Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ....


Recommended Posts

σας διαβαζω που οι γιατροι σας λενε μην απογοητευεστε με τις χαμηλες χοριακες μονο εμενα λεει απο την αρχη και πευτει μεσα γμτ. αυτη τη φορα την 8η μερα της εμβρυομτ βλαστκ ειχα 23 την 9η μερα 45 ο γιατρος λεει οτι παμε για βιοχημικη... εχω και καφε στο χαρτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! μπορεί απλά να είναι καθυστερημένη η σύλληψη και να μην έδειξε η χοριακή... Έπρεπε κατευθείαν να την κάνεις 1/8 αφού περιμένεις τότε.... Εγώ πιστεύω ότι απλά την έκανες νωρίς!!!!!!!!!! Σου εύχομαι μια ΜΕΓΑΛΗ χοριακή τον Αύγουστο......

κουκλα μου σε ευχαριστω πολυ! τι να πω ανγχωνομαι απλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας κοριτσια. ειμαι καινουργια στο forum.

ημερα πρωτης περιοδου ηταν 12/01/2013

Ακριβης Ημερα συλληψης 26/01/2013

πρωτη χωριακη 15/02/2013 253

Δευτερη 19/02/2013 947,5

τριτη 04/03/2013 8435

και τεταρτη 06/03/2013 9843

 

Η 3η Με 4η Χοριακη εγιναν σε περιοδο 36 Ωρων.

Δευτερα απογευμα η 1η και τεταρτη πρωι Η Δευτερη..

ΘΑ χαρω να μ απαντησετε γτ εχουμε σκασει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. ειμαι καινουργια στο forum.

ημερα πρωτης περιοδου ηταν 12/01/2013

Ακριβης Ημερα συλληψης 26/01/2013

πρωτη χωριακη 15/02/2013 253

Δευτερη 19/02/2013 947,5

τριτη 04/03/2013 8435

και τεταρτη 06/03/2013 9http://parents.org.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=2538214843

 

Η 3η Με 4η Χοριακη εγιναν σε περιοδο 36 Ωρων.

Δευτερhttp://parents.org.gr/forum/newreply.php?do=newreply&p=2538214α απογευμα η 1η και τεταρτη πρωι Η Δευτερη..

ΘΑ χαρω να μ απαντησετε γτ εχουμε σκασει.....

 

Καλωσηρθες στην παρεα!Μπορεις να συμβουλευτεις αυτον τον πινακα http://www.woman-on-top.gr/2009/11/β-χοριακη-γοναδοτροπινη-bcg/

Ο γιατρος σου σου ειπε να τις κανεις αυτες τις μερες??Επειδη συνηθως κανουμε ανα 48 ωρες κ μετα 4 μερες αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. ειμαι καινουργια στο forum.

ημερα πρωτης περιοδου ηταν 12/01/2013

Ακριβης Ημερα συλληψης 26/01/2013

πρωτη χωριακη 15/02/2013 253

Δευτερη 19/02/2013 947,5

τριτη 04/03/2013 8435

και τεταρτη 06/03/2013 9843

 

Η 3η Με 4η Χοριακη εγιναν σε περιοδο 36 Ωρων.

Δευτερα απογευμα η 1η και τεταρτη πρωι Η Δευτερη..

ΘΑ χαρω να μ απαντησετε γτ εχουμε σκασει.....

 

Καλησπερα..:-P

Ο γιατρος τι σου ειπε?

Μιλησες μαζι του?

Η 2η με την 3η χοριακη εχουν πολλες μερες διαφορα..

Η ανοδος απο την 3η στην 4η χοριακη ειναι μικρη..

Με 9843 μοναδες, παρολα αυτα, θα επρεπε να εχεις ηδη κανει υπερηχο...

 

Μακαρι να πανε ολα καλα..!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

Κάνανε εξωσωματικη με την σύζυγο μου, εμβρυομεταφορα στις 21/2 και πρωτη χοριακη στις 4/3 που ήταν 57 καλη αρχη συμφωνα με την εμβρυολογο. Στις 6/3 ήταν 100 και μας συστήσαν να συνεχίσουμε την παρακολούθηση απο την γυναικολογο μας. Σήμερα 8/3 σε άλλο εξωτερικό μικροβιολογικό πήραμε 130.

Σε επικοινωνία με το κέντρο μας είπαν οτι δεν μπορούν να εκτιμήσουν την μέτρηση γιατι ειναι απο άλλο κέντρο. Πάντως ακόμα και στο δικό τους να ήταν είπαν οτι το 130 δεν ειναι κακό καθώς στο 1/3 των εγκυμοσυνων τα νούμερα δεν διπλασιάζονται κάθε 2 μέρες.

Στο ραντεβού με την γυναικολογο είδε στον υπερηχο κουκιδα συνεπώς είπε πως κάτι υπαρχει και συνέστησε να συνεχιστούν οι αγωγές και την επόμενη Τρίτη να κάνουμε ακόμα μια μέτρηση.

 

Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

γνωμες...δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες θαναση,για αυτο απο την εμπειρια μου θα σου συνιστουσα να μην χανεις ενεργεια κ κυριως να μην πανικοβαλλεσαι με ο,τι ακους...καντε οτι σας λενε,αν κρινεται οτι κατι για καποιο λογο δε παει η δε πηγε καλα,ψαχτε κ σε αλλο κεντρο..βασικα,ειναι πολυ νωρις κ δεν θα ηθελα εγω προσωπικα να σου πω κατι σχετικο με τις χοριακες..η αληθεια ειναι πως δεν ειναι πολυ ανεβασμενες,αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,αλλες πανε κ αλλες δε πανε ειτε εχουν μεγαλες ειτε οχι,δεν υπαρχει κατι στανταρ.αυτο που θα σου ελεγα,δε ξερω αν ειναι η πρωτη σας φορα ειναι να ειστε προσγειωμενοι κ λιγο συγκρατημενοι μεχρι λιγο να προχωρησει η εγκυμοσυνη..δε θελω να σε στεναχωρησω,στα λεω απο προσωπικη εμπειρια,ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω..ευχομαι να σας πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κουκιδα με τοσο μικρη χωριακη? Περιεργο μου φαινεται συνήθως πανω απο 1000 μοναδες φαινεται κατι. Τουλαχιστον ο δικος μου ο γιατρος ειχε και απο τα πιο συνχρονα μηχανηματα.

Οσο αφορα χωριακη χωρις να θελω να σε στεναχωρησω και μακαρι να βγω λαθος μεσα απο την καρδια μου επειδη ειχα αναλογη εμπειρια και εγω ειχα παει σε αλλο διαγνωστικο και εμενα τα ιδια πραγματα μου ειπε οτι ειναι απο αλλο κτλ κτλ θα σου πω οτι η διαφορες των διαγνωστικων ειναι πολυ μικρες οχι τοσο μεγαλες δηλαδη τη μια ειχες 100 και μετα απο δυο μερες 130 κανονικα θα επρεπε να ειναι γυρω στο 200 και αντε στο αλλο να ηταν 190. Και παλι μακαρι να σας πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Μόλις γράφτηκα στο forum γιατί μόλις προχθές έμαθα ότι είμαι έγκυος.Έκανα την πρώτη χοριακή στην τρίτη μέρα καθυστέρησης και ήταν 107?Το βρίσκετε αρκετά χαμηλό?Έχω αγχωθεί πολύ πολύ.:?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν η πρωτη προσπάθεια και μεταφέρθηκαν 2 γονιμοποιημενα ποιότητας Α. Ο ρυθμός αύξησης στις πρώτες 48 ώρες ήταν 75% και τις επόμενες 48 30% αλλα σε άλλο κεντρο , όπου σύμφωνα με το κεντρο εξωσωματικης είπαν οτι δεν μπορούν να το αξιολογήσουν . Η γυναικολογος σήμερα στην αρχή ήταν απαισιόδοξη αλλα μετα είπε και αφου η γυναίκα μου εχει πολυ σταθερό και μικρό κύκλο 25 ως 28 και τωρα ειμαστε στις 31 μέρες πιθανόν θα έπρεπε να της είχε έρθει περίοδος παρόλα τα φάρμακα. Οταν έκανε τον πρώιμο υπερηχο και είδε κουκιδα αναθαρησε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θαναση,ο υπερηχος δε λεει πολλα,γιατι ειναι ακομα νωρις..εκανε κολπικο υπερηχο στις ποσες μερες αφου εμαθε οτι ειναι εγκυος?κ βεβαια πρεπει να συνεχισει κανονικα τα χαπια,μη σου πω κ να τα αυξησει..τα ωαρια μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

θαναση,ο υπερηχος δε λεει πολλα,γιατι ειναι ακομα νωρις..εκανε κολπικο υπερηχο στις ποσες μερες αφου εμαθε οτι ειναι εγκυος?κ βεβαια πρεπει να συνεχισει κανονικα τα χαπια,μη σου πω κ να τα αυξησει..τα ωαρια μια χαρα...

 

Σήμερα έκανε υπερηχο την δευτερα στην θετική χοριακη έμαθε οτι ήταν έγκυος. Απο την πρωτη μερα της τελευταίας περιόδου ειναι στην 4 βδομάδα και 2 μέρες.

Η γυναικολογος ειναι ιδιαίτερα έμπειρη και καλο όνομα, φαντάζομαι για να λέει οτι είδε κουκιδα ισχύει. Ισα ίσα ειναι χαμηλών τόνων και όχι υπερφιαλη και υπέρ αισιόδοξη.

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ,για να λεει οτι ειδε θα ειδε,απλα λεω οτι ειναι λιγο νωρις..κ η χοριακη ειναι λιγο χαμηλη,πρεπει να περασουν λιγες μερες για να δειξει,κ μετα ερχεται ο υπερηχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταλαβα...μερικες φορες αυξανουν τα χαπια για να μεγαλωσει πχ το ενδομητριο κ να κολλησει καλυτερα το εμβρυο..ρωτησστε,κ ο,τι σας πει,εγω ιδεες λεω

 

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον και την γνώμη σου ήταν χρήσιμα. Τον υπερηχο σήμερα κατα βάση τον έκανε η γιατρός για να δει πάχος ενδομητριου , το οποίο βρήκε καλο. Για να δούμε... Και αυτη η υπέρ πληροφόρηση του Ίντερνετ τρελαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...