Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mυκητες και Αντιβιωτικα


Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας.

Mairy_lou καλη σου μερα...δε νομιζω οτι εχεις αλεργια στα συγκεκριμενα γιαουρτια αλλα ισως το συγκεκριμενο γιαουρτι να σε πειραζει στο στομαχι γιατι δεν σαν τα υπολοιπα του εμποριου που οπως και να το κανεις ειναι πιο ''ελαφρια''.Εχω παρατηρησει και εγω σε ενα δυο διαφορετικες μαρκες εκτος το οτι τα τρωω με το ζορι δε μου ''πολυκαθονται'' καλα στο στομαχι.μονο ενα εχω βρει που μπορω να πω οτι το τρωω ευχαριστα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααα Καλημερααα!! μολις ειδα συμπληρωσαμε τριψηφιο αριθμο απαντησεων στο θεμα μας, χαχαχχα!! Δε ξερω με τα παλιογιαουρτια τι γινεται αλλα ποτε δε θα μπορεσω να τα φαω τοσο ευκολα οσο αλλες κοπελες που τα χουν για επιδορπιο..Σημερα ειναι ειναι τριτη μερα του κυκλου μου και αναμενω να τελειωσει για να δω αν θα χω και παλι ενοχλησεις!!! Mariamanos εσυ τι εγινε τελικα με την περιοδο σου???

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω Mary_lou μου να μην εχεις ενοχλησεις τωρα που θα καθαρισεις!!εγω να σου πω την αληθεια συνηθως οταν εχω ενοχληση ξεκιναει απο τα καθαρισματα της περιοδου..οποτε αν δε νιωθεις κατι τοτε εισαι μια χαρα!!!

Η περιοδος μου ακομα να εμφανιστει...αναμεινατε στο ακουστικο σας..τι να πω δε ξερω...θα περιμενω μερικες μερες να περασει το Σαβ/κο και αν δεν εχει ερθει θα κανω ενα τεστ τη Δευτερα αν και οπως σου ειπα δε νομιζω..πονους περιοδου βεβαια δεν εχω μονο χτες το βραδυ κατι κραμπες στη κοιλια..και το στηθος μου ετοιμο να σκασει απο το πρηξιμο και το πονο...ουτως η αλλως τη Πεμπτη που εχω ραντεβου με το γιατρο θα τον ρωτησω γιατι ειχα καθυστερηση και να δουμε μηπως εχω και κατι και δε το ξερω..ελπιζω πως οχι..ειδωμεν...προς το παρον αναμενω να ερθει η σιχαμενη!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα!! Mariamanos εύχομαι πραγματικά να μην σου έρθει η ακατανόμαστη και να κάνεις ένα τεστάκι τη Δευτέρα που να βγει θετικότατο!!!!! Mairy_loo για σένα ελπίζω όταν τελειώσει η περίοδος να μην έχεις καμία ενόχληση, και να τελειώσανε όλα..:-D

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα giannakosmum!!!σε ευχαριστω πολυ απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!!!!!!!αν και δε το νομιζω......... εσυ τι κανεις πως εισαι?νιωθεις καλυτερα τωρα που χρησιμοποιεις της apivita το υγρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες μουυυυ, καλησπερα και απο μενα !Ετρεχα λιγακι απο το πρωι και ειπα τωρα να καθησω να μαθω τα νεακια σας!!Mariamanos μακαρι να μην ειναι απο καμια κυστουλα η καθυστερηση!! Μακαρι να ειναι αλλος ο λογος..Η δευτερα δεν αργει να ερθει!! θα μαθουμε! Απο τις 15 που αδιαθετησα εγω ειμαι πολυυυυ καλααα!! και χαρουμενη επισης αλλα ελπιζω να μην κρατησει λιγο η χαρα μου :D Giannakosmum, το παιδακι που εχεις ποσο ειναι??? Αμα κρινω απο το nickname σου ειναι αγορακιιιι??? Τα φιλια μου !!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας πάλι!! Mariamanos νομίζω ότι η φαγούρα η εξωτερική δεν είναι τόσο έντονη τώρα. Μπορεί να είναι και η ιδέα μου δεν είμαι και σίγουρη. Πάντως τόσα πολλά γιαούρτια δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ στη ζωή μου από πάνω από κάτω.... τι να πω πια..... Με το καθαριστικό νιώθω ανακούφιση πάντως τη στιγμή που πλένομαι και κρατάει αρκετές ώρες μετά. Και με το γιαούρτι αισθάνομαι ανακούφιση τοπικά, με δροσίζει. Το θέμα είναι όταν τα σταματήσω όλα αυτά τι θα γίνει...Mairy_loo όντως αγοράκι είναι, είναι όμως 3 1/2, το tickeraki έχει κολλήσει δεν ξέρω γιατί στα 2 χρόνια, εμείς όμως έχουμε μεγαλώσει!!!Φιλιά σε όλες!!

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλωςηρθες Mairy_lou!!!:P:p

χαιρομαι που εισαι καλα και εισαι αισιοδοξη...εγω λεω πως καποια στιγμη θα βαρεθει και αυτος ο μηκυτας τη παρεα μας και θα σταματησει να μας επισκεπτεται..ξου ξου κακε μηκυτα!!!!:evil::evil:

ουτε εγω θελω να ειναι καμια κυστουλα οπως λες..υπομονη κανω μεχρι την επομενη εβδομαδα..κριμα ομως που δε θα μπορω να σας πω τα νεα μου γιατι παιρνω αδεια την επομενη εβδομαδα στη δουλεια και δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι!!!ααπο τη δουλεια σας στελνω τωρα).βεβαια αν εχω καποιο ευχαριστο θα παω απο καμια φιλης μου και θα σας ενημερωσω!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Giannakosmum να χαιρεσαι το αγορακι σου!!να σου ζησει!!με το καλο και στο δευτερο συντομα!!:P

Συνεχισε τα γιαουρτια γιατι ο μηκυτας τα σιχαινεται!!!;)

Παντως αναρωτιεμαι βρε κοριτσια καποιοι γιατροι λενε πως πολλες φορες οι μηκυτες φευγουν απο μονοι τους χωρις θεραπεια αληθευει?γιατι σε εμενα τοσες φορες που εχω παθει μηκυτες αν τους αφησω χωρις θεραπεια χειροτερευω!!!:?

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει ο πιτσιρικος Giannakosmum!! Mariamanos αυτο που λες το εχω ακουσει και εγω, οτι δηλαδη υποχωρουν μονοι τους! βελτιωση καποιες φορες εχω δει, αλλα να φυγουν εντελως οχι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Giannakosmum να χαιρεσαι το αγορακι σου!!να σου ζησει!!με το καλο και στο δευτερο συντομα!!:P

Συνεχισε τα γιαουρτια γιατι ο μηκυτας τα σιχαινεται!!!;)

Παντως αναρωτιεμαι βρε κοριτσια καποιοι γιατροι λενε πως πολλες φορες οι μηκυτες φευγουν απο μονοι τους χωρις θεραπεια αληθευει?γιατι σε εμενα τοσες φορες που εχω παθει μηκυτες αν τους αφησω χωρις θεραπεια χειροτερευω!!!:?

Οταν έρχεται ο μύκητας δεν απαλλάσσεσαι από αυτόν παρά μόνο με φαρμακευτική αγωγή. Το θέμα είναι να μην έρθει, ρε κορίτσια, γιαυτό και πλενόμαστε προληπτικά με χαμομηλάκια και σοδιτσα. Εγώ λ΄ρω να το καθιερώσω μια-δυο φορες την εβδομάδα πλύση εξωτερική με χαμομήλι στο οποίο μόλις χλιαρέψει θα ρίχνω κι ένα κουταλάκι σόδα. Πιστεύω βοηθάει....Και μετά την περίοδο, να κάνω για 3 μέρες εσωτερική πλύση ( την πρώτη με σοδόνερο, τις επόμενες με χαμομήλι). Τώρα το γιαούρτι δεν το πολυσυμπαθώ.....Μήπως μία φορά την εβδομάδα να το αραιώνουμε και να ξεπλένουμε το "αυτό" μας με αυτό;;;

Εγώ, κορίτσια, παρατηρώ πως αυτό το μήνα δεν έχω, αλλά οι φαγουρίτσες εξωτερικά συνεχίζονται. Εκανα όμως την βλακεία και φόρεσα κολλάν με καλσόν!!!Καλά να πάθω.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα margi ..το προβλημα με το κολλαν και το καλσον που ειναι?εννοεις που πρεπει να φοραμε μονο βαμβακερα? Λετε δλδ και γω μολις μου τελειωσει η περιοδος να πλενομαι εσωτερικα με χαμομηλακι η σοδονερο?? η μονο εαν εμφανισω ενοχλησεις??

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη, αποφεύγουμε όσο μπορούμε τα στενά-κολλητα παντελόνια. Πόσο μάλλον αν βάλεις και καλσόν από μεσα! Δεν αερίζεται καλά η περιοχή. Κοιτα, είναι ανάλογα τα παντελόνια....Εγώ έχω στενά που δεν μου δημιουργούν κάνένα πρόβλημα γιατί έχουν ωραίο μαλακό ύφασμα. Εχω και κάποια άλλα ( για πιο καλες περιπτώσεις, όπως το σημερινό κολλάν) που ενίοτε με ενοχλούν.

Μπορείς μετά την περίοδο να κάνεις μία εσωτερική πλύση με χαμομηλάκι ( για να καθαρίσεις και εντελώς από κομμάτια αίματος). Αυτό θα γίνει βεβαίως προληπτικά. Αν ξεκινήσουν ενοχλήσεις, κάνε μία εξωτερική πλύση με χαμομήλι και σόδα. Αν δεν δεις βελτίωση, κάνε και μία εσωτερική. Αχ, δεν ξέρω!!!Αν ήξερα θα είχα απαλλάγει και θα σας έλεγα τον τρόπο. Απλά αυτά τα προληπτικά μέσα ίσως βοηθούν λίγο.... Εγώ έκανα μια γυναικολογική εξέταση το Σαββατο και μετά είχα ενοχλήσεις Την Κυριακή και την Δευτέρα. Πλύθηκα με χαμομήλι και την επόμενη με σοδόνερο εξωτερικα. Ανακουφίστηκα και έγινα καλά αλλά τώρα έχω ψιλοενοχλησούλες και βράζω χαμομήλι. Θα ρίξω και λίγη σόδα και θα πλυθώ εξωτερικά....Μήκυτες δεν έχω αυτή την στιγμή ( αυτοεξετάζομαι και το καταλαβαίνω πότε έχω) αλλά φαγουρίτσα έχω ( όχι να μην το αντέχω). Οπότε θα πλυθώ να μην χειροτερέψει. Θα σας πω πως θα είμαι αύριο....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωριζω για τα στενα και για συνθετικα αλλα δυστυχως δεν μπορουμε μην τα εχουμε καθολου στην ζωη μας!! καποιες φορες θα χρειαστει να τα βαλουμε! εμενα ο γιατρος μ μου ειπε οσο μπορω να τα αποφευγω...ναι σκεφτομαι απο αυριο να κανω πλυσουλες με χαμομηλακι!Κοριτσια να σας ρωτησω και κατι αλλο! Ελπιζω να μην ειναι βλακεια..Το χαμομηλακι π χρησιμοποιειτε ειναι φακελακι η το χορταρακι που το βραζετε με το νερο? Σας ρωταω γιατι εγω ενα τωρα τελευταια που ειχα , μου φαινεται οτι δεν ηταν καλο, και μονο χρωμα εβγαζε! μολις το εβαζα στο νερο γινοταν ενα εντονο κιτρινο σαν φωσφοριζε! μηπως να παρω το κανονικο το ξερο χορταρακι καλυτερα???

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε κορίτσια εγώ μια φορά έπαθα μύκητες σε μεγάλο βαθμο, δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τη φαγούρα και αυτό από μια συγκεκριμένη αντιβίωση (που μου έφερε και διάρροιες και εμετους).

Τέσπα ο φαρμακοποιός μου έδωσε..

κολπική πλύση (αααχ ανακούφιση),

υποθετα 7ημέρων,

μια αλοιφη (travoκατι),

τα ultra levore (τα οποία παίρνω και σε περιόδους διάρροιας και είναι σωτήρια) και πλύσεις με χαμομήλι (είχα πάρι ένα ψεκαστηράκι από τα jumbo, το γέμιζα και το είχα δίπλα απο τη λεκάνη, κάθε φορά που την επισκεπτόμουν έκανα και ένα φςςςς φςςςςςςς!).

και φυσικά πήρε και ο άντρας μου αγωγη.

πετσέτες σε πολύ υψηλή θερμοκρασία (εννοείται ο καθένας τη δικιά του)

και αποχή μέχρι να τελειώσει η θεραπεία.

 

Πραγματικά μαρτυρήσαμε, δεν μπορώ να φανταστώ να το παθαίνω συνέχεια. βρε κορίτσια να πω κατι? (χαζό) μήπως έχετε αλλεργία σε κάτι και εμφανίζονται έτσι συνχά? Ετσι την πάτησα κι εγώ με τη συγκεκριμένη αντιβίωση, έχει ένα συστατικό που μου τους εμφάνισε. Και να τονίσω ότι έτρωγα 3 γιαούρτια την ημέρα (μου αρέσει πολύ το γιαούρτι)!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν έρχεται ο μύκητας δεν απαλλάσσεσαι από αυτόν παρά μόνο με φαρμακευτική αγωγή. Το θέμα είναι να μην έρθει, ρε κορίτσια, γιαυτό και πλενόμαστε προληπτικά με χαμομηλάκια και σοδιτσα. Εγώ λ΄ρω να το καθιερώσω μια-δυο φορες την εβδομάδα πλύση εξωτερική με χαμομήλι στο οποίο μόλις χλιαρέψει θα ρίχνω κι ένα κουταλάκι σόδα. Πιστεύω βοηθάει....Και μετά την περίοδο, να κάνω για 3 μέρες εσωτερική πλύση ( την πρώτη με σοδόνερο, τις επόμενες με χαμομήλι). Τώρα το γιαούρτι δεν το πολυσυμπαθώ.....Μήπως μία φορά την εβδομάδα να το αραιώνουμε και να ξεπλένουμε το "αυτό" μας με αυτό;;;

Εγώ, κορίτσια, παρατηρώ πως αυτό το μήνα δεν έχω, αλλά οι φαγουρίτσες εξωτερικά συνεχίζονται. Εκανα όμως την βλακεία και φόρεσα κολλάν με καλσόν!!!Καλά να πάθω.....

 

 

 

 

 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!

Margi μου και εγω αυτο πιστευω οτι αν τυχον ερθει ο μηκυτας χωρις φαρμακευτικη αγωγη δε περναει.Τωρα προληπτικα οπως λες και εσυ εγω κανω πλυσεις με χαμομηλι και σοδα αλλα αποφευγω εσωτερικες πλυσεις γενικα γιατι τωρα που ειμαστε και στη προσπαθεια για παιδακι μου ειπε η γιατρος οτι δε κανει.Μονο και εφοσον εχω περιοδο στο τελος της περιοδου κανω καμια πλυση εσωτερικα αλλα οχι παντα.Αυτο που λες με τα καλσον και γενικα τα στενα παντελονια ισχυει..Εμενα δυστυχως η δουλεια μου ειναι ομως τετοια που ακομα και το καλοκαιρι φορουσα καλσον!!!να σκαει ο τζιτζικας και να φοραω καλσον!!με τα πολλα αφου ειχα προβλημα τωρα πλεον το καλοκαιρι φοραω τις καλτσες ξερετε με τη δαντελα..τωρα το χειμωνα ομως που κρυωνω υποχρεωτικα παλι καλσον δυστυχως...

Οσο για αυτο που λες με το γιαουρτι ισως δεν εχεις και αδικο..καποιες κοπελες απο εδω οταν εχουν το μηκυτα και αυτη την ενοχλητικη φαγουρα βαζουν στο εσωρουχο τους γιαουρτι!!!το εκανα και αυτο μπορω να πω!!ανακουφιστηκα αλλα οπως εχω ξαναπει ο μηκυτας ηταν εσωτερικα στο κολπο αρα ουσιαστικα δε μου εκανε τιποτα..αχ τι να πω πολλα μπερδεματα με αυτο το καταραμενο μηκυτα!!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Αυτό με το ψεκαστιράκι είναι κορυφαίο!!! Ούτε που το είχα σκεφτεί....Εμένα πάντως εμφανίστηκαν την άνοιξη που έκανα υστεροσαλπιγγογραφία και πήρα αντιβίωση. Και μάλιστα έπαιρνα ταυόχρονα και το ultra levure και γιαούρτια..Έφυγαν και εμφανίστηκαν και πάλι μετά τα καλοκαιρινά μπάνια, έφυγαν και μετά πήρα μια αντιβίωση ξαναεμφανίστηκαν. Τόσο καλά!!!Το έφυγαν βέβαια είναι σχετικό. Νομίζω από την άνοιξη και μετά πιο πολύ είναι το διάστημα που έχω τους μύκητες παρά αυτό που δεν τους έχω..Είναι να μην εμφανιστούν, μετά ίσως αποκτάς ευαισθησία..Όσο για τα στενά εγώ τα αποφεύγω γενικώς ενώ εσώρουχα πάντα βαμβακερά. Στα νιάτα μου χρησιμοποιούσα και δαντελωτά χαχαχα. που πήγαν αυτές οι εποχές???? :lol:

Ήρθες!!!!! 21/4/2008

Ήρθαν και τα ζουζούνια μου 4/8/2012

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Κι εγω στο κλαμπ με τους μυκητες .Η καλλιεργεια εδειξε αρκετη candida αλλα φυσιολογικη χλωριδα.Συμπτωματα ομως βρε κοριτσια δεν εχω καθολου!!!! Περιστασιακα καποια υγρα λευκα μονο. η θεραπεια που μου εδωσε ομως ειναι απ οτι διαβασα ισχυρη(φλουκοζανολη).(για να μη βγουν ξανα ειπε)..... Προβληματιζομαι αν πρεπει να να παρω τοσο ισχυρη θεραπεια χωρις ιδιαιτερα εντονα συμπτώματα..

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και εγώ στην παρέα των γυναικών που ταλαιπωρούνται από μύκητες. Όποτε παίρνω αντιβίωση, λίγο μετά βγάζω μύκητες! Πλέον, αποφάσισα να παίρνω καθημερινά κάποια ειδικά χάπια με προβιοτικά, τα Lactofemme, παράλληλα με τη θεραπεία που κάνω με fungostan και τα ειδικά υπόθετα και να συνεχίσω τα προβιοτικά και αφού σταματήσει η ενόχληση.

Οι συμβουλές σας για την πλύση με σοδόνερο (δεν το ήξερα) και με χαμομήλι (αυτό το ήξερα) και η επάλειψη εσωτερικά με γιαούρτι (ούτε αυτό το ήξερα), έχουν καταχωρηθεί και θα τις εφαρμόζω τακτικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Κι εγω στο κλαμπ με τους μυκητες .Η καλλιεργεια εδειξε αρκετη candida αλλα φυσιολογικη χλωριδα.Συμπτωματα ομως βρε κοριτσια δεν εχω καθολου!!!! Περιστασιακα καποια υγρα λευκα μονο. η θεραπεια που μου εδωσε ομως ειναι απ οτι διαβασα ισχυρη(φλουκοζανολη).(για να μη βγουν ξανα ειπε)..... Προβληματιζομαι αν πρεπει να να παρω τοσο ισχυρη θεραπεια χωρις ιδιαιτερα εντονα συμπτώματα..

 

Μαρακι μου καλωςηρθες στην παρεα μας! αν και δεν χαιρομαι οταν προστιθενται και αλλες κοπελες !μακαρι καμια μας να μην αντιμετωπιζε προβλημα μ αυτους τους παλιομυκητες!!!!Λοιπον νομιζω πως αυτο π σου ειπε ο γιατρος σου, ''το να μην ξαναβγουνε'' ειναι λαθος! Δεν μας εγγυατε κανεις οτι δεν θα ξαναβγουνε! 4 γιατροι μου το ειπανε.Μαλλον σου εδωσε δυνατη θεραπεια γιατι αυτο εκρινε πως χρειαζεσαι !Μπορει να μην ξαναεμφανισεις αλλα μπορει να εμφανισεις ειτε σε 1 μηνα ειτε σε 10 χρονια, κανεις δε ξερει! Αντιδραση του οργανισμου ειναι αυτη! Για να σου την εδωσε γνωμη μου ειναι να την ακολουθησεις, και αν ωστοσο υπαρξει καποιο προβλημα η καποια παρενεργεια, τον ενημερωνεις! Καλη επιτυχια στην θεραπεια σου ευχομαι και συντομη να τους ξερφορτωθεις ;);)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και εγώ στην παρέα των γυναικών που ταλαιπωρούνται από μύκητες. Όποτε παίρνω αντιβίωση, λίγο μετά βγάζω μύκητες! Πλέον, αποφάσισα να παίρνω καθημερινά κάποια ειδικά χάπια με προβιοτικά, τα Lactofemme, παράλληλα με τη θεραπεία που κάνω με fungostan και τα ειδικά υπόθετα και να συνεχίσω τα προβιοτικά και αφού σταματήσει η ενόχληση.

Οι συμβουλές σας για την πλύση με σοδόνερο (δεν το ήξερα) και με χαμομήλι (αυτό το ήξερα) και η επάλειψη εσωτερικά με γιαούρτι (ούτε αυτό το ήξερα), έχουν καταχωρηθεί και θα τις εφαρμόζω τακτικότατα!

 

Κοριτσακι μου να σε καλωσορισω και σενα στο κλαμπ!! χε χε!! Ολα τα κοριτσια εδω εχουνε δωσει πολυ καλες σμβουλες για μια καποια αντιμετωπιση διαφορων ενοχλησεων ομως το προβλημα στην ριζα του μπορει να το αντιμετωπισει ο γιατρος!! Η αντιβιωση που λες ειναι οντως ατιμη! και εγω την πρωτη φορα που παρουσιασα μυκητες, απο αντιβιωση ηταν και δεν το ξερα καν! ο γιατρος με ενημερωσε! Χαπια και ροφηματα με προβιωτικα ειναι εξισου χρησιμα! Σε τι φαση βρισκεσαι τωρα με αυτα που παιρνεις??

Link to comment
Share on other sites

Mariamanos ξερω πως απο βδομαδα εχεις αδεια στην δουλειτσα σου , περιμενω ομως να μας πεις οταν μπορεσεις τα νεακια σου, και να ειναι ολα καλα!!! Ο,τι και αν σημαινει αυτο για σενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mariamanos ξερω πως απο βδομαδα εχεις αδεια στην δουλειτσα σου , περιμενω ομως να μας πεις οταν μπορεσεις τα νεακια σου, και να ειναι ολα καλα!!! Ο,τι και αν σημαινει αυτο για σενα!!!!

 

 

 

Καλησπερα Mairy_lou!!καλησπερα και σε ολα τα κοριτσια.καταφερα σημερα και μπηκα απο αλλο υπολογιστη..η 'κοκκινη' σιχαμερη κυρια ακομα να με επισκεφτει στην αναμονη ακομα!!αυριο κλεινω μια εβδομαδα!!!ποναλακια εχω αραια και που αλλα αφαντη..αυριο ομως θα σταματησει η αναμονη.αν δε παω για χωριακη θα κανω σιγουρα τεστ!!αν και αδικα θα πανε τα 20 ευρω γιατι δε νομιζω οτι ειμαι..θα σας ενημερωσω οπως και να εχει!!σε ευχαριστω για το ενδιαφερον!!σας φιλω ολες!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις μια θετικότατη χοριακή εύχομαι !

 

 

Margi μου σε ευχαριστω παρα πολυ μακαρι αν και δε το νομιζω!!!!ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου!!!

εσυ τι κανεις εισαι καλυτερα?εχεις ενοχλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...