομαστε , υπαρχει ενα απο τα 3 εμβρυα που βαλανε και εχει κρατηθει στη μητρα, να παμε μετα απο 3 μερες να κανουμε ξανα χοριακη και τοτε θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ενω παρακολουθώ το forum πολύ καιρό, σήμερα αποφάσισα να γράψω.

 

'Εκανα εμβρυομεταφορά κρυοσηντηρημένων εμβρύων (2 έμβρυα 3 ημερών και 8 διαιρέσεων) στις 12/5 και στις 23/5 έκανα την πρώτη μου χοριακή η οποια βγηκε πολυ χαμηλα μόνο 18. Σήμερα, στις 25/5 την επανέλαβα και ανέβηκε στις 26 μονάδες.

 

Ο γιατρός απο το κέντρο μου είπε οτι παρόλο που δεν διπλασιαστηκε, ανέβηκε και είναι συγρατημενα αισιοδοξος. Θα κάνω μια τριτη χοριακη τη Δευτερα στις 28/5 και αναλογα με το αποτελεσμα θα αποφασισουν αν θα συνεχισω τα χαπια η αν θα τα κοψω ωστε να αδιαθετησω.

 

Τι πιστευετε?? Εχω καμια ελπιδα????

τελικα τι εγινε με την επομενη χοριακη σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα τι εγινε με την επομενη χοριακη σου?

 

Koritsia sygnwmh pou exw toso kairo na grapsw. Telika h xoriakh mou anevike ws exhs: 18 26 67 99 140

 

To 140 skefteite htan 2 evodmades meta apo thn prwth xoriakh mou. Ooote den travage...

 

Htan vioxhmikh h kyhsh. Ekopsa ta xapia kai adiathetisa/apevala :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τα φώτα σας, γιατί τα πράγματα δεν τα βλέπω καλά. Είναι η 4η εξωσωματική που κάνω με μεταφορά 3 εμβρύων 3 ημερών. Έκανα χοριακή την 13 μέρα και βγήκε 182. Η χάρα μου μεγάλη...αλλά σήμερα που την επανέλαβα δύο μέρες μετά δηλαδή, βγήκε μόνο 322 και μου κόπηκαν τα φτερά. Ο γιατρός είπε ότι δεν αυξήθηκε ικανοποιητικά και να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τα φώτα σας, γιατί τα πράγματα δεν τα βλέπω καλά. Είναι η 4η εξωσωματική που κάνω με μεταφορά 3 εμβρύων 3 ημερών. Έκανα χοριακή την 13 μέρα και βγήκε 182. Η χάρα μου μεγάλη...αλλά σήμερα που την επανέλαβα δύο μέρες μετά δηλαδή, βγήκε μόνο 322 και μου κόπηκαν τα φτερά. Ο γιατρός είπε ότι δεν αυξήθηκε ικανοποιητικά και να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες.

 

Κοριτσακι μου μην ανησυχεις!εγω προερχομαι απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη αλλα κοπελα που ειχε κανει μαζι με εμενα η χοριακη της δεν διπλασιαστηκε και ο γιατρος της της ειπε ανα δυο μερες αρκει εστω και 60 τις 100 πανω να ειναι η τιμη.Τελικα αυτη η κοπελα περιμενει διδυμακια!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νέα μου δεν είναι ευχάριστα:(. Η χοριακή πήγε μόνο 390, οπότε μας πήρε η κάτω βόλτα. Το χαμόγελο ήταν για 2 μέρες, άντε 4. Χρήματα για άλλη εξωσωματική δεν υπάρχουν...μόνο ένα θαύμα μας σώζει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νέα μου δεν είναι ευχάριστα:(. Η χοριακή πήγε μόνο 390, οπότε μας πήρε η κάτω βόλτα. Το χαμόγελο ήταν για 2 μέρες, άντε 4. Χρήματα για άλλη εξωσωματική δεν υπάρχουν...μόνο ένα θαύμα μας σώζει.

 

 

Κουκλιτσα μου ο γιατρος σου σουειπε να τα σταματησεις η θα ξανκανεις χοριακη?

Λυπαμαι αν ειναι τελικα τα πραγματα οπως φαιννται...ελπιζω να γινει το θαυμα σου!!!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά και η δική μου δεύτερη εγκυμοσύνη, 5 μήνες μετά την παλίνδρομη το Φλεβάρη, κατέληξε σε βιοχημική, καθώς η αρχικά χαμηλή μου χοριακή (μόλις 11,8 μια ημέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο) ανέβαινε με καλούς ρυθμούς διπλασιασμού, αλλά.. από 226 έπεσε στα 85 σήμερα.. Τουλάχιστον σκέφτομαι ότι θα αποβάλλω μόνη μου και δεν θα ξαναμπώ σε διαδικασία απόξεσης για ακόμα μια φορα..

Υπομονή και ψυχραιμία...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου μην ανησυχεις!εγω προερχομαι απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη αλλα κοπελα που ειχε κανει μαζι με εμενα η χοριακη της δεν διπλασιαστηκε και ο γιατρος της της ειπε ανα δυο μερες αρκει εστω και 60 τις 100 πανω να ειναι η τιμη.Τελικα αυτη η κοπελα περιμενει διδυμακια!

 

Koritsakiiiiiii !!!

 

Pou eisai esy? Diakopoules ekanes i oxi akoma?

 

.......Apo to diko mas team itan ayto pou grafeis?

Link to comment
Share on other sites

Koritsakiiiiiii !!!

 

Pou eisai esy? Diakopoules ekanes i oxi akoma?

 

.......Apo to diko mas team itan ayto pou grafeis?

 

 

Γεια σου διδυμακι μου!!!διακοπουλες δεν εκανα ακομη...τελη Ιουλιου το βλεπω.εσυ?Ναι απτο δικο μας team ηταν.Η bastha αν θυμαμαι καλα γιατι κολλησα τωρα η χοριακη της ειχε ανεβει κατα 75 τις εκατο κ ευτυχως ολα πηγαν υπεροχα!κανα νεο?

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου διδυμακι μου!!!διακοπουλες δεν εκανα ακομη...τελη Ιουλιου το βλεπω.εσυ?Ναι απτο δικο μας team ηταν.Η bastha αν θυμαμαι καλα γιατι κολλησα τωρα η χοριακη της ειχε ανεβει κατα 75 τις εκατο κ ευτυχως ολα πηγαν υπεροχα!κανα νεο?

 

Kala eimai kai ego moro mou.

Perimeno tis diakopes mou arxes Augoustou kai meta .......... pame gia 2o gyro..

exeis dikio tora pou to les , nomizo i bastha itane kai apo oti diavazo tis pane ola kala me ta morakia tis :) :) :)

 

Ante na kanoume ta mpanakia mas loipon , na ksexastoume entelos kai meta pali pareoula tha eimaste me to kalo

Link to comment
Share on other sites

κοριστια καλημερα εγω εκανα τεστ και βγηκε αχνη γραμμουλα οποτε μου ειπε η γυναικολογος μου οτι πρεπει να κανω β χοριακη!

το τεστ το εκανα χτες και την β χοριακη το ιδιο ημουν 23η ημερα κυκλου 30 ημερων!το αποτελεσμα ειναι 0.45 εχω οτι συμπτωματα ειχα και στο γιο μου και στη βιοχημικη που ειχα το Μαρτιο μονο που τοτε ειχα 45 μοναδες στην ιδια μερα του κυκλου!

η γυναικολογος μου μου ειπε να κανω ξανα β χοριακη στις 1 αυγουστου που ειναι η 1η μερα της αναμενομενησ περιοδου μου!δεν ξερω νομιζω μου κοπηκαν ηη φτερουγες......

εχω ναυτιες, υπνηλια, εχει πρηστει η κοιλια μου,εχει πρηστει το στηθος μου!!!!πως θα περασουν οι μερες εχω ανγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

κοριστια καλημερα εγω εκανα τεστ και βγηκε αχνη γραμμουλα οποτε μου ειπε η γυναικολογος μου οτι πρεπει να κανω β χοριακη!

το τεστ το εκανα χτες και την β χοριακη το ιδιο ημουν 23η ημερα κυκλου 30 ημερων!το αποτελεσμα ειναι 0.45 εχω οτι συμπτωματα ειχα και στο γιο μου και στη βιοχημικη που ειχα το Μαρτιο μονο που τοτε ειχα 45 μοναδες στην ιδια μερα του κυκλου!

η γυναικολογος μου μου ειπε να κανω ξανα β χοριακη στις 1 αυγουστου που ειναι η 1η μερα της αναμενομενησ περιοδου μου!δεν ξερω νομιζω μου κοπηκαν ηη φτερουγες......

εχω ναυτιες, υπνηλια, εχει πρηστει η κοιλια μου,εχει πρηστει το στηθος μου!!!!πως θα περασουν οι μερες εχω ανγχωθει!

 

Καλημέρα!!! μπορεί απλά να είναι καθυστερημένη η σύλληψη και να μην έδειξε η χοριακή... Έπρεπε κατευθείαν να την κάνεις 1/8 αφού περιμένεις τότε.... Εγώ πιστεύω ότι απλά την έκανες νωρίς!!!!!!!!!! Σου εύχομαι μια ΜΕΓΑΛΗ χοριακή τον Αύγουστο......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...