Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα σας.

συζητω το τελευταιο καιρο με πολλες μανουλες με αφορμη ενα περιστατικο που μου συνεβει τελευταια και καταληγω στο γεγονος οτι σχεδον ολοι οι παιδιατροι ειναι απληστοι και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

ο παιδιατρος που πηγαινω τα παιδια τα 3 τελευταια χρονια ειναι καλος γενικα αλλα εχω καποια παραπονα. πηγαινω τα παιδια μου σε αυτον ανελλιπως καθε μηνα οσο ηταν, και ειναι, μωρα για την εξεταση του μηνα και την πληρωνω φυσικα καθε φορα.την τελευαια φορα λοιπον μετα απο 6 μερες της καθορισμενης επισκεψης ο μικρος μου αρρωστησε.του τηλεφωνησα καθοτι ηταν αργια και μου ειπε οτι τυχαινει να ειναι στο ιατρειο για καποιο αλλο περιστατικο και να παω απο εκει. λοιπον χωρις υπερβολη σηκωσε την μπλουζα του μωρου το ακροαστηκε μου εγραψε αντιβιωση και τελος. ζητημα να καθησαμε 10 λεπτα.οταν τονν ρωτησα τι οφειλω μου κρατησε κανονικα επισκεψη!!!! και ειχαν περασει μονο 6 μερες απο την προηγουμενη! ελεος! τι νομιζουν οτι εχουμε μηχανη και κοβουμε χρηματα?? του εχω στειλει απειρες φορες κοσμο και το γνωριζει.δεν λεω να μην τον πληρωνω αλλα αυτο παραπαει!

ουτε εγω τον κουβαλησα στο ιατρειο του για να με χρεωσει κανονικη επισκεψη.αποφασισα να τον αλλαξω λοιπον και ρωτησα καποιες αλλες μαμαδες για τους γιατρους τους...τα ιδια μου ειπαν! ολες με παραπονα!

να τα παω στο ικα δεν θελω ειναι απαραδεκτοι και εκει! τι να πω!

εσεις νιωθετε το ιδιο?:(:(:(:(:(

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δική μας παιδίατρος είναι μάλλον εξαίρεση. Εκτός του ότι έχει κατεβάσει το ποσό της επίσκςψης -από 40€ στα 30€-, όταν πάω τα παιδιά σε κοντινά μεταξύ τους διαστήματα -πχ. για επανεξέταση μετά από 3-4 ημέρες, δεν μου παίρνει τίποτα. Παράδειγμα: άρρωστη η μικρή, πάμε κανονικά, την εξετάζει -καθόμαστε κανένα 20λεπτο, μας παίρνει κανονικά επίσκεψη. Πάμε μετά από 3 μέρες για επανεξέταση μόνο, δεν μας παίρνει τίποτα, το ίδιο και άλλες 3 μέρες μετά. Ε, την 4η φορά μετά που θα είναι και πάλι σχετικά κοντινή, θα μας πάρει 20€. Είμαι πολύ ευχαριστημένη άπό αυτήν και σαν γιατρό και σαν άνθρωπο πρώτίστως.

Πάντως, οι παιδίατροι γενικώς, θα πρέπει να είναι περισσότερο ευαισθητοποιημένοι από τους άλλους γιατρούς. Έχουν να κάνουν με παιδιά, δεν πρέπει να τα βλέπουν αυστηρά σαν πορτοφόλι, το λειτούργμά τους είναι ένα παραπάνω ξεχωριστό.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τον τίτλο υπερβολικό. Οι περισσότεροι έτσι λειτουργούν.Αν χρειαζόμασταν επανεξέταση δε νομίζω να ξαναέπερνε λεφτά, όπως είπε η κοπέλα παραπάνω.Προσωπικα δεν αισθάνομαι έτσι διότι ο Παιδιατρος ήταν καθαρά επιλογή μου, δεν μου τον επέβαλε κανείς, υπάρχουν και άλλοι πολλοί,και τέλος υπάρχει και η επιλογή του Ικα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου παντως με μεγαλη χαρα εμαθα οτι πηρε την πρωτοβουλια να χαμηλωσει κατα 10 ευρω την τιμη γιατι επεσε στην αντιληψη του τον τελευταιο καιρο οτι αργουσαν να του πανε τα παιδια λογω οικονομιας σε καθε ιωση και ειχε απανωτα περιστατικα πνευμονιας που θα τα ειχαν γλυτωσει αν ειχαν εξεταστει τα παιδια εγκαιρως και ετσι δυστυχως κατεληγαν στο νοσοκομειο για νοσηλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ο λογο που παρα πολλοι γονεις αλλαζουν παιδιατρο..

 

και πολυ χαιρομαι που τυχαινει καποιοι γιατροι/παιδιατροι/οτιναναι ειδικοτητα, κρατανε την ιδια ακαμπτη παραδοπιστη συμπεριφορα που ειχαν παντα, γιατι συντομα θα αναγκαστουν να παρουν καραμπινα με τα λεφτα που χρεωνουν σε καθε επανεξεταση παιδιου.... μπας και πετυχουν κανα γονιο και μπει μεσα στο ιατρειο τους!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου παντως με μεγαλη χαρα εμαθα οτι πηρε την πρωτοβουλια να χαμηλωσει κατα 10 ευρω την τιμη γιατι επεσε στην αντιληψη του τον τελευταιο καιρο οτι αργουσαν να του πανε τα παιδια λογω οικονομιας σε καθε ιωση και ειχε απανωτα περιστατικα πνευμονιας που θα τα ειχαν γλυτωσει αν ειχαν εξεταστει τα παιδια εγκαιρως και ετσι δυστυχως κατεληγαν στο νοσοκομειο για νοσηλεια.

δεν νομιζω να το εκανε γατι λυπηθηκε τα παιδακια....αλλα λυπηθηκε που αρχισε να βλεπει τα εισοδηματα του να μειωνονται και το ιατρειο του να αδειαζει λογω της κρισης και μειωσε την τιμη....οπως εχουν αρχισει να κανουν αρκετοι αλοι εξυπνοι συναδελφοι τους

στην πολη που μενω εγω ολες οι μαμαδες απλα δεν ξαναπατησαμε το ποδι μας στα ιατρεια τους αφου ο ΕΟΠΥ δεν εχει συμβεβλιμενο παιδιατρο!:!!!(βλεπεις δεν δεχτηκαν να υπογραψουν ολοι μαζι συνενοηθηκαν)....και εμεις τους τιμωρησαμε απλα περιμεναμε υπομονετικα στο ικα και στο νοσοκομειο να εξυπηρετιθουμε..και το πηραν το μηνυμα γιατι απλα αδειασαν τα ιατρεια τους...:cool::cool: και παλι 30 ευρω ειναι πολλα.... και τα πραγματα θα σφιξουν ακομα περισοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας ο δικος μας δεν ειναι ετσι...εχει τυχει φορες να προκυψει κατι και να παω το μικρο και να μη μου παρει καθολου χρηματα...και ειναι σχετικα φθηνος σε σχεση με αλλους που ακουσα οτι παιρνουν 80 και 100 ευρω και κουφαθηκα.Και πλεον μας γραφει και τα εμβολια του μικρου.

Οποτε να μη γενικευουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου παντως με μεγαλη χαρα εμαθα οτι πηρε την πρωτοβουλια να χαμηλωσει κατα 10 ευρω την τιμη γιατι επεσε στην αντιληψη του τον τελευταιο καιρο οτι αργουσαν να του πανε τα παιδια λογω οικονομιας σε καθε ιωση και ειχε απανωτα περιστατικα πνευμονιας που θα τα ειχαν γλυτωσει αν ειχαν εξεταστει τα παιδια εγκαιρως και ετσι δυστυχως κατεληγαν στο νοσοκομειο για νοσηλεια.

 

:shock::shock::shock:

 

Έλεος! Και γιατί δεν τα πήγαιναν στο ΙΚΑ ή στο νοσοκομείο για εξέταση? Ή ιδιώτης ή τίποτα? :confused:

 

Η δικιά μας δεν παίρνει ΠΟΤΕ λεφτά στην επανεξέταση κι αν τύχει να ξαναπάς μέσα στο μήνα, παίρνει λιγότερα. Όταν τα πηγαίνω και τα δύο μαζί, πάντα για το ένα μού χρεώνει μισή επίσκεψη - ανέκαθεν, όλα αυτά, όχι τώρα, λόγω κρίσης. Βέβαια είμαι σταθερή πελάτισσα στη συγκεκριμένη εδώ και έξι χρόνια, από τη γέννα τα ξέρει τα παιδιά μου και γνωρίζω πως παίζει κι αυτό κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες πήγα στον παιδίατρο να δει τη μικρή γιατί είχαμε τη γνωστή ίωση με τα 40αρια πυρετό. Πήρε επίσκεψη (25 ευρώ ε... όχι 100 έλεος...). 4 μέρες μετά (Σ/Κ εντός) την ξαναπάω για επανεξέταση (με δική μου πρωτοβουλία). Δεν πήρε τίποτα. Πήγα χθες (8 μέρες μετά) για εμβόλιο που δεν έπαιρνε αναβολή. Πήρε μεν επίσκεψη αλλά την εξέτασε κανονικά και τη μέτρησε. Και κάθε φορά δίνει δώρο στο παιδί.

Στην επιστροφή συζήτησα αυτό ακριβώς με τον άνδρα μου. Ότι αν ήταν ο προηγούμενος παιδίατρος θα χε πάρει και τις 3 φορές επίσκεψη (μάλιστα τη 2η θα με ρωτούσε κιόλας για ποιο λόγο πήγα) και δεν θα της έκανε ούτε μετρήσεις ούτε τίποτα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ διαφωνώ. Όπως διαφωνώ και με άλλες κριτικές σε ελεύθερους επαγγελματίες στον τομέα των υπηρεσιών. Γενικότερα επικρατεί η εντύπωση πως η συμβουλές και διαγνώσεις που δεν παίρνουν χρόνο πρέπει να είναι δωρεάν. Γιατί όμως; Ο συγκεκριμένος προσφέρει τις γνώσεις του και εσύ τις πληρώνεις. Αν μπορούσες μόνη σου να αποφασίσεις αν χρειάζεται αντιβίωση ας το έκανες και τότε θα ήταν δωρεάν. Αν δεν χρειαζόσουν την άποψη του συγκεκριμένου ας το πήγαινες το παιδί στο νοσοκομείο. Δηλαδή συγνώμη όταν το παιδί το πήγες να το δει περίμενες να μην σε χρεώσει επειδή σε είχε χρεώσει την περασμένη φορά; Στα σουπερμάρκετ την μια πληρώνουμε και την δεύτερη είναι δωρεάν κοκ;

Από την άλλη πλευρά αρκετοί παιδίατροι δεν χρεώνουν επανεξέταση το οποίο είναι απόλυτα σεβαστό αλλά δεν μπορείς να γενικεύεις και να λες ότι αυτή είναι η απαίτηση.

 

Σε προσωπικό επίπεδο με την παιδίατρό μου έχω άψογη σχέση. Την συμβουλεύομαι άμεσα για πολλά θέματα και με χρεώνει τις επισκέψεις που πηγαίνω ή αν τύχει και έρθει αυτή. Τώρα έχω να πάω από τον Οκτώβριο και την χρειάστηκα στο ενδιάμεσο αρκετές φορές. Η επόμενη φορά που θα πάω θα είναι μετά το Πάσχα για εμβόλιο. Θα πληρώσω κανονικά και σκεφτόμουνα να της αφήσω περισσότερα γιατί με έχει συμβουλέψει και δεν έχει πληρωθεί. Δεν ξέρω αν τα δεχτεί απλά θέλω να πω πως πρέπει να σκέφτεσαι γενικότερα τι σου προσφέρει ένας γιατρός και όχι μόνο μονόπλευρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως, ειδικά η επανεξέταση, δεν πρέπει να χρεώνεται. Δε μου φαίνεται λογικό δηλαδή, μέσα σε 10 μέρες (συνήθως τόσο κρατάει η αντιβίωση), να δώσω 40+40=80 ευρώ, ειδικά όταν πρόκειται μόνο να δει με το ωτοσκόπιο, για ένα δευτερόλεπτο, αν έχει μείνει υγρό στο αυτί (το συνηθισμένο μας πρόβλημα). Νομίζω το αντιλαμβάνονται κι οι ίδιοι και γι' αυτό δεν τη χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν καταλαβα καλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα δε μιλαει για επανεξεταση...απλα ετυχε να παει το παιδι 2 φορες μεσα στο μηνα...τη μια προφανως για εμβολιο και την αλλη λογω ιωσης.

Link to comment
Share on other sites

και εδω στην Καλαματα 30? παιρνουν οι περισσοτεροι και η δικη μας αν παμε να μας δει για επανεξεταση δεν παιρνει χρηματα.. Οπως και τις προαλλες που θα πηγαιναμε ταξιδι και ειχε βγαλει κατι κοκκινιλες, την πηρα τηλ, πηγα το ειδε και δεν πληρωσαμε..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ομολογουμενως μου κακοφανηκε οταν πηγα τον μπεμπη στον παιδιατρο για να του εξετασει το αυτακι του, 4 ημερες μετα την καθιερωμενη επισκεψη των 40 ημερων περιπου και μου πηρε και τη δευτερη φορα 40 ευρω. Δηαλαδη σε 4 ημερες 80 ευρω. Μαλιστα επειδη του κοιταξε μονο το αυτι ουτε τον ξεντυσα ουτε τιποτε αλλο, φαρμακο δεν συνταγογραφησε, οποτε για 2 λεπτα ακριβως 40 ευρω. Απο τοτε δεν ξαναπηγα. Πρεπει να δειχνουν λιγακι κατανοηση τις εποχες που διανυουμε, δεν φτανει που κοψαν τις συμβασεις και πλεον πληρωνουμε , τουλαχιστον ας μη μας βλεπουν ως 40αρια ή 50αρια.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ διαφωνώ. Όπως διαφωνώ και με άλλες κριτικές σε ελεύθερους επαγγελματίες στον τομέα των υπηρεσιών. Γενικότερα επικρατεί η εντύπωση πως η συμβουλές και διαγνώσεις που δεν παίρνουν χρόνο πρέπει να είναι δωρεάν. Γιατί όμως; Ο συγκεκριμένος προσφέρει τις γνώσεις του και εσύ τις πληρώνεις. Αν μπορούσες μόνη σου να αποφασίσεις αν χρειάζεται αντιβίωση ας το έκανες και τότε θα ήταν δωρεάν. Αν δεν χρειαζόσουν την άποψη του συγκεκριμένου ας το πήγαινες το παιδί στο νοσοκομείο. Δηλαδή συγνώμη όταν το παιδί το πήγες να το δει περίμενες να μην σε χρεώσει επειδή σε είχε χρεώσει την περασμένη φορά; Στα σουπερμάρκετ την μια πληρώνουμε και την δεύτερη είναι δωρεάν κοκ;

Από την άλλη πλευρά αρκετοί παιδίατροι δεν χρεώνουν επανεξέταση το οποίο είναι απόλυτα σεβαστό αλλά δεν μπορείς να γενικεύεις και να λες ότι αυτή είναι η απαίτηση.

 

 

Συμφωνω οτι οι υπηρεσιες του γιατρου ειναι πολυ σημαντικες αλλα πανω απο ολα ας ειμαστε ανθρωποι. Το σουπερ που λες ειναι απροσωπο και να σου πω τον τελευταιο καιρο εχουν και φουλ προσφορες. Αν ομως πας σε ενα μαγαζι μικρο και ζητησεις καλυτερη τιμη π.χ. το πιο πιθανο ειναι να στην κανει γιατι ακριβως δεν μιλαμε για κατι απροσωπο. Ο παιδιατρος ειναι ο ανθρωπος που βλεπει το παιδακι μας καθε μηνα για 2 χρονια τουλαχιστον, βαλε λοιπον εγω π.χ. που εχω 2 παιδακια ποσα χανει ο δικος μου τωρα που εφυγα απο αυτον??Αυτος εχασε οχι εγω, φροντισα να βρω καποιον πιο οικονομικο και εξισου καλο. Αν ηταν πιο επαγγελματιας δεν θα με εχανε απο πελατισσα.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τον τίτλο υπερβολικό. Οι περισσότεροι έτσι λειτουργούν.Αν χρειαζόμασταν επανεξέταση δε νομίζω να ξαναέπερνε λεφτά, όπως είπε η κοπέλα παραπάνω.Προσωπικα δεν αισθάνομαι έτσι διότι ο Παιδιατρος ήταν καθαρά επιλογή μου, δεν μου τον επέβαλε κανείς, υπάρχουν και άλλοι πολλοί,και τέλος υπάρχει και η επιλογή του Ικα.

 

και μενα επιλογη μου ηταν ο γιατρος!αυτο δεν το καταλαβα...:?

οσο για το ικα επειδη οι γιατροι εκει εχουν και δικα τους ιατρεια αν δεν εισαι πελατης τους εκτος ικα σε εχει του πεταματου οποτε ο ιδιωτης ειναι δυστυχως μονοδρομος!!!

 

Κι εμας ο δικος μας δεν ειναι ετσι...εχει τυχει φορες να προκυψει κατι και να παω το μικρο και να μη μου παρει καθολου χρηματα...και ειναι σχετικα φθηνος σε σχεση με αλλους που ακουσα οτι παιρνουν 80 και 100 ευρω και κουφαθηκα.Και πλεον μας γραφει και τα εμβολια του μικρου.

Οποτε να μη γενικευουμε...

ναι και εγω πιστευα οτι μετα απο 3 χρονια που πηγαινω σε αυτον αναμεσα σε 2 εξετασεις που απεχουν 6 μερες μπορουσε να πει απλα "φυγε"! εστω μια φορα!

και τα εμβολια τα γραφουν ολοι οι παιδιατροι πλεον!

 

:shock::shock::shock:

 

 

 

Η δικιά μας δεν παίρνει ΠΟΤΕ λεφτά στην επανεξέταση κι αν τύχει να ξαναπάς μέσα στο μήνα, παίρνει λιγότερα. Όταν τα πηγαίνω και τα δύο μαζί, πάντα για το ένα μού χρεώνει μισή επίσκεψη - ανέκαθεν, όλα αυτά, όχι τώρα, λόγω κρίσης. Βέβαια είμαι σταθερή πελάτισσα στη συγκεκριμένη εδώ και έξι χρόνια, από τη γέννα τα ξέρει τα παιδιά μου και γνωρίζω πως παίζει κι αυτό κάποιο ρόλο.

 

εισαι τυχερη και μαλιστα απο τις λιγες!και εγω απο τοτε που γεννηθηκαν εκει τα παω αλλα μαλλον εδω δεν παιζει ρολο!στα μερη μου δεν ακουσα για ανθρωπο-γιατρο παντως!

και το θεμα ειναι οτι δεν μου το καννει πρωτη φορα απλα τωρα μου κακοφανηκε περισσοτερο γιατι ειμαι "στενα" οικονομικα!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κλαρα ο συγκεκριμενος εχει αρκετους "πελατες" ασθενεις δεν ειχε λογο να κανει μειωση απλα ειδε στην πραξη οτι κινδυνευουν παιδακια που οι γονεις τους σκεφτονται την επισκεψη γιατι ζοριζονται και καθυστερουν να τα πανε. Γενικα ειναι σε πολυ καλη οικονομικη κατασταση απλα βλεπει τι γινεται γυρω του και γιαυτο μειωσε την επισκεψη. Επιπλεον επειδη εχω δουλεψει με παιδιατρους ξερω πως λειτουργουν και ενω πολλες φορες του εχω ζητησει εγω απο το αγχος μου να τον δουμε και μπορουσε να με βαλει στο τρυπακι για να παρει αλλη μια επισκεψη δεν το εκανε και μας βλεπει οταν πραγματικα υφισταται λογος.

Δουλευα καποτε σε μια παιδιατρο που οταν σηκωνε το τηλ και την ρωταγα τι εχει το παιδακι που πηγαινε να το δει σπιτι του απαντουσε 60 ευρω για μενα επισκεψη αυτο εχει και γελαγε το ζωον ενω στην μαμα ελεγε πρεπει να το δω επειγοντως.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα νιωθω τυχερη για την παιδιατρο που την εχουμε αισιως πια σχ 11 χρονια...

Οκ εμεις ειχαμε βιβλιαριο (δημοσιο...αλλοι θα καναν μουτρα ) και δεν ειχαμε να πληρωνουμε αλλα παντα ελεγχε τα παιδια κανονικα...θα τα εγδυνε και θα τα ελεγχε καθε φορα σωστα . Εχει τυχει να παμε σαββατο βραδυ σπιτι της και δεν μας εχει παρει λεφτα και το ποσες φορες μας εχει εξυπηρετησει δεν λεγεται.

Επισης ξερω απο φιλη που παει και πληρωνει στο ιατρειο της δεν παιρνει πολλα λεφτα..οχι τωρα με την κριση αλλα απο παντα,..ειχε συναισθηση του τι κανει...αλλα και στο ΙΚΑ που ηταν τα πρωινα ολοι αυτη περιμεναν..γιατι ακομα κι εκει ελεγχε τα παιδακια οπως στο ιατρειο της...εβγαινε και τους ελεγε για να μη περιμενουν ας παμε και στην διπλανη και παλι κανεις δεν πηγαινε...γιατι η αλλη δεν ασχολιουταν καθολου!

Δεν δινει φαρμακα (αντιβιωση τα παιδια μου ζητημα να εχουν παρει 2-3 φορες στα 11 και 9 χρονια) και μια φορα που ηταν κατι πιο σοβαρο μας εστειλε αμεσως στο νοσοκομειο ...και οι γιατροι εκει παθαν πλακα... δεν ειχαν ξαναδει ουτε τετοιο βιβλιαρειο συμπληρωμενο τοσο πληρες αλλα και παιδι με ουτε 24 ωρο πυρετο ειχε πνευμονια και μας το ειχε πει...χωρις αλλα συπτωματα..πηγαινοντας εκει..μονο αφου καναν γενικη αιματος και καναν ακτινογραφια το βρηκαν ...και υποψιν ηταν η μοναδικη φορα που μας εστειλε στο νοσοκομειο

 

Να ναι καλα η γυναικα που πανω απ ολα αγαπα αυτο που κανει και νιωθω πολυ τυχερη που δεν ειχα το αγχος καθε φορα που αρρωσταιναν αν θα τους γινει σωστη διαγνωση

Link to comment
Share on other sites

Χελωνιτσα φυσικά και είναι επιλογη σου ο γιατρός,όπως επιλογη του είναι πως θα καθορίσει τις τιμες του και δική σου επιλογη αν συνεχίσεις να έχεις τον ίδιο.Όσο αναφορά το Ικα που πήγα 2 φορές μια χαρα ήταν.Απλα δεν ήθελα να δόσω το 50αρικο, πήγα και αν είχα θέμα, μετα ναι θα πήγαινα στον δικό μου.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χελωνιτσα φυσικά και είναι επιλογη σου ο γιατρός,όπως επιλογη του είναι πως θα καθορίσει τις τιμες του και δική σου επιλογη αν συνεχίσεις να έχεις τον ίδιο.Όσο αναφορά το Ικα που πήγα 2 φορές μια χαρα ήταν.Απλα δεν ήθελα να δόσω το 50αρικο, πήγα και αν είχα θέμα, μετα ναι θα πήγαινα στον δικό μου.

 

σε καμια περιπτωση δεν τον αμφισβητω σαν επιστημονα ουτε εχω καποιο προβλημα με τις διαγνωσεις του,ουτε με τις τιμες του, το "θεμα"μου ηταν το οτι μας βλεπει σαν "χρημα" και μονο!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα νιωθω τυχερη για την παιδιατρο που την εχουμε αισιως πια σχ 11 χρονια...

Οκ εμεις ειχαμε βιβλιαριο (δημοσιο...αλλοι θα καναν μουτρα ) και δεν ειχαμε να πληρωνουμε αλλα παντα ελεγχε τα παιδια κανονικα...θα τα εγδυνε και θα τα ελεγχε καθε φορα σωστα . Εχει τυχει να παμε σαββατο βραδυ σπιτι της και δεν μας εχει παρει λεφτα και το ποσες φορες μας εχει εξυπηρετησει δεν λεγεται.

Επισης ξερω απο φιλη που παει και πληρωνει στο ιατρειο της δεν παιρνει πολλα λεφτα..οχι τωρα με την κριση αλλα απο παντα,..ειχε συναισθηση του τι κανει...αλλα και στο ΙΚΑ που ηταν τα πρωινα ολοι αυτη περιμεναν..γιατι ακομα κι εκει ελεγχε τα παιδακια οπως στο ιατρειο της...εβγαινε και τους ελεγε για να μη περιμενουν ας παμε και στην διπλανη και παλι κανεις δεν πηγαινε...γιατι η αλλη δεν ασχολιουταν καθολου!

Δεν δινει φαρμακα (αντιβιωση τα παιδια μου ζητημα να εχουν παρει 2-3 φορες στα 11 και 9 χρονια) και μια φορα που ηταν κατι πιο σοβαρο μας εστειλε αμεσως στο νοσοκομειο ...και οι γιατροι εκει παθαν πλακα... δεν ειχαν ξαναδει ουτε τετοιο βιβλιαρειο συμπληρωμενο τοσο πληρες αλλα και παιδι με ουτε 24 ωρο πυρετο ειχε πνευμονια και μας το ειχε πει...χωρις αλλα συπτωματα..πηγαινοντας εκει..μονο αφου καναν γενικη αιματος και καναν ακτινογραφια το βρηκαν ...και υποψιν ηταν η μοναδικη φορα που μας εστειλε στο νοσοκομειο

 

Να ναι καλα η γυναικα που πανω απ ολα αγαπα αυτο που κανει και νιωθω πολυ τυχερη που δεν ειχα το αγχος καθε φορα που αρρωσταιναν αν θα τους γινει σωστη διαγνωση

 

Που βρίσκεται αυτή η παιδίατρος?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

και η δικη μου παιδιατρος ειναι παρα πολυ καλη και εγω δεν εχω παραπονο κανενα και τα παιδια μου κοιταει και παντα εκει ειναι οταν τη χρειαζομαι και στα κινητα απανταει και αγαπαει αυτο που κανει και δωρακια δινει ειτε αυτοκολλητα ειτε μπαλονια...τις επισκεψεις τις χρεωνει 20ε για το καθε παιδι εχω 2παιδια...οταν ειχα 1 επαιρνε 30ε...γενικα ειμαι πολυ χαρουμενη που εχω αυτη τη παιδιατρο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...