Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΗ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ....


Recommended Posts

κ σε μενα τα ειχανε αυξησει

 

Αρα μιλας εμπειρικα.Με ευτυχή κατάληξη? επαιρνες αναλογικά λιγότερα περισσότερα απο αυτα υπό σου είπα, αν και υπάρχουν διάφορα πρωτόκολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 214
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταλαβαινω το αγχος σου...μην αγχωνεσται,το ξερω οτι ειναι αδυνατο βεβαια...αλλλα εχετε ακομα λιγο καιρο μεχρι να <δεσει>η εγκυμοσυνη..το παχος στο ενδομητριο παιζει πολυ ρολο...μην ακους κ μη διαβαζεις πολλα,ρωτα βεβαια ο,τι θες κ τους γιατρους κ εδω,για γνωμες,αλλα να εισαι επιφυλακτικος κ οπως σου ειπα κ πριν συγκρατημενος,αλλα με χαμογελο στη γυναικα σου

Link to comment
Share on other sites

Αρα μιλας εμπειρικα.Με ευτυχή κατάληξη? επαιρνες αναλογικά λιγότερα περισσότερα απο αυτα υπό σου είπα, αν και υπάρχουν διάφορα πρωτόκολλα

 

 

 

 

 

οχι παντα..μετα απο 4εξωσωματικες,αποβολες,εξωμητριο, καταλαβα οτι παιζουν πολλα ρολο,κ βεβαια ειναι κ θεμα τυχης..ενα πολυ καλο ωαριο μπορει να μη δωσει εγκυμοσυνη,η να δωσει κ να μη παει καλα,αυτο εννοω θεμα τυχης...επαιρνα περισσοτερα χαπια,γιατι χρειαζομουν περισσοτερη δοση,αλλα αυτο ισως ειναι αναλογα κ με το προβλημα του καθενος,εγω ας πουμε,δεν ειχα παχθ ενδομητριο για αυτο επαιρνα τρια σικλακουρ πρωι μεσημερι βραδυ..τα οποια συνεχισα το πρωτο τριμηνο εγκυμοσυνης,μετα σιγα σιγα μειωνονται οι δοσεις

Link to comment
Share on other sites

κ για να απαντησω στο ευτυχη καταληξη,υστερα απο αυτα που σου ειπα πριν,ναι,εμεινα εγκυος σε τριδυμα κ δεν εκανα μειωση,τωρα ειναι 4χρ

 

Μπράβο να τα χαίρεσαι με τον άντρα σου, και να σας γεμίζουν ευτυχία την ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια,

 

μηπως σας εχει τυχη σε μια διδυμη κυηση οπου τα εμβρυακια βρισκονται στον ιδιο σακο (μονοζυγωτικα διδυμα) να φευγει το ενα απο μονο του?

Συγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο φορουμ

 

σας ευχαριστω εκτων προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από 107 χορική έπεσε στο 68.Τόσο καλά....Ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα.Αυριο θα παω στον γιατρο να μου πει τι κανω απο δω και περα.Ξερει κανεις να μου πει γιατι κοντευω να πεθανω απο την αγωνια μου???

Link to comment
Share on other sites

μαρια προφανως θα πηγες στο γιατρο σημερα κ θα σου ειπε να κοψεις τα χαπια...

λυπαμαι πολυ για την απογοητευση σου,ξερω πως ειναι..μαζεψε δυναμεις για την επομενη φορα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

 

μηπως σας εχει τυχη σε μια διδυμη κυηση οπου τα εμβρυακια βρισκονται στον ιδιο σακο (μονοζυγωτικα διδυμα) να φευγει το ενα απο μονο του?

Συγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο φορουμ

 

σας ευχαριστω εκτων προτερων

 

 

 

 

δε μου εχει τυχει,αλλα δε βλεπω κατι το κακο σε αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα καταλαβα τι εννοουσες με το <εφυγε>...

ποσω εβδομαδων εισαι?καμια φορα γινεται να απορροφαται το ενα σε μια πολυδυμη κυηση,το πρωτο τριμηνο,αλλα δεν εχω ακουσει οτι ειναι επικινδυνο

λες ομως μηπως επειδη ειναι στο ιδιο σακο...τι σου ειπε ο γιατρος σου?αν κ γω νομιζω οτι απορροφαται στις αρχες κ δεν υπαρχει καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ καλημερα.Τελικα πηγα στο γιατρο και μου ειπε πως θα δω αιμα οπως κι εγινε.Η στεναχωρια μου κ η απογοητευση μου δεν λεγεται.Τωρα αντε να ξαναμεινω εγκυος.Κι αν ξανασυμβει το ιδιο;;Αστα να πανε.....ολη μερα τετοια σκεφτομαι.

Μακαρι να το ξεπερασω γρηγορα και φυσικα κι οσες κοπελες εχουν

βιωσει κατι ασχημο.

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ καλημερα.Τελικα πηγα στο γιατρο και μου ειπε πως θα δω αιμα οπως κι εγινε.Η στεναχωρια μου κ η απογοητευση μου δεν λεγεται.Τωρα αντε να ξαναμεινω εγκυος.Κι αν ξανασυμβει το ιδιο;;Αστα να πανε.....ολη μερα τετοια σκεφτομαι.

Μακαρι να το ξεπερασω γρηγορα και φυσικα κι οσες κοπελες εχουν

βιωσει κατι ασχημο.

 

 

 

 

καταλαβαινω απολυτα...

δυστυχως οσες μπαινουμε σε αυτη τη διαδικασια περναμε απο πολλα μεχρι να εχουμε το αποτελεσμα,αυτο που θα σου ελεγα εγω,εχοντας περασει ολα τα σταδια,ειναι να ηρεμησεις λιγο,κ να συνειδητοποιησεις οτι πρεπει να προσπαθησεις πολυ για αυτο που θες,κ αυτο να κανεις

ξερω ποσο δυσκολο ειναι,αλλα πρεπει να παρεις αποφαση οτι ειναι ο μονος τροπος,κ να εστιασεις στη προσπαθεια κ οχι στο αν θα ξαναμεινεις εγκυος,απο τη στιγμη που εμεινες,θα ξαναμεινεις

δε ξερω το προβλημα σου,δε μπορω να πω κατι παραπανω,αλλα εχεις κανει ολες τις εξετασεις?τα ωαρια σου ειναι καλης ποιοτητας?εχεις κατεψυγμενα?

Link to comment
Share on other sites

Νανσυ καλημερα!!Δεν εχω καποιο προβλημα απ οτι μου ειπε ο γιατρος.Απλα ειναι κατι που συμβαινει αρκετα συχνα και οτι δεν πρεπει να ανησυχω.Μου ειπε οτι το εμβρυο δεν αναπτυσεται και οτι αυτο λεγεται παλινδρομη ή βιοχημικη κυηση.Το καλο λεει στην ολη υποθεση ειναι οτι εμεινα εγκυος.Αυτο με τα κατεψυγμενα τι ειναι?Δεν το ξερω.Απλα θα πρεπει συντομα να το ξεπερασω γιατι το μονο που σκεφτεται το μυαλο μου ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζα οτι ειχες κανει εξωσωματικη για αυτο μιλησα για κατεψυγμενα...

στο ειπα κ γω,το θετικο ειναι οτι εμεινες εγκυος

προφανως ετυχε η παλινδρομη κυηση...παρε λιγο το χρονο σου,περνα λιγο καλα με τον αντρα σου,ευκαιρια να ερθετε κ πιο κοντα...ολα τα αλλα θα ερθουν...το καλο ηταν οτι ησουν στην αρχη,καταλαβαινεις πως το λεω...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Νανσυ μου για τις συμβουλες σου.Ολοι αυτο μου λενε παντως οτι ειναι πιο

ευκολο να ξαναμεινω.Θεωρεις οτι πρεπει να κανω εξετασεις γι αυτο που συνεβει;Η μηπως ειναι τυχαιο γεγονος τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα ! Θα ήθελα την άποψή σας. Κάναμε την πρώτη εμβρυομεταφορά στις 26/2. Στο κέντρο μου είχαν πει να πάω για πρώτη χοριακή 12/3 αλλά ως βιαστική πήγα στις 11/3 με αποτέλεσμα 34. Το είπα στο κέντρο και μου είπαν να κάνω και εξέταση προγεστερόνης και οιστραδιόλης που βγήκαν πολύ καλά ! Στις 12/3 ξαναέκανα εξέταση χωρίς να μου το έχουν ζητήσει, σε άλλο μικροβιολογικό και αποτέλεσμα... 43. Μου είπαν να επαναλάβω στις 14/3

και αποτέλεσμα 60...Ο γιατρός από το κέντρο μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτα, να κόψω τα φάρμακα και να ξανακάνω πάλι β χοριαακή στις 19/3 χωρίς βέβαια να μου δίνει κάποια ελπίδα... έχετε ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις ; Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα ! Θα ήθελα την άποψή σας. Κάναμε την πρώτη εμβρυομεταφορά στις 26/2. Στο κέντρο μου είχαν πει να πάω για πρώτη χοριακή 12/3 αλλά ως βιαστική πήγα στις 11/3 με αποτέλεσμα 34. Το είπα στο κέντρο και μου είπαν να κάνω και εξέταση προγεστερόνης και οιστραδιόλης που βγήκαν πολύ καλά ! Στις 12/3 ξαναέκανα εξέταση χωρίς να μου το έχουν ζητήσει, σε άλλο μικροβιολογικό και αποτέλεσμα... 43. Μου είπαν να επαναλάβω στις 14/3

και αποτέλεσμα 60...Ο γιατρός από το κέντρο μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτα, να κόψω τα φάρμακα και να ξανακάνω πάλι β χοριαακή στις 19/3 χωρίς βέβαια να μου δίνει κάποια ελπίδα... έχετε ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις ; Τι γίνεται;

 

δεν ξερω ρε σε Artemis79, αλλά γενικα φαινεται μικρη η τιμη. θα δεις στις 19/3, τι να πω, μπορει ν α εκτοξευθει..Υπομονη, καταλαβαίνω

HR8lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα ! Θα ήθελα την άποψή σας. Κάναμε την πρώτη εμβρυομεταφορά στις 26/2. Στο κέντρο μου είχαν πει να πάω για πρώτη χοριακή 12/3 αλλά ως βιαστική πήγα στις 11/3 με αποτέλεσμα 34. Το είπα στο κέντρο και μου είπαν να κάνω και εξέταση προγεστερόνης και οιστραδιόλης που βγήκαν πολύ καλά ! Στις 12/3 ξαναέκανα εξέταση χωρίς να μου το έχουν ζητήσει, σε άλλο μικροβιολογικό και αποτέλεσμα... 43. Μου είπαν να επαναλάβω στις 14/3

και αποτέλεσμα 60...Ο γιατρός από το κέντρο μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτα, να κόψω τα φάρμακα και να ξανακάνω πάλι β χοριαακή στις 19/3 χωρίς βέβαια να μου δίνει κάποια ελπίδα... έχετε ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις ; Τι γίνεται;

οι χοριακες πρεπει να γινονται στο ιδιο μικροβιολογικο. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Νανσυ μου για τις συμβουλες σου.Ολοι αυτο μου λενε παντως οτι ειναι πιο

ευκολο να ξαναμεινω.Θεωρεις οτι πρεπει να κανω εξετασεις γι αυτο που συνεβει;Η μηπως ειναι τυχαιο γεγονος τελικα;

 

 

 

 

δε μπορω βρε μαρακι να σου απαντησω με σιγουρια...αν ημουν στη θεση σου,κ ηταν ολα καλα με τον κυκλο μου κλπ,θα το θεωρουσα σαν μια ατυχη στιγμη...αν μου συνεβαινε κ δευτερη φορα,τοτε θα ψαχνομουν,η αν αργουσα πολυ να μεινω εγκυος...τωρα αν ο γιατρος σου,σου ειπε να κανεις καποια εξεταση,να τη κανεις,ρωτα τον αν χρειαζεται...παρε κ μια δευτερη γνωμη,για σιγουρια..εγω αυτα θα εκανα...μην αγχωνεσαι κ μη στεναχωριεσαι για το αν εχεις προβλημα,βεβαιωσου πρωτα...με αυτο θελω να πω το εξης..μη χαλας τη ζαχαρενια σου για πραγματα που δε ξερεις κ δεν εισαι σιγουρη,αντιμετωπισε το προβλημα οταν ερθει,αν ερθει...σου ειπα κ πριν,ευκαιρια,αν μπορω να το πω ετσι,να δεθεις με τον αντρα σου,να τσεκαρεις(γιατι οχι)...

Link to comment
Share on other sites

ΖΩΗ εγω θα ελεγα να μη κοψεις τα χαπια..περιμενε μεχρι την επομενη φορα που θα κανεις χοριακη...μπορει οντως κατι να μη πηγαινει καλα,δεν ανεβαινει πολυ,αλλα περιμενε να σιγουρευτεις τουλαχιστον,πες το στο γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σας... τι να πω θα περιμένω αν και έχω πάψει να ελπίζω... Ο σύζυγος μου επιμένει ότι όλα θα πάνε καλά, έχει διαβάσει σε ξένα site ότι έχει συμβεί .

καλά αποτελέσματα σε όλες σας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σας... τι να πω θα περιμένω αν και έχω πάψει να ελπίζω... Ο σύζυγος μου επιμένει ότι όλα θα πάνε καλά, έχει διαβάσει σε ξένα site ότι έχει συμβεί .

καλά αποτελέσματα σε όλες σας !!!!!

κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρος κοψε τα χαπια δεν γινεται τιποτα δυστυχως μην ελπιζεις αδικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα σας σε παλιές και νέες μαμάδες :cool:

Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό συζητησεις σας , και θα ηθελα την γνωμη σας οσον αφορα την β χοριακη.

Είμαι 39 ετών και έκανα εξωσωματικη με φυσικό κυκλο.Η τελευταία φορά που αδιαθέτησα ηταν 13/04 , εκανα ωοληψία στις 25/04 και εμβρυομεταφορα στις 30/04.

Σήμερα πια που ειναι η 12η μερα εκανα β χοριακη και εχει τιμη 30.Να ελπιζω σε εγκυμοσυνη η οχι , πως το βλέπετε?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...