Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα......

Αν και θα γίνω για δεύτερη φορά μανούλα θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό!!!

Έχω αρρωστοφοβία....Οτιδήποτε ασυνήθιστο συμβαίνει στον εαυτό μου νομίζω ότι έχω κάτι πολύ κακό και ανίατο....

Κυρίως φοβάμαι την αρρώστια που θερίζει σήμερα....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω αρκετά φουσκώματα!

Ενώ όλοι μου λένε πως είναι φυσιολογικό καλύτερα να μην σας πώ που πάει το μυαλό μου....

Όλες οι εξετάσεις μου αίματος, ούρων κλπ είναι φυσιολογικές αλλά παρόλα αυτά το μυαλό δε λέει να ξεκολλήσει!!!!!!

Έχει καμιά άλλη αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα????

Πώς το έχετε ξεπεράσει???

ΣοΣ !!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα......

Αν και θα γίνω για δεύτερη φορά μανούλα θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό!!!

Έχω αρρωστοφοβία....Οτιδήποτε ασυνήθιστο συμβαίνει στον εαυτό μου νομίζω ότι έχω κάτι πολύ κακό και ανίατο....

Κυρίως φοβάμαι την αρρώστια που θερίζει σήμερα....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω αρκετά φουσκώματα!

Ενώ όλοι μου λένε πως είναι φυσιολογικό καλύτερα να μην σας πώ που πάει το μυαλό μου....

Όλες οι εξετάσεις μου αίματος, ούρων κλπ είναι φυσιολογικές αλλά παρόλα αυτά το μυαλό δε λέει να ξεκολλήσει!!!!!!

Έχει καμιά άλλη αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα????

Πώς το έχετε ξεπεράσει???

ΣοΣ !!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!!!

κι εμένα στη 2η εγκυμοσύνη μου, μου είχε κολλήσει η ιδέα ότι το παιδί θα βγει με κάποιο πρόβλημα. έβλεπα τις διαφημίσεις για τους Παραολυμπιακούς κι έλεγα ΝΑ το σημάδι, έβλεπα το σχολικό του ΠΙΚΠΑ να περνάει, έλεγα ΝΑ κι άλλο σημάδι. ηρέμησα μόνο μετά τη γέννα.

να είσαι σίγουρη ότι αν είχες κάποιο πρόβλημα υγείας, θα φαινόταν στις εξετάσεις αίματος ή ούρων που κάνουμε κάθε μήνα όταν είμαστε έγκυες!! άντε, με το καλό το μωρό σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....

Μόνο που εγώ φοβάμαι για μένα και όχι για το παιδί.....

Μήπως πάθω κάτι και πώς θα μεγαλώσουν τα παιδάκια μου....

βασανο αυτές οι κακές σκέψεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....

Μόνο που εγώ φοβάμαι για μένα και όχι για το παιδί.....

Μήπως πάθω κάτι και πώς θα μεγαλώσουν τα παιδάκια μου....

βασανο αυτές οι κακές σκέψεις....

όλοι κάτι φοβόμαστε, αλλά τελικά οι φόβοι μας είναι αβάσιμοι!!! ίσως οι ορμόνες την περίοδο της εγκυμοσύνης μας κάνουν πιό ευαίσθητες σε κάποια θέματα. όλα καλά θα σου πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ είμαι υπέρ των εναλλακτικών θεραπειών. Φοβάμαι τους γιατρούς και τα φάρμακα. π.χ η ομοιοπαθητική μπορεί να βοηθησει στην αντιμετώπιση των φοβιων χωρις περενέργειες, έχουν βοηθηθεί πολλά άτομα. Για διαβάστε εδώ

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω εγω θελω να μεινω εγκυος στο δευτερο κ νιωθω πολυ πιο αγχωμενη απο οτι την πρωτη φορα..οχι ομως τοσο για μενα οσο για το μωρο.μηπως λογω εγκυμοσυνης εχουν ενισχυθει οι φοβιες σου?εγω ειχα την ταση το τοσο να το βλεπω ΤΟΟΟΟΣΣΣΣΟΟΟΟ στην εγκυμοσυνη...καποια στιγμη που ετρεμε ενα δαχτυλο μ νομιζα πως ειχα παθει παρκινσον κ σκληρυνση...

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα......

Αν και θα γίνω για δεύτερη φορά μανούλα θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό!!!

Έχω αρρωστοφοβία....Οτιδήποτε ασυνήθιστο συμβαίνει στον εαυτό μου νομίζω ότι έχω κάτι πολύ κακό και ανίατο....

Κυρίως φοβάμαι την αρρώστια που θερίζει σήμερα....

Σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω αρκετά φουσκώματα!

Ενώ όλοι μου λένε πως είναι φυσιολογικό καλύτερα να μην σας πώ που πάει το μυαλό μου....

Όλες οι εξετάσεις μου αίματος, ούρων κλπ είναι φυσιολογικές αλλά παρόλα αυτά το μυαλό δε λέει να ξεκολλήσει!!!!!!

Έχει καμιά άλλη αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα????

Πώς το έχετε ξεπεράσει???

ΣοΣ !!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!!!

 

Aχ ποσο σε καταλαβαινω ετσι ειμουν και εγω!!Οι γονεις μου εχουν φυγει απο αυτη την ανιατη αρρωστια και ακομη και σπυρακι να βγαλω τρεχω στο γιατρο....Περιεργος ομως, απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν με νοιαζει πλεον καθολου το θεμα το μονο που προσεχω και κοιταω ειναι πως θα φερω αυτο το πλασματακι στον κοσμο υγιη! Αν καταλαβα κατι ειναι οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν φοβιες, αλλα αυτο το συναισθημα του οτι δινω ζωη σε ενα πλασματακι με εκανε να τα ξεχασω ολα. Μην ζεις με φοβιες να χαιρεσε για αυτο που κανεις διοτι πιστευω οτι δεν υπαρχει μεγαλυτερο και τελειοτερο συναισθημα αν σκεφτεις τι γινετε μεσα σου!!!!

s0DGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...